Reumatoidni artritis - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 67

Tema: Reumatoidni artritis

Nov član
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Reumatoidni artritis

Evo i ja da vam se pridruzim...Jako sam srecna sto je neko pokrenuo ovu temu!Kada sam se razbolela mislila sam da sam jedina mladja osoba koja boluje od ove bolesti, jer se obicno vezuje za starije ljude, ali vidim da nisam.Ja sam se razbolela pre 3 godine i jedva sam pronasla doktora koji je otkrio sta mi je...sada mi je dobro, nista me ne boli i nemam upalu, ali se opet plasim sta ce biti sutra, za dve godine, deset....Ali trudim se da mislim pozitivno, kao sto si i ti rekla! :-) Pozzz

Legenda
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

@severina25

Drago mi je sto je sve ok....

Zaslužan član
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

moja dijagnoza je coxarthrosis dyslastica bilateralis.zbog povecane mobinosti zglobova doktorka mi je rekla da mi nije preporucljiv pilates koji mi je jako prijao.poslala me je u jodnu balju na rehabilitaciju.tamo sam naisla na plakat na kome se objasnjava osteoporoza.znam da ju je dokrorka pomenula,mada je nije navela u dijagnozi.na plakatu pise da je jedan od znakova kad osoba izgubi u visini.ja se nisam merila godinama,a sada imam 2,5cm manje.treba li da odem na neku analizu i kako se to ispituje.da li je moj gubitak visine alarmantan?

Elita Fibi3 (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    163

ja sam sada niza za 1 - 1,5 cm

imam osteopeniju, to je stanje pred osteoporozu. kod mene u domu zdravlja postoji taj aparat za merenje, placa se 200 din. i potreban je uput. ceka se jedno 2-3 meseca.
    pregled ne traje dugo. legnes na sto na ledja, noge se saviju u kolenu i aparat ti snima kicmu i karlicu. posle nosis rezultat kod dr da ti ga protumaci i da terapiju ako je potrebno. ja treba da pijem 2,5 godine svaki dan po jednu tabletu (nesto sa kalcijumom) uvece, jedino zimi, zbog nedostatka sunca, po 2 tablete. i posle idem na kontrolu. moja koleginica je to pila 2 godine i izlecila se.
    Čovek nije čovek ako u njemu umre dete.

Zaslužan član
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

fibi,hvala ti,ako je samo da se pije,bilo bi super.idem kod opsteg po uput,pa ako se stvarno tako dugo ceka,moracu kod privatnog,ne mogu ja tako dugo da cekam.

Elita Fibi3 (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    163

e pazi, ja sam prvo isla na neki aparat koji snima samo stopalo. nemoj na taj nego na onaj koji snima kicmu i karlicu (detaljniji je). ja uzimam "ideos" tablete, one se ne piju, sisaju se i imaju ukus bombone od pomorandze. uzimam ih tacno godinu dana, znaci jos godinu i po i onda idem na kontrolu.

i vidis, to nisam znala do sada - jogurt treba da se pije uvece, jer tada telo najbolje iskoristi kalcijum iz njega.
    Poslednji put ažurirao/la Fibi3 : 11.03.2010. u 11:14
    Čovek nije čovek ako u njemu umre dete.

Zaslužan član
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

onda svakako moram kod privatnika,ne znam kako drugacije da nadjem ko ima taj aparat.

Obećava
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

U Zemunskoj bolnici postoji taj aparat i najbolji je, samo ne znam odakle si i da li mozes da dobijes uput za KBC Zemun.

