Srbi u opshtini Gora

aki-bg

Zainteresovan član
Poruka
186
Znam da su ranije ziveli i Srbi i Romi u opshtini Gora na jugu Kosova, hocu da vidim jel ima neko od tih Srba ili Roma koji su ziveli ranije (u Dragashu) ovde na forumu, i hocu da znam kakvi su im bili i kakvi su im sada utisci u vezi Goranaca i opshtine Gora..
Znam da i sada u Dragashu zivi jedan Srbin s svojom porodicom cini mi se da je bio profesor u shkoli u Dragashu, koliko sam cuo nema nikakve probleme, zivi normalno kao i svaki covek tj. hocu da kazem da nije imao probleme koliko ja znam s Albancima....pozdrav za sve :bye:

evo jedne slicice bivsheg hotela u Dragashu..:)
 

Prilozi

  • Bivshi hotel u Dragashu 3.JPG
    Bivshi hotel u Dragashu 3.JPG
    30,5 KB · Pregleda: 15
sumnjam da je neki srbin ziveo za "stalno" na gori. mozda kao ucitelj, privremeno, ili kao neki profesionalni kadar.p okusat cu da se raspitam da li ima jos srba u gori. a sto se normalnog zivota tice, znam da goranci zive normalno kako ti rece, i verovatno i srbi.... ako ih ima.
 
Ja znam svake godine u leto idu Srbi s prijateljima u Goru, dosta sam njih upoznao, evo jedan moj drug Goranac svake godine dovodi stalno razlocitog druga Srbina u Goru i normalno prica na srpskom jeziku u Dragashu i nikomu nishta nekaze...hocu da kazem da u Gori ne prave probleme Albanci Srbima kao u drugim delovima Kosova..
 
Ja znam svake godine u leto idu Srbi s prijateljima u Goru, dosta sam njih upoznao, evo jedan moj drug Goranac svake godine dovodi stalno razlocitog druga Srbina u Goru i normalno prica na srpskom jeziku u Dragashu i nikomu nishta nekaze...hocu da kazem da u Gori ne prave probleme Albanci Srbima kao u drugim delovima Kosova..

Albanci iz Opolja su najmirniji Albanci na Kosovu.
:)
 
Druzio sam se i cujem se jos sa Gorancima......, i uvek im isto kazem. Nikada sa mnom ne pricaju o temi ko su i sta su jer znaju sta cu da im kazem.........

A koliko sam puta popio sa njima i pevao, veselio se , nikada nisu smeli da razgovaraju sa mnom o politici i slicno........A zasto?

A zasto je vas praznik najveci Djurdjevdan ?
 
Druzio sam se i cujem se jos sa Gorancima......, i uvek im isto kazem. Nikada sa mnom ne pricaju o temi ko su i sta su jer znaju sta cu da im kazem.........

A koliko sam puta popio sa njima i pevao, veselio se , nikada nisu smeli da razgovaraju sa mnom o politici i slicno........A zasto?

A zasto je vas praznik najveci Djurdjevdan ?


Ma cisto sumnjam da imash ti prijatelje Gorance, a i slucajno ako imash onda teshko njima s takvim prijateljem kao shto si ti...

Djurdjevdan je nash praznik jer svi Goranci koji su u mogucnosti doleze za taj praznik u Goru malo da se proshetaju, da posete svoje domove i svoje roditelje, momci i devojke da nadju svoje supruznike i itd...
Djurdjevdan nije nasha slava ako si mislio na to..
 
Pa tako, nam kazi, sto krijes...
...pa, da su i turski askeri unutra...
...aki-bg... pa nismo "abdali" valjda...
Kazi do kraja i cija je kasarna... kada si poceo...
i malo ti je bajata slika... od 11. Maja, 2007. godine...

xexe Ma ne krijem nego sam zaboravio da kazem, to je kasarna Azerbejdzanskih/Turskih vojnika, pored tok hotela (kasarne) imaju citav vozni park...
Znam da je bajata slika jer ovu sam sliku slikao kad sam bio na Djurdjevdan 2007 godine, imam slike koje sam slikao letos ali mogo su velike a kad bih ih smanjio nebi lepo ispale :D
 
Druzio sam se i cujem se jos sa Gorancima......, i uvek im isto kazem. Nikada sa mnom ne pricaju o temi ko su i sta su jer znaju sta cu da im kazem.........

