Star Craft 2

Prvi deo je legendaran , neshto nemam vere u dvojku , pratio maol na oficijalnom sajtu , malo ga tupe sa novim unitima , nekako nemam osecaj da ce biti veliki kao prvi deo , ajde da se nadamo , mozda ce blizzard opravdati reputaciju i napraviti novu legendu.
A debelo ga utupishe sa tom trilogijom , malo im kao para od WoW-a .
 
Prvi deo je legendaran , neshto nemam vere u dvojku , pratio maol na oficijalnom sajtu , malo ga tupe sa novim unitima , nekako nemam osecaj da ce biti veliki kao prvi deo , ajde da se nadamo , mozda ce blizzard opravdati reputaciju i napraviti novu legendu.
A debelo ga utupishe sa tom trilogijom , malo im kao para od WoW-a .

Ma to je zbog ekonomske krize...:D
 
Prvi deo je za ono vreme davne 98 bio super . Igra koja je radila na 90 MHz i 16 MB rama . Mislim ...

Sta mozemo ocekivati u Star Craft 2 nakon vise od 10 godina pauze ? Nista specijalno . Moze mo ocekivati superiornu grafiku koja ce vas naterati da spiskate 300 evra na novu grficku kartu . Mozemo ocekivati savrseni balans u multi playeru koji inace danas pravi kapital , a ne single player koji polako izumire . To je sve sto ce biti novo . Nove jedinice - pa nista specijalno skoro pa samo da su promenili izgled tj. modele iz prvog dela . Videce te ...

Ali taj stari osecaj kad se setim . Kad smo svi klinci iz zgrade provalili protose i njihove carriere - nosace aviona . E pa to je bilo ludilo . Dovedete 10ak tih velikih nosaca , jednog sto pravi nevidljivo polje i samo krcite kroz gomilu mesa i krvcine zergovaca koji naviru sa svih strana i krv samo prsti ...

Nikako nisam umeo da igram sa Ljudima tj. Terranima . Oni su bili nesto izmedju protosa i zerga . Jedan lik iz kraja je igrao sam protiv nas 7 - mi svi uglavnom protosi i poneki zerg , a on jedini i sam Terran . I sve nas pobije :D:hahaha: . Covek pored toga sto je igrao bolje od svih i brze od nas , kombinovao je nemogucu kombinaciju artiljerije i marinaca i onih vatrenih i onih kurvi medicinarki u pocetku nas 5oricu odma s***** ili skoro pa s***** ... a onda na tenane dokrajci ostale balavce ...

Bila lepa vremena kada su padale bombe po Srbiji 1999 a mi klinci se krili po igraonicama :mrgreen: , plavi se protoski stit na suncu , zegovi iskacu sa svih strana ....
 
Prvi deo je za ono vreme davne 98 bio super . Igra koja je radila na 90 MHz i 16 MB rama . Mislim ...

Sta mozemo ocekivati u Star Craft 2 nakon vise od 10 godina pauze ? Nista specijalno . Moze mo ocekivati superiornu grafiku koja ce vas naterati da spiskate 300 evra na novu grficku kartu . Mozemo ocekivati savrseni balans u multi playeru koji inace danas pravi kapital , a ne single player koji polako izumire . To je sve sto ce biti novo . Nove jedinice - pa nista specijalno skoro pa samo da su promenili izgled tj. modele iz prvog dela . Videce te ...

Ali taj stari osecaj kad se setim . Kad smo svi klinci iz zgrade provalili protose i njihove carriere - nosace aviona . E pa to je bilo ludilo . Dovedete 10ak tih velikih nosaca , jednog sto pravi nevidljivo polje i samo krcite kroz gomilu mesa i krvcine zergovaca koji naviru sa svih strana i krv samo prsti ...

Nikako nisam umeo da igram sa Ljudima tj. Terranima . Oni su bili nesto izmedju protosa i zerga . Jedan lik iz kraja je igrao sam protiv nas 7 - mi svi uglavnom protosi i poneki zerg , a on jedini i sam Terran . I sve nas pobije :D:hahaha: . Covek pored toga sto je igrao bolje od svih i brze od nas , kombinovao je nemogucu kombinaciju artiljerije i marinaca i onih vatrenih i onih kurvi medicinarki u pocetku nas 5oricu odma s***** ili skoro pa s***** ... a onda na tenane dokrajci ostale balavce ...

