Prava životinja

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Svedoci smo rastuće borbe pojedinaca i raznih organizacija za priznavanje i zaštitu prava životinja. Ovo pitanje se u poslednje vreme sve češće postavlja, a zahtevi su sve veći i veći - predlozi su da se novčane kazne kreću u iznosu od po nekoliko desetina hiljada dinara, a zatvorske čak i više od 5 godina. Samo uporedite predloge za kažnjavanje- novčane kazne za narušavanje prava životinja bile bi veće nego za neke mnogo ozbiljnije prekršaje, a zatvorska kazna od 5 ili više godina bila bi ravna, ili čak i veća od kazne za silovanje, koja se u proseku kreće od 2 do 4 godine! Koliko ima smisla pričati i boriti se za prava životinja, kada dobar deo građana Srbije ima ogromnih problema sa rešavanjem osnovnih egzistencijalnih pitanja? Da ne pominjem ogroman broj ljudi koji ima problema sa zaštitom svojih osnovnih LjUDSKIH prava (Kosovo i sl)


Nisam protiv prava životinja (umerenih i u granicama normale), samo se pitam da li je sada vreme da se o tome toliko govori?
 
Svedoci smo rastuće borbe pojedinaca i raznih organizacija za priznavanje i zaštitu prava životinja. Ovo pitanje se u poslednje vreme sve češće postavlja, a zahtevi su sve veći i veći - predlozi su da se novčane kazne kreću u iznosu od po nekoliko desetina hiljada dinara, a zatvorske čak i više od 5 godina. Samo uporedite predloge za kažnjavanje- novčane kazne za narušavanje prava životinja bile bi veće nego za neke mnogo ozbiljnije prekršaje, a zatvorska kazna od 5 ili više godina bila bi ravna, ili čak i veća od kazne za silovanje, koja se u proseku kreće od 2 do 4 godine! Koliko ima smisla pričati i boriti se za prava životinja, kada dobar deo građana Srbije ima ogromnih problema sa rešavanjem osnovnih egzistencijalnih pitanja? Da ne pominjem ogroman broj ljudi koji ima problema sa zaštitom svojih osnovnih LjUDSKIH prava (Kosovo i sl)


Nisam protiv prava životinja (umerenih i u granicama normale), samo se pitam da li je sada vreme da se o tome toliko govori?

Pa skrece se tema sa nekih vaznijih stvari ;)
 
Dokoni popovi i prasiće krste... Istina je da oni imaju dosta para da rade svoje kampanje, jer su finansirani iz međunarodnih fondova. Imamo mi preča posla, ali ne radimo. A oni koij drpaju pare od fondova, moraju da rade i to ti je to..


S druge strane, kao što vandalizam treba da bude kažnjiv, tako i životinje mora da budu zaštićene kaznama za one koji se iživljavaju nad njima. To je dobro za "zdravlja nacije"
 
Svedoci smo rastuće borbe pojedinaca i raznih organizacija za priznavanje i zaštitu prava životinja. Ovo pitanje se u poslednje vreme sve češće postavlja, a zahtevi su sve veći i veći - predlozi su da se novčane kazne kreću u iznosu od po nekoliko desetina hiljada dinara, a zatvorske čak i više od 5 godina. Samo uporedite predloge za kažnjavanje- novčane kazne za narušavanje prava životinja bile bi veće nego za neke mnogo ozbiljnije prekršaje, a zatvorska kazna od 5 ili više godina bila bi ravna, ili čak i veća od kazne za silovanje, koja se u proseku kreće od 2 do 4 godine! Koliko ima smisla pričati i boriti se za prava životinja, kada dobar deo građana Srbije ima ogromnih problema sa rešavanjem osnovnih egzistencijalnih pitanja? Da ne pominjem ogroman broj ljudi koji ima problema sa zaštitom svojih osnovnih LjUDSKIH prava (Kosovo i sl)


Nisam protiv prava životinja (umerenih i u granicama normale), samo se pitam da li je sada vreme da se o tome toliko govori?

To rade ljudi(trenutno) koji nemaju pametnija posla i koji imaju mozak na nivou deteta od 5 godina...........da je neki drugi trenutak pa ajd.

Inace treba kaznjavati nekoga ko maltretira(bez razloga) zivotinje.........

A ovde se govori o kazni do 5 godina u najbrutalnijem vidu ubistva neke zivotinje,dok silovanje nije ubistvo i ima veoma shirok spektar tezine dela.........a za silovanje koliko znam moze da se dobije i vise od 4 godine.
 
O zivotinjama sa kosova brine USA :mrgreen:

Gledaj ademe oni se bore za prava zivotinja,ali dodatnih 1,5 milion zivotinja sa kosova bi im ,mnogo opteretilo budzet :mrgreen:

Sacekaj da stanu na noge sa keshom,niste valjda toliko obespravljeni :mrgreen:

ako se ne varam, takve organizacije brinu samo o nezbrinutim zivotinjama, a na kosovu ih ima, ali ne u tolikom broju. doduse ne cudi me tvoje nezanje, ipak izvori sa kojih se "snabdevas" nikada i nisu bili za neku pohvalu.
mislim ako za srbe vazi da je kosovo sastvani deo srbije, onda su valjda i te zivotinje o kojima se niko ne brine njena briga, a broj. ponekim procenama ide i do maksimom desetak hiljada
 
ako se ne varam, takve organizacije brinu samo o nezbrinutim zivotinjama, a na kosovu ih ima, ali ne u tolikom broju. doduse ne cudi me tvoje nezanje, ipak izvori sa kojih se "snabdevas" nikada i nisu bili za neku pohvalu.
mislim ako za srbe vazi da je kosovo sastvani deo srbije, onda su valjda i te zivotinje o kojima se niko ne brine njena briga, a broj. ponekim procenama ide i do maksimom desetak hiljada

Nema to veze da li je deo srbije ako vec dobija pomoc glupo bi bilo da dobija iz jos jedne kase koja i nije nesto bog zna puna.

