Smrt u horoskopu

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Znate sta....Ja sam dugo dugo vremena mislio da u Srbiji i BiH astrologija ima veći status. I iz vama svima dobro poznatih razloga ja sam se trudio nista ne objavljivati iako me to dosta astrologa molilo. I nisam naravno htio staviti to u hrvatski casopis jer tamo to citaju mahom ljudi koji nemaju veci i dublji interes za astrologiju.

I ja to poslao onom vasem Astrologusu, cisto bezveze, kad meni ona Bojana vrati e mail i kaze super suepr super tekst, i kaze u nastavku ali mi daj reci koji srpski astrolog te preporucio, morao si biti neciji ucenik. I mislila to stvarno staviti. Kad ja odlucio da necu taktizirati, ja njoj lijepo kazem - Nit sam Srbin, nit me Srbin preporucio i imam 21 godinu. Nakon tog mog odgovara nastupila je tisina. Tako da sam ovo ipak odlucio staviti u hrvatski casopis, gdje to vjerojatno nece citati, jer nema dovoljno edukacije, pa da vi moji dragi ne bi cekali, ja vam prenosim tekst u integralnoj verziji. (molio bih da mi ne mijenja sadrza tekst u bilo kojem dijelu znam zasto sam napisao to sto jesam).

Smrt u horoskopu


Svaka osoba, koja se počinje baviti astrologijom, prije svega nastoji razotkriti samu sebe kroz simbole koje astrologija nudi. U svakom horoskopu, postoje neke vrlo specifične stvari koje se ne ponavljaju u drugim horoskopima a svojom originalnošću upotpunjuju naše znanje. Naša natalna karta u tom smislu ne opisuje samo nas nego i druge ljude i situacije koje i nisu tako izravno vezane za nas same.

Vođen mišlju da neki ljudi zapravo nikada i ne prožive svoje natalne karte jer se rode mrtvi, ili umru nekoliko dana nakon rođenja, odlučio sam provjeriti i pogledati što više horoskopa ljudi koji su živjeli kratko, ili naprasno završili svoj život.

Kako sam i ja sam u trenutku samog rođenja bio u velikoj životnoj opasnosti, koja me pratila dugi niz godina, odlučio sam analizirati kako i zašto neki ljudi imaju to zrno sreće a drugi nemaju.

Na dan kada sam se ja rodio, umrlo je 7 beba, iz iste bolničke sobe gdje se nalazila moja majka.Liječnici su to tumačili kao posljedice Černobila. Niti jedno od njih 7 nije se rodilo živo. Bila su mrtva na mjestu. Ja sam preživio. Kako i zašto se to vidi iz horoskopa ? S obzirom da se radi o satima živo me zanimalo što je tome uzrok.

Ja sam rođen 8.10.1987 u 13.01 – među rijetkima.

Kao što vidite Neptun na AC je donio mnogo problema kod samog rađanja, mnoge nejasnoće i problem. Neptun na 5 stupnju = aparat je ukazao na zastoj srca – Neptun – maglovito, lažno. Liječnici su mislili da mi je srce stalo ali nije. Mars se nalazi na 29 djevice na samom mjestu prenatalne solarne eklipse. Solarna eklipsa je najdestruktivnija točka neba, točka na kojoj je sunce izgubilo sjaj. Ono donosi smrt i stradanje. Da bi stvar bila gora, moj Mars je u konjunkciji sa južnim čvorom – gubitak, slaba vitalnost, i u kvadratu sa Uranom i Neptunom. Teški tjelesni poremećaji. I zaključno Mars je u polju 8 – životne opasnosti. Međutim ja ništa od toga nemam, ali sam ipak bio životno ugrožen. Razlog tomu je što Mars vlada mojim 10 poljem, karijerom i njegova razorna snaga će se najviše tu pokazati, vlada i 3 poljem – disanje, pa mi je donio i astmu i operaciju zbog iste. No ipak me nije ubio…A druge je.

Ovdje su u igri bili sati. Sva djeca koja su se rodila u vrijeme kada je Ovan bio na Ascedentu ili Škorpion su bila automatski mrtva. U njihovom slučaju Mars je bio vladar ascedenta, vladar fizičkog tijela – „ja osobno“. I u takvoj situaciji kada dodamo Mars u teškim kvadratima sa maleficima ta djeca jednostavno nisu mogla preživjeti. Jedini snažan aspekt koji je bio toga dana je bilo Sunce 60 Saturn. Ono je moglo izvući život. No eklipsa je ovdje bila presnažna. Jedina situacija za preživljavanje toga dana je bila Ascedent u Jarcu, Vage ili Vodenjaka. Jer tek tada Saturn postaje vladar i dobiva snagu od Sunca Au slučaju Vage vladar se nalazi u 1. polju i čuva život. Sve ostale kombinacije donijele su smrt. Toga dana je u Zagrebu rođeno mnogo mrtvorođenčadi a svega nekoliko njih je preživjelo. Niti jedno od njih nije u podznaku ništa osim Jarca, Vodenjaka ili Vage.

