Bogovi Novog Doba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па то да је Хорус "бог-господар небеских ширина" је доста дискутабилно и зависи све од разних ритуала у разним ложама Египатским ложама... иначе логика следи чак и на википедији:

Озирис је био староегипатски бог подземља. Озириса је убио бог Сет, који је растргао његов леш и разбацао делове по целом Египту. Богиња Изида, Озирисова жена, и његова сестра Нефтис пронашле су делове и дале Озирису нови живот, па је он постао владар подземља. Изида и Озирис су онда зачели Хоруса. У египатском концепту божанског краљевства, краљ на самрти је постајао Озирис а нови краљ се идентификује са Хорусом.

E, jegi ba mito, ti sad počeo ko Čkalja na ispitu... :hahaha:

Tema nije bila Oziris, nego Horus. :)
 
Uloga im je ista kao i tada...da odvuku čoveka pravo u smrt...đavo je postavljao sebi odane da manipulišu ljudima kako i u doba Egipćana, tako i danas...

Đavo je Ego.

„Možemo provesti čitav svoj život u posmatranju težnje našeg uma da na sve što postoji lepi etikete s natpisom „dobro“ i „zlo“.“

„Pre 50 godina nije postojao pakistanski ego. Pre 300 godina niko nije živeo i umirao za nešto što se zove američki ego. Pre 10 vekova muslimanski ego nije postojao. Pre 20 vekova nije postojao hrišćanski ego.

Kada ne bi postojao ego, ne bi postojalo zlo.“

"Bog nema ničeg zajedničkog sa našom idejom o njemu."

Antoni De Melo
 
Crkveno pravilo broj 9 zabranjuje čitanje jeretičkih knjiga, kako oni to mogu znati.

Jedna stvar je pravilo Boga Živog, a drugo su ti pravila crkve...
Kad bi gledao sebe i to pravilo, ja lično nisam uvek poštovao...
vremenom sam ukapirao zašto postoji to pravilo...

Zabranjeno je verovatno iz prostog razloga što čovek mora prvo da spozna Boga, da bi mogao pravilno da razmišlja...posle ti je lako da bilo koju knjigu analiziraš...Pa i na studijama teologije studenti čitaju dela velikih svetskih ateista i jeretika...iz razloga da bi znali ko su protivnici vere...iz istog razloga i ja sebe inoformišem čitanjem nekih od tih stvari...ali vrlo lako izdvajam žito od kukolja, za razliku od vremena kad sam bio mlađi i gluplji...ali opet treba mnogo da učim...Najbolje je kad čovek poznaje prvo Bibliju, kasnije može da čita dela pravoslavnih Svetaca, ili ljudi koji su svojim životom pokazali da može da se živi po Svetom Pismu tj. po Bogu...
 
Ako bi svi poštovali Božije zapovesti, ti bi mogla da se šetaš slobodno ulicom, da se ne plašiš da će neki manijak silovati, da ostavljaš kola gde god poželiš bez bojazni da će ih neko ukrasti, da ideš u školu a da se ne bojiš da će nekom pasti na pamet da donese pištolj u školu, da ne zaključavaš stan jer niko neće doći da te uznemirava, da možeš da radiš sve lepe stvari, da ideš gde poželiš jer je Bog dao svim ljudima, i sva mesta na ovoj planeti da Budu dostupna svima, a ne samo najbogatijima kao danas...

Razmisli malo, šta tebi znači sloboda?
Da li to znači živeti u redu i u harmoniji ili da živiš i radiš razne grozote...

Strah nije sloboda, ali Strah Božiji vraća čoveka slobodi, slobodi da živi u dobroti a ne u zlu...

Da svi poštuju božje zapovesti, Borka ipak ne bi mogla da se slobodno šeta ulicom, već bi je pratili roditelji, muž ili braća, ne bi vozila kola, ne bi išla u školu, ne bi imala stan nego kolibu sa visokim zidom okolo...
Takva je praksa svuda gde je ostvarena džamahirija.
 
