Da li je ovo moguće?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 74

Tema: Da li je ovo moguće?

Ističe se Karamazov (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Exclamation Da li je ovo moguće?

http://www.pressonline.rs/page/stori...9&sectionId=39
    POLICAJCI NAS TUKLI IZ OBESTI

Četvorica policajaca bez ikakvog povoda iživljavala se nad Darkom Ognjanovićem (20), Milošem Gopićem (22) i Darkom Pajdićem (23) kod brod-restorana „Povetarac" na Novom Beogradu
    Četvorica policajaca bez ikakvog povoda brutalno su pretukla studenta Darka Ognjanovića (20) kod restorana „Povetarac" na Novom Beogradu, a onda su Darka i njegove drugove Miloša Gopića (22) i Darka Pajdića (23) skinuli gole! Neviđena tortura trajala je pola sata naočigled brojnih prolaznika, posle čega su pripadnici Interventne jedinice rekli: „Prijatno, momci" i otišli!

Darko Ognjanović i njegovi drugovi kažu za Press da su maltertirani ni krivi ni dužni i da još uvek ne znaju zašto su pretučeni i ponižavani nasred ulice!
    - U subotu ujutru oko 1.30 časova došli smo na brod-restoran „Povetarac" na Savi kod Starog sajmišta. Bio je poluprazan, pa smo samo popili po jedno piće i krenuli do automobila da bismo otišli na neko drugo mesto. Na parkingu smo seli u „BMW 5", čiji je vlasnik Miloš Gopić. Čim smo seli u auto, neko je nasilno otvorio vrata i počeo da me davi i vuče za vrat! Na tom delu parkinga bilo je mračno. Pomislio sam da nas neko pljačka. Izvukli su me napolje i bacili na zemlju pored kola. Taman sam ustao i napadače pitao šta traže, jer sam i dalje mislio da nas pljačkaju, kada su me ponovo udarili u glavu, od čega sam pao na zemlju. Neko me je uhvatio za vrat i počeo da mi vuče zlatni lanac. Toliko me je davio da sam mislio da ću se ugušiti - kaže Darko Ognjanović.

On objašnjava da je u jednom trenutku u mraku video policijske uniforme.
    - Tek tada mi ništa nije bilo jasno. Nisam kriminalac i nikada nisam bio u bilo kakvom sukobu sa policijom. Ne znam koliko su me tačno tako šutirali i udarali palicama. Tek kada sam rekao, a morao sam da lažem, da mi otac radi u SUP-u Voždovac, prestali su batinanje i pokušaji da mi skinu lančić. Uspravili su me i zajedno sa dvojicom drugova postrojili pored njihovog džipa.
    Naš sagovornik kaže da to nije bio kraj torture.
    - Pretresli su naš automobil. U njemu nisu ništa našli, a onda je jedan od policajaca pitao odakle nam novac za provod i automobil i naredio nam da se skinemo! Svukli smo jakne, košulje, pantalone, cipele. Ostali smo samo u gaćama, a oni su nam rekli: „Skidaj sve! I gaće!" Stajali smo goli, a oni su onda tražili da kažemo ime, prezime, ime oca i datum rođenja. Jedan od policajaca je naše podatke upisao u rokovnik. Pored nas je prolazilo dosta ljudi jer se tu nalaze splavovi. Gledali su u nas, a mi smo stajali goli! Nikada nisam bio tako ponižen. Nisam smeo da se bunim. Od straha sam samo ćutao - rekao je Ognjanović, i dodao:

- Posle pola sata torture rekli su nam da se obučemo i da možemo da idemo. Pitao sam zašto su nas tukli, a oni su nas samo pogledali i jedan od njih je rekao: „Ko vas je tukao?! Tišina i nikome ni reči"! Kada su odlazili, samo su nam dobacili: „Prijatno, momci!"

Ognjanović i njegov drug Darko Pajdić kažu da nijednog momenta nisu pružili otpor niti bilo kakav povod za ovako divljačko ponašanje i da dok su ih tukli nisu mogli ni reč da progovore. Mladići kažu da su se dvojica policajaca osećala na alkohol i da su bila vidno pijana.

Nakon torture, Darko Ognjanović je otišao u Urgentni centar jer je od jakih udaraca palicom po glavi i vratu imao vrtoglavicu i veliku glavobolju. Lekarskim pregledom konstatovane su povrede po vratu, a daljim pregledima utvrđeno je da u mokraći ima krvi, kao posledicu više udaraca nogom u testise.

