*** gde ja živiiim?!

La Mirage

Obećava
Poruka
76
Vrli TELEKOM "slava mu i milost" što bi rekli svetovni ljudi, kaže (ljudi koji ga zastupaju i u njemu rade, a šta rade Bog samo zna) da naše INTERNET okruženje ne kasni mnogo za susednim zemljama. Ja se na ovo "grohotom nasmejah" i rekoh sebi ovo iz naslova! Da nije tužno bilo bi smešno a i obrnuto. Naime, situacija u bliskom nam komšiluku od istoka prema zapadu izgleda ovako:

RUMUNIJA: (To su oni što nekad davno bejahu pod Čaušeskuom i jedva su za 'leb imali a možna ni toliko, inače gotivni likovi, jedini nam susedi sa kojima nikada nismo ratovali)

8 Mbps = oko 2000 dinara
4 Mbps = oko 1200 dinara
2 Mbps = oko 800 dinara

(cene su bez PDV-a koji u Rumuniji iznosi 19%)

HRVATSKA: (O njima ne treba trošiti reči pošto sam ja sve potrošio kad je reč o njima ali ljudi imaju normalno tržište i ko zna koliko telekomunikacionih igrača pa internet izgleda ovako kod njih)

2 Mbps/256 Kbps = 79 kuna
8 Mbps/512 Kbps = 179 kuna
16 Mbps/768 Kbps = 329 kuna

A sad ono glavno!

Dežela iliti SLOVENIJA. Oni su se do duše uvek kur*ili kako su iznad nas u svemu a pošteno i jesu bili. Danas da se ne priča!
Pazi sad ovo!

10/10 Mbps14€
20/20 Mbps 28€
50/50 Mbps 50€
100/100 Mbps 100€
300/300 Mbps 300€
1/1Gbps 1000€

I šta reći sad ovima iz TELEKOMA na one njihove tvrdnje o blagom zaostatku za okruženjem. Em te pljačkaju do bezobrazluka, em te prave budalom (kao da je ovo 17. vek pa treba mesec i više da ti stigne informacija i isto toliko da odgovoriš a u međuvremenu se promenilo pola sveta), em ti srećan i sa ovih posranih 768/64 koji su opet daleko od toga!

I **** TELEKOM, kad će više da uđe neko normalan i da napravi ovde neko čudo i da što bi rekao Ilija Čvorović "razbucamo ta govna jednom za svagda!"
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dežela iliti SLOVENIJA. Oni su se do duše uvek kur*ili kako su iznad nas u svemu a pošteno i jesu bili. Danas da se ne priča!
Pazi sad ovo!

10/10 Mbps14€
20/20 Mbps 28€
50/50 Mbps 50€
100/100 Mbps 100€
300/300 Mbps 300€
1/1Gbps 1000€

BRATE MROAS DA NAUCIS DA PRAVIS RAZLIKU IZMEDJU ADSL I T2 ITD. ! ovo sto si naveo za sloveniju je T2 aLI SVAKAKO NIJE ADSL!KOD NAS NEPOSTIJI T2!
edit: EVO CENE http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=19930

I KOD NJIH JE MAX 20MBPS KAKVI 50 KAKVI 1000 L0L
 
Poslednja izmena:
Znam da je T2, prijatelju, nisam pao sa kruške. U ovome sam odavno. Trebalo bi ti malo da se informišeš i naučiš da je T2 odnosno VDSL napredna varijanta (A)DSL-a koja funkcioniše na istom principu ali na mnogo višim frekvencijama do 30 MHz. Mi smo nažalost još na A(sinhronom) (brži down od up-a) i to prve generacije koji radi od 25 KHz do 1.1 MHz. Sa dizanjem na 2.2 MHz dobija se brzina do 24 Mb u DL i do 3 Mb u UL. To je priča u najkraćim crtama.

Poenta priče je, ako nisi shvatio, što oni idu u korak sa svetom a mi smo daleko od toga iako za tim nema potrebe. TELEKOM nas otkida sa cenama sa tehnologijom prenosa koja je bila aktuelna pre 10-tak godina. A široke narodne mase se zaluđuju praznim pričama i šatro svetskim trendovima.
 
Poslednja izmena:
HRVATSKA: (O njima ne treba trošiti reči pošto sam ja sve potrošio kad je reč o njima ali ljudi imaju normalno tržište i ko zna koliko telekomunikacionih igrača pa internet izgleda ovako kod njih)

2 Mbps/256 Kbps = 79 kuna
8 Mbps/512 Kbps = 179 kuna
16 Mbps/768 Kbps = 329 kuna
*** druze tako ti je to,nece spustit cjenu nego ce je jos i dignut to je T-com hr.Rijetko je da spuste neku cjenu ali i kad spuste to je onda mizerija pa se ne isplati.
 
Re: *** gde ja živiiim?!

ahaha...probudio se zmaj jednog jutra....:lol:

U sustini nije mnogo bitno koji je tip konekcije,mozemo to gledati i po protoku.Kod nas je realni max oko 3 mega (max koji vecina korisnika moze imati)....realno i to je dovoljno da se napravi poredjenje i da se vidi gde smo. ;)
 
Hm,tamo si mogao i sezampro ili bilo koji drugi...Ne znam sta je bilo problem ali upravo zbog telekoma si cekao 6 meseci,jer prvo on mora da "ukljuci" na centrali ;)

Pa da kapaciteti u centrali su bili popunjeni ...6 meseci ... u centru jednog od najvećih gradova u Srbiji ...

