Kokarda

Corey

Aktivan član
Poruka
1.805
Da li treba da na kokardi ima u sredini mrtvacka glava ili ne?Vidjao sam kokarde gde u sredini se nalazi mrtvacka glava,a cuo sam da ne treba da bude pa da cujem vase misljenje da li da kupujem ili ne??
 
Corey:
Da li treba da na kokardi ima u sredini mrtvacka glava ili ne?Vidjao sam kokarde gde u sredini se nalazi mrtvacka glava,a cuo sam da ne treba da bude pa da cujem vase misljenje da li da kupujem ili ne??

A ti si kao neki cetnik....zanimljivo...zar oni nisu bili na fasistickoj strani.
Ti mora da si pobrkao to sa petokrakom.
 
Corey:
Da li treba da na kokardi ima u sredini mrtvacka glava ili ne?Vidjao sam kokarde gde u sredini se nalazi mrtvacka glava,a cuo sam da ne treba da bude pa da cujem vase misljenje da li da kupujem ili ne??


Kokarda!
Imam je.Uspomena od mog dede.Bio je u Kraljevoj gardi.Onoj najblizoj pratnji.Nesto kao danas telohranitelji.I trebalo je da se ukrca u taj avion,valjda bih ja sada kucao iz Engleske,a mozda ne bih ni kucao uopste,ko to zna.Tek,on se vratio svom zavicaju i kako pise u knjigama PRVI podigo pusku protiv Nemaca u svom kraju.Pardon,protiv Bugara.Ovde su bili Bugari.Kad je ta knjiga izasla:Svitanje nad Moravom"autora Disana Devedzica...i ja mu pokazao sta pise ,samo se nasmejao i reko:Pa nisam ja pusku digo da bih se borio protiv Bugara,no su mi zaklali Vola....kazu,ja ne znam,ali kazu,da je onda na Selu Vo bio dragoceniji od zlata.Tek,on je stvarno prvi potego pusku.I tu pusku,bajonet,i jos neke stvari cuvam.To se prenosi s kolena na koleno.Normalno i KOKARDU sa svem kapom.Moj otac,okoreli komunista,ali bas od onih Komunista,slavu je slavio bez Popa,bez Crkve...nije priznavao to,ali je i te kako cuvao te stvari svoga oca.I ja ih danas cuvam.na KOKARDI nema mrtvacke glava. No,vidjao sam i ja te takve sa mrtvackim glavama....ja ipak mislim da je moj deda nosio kokardu onakvu kakva jeste bila.Bez mrtvacke glave.Postojale su TROJKE u Cetnistvu za vreme II svetskog rata.....oni su nosili takve kokarde.
Sam taj simbol MRTVACKE GLAVE kroz istoriju nas uci da su isti koristili Gusari,odmetnici,pljackasi.....

E sad,ne bih ja da se dalje upustam KO je nosio takva obelezja i ZASTO je nosio.....
 
Corey:
Da li treba da na kokardi ima u sredini mrtvacka glava ili ne?Vidjao sam kokarde gde u sredini se nalazi mrtvacka glava,a cuo sam da ne treba da bude pa da cujem vase misljenje da li da kupujem ili ne??

...Cetnicka kokarda ima dvoglavog orla sa krunom i stitom na kome su cetiri ocila...
...znaci, takvu kupi... :wink:
 
Pa ....postiji i sa mrtvackom glavom ali to onda nije kokarda....postoji vise vrsta oznaka cetnickog pokreta.....npr.Dinarska divizija je imala svoju oznaku...Gorska garda svoju...itd.Ali je bilo i sa mrtvackim glavama....ali retko veoma retko.


Pozdrav za Enu.... 8)
 
ena28:
Corey:
Da li treba da na kokardi ima u sredini mrtvacka glava ili ne?Vidjao sam kokarde gde u sredini se nalazi mrtvacka glava,a cuo sam da ne treba da bude pa da cujem vase misljenje da li da kupujem ili ne??

...Cetnicka kokarda ima dvoglavog orla sa krunom i stitom na kome su cetiri ocila...
...znaci, takvu kupi... :wink:
Kupio sam 3 tipa...Dinarske divizije,sa tocilima i mrtvacnkom glavom i ti iz Novog Sada nemoj vise da se javljas jer ocigledno ne znas istoriju cim kazes da su saradjivali sa okupatorima...
 
AxeZ:
A ti si kao neki cetnik....zanimljivo...zar oni nisu bili na fasistickoj strani.

Evo opet se javljaju KOMUNJARE!

Nemoj ti da vredjas nas Cetnike, jer mi smo bili na pravoj strani sa nasim saveznicima SAD, Velikom Britanijom, Francuskom i dr... Cetnici, na celu sa Djeneralom Drazom Mihajlovicem, su na Ravnoj Gori podigli prvi ustanak protiv fasizma u porobljenoj Evropi. Ti i tvoje KOMUNJARE ste mnogo slicniji fasistima, jer pripadate istoj totalitarnoj ideologiji koja je kao posledicu proizvela milione zrtava. Komunizam i Fasizam su podjednako efikasno ubijali ljudski rod i njihovu slobodu i civilizacijska dostignuca.


AxeZ:
Ti mora da si pobrkao to sa petokrakom.

Mislis sa petokrakom-pentagramom? Nemamo mi veze sa tim zlokobnim znamenjem nametnutim silom i opranim krvlju!
 

Back
Top