Tužba Srbije protiv Hrvatske i obratno

Koji će biti ishod tužbe Hrvatske protiv Srbije M.S.P.


  • Ukupno glasova
    60
  • Anketa je zatvorena .
Edit: Mitternachtsträumer

E ovako, pošto svako otvara teme i temice vezane za ovu nesrećnu epizodu naše istorije, odlučio sam da napravimo jednu jedinu u kojoj će se diskutovari o obe tužbe. Sve teme koje budu otvorene pored ove će ili biti spojene s ovom ili brisane.

Ovde se mogu postovati vesti, komentari, izjave političara, pravnika, kritike...

Ovde se ne mogu postovati 'istorijske' činjenice (tipa ko je prvi počeo, ko je smešan, ko je genocidan...), vređanja bilo kakve vrste, a pogotovu nacionalne, provociranja i odgovori na provokacije (vaše je da prijavite poruku, a ne da sami isterujete pravdu)...

Svi komentari koji nisu u skladu sa pravilima će biti neizostavno brisani, a najtvrdoglaviji korisnici će biti kažnjavani. Brisanje svog posta shvatite kao upozorenje!

Mada, ja sam siguran da ćete vi biti fini
------------------------------------------------------------------------------------------------

o ovome se dosta raspravljalo, bilo je raznih predloga i....
i kada se napokon srbija odlucilana to, tajac.... niko ni da prokomentarise ovu vest.

Beograd priprema protivtužbu




Vlada Srbije odlučila je u četvfrak da započne proceduru podnošenja protivtužbe Međunarodnom sudu pravde protiv Hrvatske za genocid nad Srbima, izjavio je ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević.

Srbija je najavila protiv tužbu posle odluke Međunarodnog suda pravde u Hagu da se proglasi nadležnim povodom hrvatske tužbe protiv Jugoslavije i Srbije za genocid tokom rata devedesetih godina.

inace tekst je zaista dugacak, ko zeli....
http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2008/11/081120_icj01.shtml
 
Poslednja izmena od moderatora:
i samo jos jedan kratak citat

Osvrćući se na pretnju Beograda, hrvatski predsednik Stipe Mesić je izjavio da protivtužba koju Srbija planira da podnese nije utemeljena, budući da je operacija Oluja, po njegovim rečima, bila "legitimna vojna operacija" i da je veliki broj Srba iz Hrvatske zemlju napustio zajedno sa jedinicama tadašnje JNA.

"Uostalom", kaže predsednik Hrvatske, "hrvatska vojska nije prešla ni jednu granicu, nije pustošila sela u Srbiji, nije u nju slala svoje dobrovoljce niti su državljani Srbije držani u zaroibljeničkim logorima u Hrvatskoj - što je sudbina koja je u Srbiji zadesila brojne Hrvate".

Svetske novinske agencije procenjuju da su najnovijim hrvatsko-srpskim sporom ponovo otvorene stare rane u odnosima dveju država.
 
E ovako, pošto svako otvara teme i temice vezane za ovu nesrećnu epizodu naše istorije, odlučio sam da napravimo jednu jedinu u kojoj će se diskutovari o obe tužbe. Sve teme koje budu otvorene pored ove će ili biti spojene s ovom ili brisane.

Ovde se mogu postovati vesti, komentari, izjave političara, pravnika, kritike...

Ovde se ne mogu postovati 'istorijske' činjenice (tipa ko je prvi počeo, ko je smešan, ko je genocidan...), vređanja bilo kakve vrste, a pogotovu nacionalne, provociranja i odgovori na provokacije (vaše je da prijavite poruku, a ne da sami isterujete pravdu)...

Svi komentari koji nisu u skladu sa pravilima će biti neizostavno brisani, a najtvrdoglaviji korisnici će biti kažnjavani. Brisanje svog posta shvatite kao upozorenje!

Mada, ja sam siguran da ćete vi biti fini
 
Ma i privremene kosovske vlasti ima da tužimo! I SAD za bombardovanje i pojedinačno države za priznavaje Kosova... Mi dok se upalimo da se sudimo. E sad ćete videti kako se tuži!:rtfm:

daco, niste bas toliko jako da se borite istovremeno na nekoliko fronta,d aj pokusajte da resavate jednu po jednu tuzbu
ono jest da se deo patrijota qr....previse, ali moj je savet, step baj step
 
E ovako, pošto svako otvara teme i temice vezane za ovu nesrećnu epizodu naše istorije, odlučio sam da napravimo jednu jedinu u kojoj će se diskutovari o obe tužbe. Sve teme koje budu otvorene pored ove će ili biti spojene s ovom ili brisane.

Ovde se mogu postovati vesti, komentari, izjave političara, pravnika, kritike...

Ovde se ne mogu postovati 'istorijske' činjenice (tipa ko je prvi počeo, ko je smešan, ko je genocidan...), vređanja bilo kakve vrste, a pogotovu nacionalne, provociranja i odgovori na provokacije (vaše je da prijavite poruku, a ne da sami isterujete pravdu)...

Svi komentari koji nisu u skladu sa pravilima će biti neizostavno brisani, a najtvrdoglaviji korisnici će biti kažnjavani. Brisanje svog posta shvatite kao upozorenje!

Mada, ja sam siguran da ćete vi biti fini
...da li mogu prijaviti uvredu..kad me netko deklarira ili naziva ustasom..ja se nikad nisam izjasnio niti pordzavam ustastvo u bilo koje pogledu..to bi bio prvi korak ka nekom korektom razgovoru..ili u najmanju ruku da mi se javno pred svima izvini ako me tako nazove..naravno cesto nazivanje i izvinjavanje ne vodi nikuda..
 