Inače svake druge nedelje sam ih praktično zvao i svaki put su mi rekli nešto tipa "radimo na tome , krajem meseca bi trebalo da bude"

I onda kada sam konačno dobio net , nije mi radio dve nedelje opet iz nepoznatih razloga . Operateri su tvrdili da je problem do mene što je praktično bilo nemoguće , zato što nisam bukvalno ništa dirao vezano za net , a vratio se sam od sebe posle 14 dana :dash::dash:

Nego ovo baš i nema veze sa temom , ali opet ... nervira me telekom :dash:
 
Znam da je T2, prijatelju, nisam pao sa kruške. U ovome sam odavno. Trebalo bi ti malo da se informišeš i naučiš da je T2 odnosno VDSL napredna varijanta (A)DSL-a koja funkcioniše na istom principu ali na mnogo višim frekvencijama do 30 MHz. Mi smo nažalost još na A(sinhronom) (brži down od up-a) i to prve generacije koji radi od 25 KHz do 1.1 MHz. Sa dizanjem na 2.2 MHz dobija se brzina do 24 Mb u DL i do 3 Mb u UL. To je priča u najkraćim crtama.


Ako cemo iskreno, znajuci kako nas Lelekom posluje, mene cudi da su uspeli uspesno da postave spliter i da razdvoje 0 - 4 KHz potrebnih za govor od ostatka slobodnog frekventnog opsega. Iskreno me ni najmanje ne bi iznenadilo da jednom podignem slusalicu, a ono ADSL tandrce ko stari V92 :hahaha: . Pa posle sledi izvinjenje uz obrazlozenje da im je pao server ili da je neki nindza banderas isekao crvenu umesto crne zice.

@hoklica
Nemoj da gresis dusu, internet se u Srbiji, u tragovima mogao videti jos 95-96 godine, jedini nazovi provajder je bio ptt, a 1h kod njih je kostao koliko i mesescni racun za telefon i struju zajedno. I jos se niko nije zalio na brzinu, vec su svi bili srecni ako u kontinuitetu uspeju da provedu 10min. na netu pre pucanja veze. Naravno dok se nakacis treba ti bar 2h da pokusavas da se konektujes...radi 10 minuta srece:D ;)
 
Pa ni tamo malo kasnije,tipa 98,99,2000 godina i oni problemi sa ulaznim linijama,joj kad se prisetim toga :D Dzedzis prvo 2 sata da bi dobio signal za biranje uopste i onda u velikom stilu skaces od fixnog do kompa i teatralno pritiskas enter da bi poceo da zove broj koji je naravno zauzet,a ako se i desi da uspes da se okacis,onda molis boga da ce dkts centrala uspeti da izdrzi vise od 15 minuta vezu :D

A kako je internet dosao prvi put u jugu nam milu,evo linka :) http://www.beotel.net/docs/Dosije Internet.pdf
Dobro i pre toga je akademska mreza imala neki dialup medjunarodni link,al ne gresite dusu, i to je bilo i vise nego dovoljno za tadasnje potrebe ;)
 
Poslednja izmena:
Verovatno niste svesni da ima mnogo ljudi koji su jos uvek u '96 kad je internet u pitanju u Beogradu. Ja sam se tek negde 2004.-2005. oslobodio dvojnika. A drugar koji zivi u istoj ulici tek pre nekoliko meseci. Kad je tako u Beogradu, onda mogu samo da zamislim kako je u Vranju ili Dimitrovgradu.
 
Mi smo nažalost još na A(sinhronom) (brži down od up-a) i to prve generacije koji radi od 25 KHz do 1.1 MHz.

Samo jedna ispravka,nije Asinhrona nego Asimetricna linija.

@tema: Da nase mesto nije pisalo peticiju za uvodjenje adsl-a,ko zna koliko bismo jos cekali na njega,a zivimo na 20km od Beograda.Od dana predaje peticije cekali smo nekih 3-4 meseca da nas prikljuce na adsl.Meni licno,ovaj internet je smesan jer na fakultetu imam internet koji ide do 10MB/s pa sve velike fajlove skidam i uploadujem preko njega,a kucni net mi sluzi da surfujem.
 
@hoklica
Nemoj da gresis dusu, internet se u Srbiji, u tragovima mogao videti jos 95-96 godine, jedini nazovi provajder je bio ptt, a 1h kod njih je kostao koliko i mesescni racun za telefon i struju zajedno. I jos se niko nije zalio na brzinu, vec su svi bili srecni ako u kontinuitetu uspeju da provedu 10min. na netu pre pucanja veze. Naravno dok se nakacis treba ti bar 2h da pokusavas da se konektujes...radi 10 minuta srece

Nemoj ti to meni Kul
Tada je prvo bila velika sreca da imas kompijuTOR u boji X)
Verovatno sam bila jedina u ulici XD
a ne sumnjam da si za net upravu, ali ja stvarno nisam cula ni za koga da ga je tad imao XD X)

Neki moji koji slusaju pretezno turbo folk (ima razloga zasto to povezujem s ovim..), tek sada polaaaako ulaze u svet ...visokih tehnologija *(al je dial up jos uvek lol) XD
 

Back
Top