Zaslužan član
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

pa ne,iz novog sada sam,nasla mi je draga fibi ovde

Legenda
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Reumatoidni artritis

Posto mozemo sami sebi dosta da pomognemo evo krace dopune:

1. Glukozamin se pokazao kao ok resenje kad je lakse kretanje u pitanju....Voltaflex je poprilicno ok (2 tabl. na dan) za osobe koje nemaju problema sa holesterolom i sl.- apotekari i doktor mogu vam savetovati koji proizvod je za vas..
    2. OMega 3 (Natural Wealth 100 tabl. po 1000mg) - tableta dnevno... za one koji imaju problema sa niskim pritiskom, jer ga ne snizava a i za ostale..+ cena je prihvatljiva
    3. Ganoderma lucidum (gljiva koju kineska i japanska medicina mnogo cene) u obliku pilula.... odlicna je za jacanje imuniteta i nakon odredjenog perioda zaista se oseti poboljsanje....
    4. Uz Ganodermu lucidum pozeljno je konzumirati i vitamin C zbog bolje absorpcije...hrvatski Plivit C, Acerola (Natural Wealth) ili nesto drugo...
    5. Ispijanje gline za ciscenje organizma..
    ...

Treba biti uporan i redovan sa koriscenjem...rezultati se primete dosta brzo, sem ako je bolest vec dosta napredovala, tu pretpostavljam da su vidljivi sporije....

Elita bobanap (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

bas me iznenadjuje da ova tema nije vise posecena , kad je RA evidentno , previse prisutan,
    osobito medju zenskom populacijom , bez obzira na godine .....

od Nove godine sam primetila simptome RA kod sebe . simetricna ukocenost prstiju
    na rukama i nogama .
    cenim da sam pravovremeno shvatila o cemu je rec . kod reumatologa sam bila, naravno .
    no ne dopada mi se duga i preduga procedura vadjenja nalaza... cekanje , zakazivanje .....
    sto cu svakako uraditi kad budim u prilici , zbog prezauzetosti na radnom mestu .

u medjuvremenu sam procitala na Netu sve sto postoji na temu ove bolesti . kao i u razgovoru sa drugima koji vec imaju dijagnosticiran RA.

cini mi se da je za pocetak najvaznije pazljivo uzimati samo hranu koja je dozvoljena .
    plus prirodne lekovite mesavine .
    svako jutro i uvece uzimam u soljici , manjoj, vruce vode u kojoj sam stavila
    dve kasicice meda i pola kasicice cimeta .
    svako jutro kasiku ribljeg ulja .

otoci su poceli da se povlace sa svih prstiju i lakse, mnogo lakse koristim sve prste .

takodje sam cula, danas, da je lekovit i prah samlevene kurkume ??
    zatim djumbir ....

pozdrav
    na ovom svetu,odvajkada,jedan kuka,drugi peva.
    kuka ko mora, peva ko sme.

Legenda
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da...RA je previse prisutan bez obzira na godine....takodje sam ocekivala vecu posecenost, mozda i neki predlog prirodnog lecenja i sl...

Ne bih da te plasim ali obavezno uradi sve potrebne pretrage, sto pre....to sto se trenutno situacija poboljsala ne znaci da ce se simptomi dugorocno povuci....zdravje je prece od svih drugih obaveza...a to covek shvati tek kad ima ozbiljniji zdravstveni problem....

U pocetku je najbolje agresivno poceti lecenje....ne znam koliko hrana bas ima uticaj na RA, mozda malo olaksa ali dokazano nema nekog efekta na bolest...

Inace super su ti prirodne mesavine....odmoci ne moze u svakom slucaju...

Kazu da pomaze i Mumio, MMs (Miracle Mineral Supplement)...j.b.g.a. kad je covek bolestan sve bi probao....

Nov član
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislim da kod reumatoidnog artritisa kao i kod mnogih drugih bolesti zvanicna medicina nema prave odgovore i leci, najcesce bezuspesno samo posledicu bolesti, a ne i uzrok.
    Konkretno kod ove bolesti veliki uspeh je pokazan kalcijumom kineske kompanije Tiens, ciji je molekul jedini u svetu molekul kalcijuma koji moze da prodre u samo kostano tkivo.
    Da napomenem da to nisu kineski lekovi iz 70. bloka, vec su svi atestirani i dobili su dozvolu za prodaju u Srbiji. Uostalom, svi mozete da ih izguglujete i proverite koliko su dobri, a sama kompanija je proglasena brendom 2009.godine u Kini !!!!!
    Mislim da je ovo vazno napomenuti, zbog svih opsteprisutnih prevara

