Kosovo kao izgovor ....

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ja sam do sada cuo i video da se kosovo kao izgovor koristi bas "lepo" i u srbiju i kod nas. ali oda cesi to koriste, o razlogu je izlisno trositi reci, to mi je bas nekako....

Kosovo kao izgovor češkim desničarima
stana - 22. novembar 2008. u 05.05

Češka radikalna ekstremistička i neonacistička desnica našla je efikasan metod da lokalne vlasti ne zabranjuju unapred njene pohode na Rome - prijavljuje ih jednostavno kao demonstracije protiv nezavisnosti Kosova.

Pošto su se pohodi na romsko naselje Janov u severno-češkom gradu Litvinov 18. oktobra i 17. novembra izrodili u višečasovni krvavi okršaj neonacista sa policijom, pohod u mestu Karvine na istoku zemlje sa brojnom romskom manjinom, najavljen za subotu, vlastima je prijavljen pod maskom protesta „protiv autonomije Kosova”.

„Karvinske vlasti nisu imale nijedan jedini argument po zakonu da to okupljanje ne dozvole. Prijavilo ga je fizičko lice kao demonstraciju i pohod protiv autonomije Kosova”, kazala je češkom radiju Šarka Sviderova iz opštine Karvine.

Da se češka ekstremna desnica radikalizovala i organizovala pod okriljem legalne marginalne Radničke stranke i da Češku očekuju neredi upozorila je po prvi put i češka Bezbednosno informativna služba (BIS).

„Ekstremisti su napustili teme kao što su homoseksualci ili jevreji, Treći rajh ili Hitler i prešli na društveno osetljivi problem suživota sa Romima”, kazao je radiju portparol BIS Jan Šubrt.
 
mislim da nije na odmet da vam predocim ceo tekst.

Da se češka ekstremna desnica radikalizovala i organizovala pod okriljem legalne marginalne Radničke stranke i da Češku očekuju neredi upozorila je po prvi put i češka Bezbednosno informativna služba (BIS).

„Ekstremisti su napustili teme kao što su homoseksualci ili jevreji, Treći rajh ili Hitler i prešli na društveno osetljivi problem suživota sa Romima”, kazao je radiju portparol BIS Jan Šubrt.

BIS upozorava da ekstremisti mogu da počnu da nude svoja pseudorešenja u obliku zaštite pristojnih građana i protiv stranaca ili beskućnika.

Ta izmena strategije već je u ponedeljak u Litvinovu urodila plodom jer su po prvi put Česi psovali policiju i tražili da pusti radikale na Rome i aplaudirali neonacistima, a demonstracije protiv jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova takođe izazivaju simpatije običnih Čeha.

Prema procenama čeških obaveštajaca u najradikalnijem jezgru ekstremista i neonacista ima oko tri do pet hiljada ljudi a na ulice su u stanju da izvedu maksimalno 1.000.

Solidarišu se sa njima i na provokacije, pohode protiv Roma i demonstracije, dolaze i neonacisti iz susedne Slovačke gde je vlada premijera Roberta Fica, za razliku od Češke gde policija protiv radikalne desnice po pravilu reaguje vrlo mlako, proglasila nultu toleranciju prema ekstremistima.

Prošle sedmice u Slovačkoj je zabranjena zbog ekstremizma organizacija Slovačko zajedništvo a vlada je ove nedelje parlamentu poslala predlog izmena Krivičnog zakona po kojima za ekstremizam slede znatno više kazne, kažnjivo je i već samo posedovanje takvih materijala a zatvorske kazne ne mogu da budu uslovne. (Beta)

a koliko vidim imaju i podrsku iz drugih drzava
 
Neko nije dobro razumeo od nas dvojice...
Ja sam shvatio da oni Kosovo samo koriste kao izgovor za okupljanje. Nikoga oni tu ne izjednačuju ni sa kim.

to je onako kad se to odokativno ili na brzinu shvati.

ali vidis, isti ljudi koji su protiv nezavisnosti kosova idu na cigane, mora da ima neka veza.

sledi da su za njih cigani=shiptari, da cigane smatraju primitivnim stetocinama koji ce se tu razmnoziti kao sto su se albanci kod nas i oduzeti im zemlju.

sa cim se ja ne slazem, naravno, romi su miroljubiv narod koji ima istoriju povlacenja a ne shirenja.
 
to je onako kad se to odokativno ili na brzinu shvati.

ali vidis, isti ljudi koji su protiv nezavisnosti kosova idu na cigane, mora da ima neka veza.

sledi da su za njih cigani=shiptari, da cigane smatraju primitivnim stetocinama koji ce se tu razmnoziti kao sto su se albanci kod nas i oduzeti im zemlju.

sa cim se ja ne slazem, naravno, romi su miroljubiv narod koji ima istoriju povlacenja a ne shirenja.

koja logika:hahaha::hahaha::hahaha:
ni onaj vic sa hasom, mujom i akvarijumom nema jacu logiku od tebe:hahaha::hahaha:
 
Da, ali sa ciljem da se bore protiv čeških cigana..

Cilj je jasan, ali nema veze sa Kosovom - to je samo izgovor. Kolko sam ja razumeo, njihov je cilj da prave pohod na Rome, ali to nisu nadležnima prijavili, već da se, eto, okupljaju radi protesta zbog nezavisnosti Kosova... šatro...

Ne misliš valjda da su im dozvolili POHOD (nisu oni ni mislili da napadaju Rome zato što su im slični Albancima, niti su to bilo kome rekli)? Dozvolili su im samo okupljanje... ali će pohoda svakako biti.
 
Poslednja izmena:
Cilj je jasan, ali nema veze sa Kosovom - to je samo izgovor. Kolko sam ja razumeo, njihov je cilj da prave pohod na Rome, ali to nisu nadležnima prijavili, već da se, eto, okupljaju radi protesta zbog nezavisnosti Kosova... šatro...

Ne misliš valjda da su im dozvolili POHOD (nisu oni ni mislili da napadaju Rome zato što su im slični Albancima, niti su to bilo kome rekli)? Dozvolili su im samo okupljanje... ali će pohoda svakako biti.

mene je mrzelo da crtam, zato sam samo preneo vest.
a to sto nekima treba crtati to je:dash::dash::dash:
 
Cilj je jasan, ali nema veze sa Kosovom - to je samo izgovor. Kolko sam ja razumeo, njihov je cilj da prave pohod na Rome, ali to nisu nadležnima prijavili, već da se, eto, okupljaju radi protesta zbog nezavisnosti Kosova... šatro...

Ne misliš valjda da su im dozvolili POHOD (nisu oni ni mislili da napadaju Rome zato što su im slični Albancima, niti su to bilo kome rekli)? Dozvolili su im samo okupljanje... ali će pohoda svakako biti.

Možda nisi u pravu. Vidiš, ti fašisti mLogo vole da se drogiraju, a sa Kosova im stiže lepa i jeftina droga. Međutim, uvela vlada kosova porez na narkotike, pa sad dileri plaćaju PDV na heroin, te tako jadni češki "naci-slinavci", kao krajnji kupci, moraju više da izdvajaju za drogu. To zahteva da se više angažuju i kradu, da se odriču pića i qrvi itd., pa jadni moraju da dignu svoj glas. Za vreme Slobe sve je bilo mnogo jeftinije, pa čak i oružje.
 

Back
Top