A koliko sam puta popio sa njima i pevao, veselio se , nikada nisu smeli da razgovaraju sa mnom o politici i slicno........A zasto?

A zasto je vas praznik najveci Djurdjevdan ?

Najveci goranski praznik je bajram, a djurdjevdan sluzi za ******* u prirodi.
Svestan si da je djurdjevdan paganski praznik?
 
Druzio sam se i cujem se jos sa Gorancima......, i uvek im isto kazem. Nikada sa mnom ne pricaju o temi ko su i sta su jer znaju sta cu da im kazem.........

A koliko sam puta popio sa njima i pevao, veselio se , nikada nisu smeli da razgovaraju sa mnom o politici i slicno........A zasto?

A zasto je vas praznik najveci Djurdjevdan ?
tesko takvim gorancima ako se druze s osobama poput tebe....da sam ja jedan od tih ti ne bi samnom mogao ni za stolom da sedis...
sto se djurdjevdana tice to nije nas praznik kako to ljudi iz ne znanja govore...na prostorima balkana manje vise svi slave na svoj nacin.....
a kod goranaca je to povezano i sa verom ako nisi znao...mislim da bi dervish to mogao bolje da objasni ...radi se o meleku koji je taj koji brine o zelenilu prirode....nadam se da nisam pogresio zato dajem rec dervisu...
a slazem se i s onim sta je aki rekao...izlazi se iz teske zime..pocinju nove borbe s prirodom, upoznavanja mladih...
 
tesko takvim gorancima ako se druze s osobama poput tebe....da sam ja jedan od tih ti ne bi samnom mogao ni za stolom da sedis...
sto se djurdjevdana tice to nije nas praznik kako to ljudi iz ne znanja govore...na prostorima balkana manje vise svi slave na svoj nacin.....
a kod goranaca je to povezano i sa verom ako nisi znao...mislim da bi dervish to mogao bolje da objasni ...radi se o meleku koji je taj koji brine o zelenilu prirode....nadam se da nisam pogresio zato dajem rec dervisu...
a slazem se i s onim sta je aki rekao...izlazi se iz teske zime..pocinju nove borbe s prirodom, upoznavanja mladih...

Neznanje se piše zajedno , početno slovo u rečenici piše se velikim slovom , Balkan , Goranci i Djurdjevdan takodje .
Verovatno si napravio još grešaka ali najveća greška ti je što prozivaš profesora !
 
Neznanje se piše zajedno , početno slovo u rečenici piše se velikim slovom , Balkan , Goranci i Djurdjevdan takodje .
Verovatno si napravio još grešaka ali najveća greška ti je što prozivaš profesora !

A, kao sto znamo svi, bez profesora nema dobre skole...
i... sta se onda desava... ostajemo neobrazovani... to nije u redu...
zato su potrebni profesori na svakom koraku...
ni ja ih nisam voleo, pa sam pobegao u tekiju samo da ih ne gledam... a sada mi je zao...
ali kasno... Drug Enver je rekao: "Uciti, uciti i samo uciti..."... ( mislim, Enver Petrovci...)

BTW... dobro je sto smo konacno saznali za taj bivsi hotel, kasarnu... da se ne prevarimo da odemo u Dragas u hotel, a Turci odmah u vojsku... koja fora...
BTW... ja je nisam sluzio iz verskih ubedjenja...
 
Tvoj post je odraz jednog haosa koji imas u svojoj dusi........., jer ti jesi ono sto nisi i nisi ono sto jesi........, vas narod je sitan mizeran, izopacen, odbego............
Pobegulje....

SRBI SU najcistiji, i nikada vas necemo primiti, jer vi ste nepismeni........
 

Back
Top