Darko Ognjanović kaže da potiče iz ugledne porodice, kao i njegovi drugovi, i da nikada nije imao problema sa policijom.

- Majka mi je lekar specijalista, a otac diplomirani ekonomista Poreske uprave u Beogradu. Ja sam odličan student druge godine Ekonomskog fakulteta - kaže Darko.

Komandant Interventne jedinice Nebojša Dragović kaže za Press da će ovaj incident biti ispitan.

- Reagovaćemo posle detaljne provere i prikupljanja svih činjenica. Ako je bilo prekoračenja ovlašćenja od strane policajaca, oni će snositi sankcije i biće adekvatno kažnjeni - rekao je Dragović.

Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Starosedelac al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Podrazumevano Re: Da li je ovo moguce?

stvarno bas cudno da se panduri izavljavaju nad gradzanstvom
    ne nije moguce !
    The Show Must Go On...

Starosedelac jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Verujem da su dobili te batine kao što piše tu gore.

Ali u onaj deo: ''idem ja tako ulicom, sav srećan što sam jednoj baki pre par minuta pomogao da pređe ulicu, kad odjednom 16000 policajaca krene za mnom i prebiju me k'o vola u kupusu'' - nikako.

Jedina opcija može biti da su ih pomešali s nekim.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mog druga sa prijateljima su isto tako odvalili na ambisu...............nista cudno.

Buduća legenda DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

22 godine a već vlasnik BMW 5.
    To je uspeh.
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Karamazov;8090187]http://www.pressonline.rs/page/stori...9&sectionId=39

- U subotu ujutru oko 1.30 časova došli smo na brod-restoran „Povetarac" na Savi kod Starog sajmišta. Bio je poluprazan, pa smo samo popili po jedno piće i krenuli do automobila da bismo otišli na neko drugo mesto. Na parkingu smo seli u „BMW 5", čiji je vlasnik Miloš Gopić.

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ja stvarno ne znam sta covek da misli o ovakvim postupcima policije. Ovo je klasicno izivljavanje i oslabadjanje nezadovoljstva na nevinim ljudima. Da li to znaci da u Beogradu ne mogu nigde mirno da se prosetam jer ce mozda naici neki lud policajac koji ce se izivljavati nada mnom?! Skandalozno. Sve je bre otislo u **** krasni.
    Postoje 2 vrste ljudi:oni koji se suocavaju sa problemom i oni koji se skrivaju. Skrivanje je bolje.

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

[QUOTE=olympiakos;8090290]
    Citat Original postavio Karamazov Pogledaj poruku

- U subotu ujutru oko 1.30 časova došli smo na brod-restoran „Povetarac" na Savi kod Starog sajmišta. Bio je poluprazan, pa smo samo popili po jedno piće i krenuli do automobila da bismo otišli na neko drugo mesto. Na parkingu smo seli u „BMW 5", čiji je vlasnik Miloš Gopić.

Kapiram sta pricas, ali da li je to dovoljno da te ovako tretiraju? I jos nije bilo samo batinanje, nego i skidanje do gole koze naocigled prolaznika.

Legenda gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DJM Pogledaj poruku
    22 godine a već vlasnik BMW 5.
    To je uspeh.
    Eto... sta je zivot

Starosedelac Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1980

demokratija burazeru.
    За Цара Славе, За Цара Небеског, Ми борбу водимо, Зло да покоримо.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Karamazov;8090315]
    Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku

Kapiram sta pricas, ali da li je to dovoljno da te ovako tretiraju? I jos nije bilo samo batinanje, nego i skidanje do gole koze naocigled prolaznika.
    Mog jednog poznanika su odvalili isti pripadnici policije a njegovog druga skroz izlomili..........kada su ih prijavili bacili su im bombe u stan,pa ti vidi............bilo u novinama..........ma katastrofa...........

Starosedelac al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

pa ako imas onu astru sto si spominjao ,a ne bmv 5 onda ne moras da brines
    nego evo jedna pesmica u duhu teme
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    demokratija burazeru.
    Ma daj, nemoj stalno dodavati provokacije. Sad pricas demokratija, a secam se njihovih postupaka prema narodu u vreme Slobe. Ocigledno su to isti ljudi i dan danas, mada naravno i u policiji ima mnogo ok ljudi koji normalno rade svoj posao.

