RAR Sifra

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Desilo vam se sigurno da kada skinete neki fajl koji je u RAR Arhivi (preciznije Win Rar), da vam trazi sifru da ga otpakujete. Mene interesuje zna li ko ima li koji program da radi razbijanje tih sifri, znaci da generise sifru ???? Mozda je glupo ali moram da pitam posto meni nije poznato, a svasta postoji tako da mozda ima i ovo.....
 
Naravno da postoji :) ...Bruteforce programi kojima dodas listu reci i oni probavaju i/ili bruteforce programi bez liste reci koji generisu sami razlicite reci (generisu u zavisnosti zahteva...Znaci ako si stavio alphanumeric 8 signs blablabla dugo ce da generise)

Moje preporuka :
Nemoj dzabe probavati jer u 90% slucajeva neuspeva :) ...Najbolje je da (ako imas) link sa koga si downloado taj fajl ukucas u google i procackas malo po sajtovima koje ti izbaci...Jedan od njih je izvorni sajt na kom pise password :)
 
pa nadji taj fajl u kome je neki program ali da dole pise password a sto se tice googla,pa uglavnom se radi o warez sajtovima tako da ce tesko izbaciti bilo sta
 
Postoje programi,ali je njihova uspesnost veoma mala.Ima vise nacina kako rade ti programi,jedan od nacina je dictionary atack,koji unosi za sifru reci iz recnika koji dolazi sa programom,drugi nacin je brute force koji nasumicno isprobava kombinacije...

Vecina tih programa nije uspesna,tako da mozes slobodno da zaboravis na njih u startu.
 
@dualcore

Ako je vec taj fajl nasao znaci da je on procurio sa warez sajta i znaci da je neko vec negde napisao password...

@nozzlezator
Kao sto sam gore naveo nije uspesno...Dictionary moze da uspije ako bas imas ogromnu listu reci ...Imao sam ja 27 GB password listu (jest da je bila namenjena vise za hack ali moze da posluzi :) )

BTW
Sasa posalji mi na pp koji program/igrica (ili sta god da si skinuo) i ja cu ti poslati download link .
 
@Svi, da sam skidao nesto nebi bio problem nasao bih password na sajtu sa koga sam skinuo, jer obicno ostavljaju ispod texta za download to mi je poznato i sto puta sam tako radio..... Nego sam sa nekog starog CD-a u pitanju je MICRO (magazin uz koji se dobija cd sa programima), skinuo nesto ali nema password, zove se (expert_PDF3_Covermount_AQ_UK)..... To je neki program vezan za PDF transform ili sta vec, mogu da pogledam kako se tacno zove ali mislim da to nece promeniti stvar, a sto se tice passworda, verovatno su ,,zaboravili'' ili sta vec da ga ubace uz program...... Zato sam pitao ima li programa sto razbijaju sifre...
 
E onda ako imas debele zivce upali bruteforce i idi napolje jedno 15 dana...Kad se vratis ako je razbio password smatraj to kao da si dobio na lotu :) ,a ako ne onda se pridruzi klubu :)
 

Back
Top