Koji je smisao besmislenosti?

Zhozzy

Obećava
Poruka
69
Pa...Ovako...Vec 46 sati sam bez vode...Zedna sam...Mnogo...Odjednom,izlece stakleni sto pred mene...Na njemu,casa...sa vodom...I sta sad?
Ocigledno je da cu popiti vodu,to bi trebalo da ima smisla ,zar ne?ALi sta ako je ne poijem,ne...
To je besmisleno...Onda vise necu ziveti...(pretpostavljamo da mi je ta casa vode od zivotne vaznosti).ALi da li je to stvarno Besmislenost?
DA li besmisao uopste postoji?!Sta je besmislenost?
Da li je smisao u besmislu ili je besmisao u smislu?
 
Ne,nije to sve...Ali ajde redom...Ako ti samo sedis i posmatras to poseduje odredjeni smisao...Postoje razni razlozi zbog koih ti sedis i posmatras kojih ne moras biti ni svestan...Smisao posmatranja moze biti razlicit...Izaziva razlicite osecaje i u svakom slucaju poseduje odredjenu svrhu...Ali da ne duzim...
#Ono sto pokusavam da kazem jeste da se iza svake pojave,predmeta,osecanja krije neki smisao...I da je besmislenost kao pojam idealizovana...Besmislenost se moze shvatiti... ali ona u realnom svetu ne postoji..Na primer...
Covek sedi u na plazi ne cedrdeset stepeni,sunce przi,vruce mu je,prokuvava, i onda kaze zeni "Donesi mi dzemper da se pokrijem, vruce mi je",i pokriva se naravno.Verujem da ce se svako sloziti da je to besmisleno.Ali da li ce normalan covek nekada postupiti tako?Mozda,uoliko zeli da privuce paznju ili iz nekog drugog nebitnog,sada,razloga...I tu se opet krije smisao>koji daje smisao njegovoj besmislenosti...Dakle besmislenost sama za sebe ne postoji.Besmislenost postoji samo uz prisustvo odredjenog potisnutog smisla.
Ponekad ljudi nisu svesni da je ono sto rade besmisleno,pa tako,kada bi postojao neki Sizif koji je toliko glup da ne shavata da,nikada nece dogurati kamen,tada bi on cinio ono sto mi nazivamo besmislenim,ali itu se opet krije smisao,jer on veruje da ce uspeti,on nije svestan besmislenosti onoga sto cini i samim tim opet otkriva smisao svog postupka.
Jos samo nesto...
Problem!Pokusavajuci da naidjem na nesto za sta smatram da je besmisleno u pravom smislu te reci,naisla sam na nesto...Na nesto iza cega ne mogu da vidim smisao...Sta se desava kada nekoga udari grom,ili mu cigla padne na glavu?(Ovakve primere navodim jer ne zelim da sve ovo lici na zonu sumraka).Ali stvarno,kada su u pitanju nesrecni slucajevi,bolesti,saobracajne nesrece gde cesto mladi gube zivote...Tada,ne uspevam da pronadjem odgovor ne pitanje gde se tu krije smisao???Moglo bi se reci da je cigla pala zbog zeljine teza,loseg krova,prebrza voznja,nepaznja...itd.Ali ev su to glupsti,tu nema smisla,zasto bas tada taj trenutak...Ogavno bi bilo i spominjati svrhu kada su takvi slucajevi u pitanjuDa li tu smisao uopste postoji?Ako za sve ostalo smisao postoj,da li je moguce da mi(mislim na coveka uopsteno) nemamo tu sposobnost da shvatimo smisao ovakvih pojava?Ili...????
 