Ovaj moj primjer me je stimulirao da istražim načine na koji ljudi umiru i kada se to otprilike može dogoditi.



8 polje uvijek prikazuje mjesto gdje umiremo. Ako se u 8 polju nađe neka planeta ona će ukazati na način na koji umiremo, i ta planeta često može predstavljati drugu osobu koja je sa nama u tom trenutku. Znak u kojem se nalazi 8 polje će zajedno sa svojim vladarom ukazati gdje umiremo i što će isprovocirati našu smrt. Kod promatranja smrti često treba uzeti u obzir i druge faktore. 4 polje je kraj života, posljednje godine života. U tom smislu ono će ukazati na koji način nam protječe zadnji dio života.

Svaka nasilna smrt za sobom povlači posebne aspekte. Sunce, Mjesec i vladar Ascedenta su nositelji naše vitalnosti i naše ličnosti. Njihova ugroženost povećava mogućnosti za nasilan završetak života. Na ubojstvo može ukazati nekoliko stvari, vladar ascedenta u kvadratu sa vladarom 7 polja , svi drugi. Javni neprijatelji. Netko koga vidimo i znamo da je opasan. Moj prijatelj Milan Divjak mi je sugerirao da svi ljudi koji imaju izravan aspekt između vladar 1 i 7 ne žive dugo. I zaista imamo primjere – Dino Dvornik Mars 0 Venera (1 i 7), Adolf Hitler ( Mars 0 Venera, Ivo Pukanić Merkur 90 Neptun).

Mislim da nekima neće biti jasno zašto smatramo da vladar 1 i 7 donosi smrt. Moj kolega mi je to ovako objasnio. Suprotna polja nose suprotne energije. 3 polje predstavlja praktične zamisli, dok 9 govori o teorijama. 2 polje je naš novac, a 8 tuđi novac. Ako je prvo polje život, jer tu se rađamo a Sunce izlazi u zoru, logično je da i 7 polje sugerira smrt. No to ne smijemo miješati sa simbolikom 8 polja koje govori o okolnostima i načinu smrti. 7 polje jednostavno ukazuje na mogućnost kraćeg života, jer naš ascedent se upravo troši u 7 polju, u odnosu sa drugima. Simbolika 7 polja je i brak. Zar nije brak „mala smrt“ metaforično rečeno. Gubimo dio sebe jer moramo naći kompromis sa partnerom. Svi svjetski vođe koji su izazivali ratove imaju nabijeno 7 polje – rat. Možda je nekome to teško prihvatiti no ako pogledate horoskope vodećih nacista, oko 70 posto njih je u znaku ili podznaka Vaga, a spaljeni put upravo počinje u Vagi. Upravo tamo simboli simboli života i energije (Sunce i Mars) doživljavaju svoj izgon i pad.


S druge strane postoje neprijatelji koje ne vidimo, oni koji su tajni. A to je vladar 12 polja. Bitno je naglasiti da je nasilna smrt ovdje samo pojačana mogućnost, no da bi bilo sigurni da će se ona dogoditi mora biti u pitanju egzaktan aspekt.

Djelovanje egzaktnih aspekata se ne može izbjeći. Oni su od sudbinskog značaja.

Ubojstvo kao oduzimanje života se promatra kroz 8 polje a kako je 7 polje 2 polje od 8 ono prikazuje čovjeka koji duže vremena planira likvidaciju. On se maknuo iz vidokruga , otišao je iz 7 u 8 i tu će ukazivati na prikrivenog ubojicu.

Nadalje, svaki malefik, - Mars, saturn, Uran, Neptun, Pluton mogu significirati u datom momentu ubojicu i nasilan kraj. Ako se identitet ubojice zna ili se snažno sumnja na njega malefici će biti na uglovima.

Ali da bi zaista bili sigurni da je u pitanju naprasni završetak života, Sunce, Mjesec kao i vladar AC-a moraju ukazivati na takvo nešto.

U trenutku same smrti, često je prisutna planeta Jupiter – ona simbolizira oslobađanje duše kao 2 polje od 8. Nakon 8 – smrt, slijedi oslobađanje – 9. Često ćete vidjeti kod ljudi koji su umrli da je u trenutku njihove smrti Jupiter bio na svom natalnom mjestu, ili u trigonu sa natalnim Jupiterom , ili u aspektu sa vladarom ili vrhom 4. polja – kraj života.

Ono što izbavlja iz opasnosti je svakako dobar aspekt vladara ascedenta sa Suncem, sa mjesecom, kao i međusobno dobri aspekti svjetala.

8 polje koje počinje u Vodenjaku često sugerira na moždani udar ako to podržavaju ostale stvari u horoskopu. Uran u Lavu – brzo kucanje srca, Merkur u Vodenjaku – pretjerana neuronska aktivnost. Sunce u 8 polju će često donijeti svjesnu smrt, dočim će Neptun u 8 donijeti smrt od virusne infekcije ili smrt u snu, Uran će donijeti iznenadnu smrt a ako se radi o ubojstvu žrtva će biti šokirana kada vidi tko ju ubija. Saturn u 8 će donijeti dugo umiranje dočim će Mjesec donijeti želju za samom smrću, ali i bol pri umiranju. Svako uplitanje Plutona Urana i Neptuna će povećati dramatičnost samog umiranja. Kardinalni znaci na vrhu 8 polja će donijeti umiranje koje brzo počinje i završava dočim će fixni znakovi stvari mnogo usporiti ako se radi o bolesti.

Venera u 8 često označava da bračni partner umire prije same osobe. Slatka smrt. Sreća zbog odlaska. Škorpion na vrhu 8 često će ukazati da osoba boluje od bolesti za koju dugo vremena nije bila svjesna. Strijelac donosi smrt na putovanju ili u knjižnici. Riba na vrhu 8 će donijeti zaljubljivanje i maštu prije spoznaje o smrti. Djevica na vrhu 8 u kombinaciji sa Marsom će donijeti smrt uslijed operacije. Rak na vrhu 8 – smrt na jezeru ili kući.

Nekoliko primjera iz moje okoline.

1. 8 polje u Raku , tu se nalazi Venera 0 Sunce, ova osoba je umrla vrlo brzo nakon zaključenja braka i to preseljenjem u muževu kuću.
2. Uran 0 IC, u Lavu 180 Mars , Mars je vladar Sunca – osoba izgorjela u požaru
3. AC Bik, Venera 0 Mars u Ovnu – osoba ubijena u ratu u stranoj zemlji od vojnika. Mars u Ovnu – vojnik, rat , Mars je i metak, 12 polje je strana zemlja
4. Jedan poznanik od mojih roditelja do čijeg sam horoskopa došao ima Neptun na IC 90 Mjesec u Jarcu. Poginuo pri penjanju na planinu. Mjesec u Jarcu – duša ostaje na planina 90 Neptun IC – ne zna se gdje je grob.

Takvih primjera ima masu, i nisam ulazio u kompletno analiziranje natalne karte u ovom tekstu jer to nema svrhe.

No bitno je naglasiti da se i smrt kao važan događaj u našem životu, može vidjeti sa popriličnom sigurnošću. Jedino je pitanje koliko smo to spremni prihvatiti i sa time se suočiti.

D
 
Ako smem da da dam predlog... Radije podeli tekst u vise manjih celina - lakse ce se citati. Mnogo teksta ne privlaci svakog, a ako ga je manje - mislim da su vece sanse da cemo ga sa interesovanjem procitati :).
 
Sa tekstom sada ne mogu da uradim ništa, a i mislim da nije neophodno ... jeste da deluje nepregledno na prvi pogled, ali kada se udubite u čitanje, prestanete to da konstatujete. :D

Inače, mračna tema ali je bar tekst odličan ;)


Samo da napomenem da je ova tema (kao i uostalom većina tema na ovom delu foruma) namenjena diskusiji i razmeni mišljenja, teorijski i kroz primere, a ne za pitanja (i uglavnom ishitrene) zaključke tipa "Jaooo, imam ovaj/onaj položaj/aspekat, umreću ovako/onako...", a ja bih preporučila i da se ovde ne daju nikakve "prognoze" ili daleko bilo, proročanstva, prosto mislim da je nesuvislo i neetički.
(izvinite, ali morala sam da naglasim, poučena prethodnim iskustvima, pošto se veliki broj tema, a naročito ovakvih, pre ili kasnije završi na "lično pitanje-odgovor" način)

P.S. nisam u tekstu našla ništa problematično što bi trebalo menjati ili izbaciti, pa ne znam na šta si mislio (vindex), ako se neko ne slaže sa mnom neka mi skrene pažnju.
 
