Сува кожа :(

Софија

Legenda
Poruka
52.767
Вероватне многе од Вас имају овај проблем.

Како се ближи зима и ношење хулахоп-чарапа, све сам изиритиранија сопственом кожом.
Перутање, као глави згодитак ове фамозне појаве ме ужасава.

Чиме решавате проблем?

Мислим да сам покушала све могуће производе и рецимо да ми је једино помогло тј. помаже Џонсоново беби уље, али оно иде на ВЛАЖНУ кожу, што у овим зимским месецима баш и није симпатично...не бих да се прехладим.:mrgreen::rumenko:

Класична млека типа Нивее, Гарнијера, Лореала- не помажу.
 
imam isti problem,i već godinama uopšte ne znam kako da ga rešim...mada meni samo na delovima noge bude jako suvo,kao neka traka na prednjem delu butine, i dole sa strane kod gležnjeva...pa sam čisto iz zezanja kada sam presvlačila sina ostalo mi višak Pavlovićeve na ruci pa utrljala na taj suvi deo...koža mi je odmah počela da se smiruje..od tada kada dođe hladno vreme,ja već preventivno umasiram Pavlovićevu...
 
Cinjenica,bolna ali istinita,moja koza je naglo osjetila potrebu za jacim i efikasnijim losionima i kremama......sve sto sam do sada koristila mogu se oprostiti....:(
Takva me neka frka uhvatila,valjda to neko saznanje koliko imam godina.....ne znam tesko mi pada sve to.....

Inace dzonson ulje je stvarno suuuuper......kod mene je toplo u kupatilu i nemam problem........ne znam sta da ti kazem....svaka koza je za sebe.......sama moras pronaci sta ti odgovara......ono sto mi je preporuceno ne odgovara......nije bitno skupo il' jeftino.....meni je ipak nekako nivea Q10 najbolja za sada...na neke navodno bolje marke,jednostavno kozi ne prija, reaguje ........
 
Poslednja izmena:
i ja imam isti problem
čak i kad ne nosim frikin hulahopke
i ni meni klasična mleka ne pomažu
i uzmem tako iz apoteke probu neke kreme, kao detoks, ali se pre svega koristi za opekotine od sunca.
ima propolisa. ili pantenola.
ili oba. ne znam =)
i noge mi budu glatke i bele i milina.
e, poenta je u tome da sam zaboravila kako se krema zvala.
a i sigurno je bila skupa ko đavo.
 
meni je za lice jako pomogla Avonova krema sa medom i mlekom,ali na moje veeeeeeeeeeeliko razočaranje ta kolekcija više ne postoji...takođe sam koristila isto od Avon kremu za lice sa marelicom,koja je bilo odlična za suvu kožu...
 
Мени се кожа суши највише на потколеницама, остали делови не толико, а богме не смем ни руке да изоставим.

Згрозим се кад обујем свилене чарапе, па после пар сати ношења почне на површини истих да се појављује исперутана кожа.:roll:

То ме баш иритира.

@zia75, пробаћу Павловићеву крему, она би требало да је масна, можда и мени помогне.:hvala:
 
Мени се кожа суши највише на потколеницама, остали делови не толико, а богме не смем ни руке да изоставим.

Згрозим се кад обујем свилене чарапе, па после пар сати ношења почне на површини истих да се појављује исперутана кожа.:roll:

То ме баш иритира.

@zia75, пробаћу Павловићеву крему, она би требало да је масна, можда и мени помогне.:hvala:

i ja sam se vodila upravo tom logikom,Pavlovićeva je baš masna...namažem 1o minuta pre nego što treba da se oblačim,taman lepo upije koža,i ne peruta mi se više od najlonki...ali svaka koža je drugačija,nikada nema garancije da svakome ista pomaže...
 
Да, с тим што сам ја свесна да је код мене у питању генетика.
Баш сам нашла шта да наследим од мајке.
Тако да ми само остаје да колико-толико ублажавам стање.
Да се ратосиљам проблем, знам да нећу никад моћи.
 
ajde pojasni mi molim te...želiš reći da ama baš svaki problem sa kožom potiče od problema iznutra??????????...molim te...ako ti vetar izduva kožu i to je od nekoh unutrašnjeg problema...da,kako da ne...
pa dobro, jeste istina da ako bi se sad neko vrema radila kompleksom vitamina b i ne znam.. nekim antioksidansima.. da bi se verovatno manje perutala.
e sad, isključiti spoljne faktore, kao i dobrobiti od mazalica je smešno.
+ zahvaljujući tome što sam prase i ne bacam ambalaže, pronašla sam onau kul kremu, oni je zovu losion, mada je skroz kremaste konzistencije.
zove se apipanten. i ostalo mi je malo na dnu kesice, tek da utvrdi moju :heart:
 
Moja koza je normalna ali je jedno vreme od solarijuma pocela da se isusuje uzasno..narocito noge.Sad vec dugo ne idem u sol pa je bolje.
Johnson gel sam upotrebljavala,ne ulje nego gel,koji se takodje maze na blago mokro telo..Meni je to zaista pomoglo.
 
Видиш, на Еуцерин сам скроз заборавила.:think:

И ја сам чула од многих да им је одлична понуда свих кремица.
Италијанска ''кућа'' је у питању.
 
Видиш, на Еуцерин сам скроз заборавила.:think:

И ја сам чула од многих да им је одлична понуда свих кремица.
Италијанска ''кућа'' је у питању.

Ja sam juče kupila eucerin za masnu kožu lica, čini mi se ok ali videćemo... a normaderm sam batalila jer mi je previše sušio kožu...
Moja mama koristi eucerin protiv crvenila jer ima rozaceu i oduševljena je!
 
ajde pojasni mi molim te...želiš reći da ama baš svaki problem sa kožom potiče od problema iznutra??????????...molim te...ako ti vetar izduva kožu i to je od nekoh unutrašnjeg problema...da,kako da ne...

pa dobro, jeste istina da ako bi se sad neko vrema radila kompleksom vitamina b i ne znam.. nekim antioksidansima.. da bi se verovatno manje perutala.
e sad, isključiti spoljne faktore, kao i dobrobiti od mazalica je smešno.
+ zahvaljujući tome što sam prase i ne bacam ambalaže, pronašla sam onau kul kremu, oni je zovu losion, mada je skroz kremaste konzistencije.
zove se apipanten. i ostalo mi je malo na dnu kesice, tek da utvrdi moju :heart:

Не сви, али за највећи број проблема с кожом последица је изнутра.
Ево Парка је већ поменула неке ствари, али најбитнија је исхрана богата воћем и свежим поврћем, уношење
течности (2 литра дневно), Це витамин, бета каротен...
Затим, јако је битно с времена на време контролисати крвну слику, јер изразито сува кожа, може да буде
последица, повишеног шећера (и холестерола и триглицерида) у крви.
Још једна ствар је јако битна, избацивање токсина из организма.
Једном речју, кад смо здрави, у топ форми и кожа нам је влажна и еластична и потребно је минимум мазалица.
 
Не сви, али за највећи број проблема с кожом последица је изнутра.
Ево Парка је већ поменула неке ствари, али најбитнија је исхрана богата воћем и свежим поврћем, уношење
течности (2 литра дневно), Це витамин, бета каротен...
Затим, јако је битно с времена на време контролисати крвну слику, јер изразито сува кожа, може да буде
последица, повишеног шећера (и холестерола и триглицерида) у крви.
Још једна ствар је јако битна, избацивање токсина из организма.
Једном речју, кад смо здрави, у топ форми и кожа нам је влажна и еластична и потребно је минимум мазалица.

hvala,mada ja mislim da lično uglavnom sve ovo činim,a ipak na nekim mestima mi je koža izuzetno suva,kao u trakama...u top formi nisam,tek se vraćam u formu posle porođaja,ali kada sam bila u top formi i onda sam imala isti ovaj problem...a krvna slika da bolja ne može biti,nikad pušila nisam,alkohol ne pijem...a ponekad popijem i više od 2l vode na dan,pošto sam ko patka,kada vidim česmu ili vodu uopšte ja moram da popijem barem malo...ja sam ti izrod teški...:sad2:
 
Isti problem kao sofia sa podkolenicama i rukama ali sam pocela da kupujem po diplo pakovanje pavloderma ( za mene i stefana ) i taj problem je resen koza mi je super , nego imala sam problem sa licem ( normalna sa T zonom) sijala sam ko reflektor sve do letos od kad sam pocela sa Estee lauder -ovim oil-control losionom inace mogu da vam preporucim avonovu nocnu kremu ANEW Alternative odlicna je ne menjam je godinama a danju koristim zepterovu liniju za masnu kozu i kombinacija mi je super necete verovati .
 
Ne bih sada da se pravim pametna, ali kakve veze ima bebi ulje sa hladnoćom. Pa ono se nanosi na tek okupano telo, pa se onda obrišeš peškirom. Ne razumem problem.

Meni je to ulje dodatno sušilo kožu. Sad koristim clarins-ovo ulje koje je fantastično. I divno miriše. jeste malo skupo, ali traje mesecima. Imala sam neko mleko koje su mi pravili u apoteci i to je super za zimu. Ima u sebi ureu, ali se pravi. Nema naziv, a ja ne znam gde je taj recept. Uglavnom, traži mleka sa ureom u velikim količinama i mislim da ćeš naći ono koje ti treba.
 

Back
Top