Bila lepa vremena kada su padale bombe po Srbiji 1999 a mi klinci se krili po igraonicama :mrgreen: , plavi se protoski stit na suncu , zegovi iskacu sa svih strana ....

:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:
 
Prvi deo je za ono vreme davne 98 bio super . Igra koja je radila na 90 MHz i 16 MB rama . Mislim ...

Sta mozemo ocekivati u Star Craft 2 nakon vise od 10 godina pauze ? Nista specijalno . Moze mo ocekivati superiornu grafiku koja ce vas naterati da spiskate 300 evra na novu grficku kartu . Mozemo ocekivati savrseni balans u multi playeru koji inace danas pravi kapital , a ne single player koji polako izumire . To je sve sto ce biti novo . Nove jedinice - pa nista specijalno skoro pa samo da su promenili izgled tj. modele iz prvog dela . Videce te ...

Ali taj stari osecaj kad se setim . Kad smo svi klinci iz zgrade provalili protose i njihove carriere - nosace aviona . E pa to je bilo ludilo . Dovedete 10ak tih velikih nosaca , jednog sto pravi nevidljivo polje i samo krcite kroz gomilu mesa i krvcine zergovaca koji naviru sa svih strana i krv samo prsti ...

Nikako nisam umeo da igram sa Ljudima tj. Terranima . Oni su bili nesto izmedju protosa i zerga . Jedan lik iz kraja je igrao sam protiv nas 7 - mi svi uglavnom protosi i poneki zerg , a on jedini i sam Terran . I sve nas pobije :D:hahaha: . Covek pored toga sto je igrao bolje od svih i brze od nas , kombinovao je nemogucu kombinaciju artiljerije i marinaca i onih vatrenih i onih kurvi medicinarki u pocetku nas 5oricu odma s***** ili skoro pa s***** ... a onda na tenane dokrajci ostale balavce ...

Bila lepa vremena kada su padale bombe po Srbiji 1999 a mi klinci se krili po igraonicama :mrgreen: , plavi se protoski stit na suncu , zegovi iskacu sa svih strana ....


Pa buraz,terrani su extra samo da kombinuješ prave jedinice.tenkovi su ključ uspeha,uz pomoć avijacije i po nekog Ghosta sa atomkom.
Ja sam uvek igrao sa ljudima.
 
Prvi deo je za ono vreme davne 98 bio super . Igra koja je radila na 90 MHz i 16 MB rama . Mislim ...

Sta mozemo ocekivati u Star Craft 2 nakon vise od 10 godina pauze ? Nista specijalno . Moze mo ocekivati superiornu grafiku koja ce vas naterati da spiskate 300 evra na novu grficku kartu . Mozemo ocekivati savrseni balans u multi playeru koji inace danas pravi kapital , a ne single player koji polako izumire . To je sve sto ce biti novo . Nove jedinice - pa nista specijalno skoro pa samo da su promenili izgled tj. modele iz prvog dela . Videce te ...

Ali taj stari osecaj kad se setim . Kad smo svi klinci iz zgrade provalili protose i njihove carriere - nosace aviona . E pa to je bilo ludilo . Dovedete 10ak tih velikih nosaca , jednog sto pravi nevidljivo polje i samo krcite kroz gomilu mesa i krvcine zergovaca koji naviru sa svih strana i krv samo prsti ...

Nikako nisam umeo da igram sa Ljudima tj. Terranima . Oni su bili nesto izmedju protosa i zerga . Jedan lik iz kraja je igrao sam protiv nas 7 - mi svi uglavnom protosi i poneki zerg , a on jedini i sam Terran . I sve nas pobije :D:hahaha: . Covek pored toga sto je igrao bolje od svih i brze od nas , kombinovao je nemogucu kombinaciju artiljerije i marinaca i onih vatrenih i onih kurvi medicinarki u pocetku nas 5oricu odma s***** ili skoro pa s***** ... a onda na tenane dokrajci ostale balavce ...

Bila lepa vremena kada su padale bombe po Srbiji 1999 a mi klinci se krili po igraonicama :mrgreen: , plavi se protoski stit na suncu , zegovi iskacu sa svih strana ....
Ehhhh to je bilo vreme dok još nije postojao counter strike ... Star Craft Brood War je najbolja strategija ikada
 
moze li neko da me uvede u tu igru, da kaze kaze malo o njoj nesto?