к[/B]

Па ми и причамо о масонима који верују у тако нешто и који ритуалима гатају и бајају...а онако успут сви испред себе држе Библију (и то Свето писмо и Старог и НОвог завета) као "морални закон"...

Ne vidim vezu između masona i staroegipatske civilizacije.
Stari Egipćani su verovali u postojanje sveta mrtvih - Duat. Mislili su da dobro balsamovano telo može ostati večno, a da po fizičkoj smrti čoveka nekoliko duhovnih elemenata nastavlja da živi: ka - ličnost ("dvojnik"), nosilac životne sile i ba - neumrli duh sa glavom pokojnika i telom sokola (simbolika je prilično jasna).
 
Đavo je Ego.

„Možemo provesti čitav svoj život u posmatranju težnje našeg uma da na sve što postoji lepi etikete s natpisom „dobro“ i „zlo“.“

„Pre 50 godina nije postojao pakistanski ego. Pre 300 godina niko nije živeo i umirao za nešto što se zove američki ego. Pre 10 vekova muslimanski ego nije postojao. Pre 20 vekova nije postojao hrišćanski ego.

Kada ne bi postojao ego, ne bi postojalo zlo.“

"Bog nema ničeg zajedničkog sa našom idejom o njemu."

Antoni De Melo

đavo nije nešto u mozgu, to je svarno biće koje je nekad imalo važnu ulogu u Božijoj hijerarhiji, posle svojom destrukcijom otpalo od njega...

Bog nije stvorio svet i pustio ga da luta, on je sebe otkrio, onaj ko ima oči videće dovoljno da poveruje u istinu, ako ti više voliš teoriju Velikog Praska iliti egipatskog Guščijeg jajeta, iliti masonske teorije da ovaj svet postojao oduvek, to je tvoja stvar, ali nemoj da pričaš kako je đavo nešto što ne postoji...
Postojaće dok ga Bog posle sudnjeg dana ne uništi zauvek...a data mu je moć da vara ljude kako bi se odvojilo žito od kukolja...

Zlo će da nestane jednom zauvek...to je ono što Pismo svedoči, samo Bog i dobro može biti večno...
 
Najbolje je kad čovek poznaje prvo Bibliju, kasnije može da čita dela pravoslavnih Svetaca, ili ljudi koji su svojim životom pokazali da može da se živi po Svetom Pismu tj. po Bogu...

Očigledno da se, kao i većina "Hrišćana", Biblije selektivno pridržavaš, tj. onako kako ti u datoj situaciji odgovara.

Mislim, u jednom delu Biblije piše da treba mrzeti, u drugom da ne treba... i sve tako...

Piše da se ne treba gneviti na brata svoga, ne treba mu reći: "budalo"...

Ali, ipak, očigledno ti selektivno odlučuješ ko je tebi brat a ko ne, itd. (našao si rupu u zakonima, izgleda...)

I sve tako...
 
đavo nije nešto u mozgu, to je svarno biće koje je nekad imalo važnu ulogu u Božijoj hijerarhiji, posle svojom destrukcijom otpalo od njega...

Ego nije "nešto u mozgu".

Ego je "JA, JA, JA" osećaj, da to tako nazovem...

Kad pogledam npr. tebe, mislim da vidim nekog ko bi bio spreman da prolije i krv "budala" zbog svog "Hrišćanskog JA, JA, JA"...

Još ako je tu neki pop ili "svetac" da te malo potpali u tome... ihaaaj
 
Ne vidim vezu između masona i staroegipatske civilizacije.
Stari Egipćani su verovali u postojanje sveta mrtvih - Duat. Mislili su da dobro balsamovano telo može ostati večno, a da po fizičkoj smrti čoveka nekoliko duhovnih elemenata nastavlja da živi: ka - ličnost ("dvojnik"), nosilac životne sile i ba - neumrli duh sa glavom pokojnika i telom sokola (simbolika je prilično jasna).

Oni su Obožavali ljude(faraone) kao Bogove, i verovali su da su je smrt iznad života...
Bog je ljudima jasno rekao da su smrtni...
A đavo je rekao da će biti kao Bogovi i da će biti večni...
ja se ne slažem lično sa pričom o večnosti duše i postojanju pakla, jer Pismo ne govori tako, u Hebrejskom jeziku nikad nije postao pojam večnog mučilišta iliti pakao, to je pogrešan pristup jer se smrt u mnogo navrata poistovećuje sa spavanjem i svi će posle konačnog suda ili povratiti slavu i kroz Boga povratiti večni život, a ostali će biti uništeni...

Ovo se možda kosi sa pravoslavljem, ali koliko ja znam u pravoslavlju ne postoji dogma šta se dešava sa dušom čoveka koji umre, postoje ljudi koji se sa tim slažu a postoji i većina onih koja veruje da se duša odvaja od čoveka...dok pismo govori da čovek koji umre Spava do sudnjeg dana...Sa teološke strane pravoslavlje daje dobre temelje za duhovno jačanje čoveka...dok su mnoge ostale Hrišćanske crkve odstupile od tog učenja i počele da se bave ovozemaljskim problemima...
 
Ego nije "nešto u mozgu".

Ego je "JA, JA, JA" osećaj, da to tako nazovem...

Kad pogledam npr. tebe, mislim da vidim nekog ko bi bio spreman da prolije i krv "budala" zbog svog "Hrišćanskog JA, JA, JA"...

Još ako je tu neki pop ili "svetac" da te malo potpali u tome... ihaaaj

nemam ja taj mač da se time bavim, meni je dovoljno da znam da će jednom budale biti pokošene...ja se držim zapovesti ne ubij...
bezbožnici su bili ubijani u staro jevrejsko vreme jer su trovali narod...bili su kamenovani...
to ti je preventivna mera...
Ako ubaciš jednu trulu jabuku u korpu sa zdravim...Da li će dobre uticati pozitivno na ovu jednu? ili će ostale da otrule od ove jedne?
Zašto lekari kad se neki ud zagnoji moraju amputirati taj ud, zato što dovodi u opasnost ceo organizam?
Ako ukapiraš da u istom svetu ne mogu da postoje dobri ljudi i ljudi koji čine šta žele...
biće ti lakše da razumeš Isusa Boga....
 
Ne vidim vezu između masona i staroegipatske civilizacije.
Stari Egipćani su verovali u postojanje sveta mrtvih - Duat. Mislili su da dobro balsamovano telo može ostati večno, a da po fizičkoj smrti čoveka nekoliko duhovnih elemenata nastavlja da živi: ka - ličnost ("dvojnik"), nosilac životne sile i ba - neumrli duh sa glavom pokojnika i telom sokola (simbolika je prilično jasna).

Не видим ни ја - али масони је очигледно виде, иначе не би имали Египатске ложе...(иначе зар ба (neumrli duh sa glavom pokojnika i telom sokola) није СА ГЛАВОМ СОКОЛА И ТЕЛОМ ПОКОЈНИКА као што је Хорус???)...

да не масирам остале, ево баш пред собом имам један сачувани РИТУАЛ у Србији пре 2.св.рата...па у уводу веле:

"Као што је црква једна са много варијаната, тако има и Слободно зидарство много путева, који воде ка циљу.
Најсличнији египатском раду је шкотски рад, премда му је почетак посве непознат.
Мудрост египатска била је поверена Јеврејима. Они су је прилагодили својој историји и довели у савез са Соломоном. Знање су прилагодили градњи храма, а не пирамиде. Сразмерно им је било лакше философију египатског поимања спојити са оперативним зидарством, и зато је имала њихова легенда предност пред египатском и халдејском, а зато и неки знаци подсећају на казне, док су се заиста односили на неке центре у човечијем телу...."
итд.итд.
 
jašta.

preventivna mera dobrih ljudi... ubica.

I projekat "prikivanje Isusa Hrista" je bio samo... preventivna mera... dobrih ljudi.

Po tebi nije fer da strada bezbožnik koji ubija ili koji siluje ili sl.
Ako se pojavi narko diler ili makro, koji uzme ne daj Bože, tvoju ćerku, navuče je na heroin i odnese je u inostranstvo gde će je seksualno zlostavljati do kraja života...Ti misliš da taj zaslužuje život?
Ako dozvoliš da se takve stvari rade , to će se umnožiti...

Greh je brate da strada nevina duša...Ako želiš to da sprečiš...mora da postoji zakon...on je jasan i glasan...Kamenovanje je bar brza smrt, ne gađaju čoveka sa kamenčićima, već kamenčinam od 5kg, taj se bar ne muči da umre, kao neko ko je žrtva recimo trafikinga...
 
Ego nije "nešto u mozgu".

Ego je "JA, JA, JA" osećaj, da to tako nazovem...

Kad pogledam npr. tebe, mislim da vidim nekog ko bi bio spreman da prolije i krv "budala" zbog svog "Hrišćanskog JA, JA, JA"...

Još ako je tu neki pop ili "svetac" da te malo potpali u tome... ihaaaj

Атеисти су последњи људи на свету који би смели овакве коментаре да просипају, па до пре неку деценију је трајао трагични масовни злочин геноцида од атеиста против сопствених народа... то су они што су певали:

"Ја сам Анка-партизанка,
носим капу са три рога,
и борим се против Бога"!!!!:evil:

Још увек ни дан-данас нису откопане све масовне гробнице које су напунили, нити су покојници опојани и сахрањени како доликује - а већ ето опет нападају на хришћанство тј.ПРАВОСЛАВЉЕ...:cool::cool::cool:
 
Po tebi nije fer da strada bezbožnik koji ubija ili koji siluje ili sl.
Ako se pojavi narko diler ili makro, koji uzme ne daj Bože, tvoju ćerku, navuče je na heroin i odnese je u inostranstvo gde će je seksualno zlostavljati do kraja života...Ti misliš da taj zaslužuje život?
Ako dozvoliš da se takve stvari rade , to će se umnožiti...

Greh je brate da strada nevina duša...Ako želiš to da sprečiš...mora da postoji zakon...on je jasan i glasan...Kamenovanje je bar brza smrt, ne gađaju čoveka sa kamenčićima, već kamenčinam od 5kg, taj se bar ne muči da umre, kao neko ko je žrtva recimo trafikinga...

Plemenito...

Nego, zašto ti sudiš, ako je rečeno da ne treba suditi?

Ako nekom čoveku ne možeš da daš život, kako onda smeš da mu ga uzmeš?

Umesto tog plemenitog "kamenovanja kamenčinom od 5 kg", zar ne shvataš da bi takve ljude trebalo lečiti?

Zar ne shvataš da su oni psihološki bolesni, zar ne shvataš da je celo ovo društvo psihološki bolesno?

Od malena im se glave kljukaju pričom o "grešnosti", o "pogrešnosti"...

To rađa strah, a strah proizvodi nasilje, koje bi ti, izgleda, rešio sa još više nasilja - kamenovanje itd.

Mislim da će ovaj svet preživeti jedino ako se EGO stavi po strani: bilo da je to hrišćanski, muslimanski, srpski, američki, ili bilo koji drugi ego.
 
Атеисти су последњи људи на свету који би смели овакве коментаре да просипају, па до пре неку деценију је трајао трагични масовни злочин геноцида од атеиста против сопствених народа... то су они што су певали:

"Ја сам Анка-партизанка,
носим капу са три рога,
и борим се против Бога"!!!!:evil:

Још увек ни дан-данас нису откопане све масовне гробнице које су напунили, нити су покојници опојани и сахрањени како доликује - а већ ето опет нападају на хришћанство тј.ПРАВОСЛАВЉЕ...:cool::cool::cool:

Ako ćemo o genocidu...
Ima i onih koji su pevali:

"Trese mi se , trese mi se
na šubari cveće
ubićemo, zaklaćemo,
ko sa nama neće." :evil:
 
Ako bi svi poštovali Božije zapovesti, ti bi mogla da se šetaš slobodno ulicom, da se ne plašiš da će neki manijak silovati, da ostavljaš kola gde god poželiš bez bojazni da će ih neko ukrasti, da ideš u školu a da se ne bojiš da će nekom pasti na pamet da donese pištolj u školu, da ne zaključavaš stan jer niko neće doći da te uznemirava, da možeš da radiš sve lepe stvari, da ideš gde poželiš jer je Bog dao svim ljudima, i sva mesta na ovoj planeti da Budu dostupna svima, a ne samo najbogatijima kao danas...