Poslednja izmena:
Mislim TEMA MI SE SVIDJA vec izvesno vrema se zaposljavam svojom nat.kartom i imam cak 4 u 8 kuci Venus.Uran.Pluton i Mars i sve to u VAGI A JASM Devica u Vodoliji .IMALI TO VEZE sa nekim doktorom kao plutonom i iznenatna smrt ili tako nesto ,,,neznam sta znace te 4 planete sve u jednoj kuci .A 7 kuca je u devici kao ja .A ipak u 1 kuci nemam ni jdnu planetu samo u VODOLIJI ;;i zvinjavam se ako mozda prekidam temu ali nikako da razjasnim sta sve to znaci za mene .PISEM jer me jako interesuje jer sam kao dete mnogo padala udarala se i nekolko hiruskih zahvata imala .pa bih da znam :roll:
 
Mene samo uvek nasmeje kada je neko vec pokojnik ...napr..tose..i dino dvornik i tako to svi vide posle kada se desi nesto vec ili neko nastrada svi pisu kako se to videlo iu karti ali cec je tada kasno dali su ti ljudi mogli da promene nesto da su mozda znali da im preti neka opasnost...zasto svi vide posle ..ane pre to je jos jedno od mojih pitanja ? I DALI SE MOZE NESTO PROMENITI UOPSTE I AKO SE KOJEM SLUCAJU VIDI PRE ILI JE TO NAPRIMER SUDBIMA -A PROTIV SUDBINE SE NEMOZE ?:think:
 
Fenomenalan clanak....naravno puno toga zavisi od puno toga-haha, naravno, nista nije sigurno ako nemas odredjen sklop aspekata, dobrih ili losih. Mislim da je smrt nesto od cega ne mozes pobeci-u astrologiji je radjanje i smrt valjda jedina sigurna stvar....tako da cak i da je tosi ili dinu receno nesto, ne bi mogli izbeci ono sto im je zartano, tj. sigurna smrt. Ultiman je divan, zna o cemu prica i jedan od retkih koji se ne boji reci sta misli, ako si spreman da cujes :)
 
Text je zanimljiv, al tema je mracna. :)

Ne bih se (potpuno) slozio za relaciju 1 i 7 sedme kuce, prvo jer se ne slazem sa analogijom
znakova i planeta (vladara kuca). Drugo jer je zivotni vek relativna pojava, i prosecna duzina
ljudskog zivota moze lako da se menja, ako se menjaju pojedinic, ili covecanstvo. 8-)
 
"Riba na vrhu 8 će donijeti zaljubljivanje i maštu prije spoznaje o smrti. "

Mozes li ovo malo da pojasnis ... Jesi li mislio da se osoba nece plasiti smrti i da ce dosta razmisljati o tome ... Rekla sam ovako da ublazim bizarnost kako sam ja razumela!
 
Nista jos ne naucih o horoskopima i ako me zanima...ali tvoj text me podsetio da se u oktobru 1987 i ovde,u Krusevcu dogadjalo nesto-kao iznenadna epidemija u porodilistu,bebe hitno prebacivane u Bgd.Ja sam tada imala preveremene bolove ali sam ipak "odlozila"svoju bebu za novembar,kad joj je i bilo vreme.Dakle,mozda su tada zvezde nesto "zakuvale"?:think:
 
Text je zanimljiv, al tema je mracna. :)

Ne bih se (potpuno) slozio za relaciju 1 i 7 sedme kuce, prvo jer se ne slazem sa analogijom
znakova i planeta (vladara kuca). Drugo jer je zivotni vek relativna pojava, i prosecna duzina
ljudskog zivota moze lako da se menja, ako se menjaju pojedinic, ili covecanstvo. 8-)

da pohvalim svog kolegu Almsivija s kojim surađujem na jednom drugom forumu, nakon dosta vremena on je otkrio da je h58 šifra za Tamni Mjesec Lilith na astro.com a ja to ko luđak tražio.

Što se tiče analogije - tu se i ja i ti slažemo. Međutim analogija , barem po meni u relaciji 1 i 7 ostaje ostaje, ona se eventualno može dovesti u pitanje na liniji 4 / 10.

ja znam da je sve relativno no htio sam malo razbiti tu relativnost.
 

Back
Top