Ono sto je Mona Liza za slikarstvo, Braca Karamazovi za knjizevnost, Odiseja 2001 u filmu to je Starcraft za video igre. Bez preterivanja.


Evo ga moj skromni doprinos da ljude koji jos nisu upoznali SC barem malo uvedem u igru....


Starcraft je clasicni RTS cija se radnja desava negde u 25/26 veku i bavi se skukobom izmedju tri rase:

1. Zergovi - koju su mesavina Tiranida iz Warhammera, aliena iz Osmog putnika i onih bubolikih sranja iz Starship Troopersa. Zergovi su tipicna Quantity>Quality rasa ali to ne znaci da se njihova strategija svodi samo na ispumpavanje reke sitnih jedinica.
Svoju slabost u broju Hitpointa zergovi nadoknadjuju velikom mobilnosu, malom cenom i nizom jeftinih trikova (Parasite, Plague itd.) koje vest i iskusan SC igrac moze veoma lako da iskoristi i unisti cak i duplo vecu Protossku (o njima cukasnije) armiju uz male gubitke.
Ja iskreno sa zergovima nikad nisam umeo da igram pa mogu veoma malo da kazem o gameplay sa njima, ipak oni su mi najmrskiji protivnici pa imam dosta stvari koje znam o gameplay protiv njih al to sad nije vazno....



2. Protossi - Protose je veoma tesko definisati jer ne verujem da postoji neka rasa koja im je slicna po izgledu mentalitetu itd. Oni su vanzemaljsko ratnicko drustvo sa izrazito razvijenim psihickim mocima i bogovskom tehnologijom. Uzgred receno i rasa koju ja preferiram u multiplayeru :mrgreen: ...
Za razliku od Zergova Protossi su Quality>Quantity rasa. Njihove jedinice su strasno skupe i zauzimaju dosta population poena [ u SCu kao i u Warcraftu 3 imas ogranicen broj jedinica koje mozete da kontrolisete] ali svoju ''cenu'' nadoknadjuju time sto je svaka njihova jedinica jezivo jaka. Medjutim ovo znaci i jos jednu stvar - Dok Zerg igrac veoma lako sebi moze da priusti gubitak neke jedinice, za protoss igraca gubitak neke jedinice veoma lako moze da znaci gubitak partije.
Opet realno se moze reci da Protossi imaju najjaci firepower u igri. Narodski receno - Njihove jedinice otkidaju. On imaju jedinice sa najvecim dmg deal potencijalom a pritom su ojacani velikim brojem HPa plus shieldom (ko u Halou) tako da je najveca greska koju igrac ostale dve rase moze da uradi jeste da svoje jedinice bez ikakve strategije posalje u otvorenu borbu i da se nada da ce njegova visestruka brojcana prednost prevagnuti. Verujte mi ko protiv protossa ide na juris ( pa makar imao i 5 puta vecu vojsku) veoma lose prodje.
Protossi imaju jos jednu veliku prednost. Zergovi imaju ogranicenje u gradnji time sto svoje ''zgrade'' mogu da grade samo na creepu (Warcraft 3 ekvivalent ti je blight kod Undeadova) plus za svaku zgradu moraju da zrtvuju i radilicu. Terranima kao i orkovima jedna radilica mora da radi na zgradi tokom njene celokupne izgradnje. Protossi medjutim nemaju nikakvo prostorno ogranicenje i njihova radilica mora samo da zapcne ''izgradnju'' zgrade koja se onda sama teleportuje na mapu. Ova prednost je veoma vazna i pruza mogucnost protossima mogucnost za bezbroj trikova koje cete u multiplayeru veoma brzo upoznati.
Osim visoke cene odrzavanja njihov vojske protossi imaju jos par mana od kojih cu ja (posto vec previse smaram sa protossima) pomenuti jednu. Protosske jedinice su jako spore a to kombinovano sa Starcraftovim urodjenim problemima sa pathfindingom moze da predstavlja ozbiljan problem i to narocito za pocetnike jer veoma lako mozete postati plen manevarski mnogo sposobnijih Zergovskih i Terranskih jedinica.



3. Terrani (Terrenci, kakogod) - su zapravo humani iliti naski receno ljudi. Terranci mogu ici na Quality> Quantity i na Quantity>Quality strategiju a opet mogu biti i u sredini. Ja sam sa Terranima intenzivno igrao neko vreme tako da vam u tackama mogu dati neke korisne savete za pocetnike koji ce vam biti itekako pomoci ( a i mrzi me vise da pisem ionako sumnjam da ce ovo iko da cita :D).