Razmisli malo, šta tebi znači sloboda?
Da li to znači živeti u redu i u harmoniji ili da živiš i radiš razne grozote...

Strah nije sloboda, ali Strah Božiji vraća čoveka slobodi, slobodi da živi u dobroti a ne u zlu...


Prirodno je da osećate strah; krivica je tvorevina sveštenika. Krivicu je stvorio čovek. Strah je urođen i od suštinske je važnosti. Bez straha ne biste bili u stanju da preživite. Iz straha nećete staviti ruku u vatru. Vaš život je dragocen i morate ga sačuvati, a strah vam u tome samo pomaže. Strah je odraz inteligencije; kada vidite zmiju da vam prelazi put, vi ćete odskočiti u stranu. To nije kukavički, već naprosto pametno. Ovaj prirodni fenomen može se manifestovati na dva načina. Strah može postati nenormalan, patološki. Tada se plašite stvari kojih ne bi trebalo, pa čak imate i argumente za svoj abnormalni strah. A ovu mogućnost koriste sveštenici, političari, svaki ugnjetavač to koristi. Oni strah pretvaraju u patologiju, tako da onda mogu lako da vas iskorišćavaju. Sveštenik vas plaši paklom. Samo pogledajte svete knjige, sa kakvim uživanjem opisuju mučenja, sa kakvom radošću to rade! Adolf Hitler mora da je čitao ove svete knjige i u njima našao inspiraciju. On sam nije bio toliko kreativan i inteligentan da bi mogao da osmisli koncentracione logore i svakakve vrste zverstava. Sigurno je to pročitao u svetim knjigama – one su već bile napisane, sveštenici su već sve uradili. On je samo primenio ono što sveštanici propovedaju.

Sveštanici su rano postali svesni toga da se čovekov urođeni strah može koristiti. Čovek može toliko da se uplaši da će pasti svešteniku pred noge i moliti ga: ’’Spasi nas! Samo ti možeš da nas spaseš’’. A sveštenik će pristati da ih spase samo ako ga budu sledili. Ako budu sprovodili rituale koje im sveštenik predlaže, on će ih spasiti. A ljudi su sprovodili svakave gluposti i izgradili svakakva sujeverja iz straha.

I političari su postali svesni da ljude mogu mnogo da zaplaše. A ako ljude uplašite, onda njima možete da vladate. Nacije su proistekle iz straha. Jedna nacija se plaši druge i tako je svuda u svetu. Plašimo se jedni drugih i zbog tog straha političari postaju važni. Političar govori da će vas spasiti sada, na ovom svetu, sveštenici govore da će vam obezbediti spas na nekom drugom svetu. I tako zajedno kuju zaveru.

Strah je taj koji dovodi do osećaja krivice, ali ne sam. Strah stvara osećaj krivice, ali uz pomoć sveštenika i političara. Sveštenici i političari su ti koji u vama stvaraju patološki osećaj, podrhtavanje. I onda naravno čovek, koji je po prirodi nežno i krhko stvorenje, postaje uplašen. Onda možete da mu kažete da uradi šta god hoćete i on će to uraditi, znajući savršeno dobro da je to glupo, znajući duboko u sebi da je to sve glupost – ali, ko zna? Čoveka koji se plaši možete da naterate da uradi bilo šta samo da bi se spasao. A pošto je to patološko osećanje koje su vam usadili – neprirodno, vaša priroda se buni protiv toga. Tako s vremena na vreme uradite nešto što je prirodno, nešto što ide protiv neprirodnog straha, i tako se javlja osećaj krivice.

