Kondor...

Neva

Poznat
Poruka
7.358
...Umrecu a necu saznati u cemu se ogleda trip pustanja nokta na malom prstu...osim cackanja usiju:rumenko:...Ali, fascinira me jos vise cinjenica da vam vise nije dovoljan mali prst, nego ste poceli da pustate na svim prstima...
...Jel to neka nova rasa savremenog muskarca ili neandertalca...?
 
ja sam mali prst nekako i shvatila(nos,usi,odvrtanje srafova,kokain...) ali sve prste a da pritom nije gitarista e to ne razumem
a sve vise vidjam
od takvih bezim ko djavo od krsta,trebalo bi da se napravi rimejk ne veruj zeni koja pusi drinu bez filtera i muskarcu koji pusta nokte :?
 
kako mi soferi da otvorimo jogurt u voznji busa?
ajd sad...nego lepo cap ko nozem mali nokat siljati sece....ko Misko krivinu

@tema : mali nokat VELIKA SELJACINA (istripovan da je "fancy" )

p.s. a zamisli tek ono prstenje sa znakom mercedesa....:dash:

:manikir:
 
Uozbiljite se...sad ce Moonjoslav da dodje i da mi zakljuca ovu temu...a ja cu umreti u neznanju...

Zaista, ako zanemarimo te urbane legende jogurt, nos, usi, dupe...Sta je ono sto vuce muskarca da pusta taj nokat, a onda nije ni tim zadovoljan pa pusta sve...? Ljubomorni na zenske...? Sta...?

Jel ima nesto na nama zenama sto je podjednako odvartno kao i ovaj nokat...?
 
ja to nešto ne viđam, a sigurno bih primetio jer je naglašeno....bila je neka tema na ms-u na kojoj se razgovaralo o tetovima i onda su pomenuti dugi nokti i, sećam se, neko je pomenuo i tet na delu između palca i kažiprsta u vidu tri tačkice, možda izbunarim temu ali teško po nekom tagu.. nešto duži nokti su potrebni izvođačima na žičanim instrumentima, a sve ostalo je primitivizam. nekad je postojala identifikacija onih koji su služili zatvorske kazne i lopovi su puštali duži nokat na malom prstu i onda je, uz obavezni tet uspomena iz mitrovice, volim ljilju, a možda i dudu i ostale umiotvorine u dokolici..taj se imidž preneo i na ljude izvan rešetaka, šoferi, majstori..šibicari po parkovima..
e, sad, ša bi bio pandan muškom puštanju nokta na malom prstu. možda ženska prenaglašena šminka, previše nakita, nenegovani nokti pandže i sve što je estetski ružno. meni je ružno kad vidim tet na članku.
 
Neva:
.Umrecu a necu saznati u cemu se ogleda trip pustanja nokta na malom prstu...osim cackanja usiju...Ali, fascinira me jos vise cinjenica da vam vise nije dovoljan mali prst, nego ste poceli da pustate na svim prstima...
...Jel to neka nova rasa savremenog muskarca ili neandertalca...?
Dugim proučavanjem svog Starijeg Vodnika u vojsci (a i još nekih slučajeva po kafanama) uspeo sam da prokljuvim zašto jer je i mene interesovalo.

*Nokat na malom prstu puštaju ljudi sa ćevapastim prstima da bi mogli da čačkaju uho/grlo/nos.*

Inače bila je tema al čini mi se na nekom drugom pdf

Još jedna možda slučajnost, svi pacijenti su poreklom iz Vranja ili Leskovca
 
"ja znam ljude koji su radili u glasnim pogonima i držali su vatu u ušima pa im je to služilo za vađenje vate na kraju radnog dana(zaozbiljno),tak da je to valjda bio znak raspoznavanja radničke klase."
:)

"Само једно није поменуто у вези нокта на малом прсту. То је била ствар престижа, али је служио и као шрафцигер за шрафљење ситних и тешко приступачних шрафова. Мајсторска фора."