Sta bre neznanje kakvo neznanje............ja koliko znam po zadnjim(koliko toliko regularnim) popisima zivotinja na kosovu ima oko 1 500 000 :rtfm::mrgreen:
 
To rade ljudi(trenutno) koji nemaju pametnija posla i koji imaju mozak na nivou deteta od 5 godina...........da je neki drugi trenutak pa ajd.

Inace treba kaznjavati nekoga ko maltretira(bez razloga) zivotinje.........

A ovde se govori o kazni do 5 godina u najbrutalnijem vidu ubistva neke zivotinje,dok silovanje nije ubistvo i ima veoma shirok spektar tezine dela.........a za silovanje koliko znam moze da se dobije i vise od 4 godine.

Širok spektar da, ali je to ipak mnoooogo veći prekršaj nego ubistvo ili mučenje životinje na bilo kakav način. Tačno, može da se dobije i više od 4 godine (mislim do 8) ali u praksi kazne se uglavnom kreću do 4 godine, i veoma retko prelaze tu granicu
 
Svedoci smo rastuće borbe pojedinaca i raznih organizacija za priznavanje i zaštitu prava životinja. Ovo pitanje se u poslednje vreme sve češće postavlja, a zahtevi su sve veći i veći - predlozi su da se novčane kazne kreću u iznosu od po nekoliko desetina hiljada dinara, a zatvorske čak i više od 5 godina. Samo uporedite predloge za kažnjavanje- novčane kazne za narušavanje prava životinja bile bi veće nego za neke mnogo ozbiljnije prekršaje, a zatvorska kazna od 5 ili više godina bila bi ravna, ili čak i veća od kazne za silovanje, koja se u proseku kreće od 2 do 4 godine! Koliko ima smisla pričati i boriti se za prava životinja, kada dobar deo građana Srbije ima ogromnih problema sa rešavanjem osnovnih egzistencijalnih pitanja? Da ne pominjem ogroman broj ljudi koji ima problema sa zaštitom svojih osnovnih LjUDSKIH prava (Kosovo i sl)


Nisam protiv prava životinja (umerenih i u granicama normale), samo se pitam da li je sada vreme da se o tome toliko govori?

Naravno da je vreme .
Ti kao odrasla osoba ako ne ucis od malena da ne maltretiras i ugnjetavas zivotinje onda ces odrasti u normalnu osobu.
Milion puta sam videla roditelje sa decom koji u prisustvu dece iste sutiraju,naravno dete sutra kad izadje na ulicu to isto radi ili nesto sasvim drugo mnogo gore.
Volela bih da vidim takvog stvora koji je jak prema mackam i kerovima da ga stavim u sumu sa medvedima pa da ih sutira.
Do duse nisam jos videla ni jednog psa ni macku koja je sutnula coveka
 
Naravno da je vreme .
Ti kao odrasla osoba ako ne ucis od malena da ne maltretiras i ugnjetavas zivotinje onda ces odrasti u normalnu osobu.
Milion puta sam videla roditelje sa decom koji u prisustvu dece iste sutiraju,naravno dete sutra kad izadje na ulicu to isto radi ili nesto sasvim drugo mnogo gore.
Volela bih da vidim takvog stvora koji je jak prema mackam i kerovima da ga stavim u sumu sa medvedima pa da ih sutira.
Do duse nisam jos videla ni jednog psa ni macku koja je sutnula coveka

Ne šutira ali ujeda i grebe
 
onaj bolesnik sto je bacio psa sa mosta je jos i dobro prosao :evil:

Takvi slučajevi, kao i onaj što je vukao psa automobilom stvarno zaslužuju kaznu, ali da li te kazne treba da budu toliko drastične? Čak veće od nekih ozbiljnijih i težih prekršaja, kao što već rekoh

Doduše, te kazne su još uvek samo predlozi, videćemo šta će biti
 
prava zivotinja si isto tolko vazna tema za Srbiju ko recimo vatanje Ratka Mladica
tako da,nishta novo u bavljenju trivijalnim i bezznachajnim stvarima da se skrene paznja sa problema
 
Širok spektar da, ali je to ipak mnoooogo veći prekršaj nego ubistvo ili mučenje životinje na bilo kakav način. Tačno, može da se dobije i više od 4 godine (mislim do 8) ali u praksi kazne se uglavnom kreću do 4 godine, i veoma retko prelaze tu granicu

Zavisi:mrgreen:.......ja bi one sto sa splavova sednu kod nekog bizMismena u kola pa sutra prijave silovanje osudio na dozivotnu zbog sprdanja sa sudom i drugim postenim zenama koje su mozda 'stvarno, silovane :mrgreen:

U tom slucaju je izivljavanje nad zivotinjama koje posteno skupljaju otpatke po ulicama:sad2: mnogo teze delo :rtfm:

E sad u normalnom slucaju naravno da je mnogo teze delo silovanje ali se ovde verovatno racunalo na ama bas najgori vid ubistva da ne opisujem sada.

Ali kazna od 5 godina i jeste zaista malo preterana :rtfm:
 

Back
Top