pa da.....smisao nechemu dajemo sami....
najvishe mi se svidja misao "smisao zivota je upravo to...."....pronaci smisao zivota....
ne znam zashto bi bilo chija smrt imala neki smisao.....kada ugine vilin-konic....u chemu je smisao njegove smrti.....
proziveo shta je proziveo.....reprodukovao se....
to je smisao njegovog bitisanja....stvarnost, ako to tako mozemo nazvati, je u brojkama.....
a shta ako nije stigao da metamorfozire u odraslu jedinku....vec ga je neka ribica pojela dok je bio larva.....zivot larve u vodi traje 1-5 godinica.....zivot adulta svega 2 nedelje....u chemu je smisao tako dugog zivota larve......
kako ephemeroptera (vodeni cvetovi) provode 3 godine zivota u vodi kao larve i onda izlaze iz nje i u toku 24h prolaze kroz potpunu metamorfozu.....nemaju usne aparate...niti crevni sistem....pare se i umiru....koji je smisao toga....
i na kraju....zashto govna smrde?
mozdfa zato da ih vishi organizmi ne bi jeli.....da bi pozluzili za ishranu planta.....
mislim da je smisao u kruzenju energije....
ali to kruzenje samo po sebi nema neki "autoritet".....prema tome i samo nema smisao....
jednostavno ne postoji univerzalni smisao.....cilj...istina......postoji samo haos....i mi kao bica (ma shta to znachilo) koja pokushavaju....neshto.....
pokushavaju da pronadju odgovor...ali josh nisu smislila pitanje :lol: :lol:
 
larve..interesanto..smisao u kruzenju energije...ok..>jednostavno ne postoji univerzalni smisao.....cilj...istina......postoji samo ****<Pa..
Mozda ne postoji univerzalni smisao...Ja licno mislim da svaka stvar,pojava,emocija,stvorenje poseduje odredejno mesto u svetu kao celini...Sve ima svoj,smisao,funciju,svrhu...Ono sto mene fascinira jeste postojanje univerzalnih zakona,ali,i nacin na koji ih ljudi uocili....Primer...Galileov zaokn inercije...Covek je na osnovu obicne kuglice i strme ravni odredio putanju kretanja planeta oko sunca...Ono sto je zadivljujuce jeste bas tej zakon oji vazi kako u kosmosu tako i na bilo kom mestu na zemlji...za sva tela...za sve...(naravno pod odredejnim uslovima,delovanjem dveju sila)...Pitanj koje se namece jeste da li je moguce da onda i ono sto mi deluje apsolutno besmisleno...A to sam vec rekla(neocekivana smrt mladog coveka)...Poseduje neki smisao...Da li i se i takvi dogadjaji odvijaju po odredjenim zakonima...A da mi jednostavno ne mozemo u njima da vidimo smisao...Jer smo ljudi...Koji poseduju emocije i ne mogu se izolovati...I uopste taj pojam izuzetka,neccega sto bi se moglo nazvati greska prirode...To mi je neshvatljivo...ALi sta ako ej priroda nepogresiva?DA li onda i tekve stvari imaju smisla??
 
Povodom kritike autora...Nebitno...da li je autor bio lenj ili ne...(mada po priodi jeste:))Primerom sam htela da kazem da nijedan covek svesno ne radi ono sto je besmisleno...Covek ili nece uopste ciniti nesto besmisleno ili ce ciniti besmisleno da bi postigao neki drugi smisao(koji je samim tim posledica tog navodnog besmisla)...Dakle sustina...Da je pojam besmislenosti samo idealizacija...Jer besmislenost se ne odvija...Besmislenst se moze shvatiti...Ali ona se ne desava bez smisla...(u realnom svetu)
A fraze su slucajne...Samo obicna pitanja:)
 
To je upravo ono sto pitam ja vas?Ja ne vidim smisao...Ali takodje smatram da mozda ne vidim smisao jer moj mozak,mozak coveka,u takvim stvarima nije u mogucnosti da uopste uvidi neki smisao...
Mozda smisao postoji i za takve dogadjaje,mozda je to smisao koji nije dostupan nama kao ljudskom bicima??
Da li postoji smisao van granica nasih shvatanja???
 

Back
Top