Marksov "Kapital" kao manga strip

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Marksov "Kapital" kao manga-strip

Utorak, 18. novembar 2008. 19:40


U Japanu će se idućeg meseca na tržištu pojaviti strip verzija "Kapitala", čuvene kritičke analize kapitalizma Karla Marksa koja je prvi put objavljena daleke 1867.

Čitaocima se pruža mogućnost da kroz uprošćenu formu stripa upoznaju kompleksne ideje oca naučnog socijalizma.

Objavljivanje Marksovog kapitalnog dela u vidu mange poklapa se sa pojavom sve većeg broja levičarskih dela u Japanu u trenutku kada svet potresa jedna od najgorih ekonomskih kriza.

Sa erozijom finansijskog sistema i povećanjem nezaposlenosti, u Japanu raste interesovanje za antikapitalističku literaturu.

Prodaja knjige "Kanikosen" iz 1929. koja govori o fabričkim radnicima koji se dižu protiv kapitalističkih eksploatatora, porasla je za samo godinu dana sa 5.000 na više od 500.000 primeraka.

Izdavačka kuća "East Preš" iz Tokija, koja će objaviti strip verziju "Kapitala", takođe je štampala prošle godine i manga verziju "Kanikosena" koja se prodala u više od 200.000 primeraka.

Manga u Japanu predstavlja pravu umetničku formu, a među njenim poznatim ljubiteljima je i japanski premijer Taro Aso.

(Tanjug)
 
anticom2.gif
 
Tema je odlicna,jer pokazuje na kom ste nivou vi liberali iz Srbije.Samo se jos mi zaludni Srbi palimo na EU,kapitalizam,potrosacko drutstvo...itd.A danas Japanac uci svoje dete kroz Manga strip "Kapital" kako da nabavi sto mocnije oruzje(puska,pistolj,letva...) i digne pobunu protiv kapitaliste.

Mozda jeste malo krvolocno,ali kao sto rece Marks...:"Kapitalisti su stvorili svoga GROBARA radnicku klasu!" :lol:
 
Tema je odlicna,jer pokazuje na kom ste nivou vi liberali iz Srbije.Samo se jos mi zaludni Srbi palimo na EU,kapitalizam,potrosacko drutstvo...itd.A danas Japanac uci svoje dete kroz Manga strip "Kapital" kako da nabavi sto mocnije oruzje(puska,pistolj,letva...) i digne pobunu protiv kapitaliste.

Mozda jeste malo krvolocno,ali kao sto rece Marks...:"Kapitalisti su stvorili svoga GROBARA radnicku klasu!" :lol:

Ali japanci imaju nindze a mi mindze:evil:
 
Tema je odlicna,jer pokazuje na kom ste nivou vi liberali iz Srbije.Samo se jos mi zaludni Srbi palimo na EU,kapitalizam,potrosacko drutstvo...itd.A danas Japanac uci svoje dete kroz Manga strip "Kapital" kako da nabavi sto mocnije oruzje(puska,pistolj,letva...) i digne pobunu protiv kapitaliste.

Mozda jeste malo krvolocno,ali kao sto rece Marks...:"Kapitalisti su stvorili svoga GROBARA radnicku klasu!" :lol:

"u Japanu, tabla je obrisana, a kreda zasiljena!"
"Sve to sto sto vi gazite, ritate, Japanci preradjuju i jedu!"
 
Занимљиво...
Сад се сетих као клинац сам читао Маркса у стрипу. И није ми се свидело.
Иначе тад је већ била транзиција са марксизма на социологију у школама...

А ево мало домета манге/аниме
 

Back
Top