ROLERI

C

chicca79

Gost
to su novi rekviziti koje bih zelela da isprobam :D

al bas i nisam upucena...dakle , pravi pocetnik.
koliko kostaju, gde mogu da se nabave (kvalitetni, da ne budu bas kineski :? )...na sta obratiti paznju pri kupovini...
kakva su vasa iskustva sa voznjom istih, neki koristan savet, sve je dobrodoslo..!!
 
Obavezno kada kupujete rolere, uzmite ih u nekoj sportskoj radnji.Bitno je da su od dobrog proizvodjca.Ja sam pre par godina kupila Bauerove i jako sam zadovoljna.Tockici se ne cuju, voznja je besumna,noga cvrsto zategnuta - znaci zglobovi sigurni.Pocetnicima se preporucuje dodatna oprema - stitnici za kolena i ruke, neko ce mozda dodati i za laktove ali mislim da ne mora.Znaci u slucaju pada oni stite od povrede.Ako ste vozili obicne rolsue kao klinci ili slicugali, necete imati problema,sve je isto, samo sto je ovo malo (mnogo) brze.Ipak osecaj je fantastican, rekreacija odlicna, sve se zivo zateze - guza, butine, stomak...Pa srecno vam bilo, nadam se da sam bar malo pomogla...
P.S.Za cene sada ne znam,sigurno da nisu ispod 100-150e,cujem da se otvorila dobra sportska radnja u Kralja Petra, a pogledajte malopo gradu i ne zalecite se jer cene strasno variraju za istu stvar od radnje do radje...
 
prvo roleri nisu isto sto i in-line skate, roleri su decaci koji voze in-line skates!!!
drugo to nisu rekviziti,
trece samo napred, kupi i uzivaj
preporucujem:zenske fitness(ako ste zensko) roske, da su na pertlanje, da imaju jednu kopcu, i jedan cicak, da imaju meku cipelu(soft boot) mnogo je udobnija i laksa, tockovi silikonski 78mm 78A, lageri ABEC5 po mogucstvu(ako nema onda ABEC3), marke:salomon, K2, rollerblade, bauer, roces...cena za takvo nesto prihvatljivo je od 100-150e nikako vise, jos nesto ako znate pa i ako nez nate da vozite, skinite kocnicu u startu, bolje je uciti se bez nje, jer ona samo smeta, naucite da se zaustavljate bez kocnice!!!
i pevajte just keep rollin'
 
hi! nadam se da nije poblem da i ja nesto pitam s tim u vezi...
gde u BG, osim u radnji SALTO-M na b.brdu, mogu da se nadju Fila roleri?? ako znate tel. i adresu, znacilo bi mi... thanks unapred!
 
ja sam rolere dobila pre neke dve nedelje,i posto svake zime idem na klizanje,nije mi predstavljalo problem da brzo savladam voznju na rolerima....osecaj jeeee eeeeeeextraaaaaaaaa :))))) fenomenalno!inace svaki dan se vozim rolerima po sat-dva...vozim dosta brzo....a najvise volim da koooocim,onako da zasecem u polukrugu :)))
kupi role obavezno,ne znas sta ces propustiti ako ih ne kupis :))
 
Rekao sam već jednom
U Merkatoru sam video, velika sportska radnja
prodaju sve od zaštitne opreme, do rolera od 5000-15000 i točkiće,
raznih veličina...
Samo napred i polako
Svake nedelje pojačaj za po 1 km i polako....:super:
 
svi na prvi pogled izgledaju ok... pa se raspadnu posle mesec dana... :)
zaprepastila sam se kada mi je komšija nedavno pokazao nove roške sa dva točkića koji su bukvalno pukli na pola posle mesec dana vožnje... :neutral:

nešto sam načula da ima kod nas u prodaji točkića neke firme koja sad pravi točkiće za roces... ali ne znam ni kako se zovu, ni gde da ih nađem... :neutral:

btw... to što ti voziš, nisu klasične, fitnes roške? mislim, 90mm... :D
 
pogledaću, naravno... :)

mada nešto razmišljam da ipak uzmem nove roške... ovako nešto... :D

vanquish.jpg
 
nije mnogo kada je ovakav profesionalac u pitanju... :mrgreen:

ali sa finansijske strane ipak jeste mnogo... :lol:

mada, imam želju da ih uzmem(možda tamo za sledeću sezonu) i da još jednom okušam sreću na Rolerijadi, uzmem konačno jedno prvo mesto, završim karijeru u velikom stilu i okačim roške o klin... :mrgreen::lol:
 
