Pitanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lady Stardust

Primećen član
Poruka
934
Ovo bas i nije topic,nisam znala kako bih je nazvala,a potreban mi je odgovor nekog ko je strucan.Trebam napraviti reklamni panel za firmu,za neku vrstu prezentacije.E,sad,ne znam sta bi bilo lepse a i isplativije,da napravim stampano na drvetu,limu,ili npr.da se odstampa na tkanini,kao jedna vrsta zastave?
 
Poenta je gde cesh to da shtampash. tj. morash da znash mogucnosti mashine na kojoj ce se shtampati.
Dzhaba da ti doneseh straobalno komplikovani i prelepi dizajn u 7 boja kad oni to ne mogu da shtampaju.
Prvo prichaj sa shtamparijom shta mogu da izvedu pa se tek onda odluchi za matertijal.
 
bitno je koliki je taj banner, poster, zastava shta god...
za jedan primerak najbolje da vidish u DPC-u
shto se cena tiche stvarno ne bih znao, em nisam vishe u Bgd-u, em sam pozaboravljao...

ovde ti je (ako ti to neshto znachi) 1m2 banner-a oko $18 za polypropilene (najjeftinije) do $36 za neke kvalitetnije materijale...
 
Poslednja izmena:
uopshte ne likujem, ne znam odakle ti takva ideja
samo mi je chudno da neko ko se bavi grafikom ne zna za DPC. 95% banera, postera, reklama, bilborda po Bgd-u je njihovo.
toliko...
 
Ja se ne bavim grafikom.Za to sam tudum,sto se vidi iz pitanja koje postavljam.Moj fah je privatno preduzetnistvo.A posto mi je cool fotografija i dizajn,imam se nameru iz hobija baviti time.Ovo prvo mi je default
 
Ni ja ne bih rekao da baraba likuje....al' dobro.

Nego,jel mogao neki malo bolji naslov? Vec sam rekao kako ce ovakve teme biti tretirane. ;) Naslov treba da bude pitanje,informacija,tema diskusije srocena u nekoliko reci...a u prvom postu detaljnije.
 
Pa,ok preimenuj je slobodno, onako kako mislis da bi se trebalo zvati.Nisam se setila niceg prigodnog.
Zna baraba da to nije bila malciozna prozivka.Ako ni sale nisu dozvoljene,reci.
Strogi Mornaru:D
 
Poenta je gde cesh to da shtampash. tj. morash da znash mogucnosti mashine na kojoj ce se shtampati.
Dzhaba da ti doneseh straobalno komplikovani i prelepi dizajn u 7 boja kad oni to ne mogu da shtampaju.
Prvo prichaj sa shtamparijom shta mogu da izvedu pa se tek onda odluchi za matertijal.


Da se nadovezem.
Sav nepohodan reklamni,reprezentativni i potrosni materijal stampam u Beogradu.
Saradnik je profesionalni dizajner,vlasnik privrednog drustva sa ogranicenom odgovornoscu,koji minulim visegodisnjim radom u trajanju od 30 godina,potvdjuje kvalitet efikasnost i prosperitet gorepomenute delatnosti.
Uspostavom poslovno-etickog konteksta,a zbog udaljenosti lokacije na kojoj se nalazim,ugovoreni materijal je dopremljen putem brze poste.
Shodno tome,da prilozeni materijal nije u korelaciji sa dostavljenim,odnosno da evidentnim deficitom vizuelno-kvalitativnog nivoa odstupa od ugovorenog,obustavljen je svaki dalji oblik saradnje,iskljucivo zbog nepremostivih razlika u poimanju profesionalizma.
Prvobitno resenje za nalepnicu je prilozeno na uvid i pusteno u stampu.Ostalo su uzorci,onakvi kakvi jesu.
Hvala na razumevanju.
Srdacan Pozdrav,
Lady Stardust

P.S.Uzorci su losiji nego sto deluju,aparat je ok
 

Prilozi

  • NALEPNICA.jpg
    NALEPNICA.jpg
    52,6 KB · Pregleda: 8
  • S4030633.jpg
    S4030633.jpg
    45,3 KB · Pregleda: 8
  • S4030640.jpg
    S4030640.jpg
    21,8 KB · Pregleda: 6
ne razumem shta je pisac hteo da kazhe?
da ne valja shtampa? da ne valja proof? da ne znaju da otshtampaju?

pitanje:
da li je priprema zadovoljavajuceg kvaliteta i dobro odradjena?
 
ne razumem shta je pisac hteo da kazhe?
da ne valja shtampa? da ne valja proof? da ne znaju da otshtampaju?

pitanje:
da li je priprema zadovoljavajuceg kvaliteta i dobro odradjena?

