Lose vesti za Srbe: Hilari Klinton bice novi ministar spoljnih poslova Amerike

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Хилари Клинтон нови шеф дипломатије
Обама је обећао данас да ће некадашња прва дама Америке представљати „свежу перспективу” у односима Сједињених Америчких Држава са другим чланицама међународне заједнице
Њујоршки сенатор Хилари Клинтон је прихватила понуду новоизабраног америчког председника Барака Обаме да постане државни секретар, пренео је данас „Њујорк Тајмс”.

„Спремна је”, рекао је један од извора Тајмсу који наводи да је Клинтонова сама донела одлуку после додатних разговора са Обамом о природи њене улоге као највишег америчког дипломате и његовим плановима у области спољне политике.

Извори Демократске партије су саопштили да је Клинтонова на путу да буде именована, а да ће званично саопштење уследити после Дана захвалности, 27. новембра. Обама је обећао данас да ће Клинтонова као државни секретар, представљати „свежу перспективу” у односима Сједињених Америчких Држава са другим чланицама међународне заједнице.

Обама, који преузима дужност од Џорџа Буша 20. јануара, је критиковао, како подсећа Ројтерс, републиканску администрацију за уманивање америчког угледа у свету. У видео-снимку намењеном састанку Генералне скупштине Европског олимпијског комитета који се одржава у Истанбулу, објављеном данас, Обама је рекао да ће његова Бела кућа имати другачији прилаз.

„Наредних година моја администрација ће донети свежу перспективу улози и одговорности Америке широм света”, изјавио је Обама и додао да народи морају радити заједно да би достигли заједничке глобалне изазове. Ројтерс преноси да је Високи представник Европске уније за спољну политику и безбедност Хавијер Солана, који се налази у посети САД, подржао избор Хилари Клинтон и рекао новинарима у Вашингтону да она ће бити добро примљена у Европи.

Британска новинскла агенција даље наводи да се пензионисани генерал маринаца Џејмс Џонс, главни заповедник НАТО у Европи, појавио као водећи кандидат за функцију саветника за безбедност. Обама ће такође задржати републиканца Роберта Гејтса на функцији министра одбране, пренео је Ројтерс. Према најновијим информацијама, изгледа да ће Обама одредити гувернера Новог Мексика Била Ричардсона на функцију министра трговине, саопштила је телевизија Ен-Би-Си њуз, а садашњег председника њујоршког огранка Федерални резервиТимотија Гејтнера на место министра финансија. Очекује се да Обама објави састав свог економског тима у понедељак у покушају да умири тржиште, закључио је Ројтерс. Агенције

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Hilari-Klinton-novi-sef-diplomatije.sr.html

-------------------

i gde su sad oni retardi sto su navijali da obama pobedi...
 
To se i ja pitam....doduse vise vezano za manijake koji navijaju da u USA pobedi ovaj ili onaj nego za konkretan slucaj.....takvim stvarno treba posmatranje.....

A Obama ili onaj drugi....nama isto....


pa ja i to pricam isto. ko god tamo da pobedi ili izgubi nama isto.

a neki su napravili sajt o obami i pevali barace obama budi sa nama :hahaha:
 
Kažem ja Amerika je OKUPIRANA od izvanzemaljaca...Ali,ima otpora,ima!:D
StopIllegalAlienInvasion.jpg
 
САД имају јасно испланирану спољну политку ма ко да победи и није ми јасно чеми радовање ако победи овај или онај кандитат. Јасно ми је да је Весића и Перчевића спојио конвертибилни интерес али ми није јасно што се буранија прима.
 

Back
Top