Hahahahahaha
Takvi roleri nisu ispod 20000 sigurno.
Ma daj mislim da bacas pare, kupi dobre, da uživaš dok voziš i da ih stalno koristiš.
Ja sam juče izvozao četiri kruga za redom i nisam mogao da stojim:mrgreen::mrgreen:
počeo vid da mi se gubi koliko sam se umorio..:rotf:
Danas malo trčanje i teretana i dosta, da odmorim..
 
a misliš da neću uživati u vožnji ovih? :)
što se cene tiče, znam da su najjeftinije uvek bile najmanje 300 evra...
i šta znam, mislim da vrede para... ;)

eee... i meni se tako jednom izgubio vid zbog vožnje... kada sam poljubila asfalt... :lol:
 
Hahahahahahah
zavidim mu....hahahaha
Hoćeš sigurno da uživaš, ali 300 eura, ja sam moje platio 150 eura i to na popustu
i jako sam zadovoljan. za mene OK.
Pre neki dan jedna devojka je pala ispred mene, bogami mušku je pala:(
mene je zabolelo, uzela maramicu i briše kolena, a njih odrala.. baš dobro.
A tek moj drug.......:rotf:
Sudario se sa biciklistom, još glumi facu, vozi u kupaćem....:rotf:, kao u filmovima, on na jednu a biciklista na drugu.....:hahaha:, smejem se dok kuckam....:hahaha:
 
ja sam za moje bauerke dala 100 evra pre 4 godine... i još su ok, samo točkići su bar 5 puta manji nego što su bili... i malo lageri preskaču, ali sve u svemu- mogu da se voze... :lol: po extra ravnoj podlozi... :lol:

eee... ali zamisli kako idu rejserke... zama'neš 2-3 puta i poletiš... :mrgreen:

a kad već spomenusmo padove... imala sam par žestokih... to kada mi se zamutio vid:lol:, bukvalno sam zveknula glavom o beton, pala sam k'o daska... :neutral: imala sam čvorugu iznad oka 5 dana... :( i bila izgrebana od strane asfalta na svim mogućim i nemogućim mestima... prvo sam pala k'o daska, pa se onda malo i drljala po asfaltu... :lol:

a pre 3 godine sam zeznula zglob leve šake... iščašenje, nagnječenje... i gips... u sred leta... :(

od tada ih i ne vozim nešto aktivno...
mada, ako uzmem ove sa slike, aktiviraću se na jedan... :super:
 
Ti si sva u ožiljcima...:lol:, pomisliće neko da si opasan krimos....:lol:
Ako kupiš te rolere, pa tek će onda da bude padova.

nema ožiljaka, sve je to zaraslo... a i psihičke traume su prošle... :lol:

a sa rejserkama predpostavljam da će biti zeznuto... frka mi je malo što može mnogo lakše da izleti članak na nozi, jer nije fiksiran kao kada voziš klasične roške... ali dobro, valjda neću biti toliki baksuz... dosta sam se već izubiVala... :lol:
 
nema ožiljaka, sve je to zaraslo... a i psihičke traume su prošle... :lol:

a sa rejserkama predpostavljam da će biti zeznuto... frka mi je malo što može mnogo lakše da izleti članak na nozi, jer nije fiksiran kao kada voziš klasične roške... ali dobro, valjda neću biti toliki baksuz... dosta sam se već izubiVala... :lol:

Evo i ja da vam se pridružim. Ako pitaš u čemu, pa u čemu bi, pao sam i to dobro danas..:mrgreen:
Ne mojom krivicom, ali pao. Kod rampe na uzbrdici, devojka sa bajsom se zaletela pravo na mene, još joj vičem da bezi na svoju stranu, a pored nje jos dve debila, voze uporedo.
Ona se skamenila i ja da se ne sudarimo direktno, sletim sa staze i po travi proklizam i padnem na kolena. Jaoj kako sam je psovao, je.... sam joj sve pospisku:otkacio:. A ona nje ni stala, da pita dali je sve ok, samo nastavila, okrenuo sam još jedan krug ali su zbrisali.:evil:
Ali sve u svemu ok idemo i sutra..:mrgreen:
 

Back
Top