Osećati krivicu znači imati neprirodnu ideju o tome kakav bi život trebalo da bude i šta je to što bi čovek trebalo da uradi. A onda jednog dana počnete da pratite prirodu i radite sve one stvari koje su prirodne, uprkos ideologiji koju poznajete. Osećaj krivice i srama javlja se upravo zbog toga što idete nasuprot ideologiji. Osećate se inferiorno, bezvredno.
Ljudi se ne mogu promeniti ako im se usađuju neprirodne ideje. S toga su sveštenici u stanju da iskorišćavaju ljude, ali ne da ih promene. Njih i ne zanima da vas promene; cela ideja sastoji se iz toga da vi večito budete u položaju robova. Oni vam stvaraju svest. Vaša svest i nije vaša svest, nju su stvorile religije. One kažu: ’’Ovo je pogrešno.’’ Vi možda u dubini svog bića znate da tu nema ničeg pogrešnog, ali oni kažu da jeste i tako vas hipnotišu od detinjstva.

Ako čoveku date potpunu, prirodnu slobodu od njegove takozvane svesti i morala, i ako mu pomognete da postane kompletno, prirodno biće – inteligentno, puno razumevanja, koje živi u skladu sa svojim žarom, a ne tuđim savetom – takozvane religije će nestati sa lica zemlje. Ako ljudi ne pate, onda neće tražiti spas. Takozvane religije će nestati i prvi put će se ukazati prilika da se pojavi autentična religioznost. Tu više neće biti hrišćana, hindusa, muhamedanaca: tek tada će se prava religioznost raširiti zemljom. Ljudi će živeti u skladu sa svojom savešću. Tada neće biti osećaja krivice, kajanja, jer ove stvari nikada neće promeniti ljude. Ljudi ostaju isti; oni samo menjaju svoj spoljašnji izgled, svoju formu. U osnovi, ništa se ne menja uz pomoć osećaja krivice, straha, raja i pakla. Sve ove ideje su u potpunosti propale. Živeli smo u potpuno pogrešnom svetu; stvorili smo pogrešnu situaciju. Ljudi se menjaju samo na površini: hindu postaje hrišćanin, hrišćanin postaje hindu i ništa se više nikada ne promeni. Sve ostaje isto.’’


Osho
 
Plemenito...

Nego, zašto ti sudiš, ako je rečeno da ne treba suditi?

Ako nekom čoveku ne možeš da daš život, kako onda smeš da mu ga uzmeš?

Umesto tog plemenitog "kamenovanja kamenčinom od 5 kg", zar ne shvataš da bi takve ljude trebalo lečiti?


Zar ne shvataš da su oni psihološki bolesni, zar ne shvataš da je celo ovo društvo psihološki bolesno?

Od malena im se glave kljukaju pričom o "grešnosti", o "pogrešnosti"...

To rađa strah, a strah proizvodi nasilje, koje bi ti, izgleda, rešio sa još više nasilja - kamenovanje itd.

Mislim da će ovaj svet preživeti jedino ako se ego stavi po strani: bilo da je to hrišćanski, muslimanski, srpski, američki, ili bilo koji drugi ego.

Zato što je Bog zapovedio da osuđujemo greh i da ga kažnjavamo ako želimo da sačuvamo sebe...nije rekao da treba da pustimo da se stvari dešavaju same po sebi bez kontrole...jedno je suditi bližnjem svom, a drugo je suditi ubici...

Kod nas se kaže Duševno Bolesni, jer tad dolazimo do pravog značenja, a ludnice su u stvari pune ljudi koji su opsednuti demonima...tim ljudima otupi savest i njihov život se pretvara u destrukciju...samo se ti zaluđuj da ćeš osloboditi ljude od demona, to mogu samo kroz Hrista, a oni to svesno odbijaju...

Nije družtvo bolesno samo od sebe, nego je otpalo od Boga, pa je posledica toga bolest...

Nije poenta da preživi svet, već da preživi dobrota!
Ovaj svet neće preživeti, ali će posle njega doći jedan drugi lepši svet...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top