''DOMAĆICA'' SAM, TIM SE ''DIČIM'' :)

Domaćica

  • Obožavam da stalno radim na svom prostoru

  • Prostor mi je bitan, ali nisam opsednuta njime

  • Za prostor je važno da je čist, nameštaj nije toliko važan

  • Ne, nije mi bitno u kakvom prostoru živim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Kakave smo zapravo domaćice?

Da li su vam kuće čiste i uredne uvek .... ili vam je higijena na nekom petom mestu (ima takvih, morate priznati) .... Da li je vaša kuća ogledalo vašeg karaktera ili ste uredjivanje iste prepustili nekom drugom ..... Koliko vodite računa o tome da sve bude pod konac sredjeno i da izgleda kao u časopisu ... ili koliko dopuštate da vaše kuće budu prepune nekih potrebnih i nepotrebnih stvari/sitnica sa kojima ni sami ne znate šta ćete?

Da li volite da obnavljate nameštaj, tepihe, zavese ... ili ste od onih koje kupe jednom za svagda (metaforično rečeno).... ili ste od onih koje su se uselile u već ''napunjen'' stan ''svekrvinim'' starim stvarima i ništa od tada niste promenili ''kako je tako je''

Koje delove svoje kuće najviše volite?

Da li smatrate da su odraz dobre i uredne domaćice ... lepo i uredno kupatilo i kuhinja?


Ja sam npr. od onih kod kojih stan izgleda kao iz časopisa i uvek sve mora da bude na svom mestu .... Ne mislim da je ovo baš za hvalu (zato što je to osobina opsesivnih ljudi), ali da lepo izgleda - izgleda. Osoba sam koja non stop nešto menja, unosi novine, farba, kupuje ......
Smeta mi strašno kada udjem u neki prostor gde je sve natrpano, neuredno ili kada se u kući oseća neki specifičan ''vonj'' koji nastaje usled vlage ili ne provetravanja. Obožavam da vidim kreativno odradjene stanove - ustvari obožavam da otkrijem kreativnu ''domaćicu'' .... kada vidim da se neko bavi prostorom u kome živi ....kada neko uživa u prostoru u kome živi.
 
..u nashoj chetvorochlanoj familiji ima chetiri domacice, dve mushke i dve zenske,
dve punoletne i dve maloletne.. :lol:
..posao se deli prema raspolozivom vremenu, sklonostima ili prema hitnosti samog posla..
..vazno mi je da je chisto, mada se, naravno, deshava da
dve nedelje niko ne pipne krpu ili usisivach, kada smo svi u nekoj trci..
..manje mi je vazan apotekarski red, iako shizim kada trazim neshto shto nije na svom mestu,
pa ga pronadjem ko zna gde.. :roll:
..nameshtaj i ostalo nam je light varijanta, pa se zachas promeni cela kuca..
..ludim od sitnica koje se skupljaju po fijokama i policama, korpicama i kutijicama,
i chesto pravim generalno bacanje svega shto chuchi duze vreme i ne sluzi nichemu..
(..i onda obavezno za dva dana zatreba bash to neshto bacheno.. :( )
..mm je zaludjenik za ribanje kupatila i kuhinje, mora da isproba svako "novo" sredstvo..
..ja nemam takvih opsesija.. :)
 
Dok mi se nisu rodila dijeca i meni je bilo sve pod konac,
sve na svom mijestu zakrenuto ovako ili onako,
prala ciste zavijese i tepihe,
na krevetu milion jastucica,
malih kristalnih dzidza midza(obozavam swarovski),
ma ono kuca HLADNA pa eto!

Od kada imam dva gremlina,situacija je Boze pomozi!
Sa igrackama jedemo,kupamo se,odmaramo se,spavamo(offtopic jednom mm ustao iz kreveta sa zaljepljenom zirafom na stomaku),
Uklonola sam sve tepihe i zavijese umanjila koliko god je bilo moguce,zbog alergije na prasinu a i lakseg odrzavanja
Nema vise jastucica ni swarovski,ali zato imamo puno Gormit-a i Power Rangers-a,pa slazu mi se uz namijestaj
Tu je i stolica za ruckanje,pa i kolica,imamo i jedan bicikl u stanu ...da se nadje
Kuhinja jos nikoga ne interesuje osim mene pa je jos uvijek uspijem odrzavati cistom
Kupatilo je cisto,malo sam jos ostala manijak sto se tice ciscenja kupatila i kuhinje,non-stop prelazim alkoholom,ali zato i u kupatilu imamo nove artikle;adapter za wc solju,nosa da se nadje,nazovi "stepenica" da dijete moze da se popne da pere zube,kada za bebu i neizbjezne igracke za vodu bez toga ne ide!
Garaza je HAOS,nemoze se uci i to me nervira jer ja nista ne bacam,sve mislim moze trebati,pa spremam u garazu!
Pa tako da je normalan haos!
Stalno provijetravam jer mrzim ustajao zrak!
Namijestaj i detalje trenutn ne mijenjam,cekam da odrastu pa cu onda tako kad nesto kupim ne moram da sakrivam niti da strepim za tim!!
Bavim se prostorom u kojem zivim i mnogo uzivam u njemu iako nije sve tip-top jer sada mi je stan mnogo TOPLIJI i veseliji!

A u tudjem stanu nikada ne gledam kako je,ni u tudje kupatilo ne idem,pa samim tim ne mogu da procijenjujem ko je kakva domacica,jedino ako nije provjetreno e to onda osijetim!
 
Trudim se da mi kuca uvek bude cista,malo sam fanatik,sto se toga tice...ali dozvolim sebi ponekad predah,tipa da deca naprave hos sa igrackama...gomila sudova...mada su ti momenti retki.
Deca su mi alergicna na sve i svasta,izmedju ostalog i na prasinu...tako da moram,htela ne htela...a i volim da mi bude cisto,da se ne lazemo.
Jedino sto moze da mi se nagomila,to je ves za peglanje...za to mi treba psihicka priprema.:lol:
Volim povremeno bar da promenim raspored,ako nisa u mogucnosti da kupim novo...i mislim da kuca jeste odraz domacice.
Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.
Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.
 
Dok mi se nisu rodila dijeca i meni je bilo sve pod konac,
sve na svom mijestu zakrenuto ovako ili onako,
prala ciste zavijese i tepihe,
na krevetu milion jastucica,
malih kristalnih dzidza midza(obozavam swarovski),
ma ono kuca HLADNA pa eto!

Od kada imam dva gremlina,situacija je Boze pomozi!
Sa igrackama jedemo,kupamo se,odmaramo se,spavamo(offtopic jednom mm ustao iz kreveta sa zaljepljenom zirafom na stomaku),
Uklonola sam sve tepihe i zavijese umanjila koliko god je bilo moguce,zbog alergije na prasinu a i lakseg odrzavanja
Nema vise jastucica ni swarovski,ali zato imamo puno Gormit-a i Power Rangers-a,pa slazu mi se uz namijestaj
Tu je i stolica za ruckanje,pa i kolica,imamo i jedan bicikl u stanu ...da se nadje
Kuhinja jos nikoga ne interesuje osim mene pa je jos uvijek uspijem odrzavati cistom
Kupatilo je cisto,malo sam jos ostala manijak sto se tice ciscenja kupatila i kuhinje,non-stop prelazim alkoholom,ali zato i u kupatilu imamo nove artikle;adapter za wc solju,nosa da se nadje,nazovi "stepenica" da dijete moze da se popne da pere zube,kada za bebu i neizbjezne igracke za vodu bez toga ne ide!
Garaza je HAOS,nemoze se uci i to me nervira jer ja nista ne bacam,sve mislim moze trebati,pa spremam u garazu!
Pa tako da je normalan haos!
Stalno provijetravam jer mrzim ustajao zrak!
Namijestaj i detalje trenutn ne mijenjam,cekam da odrastu pa cu onda tako kad nesto kupim ne moram da sakrivam niti da strepim za tim!!
Bavim se prostorom u kojem zivim i mnogo uzivam u njemu iako nije sve tip-top jer sada mi je stan mnogo TOPLIJI i veseliji!

A u tudjem stanu nikada ne gledam kako je,ni u tudje kupatilo ne idem,pa samim tim ne mogu da procijenjujem ko je kakva domacica,jedino ako nije provjetreno e to onda osijetim!

Da se ne ponavljamo,vrlo slična situacija gore navedenoj.
 
Ja volim da je čisto i uredno, ali na kao u apoteci.

Pristalica sam ležernosti i ne opterećujem se nameštajem. Volim da je čisto, provetreno i sa što manje nameštaja. Volim funkcionalne stvari.

Za čistoću kuhinje i kupatila se slažem. Ali u sterilnim prostorima gde je sve pod konac se osećam neudobno i neprirodno. Inače slabo opažam stvari. Ne marim za sitnice. Samo skupljaju prašinu na koju sam alergična. Ne volim zavese i tepihe.

Ja sam u stvari bre za prirodu. Ajmo napolje! Kuća je samo za spavanje :D
 
ubode me s temom direktno u srce naleeeeeeeeeeeeeee :lol:
Baš juče totalno iznemogla razmišljam o tome da pozovem teta spremačicu u pomoć - ne mogu da stignem a toliko me nervira, sve kao da se raspada oko mene - treba da se prozori i zavese operu i podovi su trebbali još pre desetak dana da se srede i kupatilo a jao avaj kupatilo zapostavih...... Ma neće da spava Lena nešto mi mnogo kasno leže, dok je uspavam i posklanjam za njom ponoć je a ja ujutru radim... Al ide vikend.... Stvarno ne mogu da živim u svinjcu i mnogo mi je bitno da je čisto koliko i da izgleda lepo : ))
 
Trudim se da mi kuca uvek bude cista,malo sam fanatik,sto se toga tice...ali dozvolim sebi ponekad predah,tipa da deca naprave hos sa igrackama...gomila sudova...mada su ti momenti retki.
Deca su mi alergicna na sve i svasta,izmedju ostalog i na prasinu...tako da moram,htela ne htela...a i volim da mi bude cisto,da se ne lazemo.
Jedino sto moze da mi se nagomila,to je ves za peglanje...za to mi treba psihicka priprema.:lol:
Volim povremeno bar da promenim raspored,ako nisa u mogucnosti da kupim novo...i mislim da kuca jeste odraz domacice.
Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.
Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.

Ja sam za naspram tebe katastrofa. Svaki dan ribaš kuhinju i kupatilo....:eek:
 
pre sam volela da sve bude pod konac...bila sam stvarno perfekcionista po tom pitanju,a posle nekog vremena neke druge stavri su postale mnogo važnije,a kada se rodio sin,wow,ni govora o onom starom perfekcionizmu...ipak još i ovako moji prijatelji kažu da je kod mene sve pod konac,ali to je samo privid...hehehe...kuhinja i kupatilo se obavezno prebriše svaki dan,to je za mene elementarno...a ono ribanje od poda do plafona ide jednom nedeljno...a za ostale delove kuće,ako ne svaki,onda svaki drugi dan prebrišem podove,pošto je kod nas svugde laminat i pločice,prašinu mrzim da brišem,ali zbog deteta i to barem 2 puta nedeljno...a knjige...drage moje imam 8000 knjiga na policama(ne šalim se),možete zamisliti koja je to prašinčina...e to usisivačem jednom mesečno pređem,a godišnje jednom sve poskidam,pa udri tamani prašinu...a najviše volim kuhinju,jako je toplo(iako u varijanti plavo,sivo),ali ipak nekako uređeno sa cvećem,nekim svećama i dekoracijom da bude toplo mesto...i spavaća soba koja izgleda kao japanski budoar,sa sve bordo,narandžastim i toplim bojama,niskim krevetom,jastucima,zavesom na krajevima sa visećim gajtanima kao dekoracijom...
 
Trudim se da mi kuca uvek bude cista,malo sam fanatik,sto se toga tice...ali dozvolim sebi ponekad predah,tipa da deca naprave hos sa igrackama...gomila sudova...mada su ti momenti retki.
Deca su mi alergicna na sve i svasta,izmedju ostalog i na prasinu...tako da moram,htela ne htela...a i volim da mi bude cisto,da se ne lazemo.
Jedino sto moze da mi se nagomila,to je ves za peglanje...za to mi treba psihicka priprema.:lol:
Volim povremeno bar da promenim raspored,ako nisa u mogucnosti da kupim novo...i mislim da kuca jeste odraz domacice.
Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.
Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.

I meni je to najgore,ali se trudim da mi se ne nagomila jer tek onda nemam volje da zapocnem!
 
vazno mi je samo da je sve cisto, posto sam osjetljiva na prasinu i sl.
to gdje sto stoji i zasto obicno nema puno smisla osim meni
tako da, na primjer, imam shtapice za ushi pored kutije caja u kuhinji...

i tako... ponavljam, jedino vazno mi je to da je sve cisto
i kod mene i kod drugih
ostalo me ne zanima.... kao ni mogu li da se ubrojim u "dobre" ili bilo kakve "domacice"... ja sam ja na prvom mjestu
 
Lepo je kada je kuca cista,ali to moze da opterecuje,ja bih volele da se malo opustim i ponekad pustim da se isprlja...
Jednom sam se tako prehladila,nisam mogla da ustanem iz kreveta 3 dana...i gledam kako se gomila prasina,sudovi,igracke,krs...to je bilo strasnije od prehlade.
Srecom,m.m hoce da pomogne,usisa on,obrise prasinu...ali "niko kao ja".:confused:
 
Trudim se da mi kuca uvek bude cista,malo sam fanatik,sto se toga tice...ali dozvolim sebi ponekad predah,tipa da deca naprave hos sa igrackama...gomila sudova...mada su ti momenti retki.
Deca su mi alergicna na sve i svasta,izmedju ostalog i na prasinu...tako da moram,htela ne htela...a i volim da mi bude cisto,da se ne lazemo.
Jedino sto moze da mi se nagomila,to je ves za peglanje...za to mi treba psihicka priprema.:lol:
Volim povremeno bar da promenim raspored,ako nisa u mogucnosti da kupim novo...i mislim da kuca jeste odraz domacice.
Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.

uh...ja onda nikada ne bih legala! :think:

Salim se, dok sam zivela sama, kuca mi je bila bombonica, jer nikad nisam bila kod kuce pa nije imao ko da pravi nered. Onda sam se udala...i tu je nastao problem. Mrzim ormane, pa sve stvari kojih sad ima bar 3 puta vise fluktuiraju po stolicama i foteljama a da ne zaboravimo coskove. MM je 10 puta gori morz od mene, strasno koliko mu elementarni red nije bitan, a koliko voli police sa knigama i CDovima.
Dete puzi, pa podove brisem dva puta dnevno jer moram, kupatilo volim da je cisto, a;i da se ne lazemo, kod mene u kuci nema reda. Kad malo bolje razmislim, fali mi jos 10 sati dnevno viska, ovako vise volim da pred spavanje odgledam film.
 

Back
Top