shimano

pini

Obećava
Poruka
70
pozdrav ribolovci dobio sam na poklon shimano exage s t c 210--250 duzine iz sest delova i shimano ataris iz dva dela duzine 270 jel moze neko da mi kaze za kakvu ribu i rjeku su prilagodjeni ovi stapovi ja jako malo znam o pecanju unapred hvala
 
moraš da kažeš gramaže štapova, ali ako sam te dobro razumeo dobio si antares 270cm.
Taj štap je dobar za smuđa, štuku, bucov. Vraličarac, predpostavljam da je 20-50 grama akcije. OK štap. Ako pacaš na mekim vodama i malim opterećenjima.
 
BAS TI HVALA ZA ODGOVOR OVAJ SHIMANO ANTARES JE 20--50 GRAMA A OVAJ SHIMANO EXAGE S:T:C IZ 6 DJELOVA SA 5 IMA DUZINU 210 A SA 6 240 CENTIMETARA ---10--30--GRAMA STA ZNACE OVE GRAMAZE KOD STAPOVA ------- JEL I OVAJ EXAGE ISTO DOBAR ZA SMUDJA I STUKU NEKAKO NJIH NAJVISE VOLIM ------------- KAKVE MASINICE DA KUPIM ----------------JA ZIVIM VANI U SRBIJI SAM U NOVOM SADU PA KAD SAM DOLE ODEM NA PECANJE NEKAKO ODMARA DUSU-----------JEL MI MOZES DATI NEKI SAVET STA DA KUPIM STA JE DOBRO ZA TO DOLE PODNEBLJE U OKOLINI NOVG SADA PUNO HVALA --------VELIKI POZDRAV----------
 
Gramaža označava jačinu štapa. np Antares bi mogao da opteretiš varalicama ili olovnim glava teškim do 50g. Ali ne pokušavaj. Te grameže slobodno podeliš na pola i eto ti prava nosivost štapa. Anteres možeš da korisštiš za voblere do 12g i olovne glave za šedove sa otežanjima do 24-25g maksimum. Može i više ali nebi ti savetovao da napežeš štap.
Mašinica e to je sad pitanje. kao koje gume da stavim na auto. Shimano tehnijum, jer da kupuješ skuplju mašinicu za taj štap nema potrebe. Veličina 3000. Ili neku Spro.
Najbitinije je da je metalna i da ima unakrsno slaganje strune, dobru kočnicu, metalnu špulnu.. ali ne preko 120-140 eura za Shimano ili Spro bleu arc koji košta oko 6000 dina, možda ovu drugu jer i ne pecaš nešto puno a dobra je.
Ovaj drugi štap kako razumeme je bolonjez ili teleskop i još jednu vrstu štapova, koriste se za belu ribu, pecanje na plovak, moguće je da je i fider ali bi imao i vrhove za zamenu. Ja sam varaličarac tu mogu dosta da ti pomognem ali ovde onako, pecam na polovak ali samo leti.
 
Poslednja izmena:
pozdrav :dontunderstand::dontunderstand: evo me opet sa nekim pitanjima dali da ostavim ovaj shimano exage s.t.c ako nije za smudja i stuku te me ribe fasciniraju on je iz 6 delova i nije teleskop ove bele male ribice necu da pecam -------------------imam ovde jednog starog ribolovca on mi nudi 4 stapa i 4 masinice koje je dobio na poklon kaze da je star i da ima toga previse a to je sledece-------------stapovi daiwa silvercreek 240 --------20-60gr d.a.m. sumo 270--------150-300gr------------balzer natural power 270-----30-70gr i shimano nexave special pilk 240----------------50-190gr ..... masinice .... spro passion 540 i 740 namotane pletenom snjurom onda diawa emblem -x 2550 i shimano nexave 4000 --------------ovaj balzer je koristio u norveskoj jedan vikend on inace peca na brzim vodama a ove ostale stvari su nove ne koristene dobro izgleda . on kaze da je to san za svakog ribolevca neznam sta ti mislis jel to valja za mene cica trazi 300evra veliki pozdrav
 
ne kupuj
šta ćeti.
kupi CD blue rapid ‚15-50g Babaroga od štapa 3m i možeš da pecaš sve živo on košta 300 eura. Pazi ovo je pravih 50g. Ja sam jednom prilikom ali na 30grama-c postavio olovo do 30g vrh se nije pomerio, a toliko je oštar da iz zgloba lupaš kontre. Babaroga.
Imaš štap za ceo život :klap:
 
pozdrav ovaj cd blue rapid ne mogu da nadjem trazio sam i preko google dobijem neke ruske strane koja to firma radi jel ovo cd blue rapid model ili kako -----------izvini sto te gnjavim -------------pozdrav
 
To je Novo Zelandska firma
ako te put povede idi u GM servis u ulici Dragice Previce, sada su promenili naziv ulice, to je kod severnog bulevara.
Tu imas svamo kvalitet i Harison i Pacific Bay i CMW( ja koristim :mrgreen:), Sportex... i naravno CD, ako ga nema trenutno mogu da ti poruče.
Veruj mi štap je BABAROGA, ja sam jako zadovoljan svojim i tu su u rangu ali bi više voleo da imam CD, tada sam morao da čekam nekih 3 meseca jer nisu imali a meni je trebao štap. Kada bi našao kupca za moj štap prodao bi ga i kupio CD 15-50.
a inače ima na netu, ja sam hteo da poručim preko neta blank ali bi me ispalo previše skupo.
 
drug ja zivim u minhenu to sigurno ima ovde ali nemogu da nadjem pod ovim imenom cd blue rapid na nemackim internet stranama ga nema samo neke ruske strane od koje je to firme kako je puno ime kao naprimer shimano nexave shimano je proizvodjac nexave model sta je tu sta kod cd blue rapid nemoguce da to ovde nema da te jos nesto pitam sa ovim shimano exage 10-30gr kolike smudjice mogu da vadim jel moze bar od kilo mozda postavljam glupa pitanja ali sta da radim kad je to nesto novo za mene ------- veliki pozdrav iz hladne bavarske--------
 
sada sam bio na Google
ukucaš CD Rods i izbaci sve, tu nađi, ali pazi imaš i za slanu i slatku vodu, ako nema pogledaj gde piše blanks za Rusko tržište.
Imaš štapove od 230$-800$.
Pozdrav
 
Speedmaster dobar...:hahaha::
Dečko živi u Nemačkoj, kako sam ga razumeo, šta je za njega 300Eura.
Kakav Shimano štap, ne izbalansiran štap, da mu odu zglobovi posle nekoliko sati pecanja.
Shimano mašinice da, ja samo njih kupujem, ali štap ne, nikako.
 
Jesi li bre ti normalan?!!!!! Ko zna da peca germinom ce upecati vise od nekog sminkera sa najboljom opremom.

Neka uzme limeni bic onda, to je VRH? Ajde ti poznavaocu, objasni mu sta je to.

Edit: Iz mog dosadasnjeg iskustva, strendzerima mnogo teze pada dati 300 evra za stap nego meni i tebi.
 
Veći standard, prosto
Jeli isto Yugo i BMW
drugo vrsni majstor će upecati više ali će ispustiti brdo krupe ribe, duplo više zbog lošije opreme.
Toga sam se nagledao iha ha, pogotovo u proleće kada krene mrest kedera i som priđe obali, pa proguta šeda za smuđa, uuuuuuu što tada pomaže takav pribor, izvučeš soma, ali svakog petog i to je pitanje.
e tada stupa CD, CMW, Harison, Hardi, ..... sa priborom za smuđa 30gramac,15-50 ili 15-75g izvučeš soma od 30-50kg.pa i više.
A drugo imaš štap sa doživotnom garancijom, znači štap da pecaš dvadest i kusur godina.
 
Bajata tema i decko je mozda za ovih mesec i kusur vec resio sta ce ali ipak da opalim koju i ja...
Antares ti i nije bas vobleraski stap,kako se meni cini (uporedjivao sam sa drugarom) on je mnogo krut i slabo radi sa voblerima,slabije ih oseca,ne znam kako bolje da opisem,on je stap za dzigovanje (iliti jigging ako vec trazis pojmove preko Google-a) a uporedjivao sam ga sa mojim Aspire BX-om koji je za nijansu meksi i bolje radi sa voblerima,normalno ne moze niko da ti zabrani da voblerises Antares-om kao sto i ja ponekad dzigujem Aspire-om ali nije to"to",jedino ako neces da imas dva stapa za te dve tehnike pa da koristis jedan za sve!
Taj Exage je neka niza srednja klasa,sa tom duzinom i t.b. i toliko delova to ti je idealan stap za putovanja,stavis njega u torbicu,prsluk na ledja i u njega par kutija malih voblera i masinicu velicine 1000-1500 i da uzivas u lovu klena i pastrmke na manjim rekama!
Sto se CD Blue Rapida tice,ako ga nisam pomesao sa nekim od drugih modela to je vrhunski stap ali isto za dzigovanje,nisam ga imao (nema se) niti planiram ali kako sam cuo,tako prenosim tebi,a CD se tesko nalazi dok ne saznas (vidim od njih nisi) da se firma zove Composite Developments-> http://www.cdrods.co.nz/!
Inace to sto taj pojam CD nalazis na Ruskim sajtovima nije nista cudno,Ruje su sad glavni dase za ribolov,posle toliko decenija komunizma zeljni su SVEGA pa i kvalitetne robe,i kod njih se proda vise skupih stvari po glavi stanovnika nego u Zapadnoj Evropi ili USA,a njima nista ne znaci Engleski (firma je sa Novog Zelanda) naziv pa pisu skraceno CD,i njihovi stapovi spadaju po meni u top 5 proizvodjaca u svetu,ali i kostaju,meni je dosta i Aspire a tebi ce lepo da vrsi posao i Antares za krupniju ribu!
@fresh & clean:
Jesi li clan nekog ribolovackog foruma,mozda varalicar ili tako neki,ako jesi javi koji ti je nick tamo jer nisam video nigde taj nick (mozda nisam lepo ni gledao ali sam prilicno siguran)!
Pozdrav :cool:
 
kupio sam stap shimano antares TE 4- 500GT. moze li mi neko reci nesto o ovom stapu. koliko je tezak,koja mu je akcija i td. Samo da napomenem da pecam na Limu i to iskljucivo skobalja na travu i na hleb.
 
Svi Antaresi su Fast akcije, 500 znaci 500cm, 4 je oznaka tezine bacanja, krecu se od 3-7 kod Shimana, znaci da je malcice slabiji (ako je 3 = 5-15gr taj bi trebalo da je 5-20gr recimo), moze da prodje za osrednje reke, za Lim ne znam bas, mozda je oznaka 5 bila sigurnija ali sad sta je tu je!
Pozdrav :cool:
 
Zbog balansa i brzine privlacenja sistema (posto su promasaji cesti pa moras da namotas) preporucujem neku match masinicu, ja furam jednu staru Shimano Sahara 3000GTE HS, a imas dobrih Browning masinica, normalno Shimano i slicnih takodje dosta ima...
Pozdrav :cool:
 
Ne postoji original Shimano sprovodnik, jer oni ne prave svoje vec kupuju od firmi koje se tim bave, odnesi u neki servis i neka ti zamene istim, imas servisere stapova u Krusevcu, Beogradu...
Pozdrav :cool:
 

Back
Top