Zemlja koja ne voli svoj narod!

Imamo neki poseban razlog da je volimo (pitanje se prvenstveno odnosi na generacije kojima je mladost propala '90-ih)? Osim onog da je ''naša'' pa je to dovoljno... I kome je to dovoljno i zašto je samo to dovoljno?

Meni dovoljno. Ako osetim da zasluzuje ljubav i zbog nekih vecih razloga jos bolje a ako ne nema veze. Ako trazim razloge za ljubav nije ljubav, interes je. Zvuci glupo, naivno, zenski ali sta mogu , istina je.
 
Zašto ja,kao majka sina kojeg je podigla sama od pete godine,priželjkujem da moje dete ode u inostranstvo,kako bi imao život dostojan čoveka! Da li je ovo zemlja koja ne voli svoj narod?!



Imam dva sina, podigla sm ih kako sam najbolje umela, zelim da ostanu u svojoj zemlji i da budu ponosni na nju.Da u njoj zive zivot dostojan coveka. Znaci li to da je ovo zemlja koja voli svoj narod i koja zasluzuje ljubav svih nas?
Naravno da ne znaci isto kao sto ni tvoja zelja ne znaci da je ovo zemlja koja ne voli svoj narod. Sve sto se moze i iz tvojih i iz mojih zelja za nasu decu zakljuciti je to da smo mi kao jedinke razliciti i da zbog toga razlicito osecamo svoju zemlju.
 
Imam dva sina, podigla sm ih kako sam najbolje umela, zelim da ostanu u svojoj zemlji i da budu ponosni na nju.Da u njoj zive zivot dostojan coveka. Znaci li to da je ovo zemlja koja voli svoj narod i koja zasluzuje ljubav svih nas?


Da,ja volim svoju zemlju i svoj narod i želim da moj sin živi u svojoj zemlji i da bude ponosan na nju.
Ali,sve više gubim nadu i za njega i za sebe.
 
Imam dva sina, podigla sm ih kako sam najbolje umela, zelim da ostanu u svojoj zemlji i da budu ponosni na nju.Da u njoj zive zivot dostojan coveka. Znaci li to da je ovo zemlja koja voli svoj narod i koja zasluzuje ljubav svih nas?


Da,ja volim svoju zemlju i svoj narod i želim da moj sin živi u svojoj zemlji i da bude ponosan na nju.
Ali,sve više gubim nadu i za njega i za sebe.
Nikad ne treba gubiti nadu. Ovu zemlju cine ljudi i ona je njihovo ogledalo. Polako, zaista polako oni se menjaju, ali i to nesto znaci. Bicu pomalo pateticna i neoriginalna i parafrazirati jednog velikog coveka - krenimo od svog dvorista, od svoje kuce. Napredak je mali, ali ipak vidljiv.
 
Imam malog sina,i dok krene u vojsku,sigurno ce se mnogo toga promeniti,po tom pitanju.Ali ,ako vojska bude obaveza u obe drzave,i jos uvek zivimo ovde,ion moze da bira,onda ce sigurno ici u srpsku vojsku,pa makar ga i puskom terala.Ne mogu da zamislim da moj sin sluzi svapsku vojsku.............nikad.
 
Zašto ja,kao majka sina kojeg je podigla sama od pete godine,priželjkujem da moje dete ode u inostranstvo,kako bi imao život dostojan čoveka! Da li je ovo zemlja koja ne voli svoj narod?!

Imam dva sina, podigla sm ih kako sam najbolje umela, zelim da ostanu u svojoj zemlji i da budu ponosni na nju.Da u njoj zive zivot dostojan coveka. Znaci li to da je ovo zemlja koja voli svoj narod i koja zasluzuje ljubav svih nas?


Da,ja volim svoju zemlju i svoj narod i želim da moj sin živi u svojoj zemlji i da bude ponosan na nju.
Ali,sve više gubim nadu i za njega i za sebe.
Izvinte ... da nisu malo kontradiktorna ova dva posta ?

Potpuno suprotne izjave u roku od dva sata ...;)
 
Jednom je J.F.Kendi pozajmio sentencu i rekao :

"Ne gledaj šta tvoja država može da učini za tebe, nego gledaj šta ti možeš da učiniš za svoju državu ..."

Dakle, ne bih o tome jeli to u redu ili nije - samo napomenuh kako se nametalo najdemokratskijoj naciji :manikir:
 
Zašto ja,kao majka sina kojeg je podigla sama od pete godine,priželjkujem da moje dete ode u inostranstvo,kako bi imao život dostojan čoveka! Da li je ovo zemlja koja ne voli svoj narod?!

Ovo je zemlja u kojoj njen narod ne voli samog sebe. Ne moze zemlja da te ne voli.
Narod sam bira g-ovna da mu vladaju pa samim tim ovako i prolazi.
Ko je terao Srbe ( aj sad da ne idem dalje u proslost ) da posle prvog svetskog rata prave Jugoslaviju da bi neki magarac bio kralj Srba,Hrvata i Slovenaca....pa onda posle drugog svetskog rata da im vlada neki Tito za koga ni danas ne znaju ko je zaista bio..jedva je srpski i pricao...a seckao im je zemlju i svasta radio....a onda ko ih je terao da biraju Slobu , pa zatim onu mafijasku DOS-vlast i ove danasnje lopove....i svi su oni redom krali narod i zemlju,unistavali narod i zemlju i sve sto je srpsko a nesto ne vidim da se iko od istog tog naroda pobunio i izasao na ulice.
Uglavnom su izlazili kada ih neko od tih lopova nalozi na to da bi taj lopov zaseo i krao kao sto je recimo bilo famoznog 5.oktobra.
Narod radi za mizerne plate,vecina nije prijavljena,dele im otkae kako hoce,maltretiraju ih i izrabljuju na poslu,nemas pravo da kazes da si Srbin u srpskoj zemlji odmah se jave neke babe da te optuze da si fashista,krade te ko stigne, gradjani drugih zemalja imaju veca prava nego maticni gradjani ( crnogorci na primer ) ..itd....i svi to konstatuju ali niko se ne buni.U normalnim zemljama zbog nekih stvari koje su kod nas sitnica sta se sve ovde radi ljudi izlaze na ulice i prave demonstracije..spale pola grada ...a ovde nikom nista samo svi konstatuju da ih vlast krade,laze...itd.
 
Jednom je J.F.Kendi pozajmio sentencu i rekao :

"Ne gledaj šta tvoja država može da učini za tebe, nego gledaj šta ti možeš da učiniš za svoju državu ..."

Dakle, ne bih o tome jeli to u redu ili nije - samo napomenuh kako se nametalo najdemokratskijoj naciji :manikir:
Opet cu dati sebi za pravo da pomenem velikog Coveka koji je prilagodio kenedijevu maksimu :" Ne gledaj sta drzava moze da ucini za tebe, nego sta ti sam mozes da ucinis za sebe!"
Upravo je to poenta, da krenemo od sebe i svog mikro okruzenja.
 
Opet cu dati sebi za pravo da pomenem velikog Coveka koji je prilagodio kenedijevu maksimu :" Ne gledaj sta drzava moze da ucini za tebe, nego sta ti sam mozes da ucinis za sebe!"
Upravo je to poenta, da krenemo od sebe i svog mikro okruzenja.

Bravo ! :super: Sa ovom "prerađevinom" bih se i ja složio. :lol:

A ono, po nekoj logici, ako sam sebi omogućuješ napredak - mora da ima neke koristi i za tvoju državu ...
 
Ovo je zemlja u kojoj njen narod ne voli samog sebe. Ne moze zemlja da te ne voli.
Narod sam bira g-ovna da mu vladaju pa samim tim ovako i prolazi.
Ko je terao Srbe ( aj sad da ne idem dalje u proslost ) da posle prvog svetskog rata prave Jugoslaviju da bi neki magarac bio kralj Srba,Hrvata i Slovenaca....pa onda posle drugog svetskog rata da im vlada neki Tito za koga ni danas ne znaju ko je zaista bio..jedva je srpski i pricao...a seckao im je zemlju i svasta radio....a onda ko ih je terao da biraju Slobu , pa zatim onu mafijasku DOS-vlast i ove danasnje lopove....i svi su oni redom krali narod i zemlju,unistavali narod i zemlju i sve sto je srpsko a nesto ne vidim da se iko od istog tog naroda pobunio i izasao na ulice.
Uglavnom su izlazili kada ih neko od tih lopova nalozi na to da bi taj lopov zaseo i krao kao sto je recimo bilo famoznog 5.oktobra.
Narod radi za mizerne plate,vecina nije prijavljena,dele im otkae kako hoce,maltretiraju ih i izrabljuju na poslu,nemas pravo da kazes da si Srbin u srpskoj zemlji odmah se jave neke babe da te optuze da si fashista,krade te ko stigne, gradjani drugih zemalja imaju veca prava nego maticni gradjani ( crnogorci na primer ) ..itd....i svi to konstatuju ali niko se ne buni.U normalnim zemljama zbog nekih stvari koje su kod nas sitnica sta se sve ovde radi ljudi izlaze na ulice i prave demonstracije..spale pola grada ...a ovde nikom nista samo svi konstatuju da ih vlast krade,laze...itd.

Evo, to je moj ministar za higijenu. :klap:
 
Imamo neki poseban razlog da je volimo (pitanje se prvenstveno odnosi na generacije kojima je mladost propala '90-ih)? Osim onog da je ''naša'' pa je to dovoljno... I kome je to dovoljno i zašto je samo to dovoljno?

znas za tango a pogotovo za ljubav je potrebno - dvoje.

e sad ti si recimo mlad momak imas 16 godina vaspitan da volis svoju drzavu, i onda ti je volis volis volis, a tebi ta drzava tu ljubav ne uzvraca ni malo nego te tretira ne ko da ti je majka vec kod da ti je maceha. e onda sledi razocarenje i ravnodusnost.
 
Ovo je zemlja u kojoj njen narod ne voli samog sebe. Ne moze zemlja da te ne voli.
Narod sam bira g-ovna da mu vladaju pa samim tim ovako i prolazi.
Ko je terao Srbe ( aj sad da ne idem dalje u proslost ) da posle prvog svetskog rata prave Jugoslaviju da bi neki magarac bio kralj Srba,Hrvata i Slovenaca....pa onda posle drugog svetskog rata da im vlada neki Tito za koga ni danas ne znaju ko je zaista bio..jedva je srpski i pricao...a seckao im je zemlju i svasta radio....a onda ko ih je terao da biraju Slobu , pa zatim onu mafijasku DOS-vlast i ove danasnje lopove....i svi su oni redom krali narod i zemlju,unistavali narod i zemlju i sve sto je srpsko a nesto ne vidim da se iko od istog tog naroda pobunio i izasao na ulice.
Uglavnom su izlazili kada ih neko od tih lopova nalozi na to da bi taj lopov zaseo i krao kao sto je recimo bilo famoznog 5.oktobra.
Narod radi za mizerne plate,vecina nije prijavljena,dele im otkae kako hoce,maltretiraju ih i izrabljuju na poslu,nemas pravo da kazes da si Srbin u srpskoj zemlji odmah se jave neke babe da te optuze da si fashista,krade te ko stigne, gradjani drugih zemalja imaju veca prava nego maticni gradjani ( crnogorci na primer ) ..itd....i svi to konstatuju ali niko se ne buni.U normalnim zemljama zbog nekih stvari koje su kod nas sitnica sta se sve ovde radi ljudi izlaze na ulice i prave demonstracije..spale pola grada ...a ovde nikom nista samo svi konstatuju da ih vlast krade,laze...itd.


sve si rekao . i za to dobio bonu
 
Mislim da taj poseban osecaj, ti posebni odnosi , izmedju naseg naro0da i nase drzave , dolaaze pre svega kao eho proslih vremena . Mislim da , narod , ako ne voli Drzavo , ne voli je po inerciji iz proslih vremena , kada opravdano nisu voleli Jugoslaviju , i njenu Komunisticku - samoupravljacku strukturu . A sada , sada je u pitanju , pre svega samo inercija .

Sto se drzave tice i njenog odnosa prema narodu , Moram reci da smatram da u Drzavnom aparatu sede mahom ljudi kojima drzava , njen imidz , , Narod , Nacija , dostojanstvo naroda , medjunarodni prestiz , nista ne znace.

To je vidljivo , bas na samom koraku .
 

Back
Top