Тужба Србије је само изнуђена реакција, а тужба Хрватске има политичу улогу. Осим унутрашње потребе да се докаже оправданост домовинског рата и посебно војних акција на његовом крају постоји и подговарање споља од стране земаља које су бомбардовале Србију. Једно вријеме је тужба кориштена као противтежа евентуалној тужби Србије за бомбардовање њене територије без дозволе УН-а, а сада се иста тужба можда користи за противтежу ономе што на правном плану ради Србија за одбрану КиМ. У сваком случају, пошто понестаје услова који се могу наметати Србији за њену политичку и економску контролу, добро је имати још по неки да се "узде" затегну када буде постојала потреба.
 
..cudno misljenje za covjeka kojeg se smatra ozbiljinm....malo si pobrkao neke stvari...govoris u mnozini...cinjenica je da samo nekim srbima smeta Hrvatska...zasto ostalim manjinama(mnozina)..koje zive u Cro...takva Cro..kakva je nesmeta..daj mi podatak da se i jedna jedina manjina u Cro..nesto buni ili da su joj uskarcena prava..stoga ne lupetaj kolega...:bye::bye:
daj ti nama podatak kojih to vi manjina u Hrvatskoj imate,i u kom broju
 
...da li mogu prijaviti uvredu..kad me netko deklarira ili naziva ustasom..ja se nikad nisam izjasnio niti pordzavam ustastvo u bilo koje pogledu..to bi bio prvi korak ka nekom korektom razgovoru..ili u najmanju ruku da mi se javno pred svima izvini ako me tako nazove..naravno cesto nazivanje i izvinjavanje ne vodi nikuda..

Ukoliko tebe, ili bilo koga, neko nazove ustašom, to se smatra uvredom i biće brisano.
 
..cudno misljenje za covjeka kojeg se smatra ozbiljinm....malo si pobrkao neke stvari...govoris u mnozini...cinjenica je da samo nekim srbima smeta Hrvatska...zasto ostalim manjinama(mnozina)..koje zive u Cro...takva Cro..kakva je nesmeta..daj mi podatak da se i jedna jedina manjina u Cro..nesto buni ili da su joj uskarcena prava..stoga ne lupetaj kolega...:bye::bye:

Па ко да се буни кад сте све мањине почистили:mrgreen:Славонија је некад била пуна Маџара,Немаца,Словака,Чеха а о Србима да не говорим.Сви заједно могу да се нађу у траговима:rtfm:
 
...da li mogu prijaviti uvredu..kad me netko deklarira ili naziva ustasom..ja se nikad nisam izjasnio niti pordzavam ustastvo u bilo koje pogledu..to bi bio prvi korak ka nekom korektom razgovoru..ili u najmanju ruku da mi se javno pred svima izvini ako me tako nazove..naravno cesto nazivanje i izvinjavanje ne vodi nikuda..
Pa cuj ,u slucaju da podrzavas ustase,tj osporavas genocid iz ww2,i ovaj drugi,i smatras da Srbija iz bilo kog razloga,ne bi trebala tuziti Hrvatsku,ili mozda izjednacavas nase i vase zlocine,onda te ne bi trebalo cuditi,ako te neki tako i nazovu,posto bi se tim izjavama,sam tako deklarisao
 
Ukoliko tebe, ili bilo koga, neko nazove ustašom, to se smatra uvredom i biće brisano.

Pa cuj ,u slucaju da podrzavas ustase,tj osporavas genocid iz ww2,i ovaj drugi,i smatras da Srbija iz bilo kog razloga,ne bi trebala tuziti Hrvatsku,ili mozda izjednacavas nase i vase zlocine,onda te ne bi trebalo cuditi,ako te neki tako i nazovu,posto bi se tim izjavama,sam tako deklarisao
A jel i u ovom slucaju koji sam navela?:rtfm:
 
Činjenica je da je skoro čitava populacija Srba napustila granice Hrvatske u toku oružanog sukoba. Ukoliko je jedino objašnjenje hrvatske vlasti da su Srbi dobrovoljno otišli onda mislim da imate problem.

Ako su Srbi dobrovoljno otišli, zašto su spaljene i srušene sve srpske kuće? Dan danas stoje ruševine iz kojih raste drveće. Tako se u hrvatskoj sa sigurnošću može prepoznati srpska kuća.
 
Činjenica je da je skoro čitava populacija Srba napustila granice Hrvatske u toku oružanog sukoba. Ukoliko je jedino objašnjenje hrvatske vlasti da su Srbi dobrovoljno otišli onda mislim da imate problem.

Ako su Srbi dobrovoljno otišli, zašto su spaljene i srušene sve srpske kuće? Dan danas stoje ruševine iz kojih raste drveće. Tako se u hrvatskoj sa sigurnošću može prepoznati srpska kuća.

По старости дрвета можемо са сигурношћу утврдити да ли је црква запаљена у 41 год или деведесетих :mrgreen:
 
Ukoliko neko otvoreno izjavljuje da je ustaša ili propagira ustaške ideje, onda taj nema šta da traži na ovom forumu. Prijavi tu poruku i taj neko će biti odstranjen.

Nadam se da smo raščistili dileme i da se možemo posvetiti temi - konačno.

Yeah right. Pa niko neće otvoreno ovdje na forumu izjaviti da je ustaša.
I zašto je nestao moj post koji je bio odgovor na tlapnje kao eto Hrvatska je diznilend u kojoj se samo zli Srbi nešto bune a Hrvatska im je sve dala?
Kako misliš da se priča o tužbama bez istorijskog osvrta,šta sad ovdje treba da postujem neke idiotske izjave političara i to je to
 

Back
Top