Zaslužan član Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ko zene koje prodaju decu i vicu in a zavrsile pravo
    shatro rade a zive o trosku clana porodice jer su neposobne za drugo i ne znaju i ostace tako jer u zivotu nisu nista ni radile osim sto se vuku i debilisu a shatro prave postene i uzorne > kucke <

to samo majka moze da voli i drugari iz pabova ,posto ni na biro ne ide za posa nego se kaci o brata i snahu ..debilka

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma daj, nemoj stalno dodavati provokacije. Sad pricas demokratija, a secam se njihovih postupaka prema narodu u vreme Slobe. Ocigledno su to isti ljudi i dan danas, mada naravno i u policiji ima mnogo ok ljudi koji normalno rade svoj posao.
    Isti su svi samo su se malo profinili

Primećen član lakoni (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Vracaju se izgleda devedesete, sto se pandura tice.

Starosedelac Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1980

pa sta ako decko vozi bmw 5? treba ga skinuti golog u sred dana na ulici?
    За Цара Славе, За Цара Небеског, Ми борбу водимо, Зло да покоримо.

Elita drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    111

Ma demokratija,sta nas tek ocekuje neka nam je Bog u pomoci...
    Sve se radi na pripremu naroda na jos gore stvari.
    Narod ko narod nista ne vidi od "demokratije"...
    ПОМОЗИ СЕБИ ДА БИХ ТИ И ЈА ПОМОГАО.

Starosedelac gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    639

izgleda mi kao da ova deca iz be em vea malo lage
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Elita systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    100

Niko ne sme da vas bije sem nase i vase milicije.
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

ultimativni meraklija Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    803

tadicevsko -Dacicevska policija . Ma jel moguce .... a onako su hrabro branili B92

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

[QUOTE=olympiakos;8090290]

Policajci jesu stoka, mislim većina njih a pogotovo ovi iz interventne što misle da su u'vatili Boga za karakter ali ovo uvećano je ključno !

Dakle ima 22 godine a VLASNIK je BMW-a 5 ! Ajde mi kažite kako je to u državi Srbiji moguće ostvariti na pošten način ! Ali ne da ti otac bude vlasnik tog auta nego ti lično.

Znači mislim da su to sve mamini i tatini sinovi koji se voze u "pošteno" zaradjenim BMW-ima, Audijima i ostalim sirotinjskim kolima pa ih možda nisu bili džabe ali su ga policajci preterali u svakom slučaju ! I problem je u tome što se oni isto tako iživljavaju i na sirotinji i poštenim ljudima. Ali kažem čim sam video naziv kola, manje-više sve mi je bilo jasno.

A naravno da ne podržavam baš ovakvo iživljavanje policije pogotovo na javnim mestima.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Pera Perić;8090943]
    Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku

Policajci jesu stoka, mislim većina njih a pogotovo ovi iz interventne što misle da su u'vatili Boga za karakter ali ovo uvećano je ključno !

Dakle ima 22 godine a VLASNIK je BMW-a 5 ! Ajde mi kažite kako je to u državi Srbiji moguće ostvariti na pošten način ! Ali ne da ti otac bude vlasnik tog auta nego ti lično.

Znači mislim da su to sve mamini i tatini sinovi koji se voze u "pošteno" zaradjenim BMW-ima, Audijima i ostalim sirotinjskim kolima pa ih možda nisu bili džabe ali su ga policajci preterali u svakom slučaju ! I problem je u tome što se oni isto tako iživljavaju i na sirotinji i poštenim ljudima. Ali kažem čim sam video naziv kola, manje-više sve mi je bilo jasno.

A naravno da ne podržavam baš ovakvo iživljavanje policije pogotovo na javnim mestima.
    Zna se ko izlazi po splavovima-

Dileri
    Tatini i mamini sinovi
    Seljaci koji su se trenutno napunili kesha
    Sponzorushe

i nema 5,6 i nesto dalje...............ali i da su najgori dileri ne sme se ovako postupati.

Meni sve ovo mirise da mozda i jesu dileri,da ih zandari znaju istrkeljali ih nisu nista nasli i onako besni sto su ih klinci uyebali malo ih isprebijali,a ovi sutra da se osvete kao eto vas u novinama pa ce da slede suspenzije

A moguce i da su ih zandari pomesali sa nekim dilerima.

Početnik
    Učlanjen
    19.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    pa ako imas onu astru sto si spominjao ,a ne bmv 5 onda ne moras da brines
    nego evo jedna pesmica u duhu teme
    Нешто домаће

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Ma ko zna, verovatno su poznati policiji ! Ne valja to kad se upoznaješ s policijom tako mlad.

Slične teme

1. dal je moguce
    Autor hemoroid u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.06.2007., 00:56
  2. Da li je moguce?
    Autor *misutka* u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.08.2004., 14:12

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu