Popust da - ne

Popust ?

  • DA

  • NE

  • NEBITNO

  • NE KORISTIM TAXI


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
možda se neko ne bi složio sa mnom i s tobom, ali - mislim da je to u redu.
kao kad uđem u radnju i hoću, na primer 150g pršute, ne može niko da mi kaže - malo je to, ne sečemo ispod kile...cvrc!
ako nisam u stanju da odem do lekara koji je udaljen 500m, za to mi je potreban taxi, bre (jer hitna pomoć ne bi došla ni u snu)
 
Najvaznije je da kada pozovete taksi,on bude tu na raspolaganju pa makar isli i vrlo kratko.Znaci da vam je neophodno i da za tim imate potrebe i da hocete posteno za tu uslugu da platite.U tom slucaju je nebitno dokle idete,i niko nema pravo da vas na to primorava da kazete.Ali to onda povlaci za sobom ukidanje popusta na tel poziv.Mislim da je bolje imati taksi uvek na raspolaganju,nego samo onda kada se nekom svidi da li mu ta voznja odgovara po duzini i ceni.
Definitivno sam protiv popusta,ali da je taksi uvek na raspolaganju, bez pitanja:"dokle idete".
 
Pa niko ne tera taksi službe da daju te popuste, ali ako ih imaju, onda je moje pravo da me vozi gde god da želim. Najgluplje mi je kada imaju popust, a onda se ne javljaju i odbijaju vožnje. Neka daju onda klauzulu da su popusti za relacije od toliko km, a za kraće nisu. Interesantno je da za kraće relacije neće da se petljaju ni oni koji ne daju popuste. Mislim da taksi službe sa takvom politikom treba kažnjavati i zatvarati. Dužni su da voze i 50m, ako ih zaustavim i tražim. Ja sam stranka i platiću koliko iznosi račun.
Imali su neki foru da trudnice voze uz neki popust i onda čujem da su se žalili ženama zbog toga.
Nije stranka kriva što se radnici ne slažu sa pravilima. To neka rešavaju sa upravama svojim. A moje je pravo, da ako taksi daje popust imam popust i ne merim sama kilometražu, a njihova je obaveza da ako daju popust, i ne kažu u kom slučaju može a u kom ne može, voze, pa makar i 50m.
Precizirajte pravila, ako vam se ne dopadaju.
 
Poslednja izmena:
Pa niko ne tera taksi službe da daju te popuste, ali ako ih imaju, onda je moje pravo da me vozi gde god da želim. Najgluplje mi je kada imaju popust, a onda se ne javljaju i odbijaju vožnje. Neka daju onda klauzulu da su popusti za relacije od toliko km, a za kraće nisu. Interesantno je da za kraće relacije neće da se petljaju ni oni koji ne daju popuste. Mislim da taksi službe sa takvom politikom treba kažnjavati i zatvarati. Dužni su da voze i 50m, ako ih zaustavim i tražim. Ja sam stranka i platiću koliko iznosi račun.
Imali su neki foru da trudnice voze uz neki popust i onda čujem da su se žalili ženama zbog toga.
Nije stranka kriva što se radnici ne slažu sa pravilima. To neka rešavaju sa upravama svojim. A moje je pravo, da ako taksi daje popust imam popust i ne merim sama kilometražu, a njihova je obaveza da ako daju popust, i ne kažu u kom slučaju može a u kom ne može, voze, pa makar i 50m.
Precizirajte pravila, ako vam se ne dopadaju.
slažem se potpuno. varijanta je dobra, samo je problem što, kao i sve u ovoj srbiji, ne može da podleže strogim pravilima. uvek će se naći neko gunđalo, bilo da je to ili mušterija ili sam ''izvođač radova''.
 
Pa naravno, nikada neće svi biti zadovoljni, bilo šta da se uradi. Ali ako postoji pravilo, onda postoji pravilo i kome se gunđa, volja mu. Ali kršenje pravila zato što nekome ne prija i smatra ga glupim, nije u redu. Pravila moraju da se poštuju, a kršenja pravila moraju biti sankcionisana. Dakle, neka lepo naprave pravila koja im odgovaraju, a stranke će odlučiti da li im to odgovara ili ne. POnašanje koje sada postoji je neki blaži oblik kriminala. Taksiste same određuju da li će ili ne postupati po pravilima. To je anarhija i treba da bude kažnjena.
 