Uparvo to.Da ne valja stampa.Da se ne podudara sa prikazanimm,kako je bio dogovor.
Znaci jedno receno,drugo uradjeno.z:mrgreen:
A u pitanju nisu klinci,covek je profi...........z:mrgreen:
Priprema nije dobra koliko je mogla biti.Ali tu nisam stavila toliko akcenta jer mi proizvod ne ide u veleprodaje,maloprodaje,markete,vec u ugostiteljske objekte,pa je to licnog izbora hoce li lepse izgledati ili ne,jer u praksii se takva pakovanja ne forsiraju.Mozes ga spakovati u neku veliku plasticurinu,bez iceg.
Posle dobijem izbledelu etiketu,mnooogo komada.........z:mrgreen:

U potpisu:
PISACz:lol:z:lol:z:lol:
 
ochigledno se tu neko igra pripreme i shtampe...

1. u sam dizajn necu da ulazim bitno da je naruchilac zadovoljan
2. priprema mora da bude odgovarajuceg kvaliteta za u ovom sluchaju ofset shtampu (znachi sve slike minimum 300dpi)
3. ako je dizajner zasrao u startu i koristio low res slike nikoko zhiv vishe nece pomoci
4. dizaj i priprema moraju da budu CMYK (nema kompromisa)
5. shtamparija je duzhna da odradi prvo proof i tek posle odobrenog proof-a od strane naruchioca se ide u shtampu
6. varijante tipa "kod mene na monitoru je super" ne piju vodu, ni jedan monitor ne prikazuje 100% verodostojnu shtampu ma koliko dobro bio kalibrisan
7.kljuchna stvar je proof to jest odlazak naruchioca na "odobrenje shtampe" gde na licu mesta sa ofset mashinistom mozhe (ukoliko je sve u pripremi i dizajnu ok) da izvrshi male korekcije shtampe
8. ploche, film, vrste papira necemo da uzimamo u obzir poshto pretpostavljam da svako zna shta radi..... i naruchilac i shtamparija.


p.s. ako je ovo etiketa shtampana na digitali mani se corava posla. digitala je teshko njesra i tu ti je sistem shta izadje izadje...
 
to se i ja pitam...
mmmmmmmmmm.....
kuknjava?
nezadovoljsto odradjnim poslom?
brrrrrrrrrrrrrrrrrrr....shta bi dao za malo snega :sanke:

Kakva kuknjava...?
Nije kuknjava vec Zalosna cinjenica da moram da disem za vratom nekome dok radi,da ga na svako malo proveravam ne bi li me izvrteo.Od ozbiljnog coveka se to ne ocekuje...
A ko bi time bio zadovoljan.???Ljudi koji drze do sebe ne dozvoljavaju sebi takve stvari i takav pristup i nacin razmisljanja.............


@Popaj,nemoj me pogresno shvatiti,ali ajde istakni pravilnik i strogosti koje se ticu foruma,da znamo.Osecam se kao pod prismotrom na NO-NO!
Budi malo fleksibilniji,niko ne divani o babinom brasnu.Ako se opustenije razgovara,ja u tome ne vidim problem.Ne znam da li je to tebi problem?
Cini se kao da zavodis vaspitni rezim i po licnoj volji i raspolozenju opominjes,sto ne vazi za sve,jer prelista li se forum,naslo bi se sprdnje i poruge na tudj racun,a postovi neobrisani,i proslo bez opomene.
Nemam nameru biti drska,vec ti iskreno kazem,jer uvaidjam da me opminjes dosta cesto.........Osim ako nije licno
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top