:lol:

"Ma ljudi, to je ko švajcarski nož, multialatka. Služi, naravno, za vadjenje cerumena, za čačkanje nosa, za zasecanje onih zajebanih celofana na napolitankama, čačkanje zuba, češkanje seborejičnih krasti, pokazno orudje, itd...
U mom urbano-shabanskom kraju to je bila stvar prestiža. Još ako ga prati i prsten sa pečatom, onda si glavni baja u luna-parku!!!
Moj brat pre par godina me zove iz vojske i urla od smeha. Njegov poručnik brižno gaji noktić na malom prstu!!!"


:hahaha:

"Uz taj nokat, za potpuni dojam, nosile su se što špicastije kaubojke ili špicaste cipele, preuski jeans da se vidi na kojoj je strani ku'rac, a iz zadnjeg džepa vire češalj i tvrdi marlboro. Od zubiju samo prva 4, kosa masna plus gel i "jebački" pogled uperen u žensku dok vadi 100 dm (nek se vidi da ima), a ona ne zna bi li se smijala ili povraćala."

:rotf:
 
Poslednja izmena:
ja sam mali prst nekako i shvatila(nos,usi,odvrtanje srafova,kokain...) ali sve prste a da pritom nije gitarista e to ne razumem
a sve vise vidjam
od takvih bezim ko djavo od krsta,trebalo bi da se napravi rimejk ne veruj zeni koja pusi drinu bez filtera i muskarcu koji pusta nokte :?

Baš naprotiv. Sa "kandžama" je skoro nemoguće svirati. Pogotovu kada krenu da se zabadaju u drvo. :mrgreen:
 
kolega moonja pomenu shibicare, pa da razjasnim... mali nokat im je glavna alatka za sklanjanje kuglice ispod shibice... :ok:

E sad razni su povodi za pustanje noktiju svako ima svoje, sto se mene tice nekada davno jednom sam pustio nokte dok nisam ubedio curu da nije prijatno odrati muskarcu ledja i opet cu to uraditi bude li potrebe...
 
Ti kao moderator ne bi smeo da lupetas tako. Svaki gitarista koji svira klasicnu muziku ima nokte umesto trzalice i tehnika takvog sviranja ima i svoj naziv, raspitaj se malo.

Heh... Hmm, voleo bih da vidim koliko dugo će mu trajati nokti. :mrgreen:
Pogotvu pri svakodnevnom tretmanu.

A ti ne bi trebao da budeš tako drzak i bezobrazan, plus bi mogao da se raspitaš i kakve sve vrste trzalica postoje. :mrgreen:

238480.jpg
 
Heh... Hmm, voleo bih da vidim koliko dugo će mu trajati nokti. :mrgreen:
Pogotvu pri svakodnevnom tretmanu.

A ti ne bi trebao da budeš tako drzak i bezobrazan, plus bi mogao da se raspitaš i kakve sve vrste trzalica postoje. :mrgreen:

238480.jpg

Dobro vidim da ne poznajes materiju tako da necu da ulazim u dublje rasprave sa tobom.
 
Ok...to za muzicare je cista glupost...i sama sam svirala gitaru u mladosti...ahahah..., mladosti? ... i svi koji smo isli na casove imali smo uredne nokte...i muski i zenske...Jedino je profan bio celav i tukao nas olovkom po glavi ako pogresimo notu...ali, ja sam ga videla u kupacim gacama na Becarcu i imala razlog da ga ucenjujem i vise me nije tukao...a i dosadila mi gitara...otisla sam na folklor....i tako...hocete jos da se prepirete...?
 
Ok...to za muzicare je cista glupost...i sama sam svirala gitaru u mladosti...ahahah..., mladosti? ... i svi koji smo isli na casove imali smo uredne nokte...i muski i zenske...Jedino je profan bio celav i tukao nas olovkom po glavi ako pogresimo notu...ali, ja sam ga videla u kupacim gacama na Becarcu i imala razlog da ga ucenjujem i vise me nije tukao...a i dosadila mi gitara...otisla sam na folklor....i tako...hocete jos da se prepirete...?

Da je glupost, glupost je. :)

PS Ko se prepire? :mrgreen:
 

Back
Top