Početnik Akasha (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da vas pitam na osnovu cega je zakljuceno da imate RA ?
    , ja vec 11 meseci ne znam sta mi fali, a ni doktori ne znaju tacnu dijagnozu, prvi doktor je mislio da je to RA ali covek ne zna nijednu drugu bolest sem te pa je izgleda lupio , naime meni je bio otecen samo prst do palca i i oni zglobovi na istom stopalu koji najvise stradaju kada nosimo stikle , bio je i modar , pila sam pronizon tj on mi ga je dao od njega mi je bilo jos gore odnosno on mi je sve pokvario , odjednom sam smrsala i poceo je vrat i vilica da mi budu ukoceni
    prestala sam da ga uzimam i otisla na institut i radila neke cervirkalne briseve koji su bili negativni ni tamo mi nista posebno nisu rekli sobzirom da nikad nisu culi za Artromed koji meni super pomaze kod upale ali sta da se radi kada misle da sve znaju

odustala sam i od njih i otisla kod privatnika i pocela da pijem Rezochin , sada imam problem sa tom nogom samo kada treba da dobijem ili kada nezgodno nagazim imam i neka zadebljanja tu i koza mi je tackasto crvena na tom mestu i redovno isto tu dobijem promenu koze,

kazu da nije ni Lupus

neki misle da je Reaktivni artritis ali opet ne mogu to dokazu
    meni su ANA negativna , Anti Ro SSA negativna CCP negativna RF negativan ASTO negativna
    jedino CRP je blago povisen i SE ali kada nemam ualu tog dela stopala onda je SE normalno i CRP
    tako da ja ne znam o cemu se radi , i zasto me vilica boli ,

planiram da idem na VMA , da li je neko bio mozda tamo?

Početnik Akasha (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

http://ocd-group.com/rheumachec/proj...&idcatside=10# ovo je koristi se u ranoj dijagnostici u Nemackoj ali jos uvek nije u slobodnoj prodaji na zalost , ali kada bi ovde postojao test na Anti - MCV bilo bi super ali igleda da toga ovde nema samo Anti CCP koja i nisu toliko znacajna

Zaslužan član Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    238

Citat Original postavio Fibi3 Pogledaj poruku
    e pazi, ja sam prvo isla na neki aparat koji snima samo stopalo. nemoj na taj nego na onaj koji snima kicmu i karlicu (detaljniji je). ja uzimam "ideos" tablete, one se ne piju, sisaju se i imaju ukus bombone od pomorandze. uzimam ih tacno godinu dana, znaci jos godinu i po i onda idem na kontrolu.

i vidis, to nisam znala do sada - jogurt treba da se pije uvece, jer tada telo najbolje iskoristi kalcijum iz njega.
    Sad tek vidim ovu temu

Izvini, kako se zove taj aparat? Ja sam snimala kičmu, ali su mi rekli da se nigde ne radi snimak cele kičme nego iz delova. Posebno vratni i donji, valjda karlični deo.

Što se tiče RA on zaista nema veze sa godinama.
    Imala sam 22g.i bolove u zglobovima ruku i nogu. Bila na Institutu za reumatologiju i izašla sa "palinom". Naime, objasnio mi je doktor, bakterije iz urina nekako dodju na hrskavicu zgloba i grickaju je. Kad pojedu hrskavicu onda predju na zglob Pila sam antibiotik, puno tečnosti i promena ishrane. Manje soli, manje začinjene hrane, bareno ...i sve je prošlo. Sad mi je otišla kičma u aut
    " Only fools and horses"

Početnik Akasha (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imala sam 22g.i bolove u zglobovima ruku i nogu. Bila na Institutu za reumatologiju i izašla sa "palinom". Naime, objasnio mi je doktor, bakterije iz urina nekako dodju na hrskavicu zgloba i grickaju je. Kad pojedu hrskavicu onda predju na zglob Pila sam antibiotik, puno tečnosti i promena ishrane. Manje soli, manje začinjene hrane, bareno ...i sve je prošlo. Sad mi je otišla kičma u aut [/QUOTE]

hej a koju batreuju si imala? kod mene je bilo misljenja da je isto Reaktivni ali testovi na ureaplazmu , mikroplazmu i hlamidiju su bili negativni, ali skoro je moj decko radio test na to i pozitivan je na ureaplazmu , tako da je moguce da je od toga , mozracu opet da radim te testove,
    i samo si antibiotike pila ili?

Zainteresovan član nikikaoja (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Fibi3 Pogledaj poruku
    imam osteopeniju, potrebno. ja treba da pijem 2,5 godine svaki dan po jednu tabletu (nesto sa kalcijumom) uvece, jedino zimi, zbog nedostatka sunca, po 2 tablete. i posle idem na kontrolu. moja koleginica je to pila 2 godine i izlecila se.
    a kako se to zove što treba da se pije 2,5 godine, jer i ja imam osteopeniju ali mi ništa posebno nisu rekli osim da unosim namirnice bogate kalcijumom

Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    238

Citat Original postavio Akasha Pogledaj poruku
    Imala sam 22g.i bolove u zglobovima ruku i nogu. Bila na Institutu za reumatologiju i izašla sa "palinom". Naime, objasnio mi je doktor, bakterije iz urina nekako dodju na hrskavicu zgloba i grickaju je. Kad pojedu hrskavicu onda predju na zglob Pila sam antibiotik, puno tečnosti i promena ishrane. Manje soli, manje začinjene hrane, bareno ...i sve je prošlo. Sad mi je otišla kičma u aut
    hej a koju batreuju si imala? kod mene je bilo misljenja da je isto Reaktivni ali testovi na ureaplazmu , mikroplazmu i hlamidiju su bili negativni, ali skoro je moj decko radio test na to i pozitivan je na ureaplazmu , tako da je moguce da je od toga , mozracu opet da radim te testove,
    i samo si antibiotike pila ili?[/QUOTE]

Nemam pojma...Uradio mi je urinokulturu, pogledao čovek snimak zglobova i to je to.
    Uz antibiotik sam pila acetisal i dosta,dosta tečnosti da se izbace te bakterije.

Inače, objasnio mi je doktor nešto jako važno što ja, naravno, nisam znala: antibiotik ubija jednu vrstu bakterija i u isto vreme stvara drugu vrstu bakterija. Zato mi je rekao da uzimam acetisal i puno tečnosti, čaj od peršuna, uvin čaj...te čajeve protiv infekc. mokrać. kanala.
    Sad sam se setila, dao mi je i jednu kutijicu nekog leka protiv reumatskih bolova mekih tkiva, ne mogu se setiti naziva.
    " Only fools and horses"

Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    238

Citat Original postavio nikikaoja Pogledaj poruku
    a kako se to zove što treba da se pije 2,5 godine, jer i ja imam osteopeniju ali mi ništa posebno nisu rekli osim da unosim namirnice bogate kalcijumom

U jednu staklenu teglu poredjaš 10 kom. sirovih jaja, preliješ ih sa 1kg. samlevenog limuna, dobro poklopiš, povremeno promućkaš i čekaš dok limunska kiselina ne "pojede" ljusku od jaja. Procediš kroz gazu i doliješ sa 1 lit. vinjaka. Nema boljeg kalcijuma za naše ženske kosčice.

E,da, ko ima problema za kalcijumom obavezno da izbaci mineralnu vodu i sve gazirane napitke. Uništavaju nam kalcijum!
    " Only fools and horses"

Elita bobanap (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio Prisoner Pogledaj poruku
    [/B]

U jednu staklenu teglu poredjaš 10 kom. sirovih jaja, preliješ ih sa 1kg. samlevenog limuna, dobro poklopiš, povremeno promućkaš i čekaš dok limunska kiselina ne "pojede" ljusku od jaja. Procediš kroz gazu i doliješ sa 1 lit. vinjaka. Nema boljeg kalcijuma za naše ženske kosčice.

E,da, ko ima problema za kalcijumom obavezno da izbaci mineralnu vodu i sve gazirane napitke. Uništavaju nam kalcijum!

ovaj recept je odlican.
    ja sam ga dobila ali sa jednom razlikom u sastavu . umesto vinjaka stavila sam med u istoj kolicini.

medjutim , ja bih vrlo rado preporucila svima Djumbir .
    to je po svemu sudeci cudesna biljka .
    na netu ima mnogo napisanog stiva i volela bih da procitate .

ja koristim koren djumbira, kupljen na pijaci . u 2 litra vode , prokljucale , sipam izrendan mali komadic ( velicina kocke secera ) .
    odstoji poklopljeno 15 minuta . zatim procedim i pijem
    po casu u toku dva dana . treci dan je pauza . zatim napravim za sledeca dva dana .... opet pauza jedan dan ... i stalno tako .
    plus pijem ujutro i uvece med i cimet , pisala sam u prethodnom postu .
    na ovom svetu,odvajkada,jedan kuka,drugi peva.
    kuka ko mora, peva ko sme.

Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    238

Citat Original postavio bobanap Pogledaj poruku
    ovaj recept je odlican.
    ja sam ga dobila ali sa jednom razlikom u sastavu . umesto vinjaka stavila sam med u istoj kolicini.

medjutim , ja bih vrlo rado preporucila svima Djumbir .
    to je po svemu sudeci cudesna biljka .
    na netu ima mnogo napisanog stiva i volela bih da procitate .

ja koristim koren djumbira, kupljen na pijaci . u 2 litra vode , prokljucale , sipam izrendan mali komadic ( velicina kocke secera ) .
    odstoji poklopljeno 15 minuta . zatim procedim i pijem
    po casu u toku dva dana . treci dan je pauza . zatim napravim za sledeca dva dana .... opet pauza jedan dan ... i stalno tako .
    plus pijem ujutro i uvece med i cimet , pisala sam u prethodnom postu .
    ko sme med, ok..

za djumbir sam čula da je dobar al ga nisam probala, osim mlevenog u keksiće.
    kažu da je dobro tako mleven sipati u neki napitak..da čak i tako pomaže.
    " Only fools and horses"

Legenda
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Akasha Pogledaj poruku
    da vas pitam na osnovu cega je zakljuceno da imate RA ?
    meni su ANA negativna , Anti Ro SSA negativna CCP negativna RF negativan ASTO negativna
    jedino CRP je blago povisen i SE ali kada nemam ualu tog dela stopala onda je SE normalno i CRP
    tako da ja ne znam o cemu se radi , i zasto me vilica boli ,

planiram da idem na VMA , da li je neko bio mozda tamo?
    Nadovezujem se i budim temu.....
    Da imam seropozitivni reumatoidni artritis zakljuceno je na osnovu gore navedenih pokazatelja (RF, CRP, CCP...) koji su bili pozitivni kao i upale svih zglobova i otecenost pojedinih....
    Konacno imam terapiju sa Metotrexatom, Medrolom...itd...klasika kod te bolesti....i malo je bolje..mogu da obavljam svakodnevne aktivnosti koje pre nisam mogla (otvaranje flase, secenje hleba, pridrzavanje vrata, ustajanje, okretanje u krevetu)...zao mi je samo sto sam morala da zaglavim u bolnici kako bi reumatolog uvideo da je moje stanje za lecenje...

Tako da svima preporucujem dobrog reumatologa koji ce vam posvetiti paznju...ako niste zadovoljni, menjajte....

Ali vise me interesuju predlozi prirodnog lecenja...sad pokusavam sa jogom, pa cu videti kako ce se pokazati...smatram da je za pojavljivanje bolesti glavni krivac bio dugogodisnji stres koji ocigledno nisam uspela da kanalisem kako treba i naravno vlazne prostorije na poslu itd...

Pa ako neko zna za neke nacine prirodnog lecenja ili ima iskustva sa njima, slobodno nek se raspise....

Legenda
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li je neko imao iskustva sa lekom Arava?

Legenda
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zanimljiv clanak za procitati, razmisliti, mozda nesto i primeniti...

http://www.glucosamine-arthritis.org...arthritis.html

Slične teme

1. artritis
    Autor molok u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.08.2006., 19:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •