Nemačka

crvena5

Obećava
Poruka
76
Posto nema nikog za sada,koliko primecujem iz ovih krajeva,evo da se javim kao jedan od predstavnika! Nije to vise sto je nekad bilo,zaradis kintu i posle uzivas! Ja sam kratko preko,ali ljudi pricaju! Sve mi se cini,da cemo polako da pakujemo kofere i da se vracamo,jer gde ti je srce,tu i pripadas!
Nemci su kao i mnogi u panicnom strahu posle ove svetske krize,suskaju i gundjaju na sve strane nezadovoljni! Auto industrija im je u haosu,a sve im diraj,al to nikako!
Nadam se da cete se javljati da razmenjujemo iskustva!
 
Svuda je tako. Doduše, i pre krize sam čuo da se ljudi žale. Uglavnom se prekretnicom smatra uvođenje evra umesto šilinga.

Inače, Nemci su mi puno bolji ljudi i drugovi od Austrijanaca. Razlika je drastična.
Iz kojeg si ti grada?
 
Slazem se sa vama samo sto ljudi kukaju vec duze vreme i neki od njih krive i nas strance koji im oduzimamo neko radno mesto ili nesto drugo sto ih interesuje,a u stvari nemaju volju za radom nego samo za pivom.He he misle da je i to jedna vrsta rada.
Pozz:bye:
 
Ma nisu njima gastajbarteri konkurencija. Malo je Austrijanaca koji bi se latili poslova smetljara, građevinara itd. Kada bi se naši iselili iz Nemačke ili Austrije, ekonomije tih zemalja bi se urušile.
 
O krizi Nemacke se vec otvoreno prica zadnjih deset godina...to nije tajna...
I naravno sve pocelo dolaskom evra... Ljudi (stranci koji su tu 30g) stvarno pricaju da je ovde bio nekad raj.Radilo se jeste ali i ostajalo.Danas radis isto ali `ebiga slabo sta mozes da ustedis.Standard zivota je mnogo veliki.
Ali,sta mi tu da radimo? Svako gleda svoje parce hleba.
A to o srcu i pakovanju kofera je posebna tema:bye:
 
Možda ova kriza doprinese tome da se dosta Srba vrati u Srbiju. Oni će sa sobom sigurno doneti svoje ušteđevine ili novac od nekretnina koje su prodali. Moglo bi to da bude dobro za Srbiju i finansijski i demografski.
 
Ma ja sam raspolozena za sve,i kafa i politika,samo kad su ljudi pozitivni i kad imam vremena!Pitam se samo zasto kad sam preko,uglanom nemam vremena,a dole uvek i za sve!?Iz Heilbrona sam to je 40 km,od Stutgarda,gradic od nekih 250 000stanovnika otprilike!!
Kao i vecina koja dodje ovde,ne radim ono za sta sam se skolovala na zalost,vec radim u Audiju,ne direktno za njega,vec jedna manja firma koja radi za njih,kontrola auta i auto delova,grubo objasnjeno! Ali zbog ove krize ne radim trenutno!E sad,kolikoce taj trenutak da potraje,niko ne zna,videcemo!
Generalno,mi i oni,smo dva sveta razlicita u svemu,i nikad se ne bih menjala!
Ako nekom treba novi audi imam 17% popusta na sve,ali samo nove aute!E sad posto su uglavnom oko 100 000e,mislim da ti moji procenti ne pomazu puno!:roll:
 
Ja sam iz Nemacke, sa Schwarzwalda.

Polako me ova prica oko autoindustrije u nemackoj nervira. Ovo su posledice glupih poteza u zadnjih 50-ak godina.

Svi se zale da su auta skupa i da ih srednja i donja klasa ne moze kupiti. Naravno da su auta preskupa kada svaka ali svaka susa kod mercedesa zaradjuje preko 2500 evra. Nema veze sto ne zna da cita i pise, neki i sa potpisom lose stoje ali za 7 sati radnog vremena, malo svercovanje, pauze, gledanje okolo i prodje smena....

Ja sam trenutno na Schwarzwaldu, uskoro se selim za Karlsruhe.

Crvena ti mora da radis u NSU ? Bio sam par puta tamo t.j. direktno kod audia. I tamo je veliki haos. Mislim da HN nema 250 000 stanovnika, prolazio sam kroz njega svakodnevno, poznajem grad i okolinu relativno dobro. 150 000 je maksimum
 
Zanima me, jel su počele rasprodaje i jel kupuju ko blesavi po Nemačkoj ili se štekuju zbog krize?
Nešto sam načuo da su rasprodaje jače nego pre u smislu da su još niže cene.
Molim za odgovor, ako neko zna!
 
Momentalno su rasprodaje samo na novogodisnje "trangulije".... a zimska rasprodaja je negde u februaru (mislim)...Nemoj da te lazu da su cene manje...
Lično sam se uverio da zimska rasprodaja garderobe počinje već krajem novembra meseca, jer kad sam došao 13. decembra ostali su samo S, M, XXL i XXXL brojevi.
 
Popusta trenutno ima,ali na stvarima koja se ne prodaju tako dobro.Sve ono kvalitetnije i modernije samo kazu,a cene su iste.Tek pocinju da snizavaju znaci krajem Januara ce bas biti popusta,ali ono sto nas interesuje ce biti vec rasprodato ili sklonjeno.z:dm5:
 
a ljudi iz Nemacke dodju u Beograd pa u kupovinu....kazu cizmice, jakne... nema sta nema i sajam kazu posebno povoljan....
zato sad nista ne razumem...nekima rasprodaje u Nemackoj, nekima u Srbiji...pa kom po volji
 
Njemacka se zajebala kad je srusila zid,****** joj zinula da opet postane sila,sami njemci bjeze iz nje,Turci im preuzimaju polako gradove,Akad su uveli evro napravili su najvecu pljacku svoga naroda jer su opljackali svoj narod i ljude koji su iz vana podigli njenu privredu.
 
a da ja vas nesto pitam,izvinjavam se sto upadam ovako.Znate li vi nekog naseg da se vratio??? Ja takvog ne znam,a slusam tu pricu godinama,ima li 1 covjek iz ex YU da ne kuka???
 
Poslednja izmena:
Svi nesto kukaju svabe ovo - svabe ono. Nece da rade, zatvoreni i hladnog karaktera i sta ti ja znam sto jos

Po mome:
Njemci su radisan, uredan i pristojan narod. Narod velikog srca koji godisnje izdvaja milijarde da bi pomogli drzavama u razvoju. Po exportu su na prvom mjestu na svijetu. To sigurno nije bez razloga.

Vezano za krizu koja drma cijeli svijet i tu su njemci dobar primjer. Pumpaju pare u autoindustrije a istovremeno povlace stara auta da bi ocuvali okolis. Takodjer trenutacno investiraju puno u izgradnju infrastrukture sto indirektno ozivljava cijelo gospodarstvo. Njemacka barem ima toliko para da intervenira - sta bi da smo na Islandu? Proci ce i ovaj jad. Do kraja godine nece nitko vise ni spominjati krizu.

Pare se nigdje ne zaradjuju na posten nacin brzo. Ipak ova Njemacka ima i nudi nama strancima puno mogucnosti. Standard je visok, infrastuktura je dobra, zdravstvo na visokom nivou, pa cak i kada ne radis dobivas placu i zdravstveno si osiguran. Sve to kosta para.

Mi imamo izbor: da zivimo po barakama i stedimo pare da bi izgradili kucu vecu od susjedove ili da se uklopimo u ovaj sistem, ovdje nesto stvorimo - a ako nam se kasnije dole ide nece nam nitko zabraniti.

A sta ljudi pricaju kako je bilo. To ti je samo sukob genaracija.

Mozda im je bilo lakse ali sigurno nije lako.

pozdrav

Niko
 

Back
Top