Konkurencija pravim i sposobnim igračima ne smeta.Više volim što ih je više, pošto da postoji jedna, dve ili tri službe, verujem da bi anarhija bila veća, pošto bi se osilili i kazali, ili ćeš kako ja kažem ili idi drugačije gde si naumila. Ako ih je više, pa se dogodi da zaredom naletite na dvojicu loših, nećete zvati tu službu treći put.

I još nešto, često se pitam kako se postaje taksista. Da li je vozačka dozvola jedino dovoljna? Samo dvojica su znala da me dovezu do kuće, bez mojih instrukcija, a ne živim u nedođiji.
 
Poslednja izmena:
Ima mnogo papira koje su ti potrebni da bi postao taksista. Jedan od njih je i poznavanje grada koji se polaze jedanput u 6 meseci i kosta ohoho. Ne znam kolegu koji je regularnim putem polozio. Nisam siguran da ni sada posle 12 godina taksiranja mogu da polozim taj ispit iako znam grad odlicno
g030.gif
 
Mislim da ima oko 14 taksi udruzenja,sa otprilike(ukupno) 7500 regularnih i pitaj boga koliko bez dozvole(koji se inace tretiraju kao divljaci).
Juce je bas bio skolski primer kako gradjani placaju cenu popusta na poziv.
Ceo dan padala kisa ko luda,a pred mrak krenuo sneg i to koji sneg.Svima treba taksi,a dobiti ga na tel.poziv nije bilo moguce ni za lek.Taksija koliko volis,na ulici ,svi se digli i rade.Mogao si da stojis pored njega,a oni bi rekli:nemamo slobodno vozilo.Kada ima posla(velika ponuda)nikome nije stalo do stranki koje zovu i kojima moraju da daju jos i popust.Kada nema posla(mala ponuda) onda daj sta das,dobro je i ono kratko samo da se uzme neki dinar.Tada niko ne gleda na popust jer bolje je i sa popustom nego nista.
Ovakvih dana ce biti sve vise,ide lose vreme,vetar,kisa,sneg.Ima li neki nacin da se ovo promeni,ili ce korisnici ako vide lose vreme morati na ulici da traze taksi.Bez popusta ne bi pitali kuda se ide i mislim da bi situacija bila blago bolja.:cmok:
 
Upravo zbog komšinstva nebi trebalo da bude for free...
bi bi..jerbo sam ja sretna ljudima,i pošto mu 'povučem nogu' ima mušterije da navale ko lude.komšija je za mene uvek na prvom mestu.
To je njegov posao i ćovek od toga živi...
ćoveku ja i pomažem da još bolje živi:D

Možda i neko piće pride kad uđeš u taxi...opaaa psiho,al' si postao vickast
je li psiho,jel se ti to meni nabacuješ
:per:
........
 
Koliko ja čujem, a pričaju vozači taksija, oni voze svoje automobile. Mnogi voze baš lepe automobile. Prilična je retkost naiči na loš automobil.
A ako ćemo o platama i pomoći ljudima i dobrosusedskim odnosima, mislim da je onda ffer da me oni ne lažu, ne vozaju po gradu, kao da ne znam gde živim, ne kradu na popustu, dolaze na poziv ili kada ih zaustavim ne kukaju kako im baš to sada ne odgovara, ali ajde kad već mora. Neka mi ne presecaju put na ulici, kada sam pešak i na pešačkom prelazu, neka budu ljudi, a ne zveri na kolovozima.
Izvinjavam se onim dobrim vozačima koji su zbilja kulturni i profesionalni, ali ovi koje sam opisala ruže njihovu profesiju, pa neka se pozabave njima i pročiste svoja udruženja, NAUČE ŠTA JE GDE U GRADU, i onda se niko neće buniti da poskupe. Ako plaćam, hoću da znam šta plaćam. Mislim, ako govorimo o fer odnosima, susedskim.
 
U svakom zitu ima kukolja pa i kod taksista. Kada podnosis zahtev za taxi dozvolu jedan od uslova-papira koji se trazi je da nisi osudjivan a osudjivanih nazalost ima ihahaj, pa cak i sa dugogodisnjim stazom
 

Back
Top