-Kad igrate sa Zergovima okosnica vojske treba da vam bude pesadija (Marinci, medici, u poceku i firebati) ali uvek imajte neki stealth detector neku jedinicu sa vecim dometom za ciscenje lurkera. Ne gubite vreme sa Ghostovima.

-Kad igrate sa Protossima EMP shockwave je mama. Bez toga nema ni govora o ozbiljnoj borbi protiv njih.

-Batalite nuklearke. Deluje cool kad ih sa ghostom spustite na tudju bazu ali u multiplayeru sanse da i najvecoj noobcini spustite nuku su nepostojece. Dzabe trosite novac i vreme i uz to ce vas proglasiti n00bom. !!! Nuka ne moze da se prosvercuje. Svako moze da sabere 2 i 2 kad vidi da imate nuce silo i covert ops addon. !!!

-Batalite 12 battlecruiser strategiju. Jedan devourer sa plagueom, Par High templara sa psi stormom ili par ghoustova ce ih ocistiti/onesposobiti za par sekundi. !!! BCovi ne mogu da se prosvercuju. Svako moze da sabere dva i dva kad vidi Physics Lab i deset Starportova.!!!

- Batalite ukopavanje (Turtleing). Starcraft je dinamicna igra gde je kontrola mape i resurasa vazna. Bicete opkoljeni i unisteni. Nemojte da se tesite time da ste mu u partiji unistili 5 puta vise jedinica nego on vama. Ne gleda se ko je kome pobio vise jedinica vec ko je pobedio.

- Odmah pravite nesto sto detektuje cloaked jedinice. Gledao sam partije gde desetine marinaca , vulturea i tenkova biva unisteno od strane JEDNOG Dark templara jer genije nije vodio racuna zastiti od nevidljivih jedinica.

- Ne forsirajte upgradeove koji vam ne trebaju. Debilno je uzimati EMP shockwave kad se borite protiv zergova ili Iradiate kad se borite protiv Protossa.


Ma mrzi me vise....
 
Poslednja izmena:
Power overwhelming, doista.
Igra je dobra, zabavila me je jos tada kada je izasla. Igrao sam mislim tek par puta protiv ljudskog protivnika, ne secam se skorova. Verovatno sam gubio, nisam igrao dobro SC.
Mene je privukla prica, ne odlicna strategija, meni je uvek prica primarna.
Kasnije sam malo bolje igrao SC, ali sam presao na druge igre. Ima tako puno igara, cudesnih i dobrih, treba sve to oprobati.
Ne da ti jedna igra postane zivot i jedino u njoj da budes vest.
Govorim o CS, WoW, SC dzankijima.
Ima tako mnogo igara. No, za multiplay je vrlo vazno i srce u karti/joypadu/tastaturi/misu.
Secam se, igrao sam War3 protiv prekaljenog jednog igraca, a to mi je bio 1-2-gi head-on nakon 2-3 godine neigranja War3, on je bio svez i naostren nakon 3-4 online meceva i meni je nesto doslo da ga malo cikam.
Rekoh mu: 'Aj da te vidim delijo' a on se malo nasmesio, sebi u bradu uglavnom, rumenih usiju i klimnuo glavom.
Igrao sam sa ljudima, jer samo sa Mountain King-om i znam da igram, ali sam ovaj put uzo palija. On je isto uzeo ljude, nakon sto je video moj izbor i uzeo je sibicu (blood mage), znaci izsifonovao mi je palija, sve ga utukao. Na pocetku sam napravio 20 footmen-a i rush-ovao ga da ga uhvatim spustenih gaca, ili sta god blood-elf-ovi nose ispod oklopa, i malo mi je falilo da ga urokam. Ali njegovo iskustvo je prevagnulo, prvo mi je palija okruzio pomahnitalim seljacima/milicijom, i isisao mu manu, prebio ga na mrtvo, a onda dovukao vojsku iz beta kampa i pomakljao preostale futmene.
Tu se mec zapravo zavrsio, ali je trajao jos 40-ak minuta.
On je zauzeo sve rudnike, digao heroja na 6, sakupio vitezove, rider-e, tuljcipai, spell breaker-e i sa vremena na vreme dolazio da me tucka.
Svaki put bih ga pretukao uzasno slabijom vojskom, pali, tri futmena, tuljcipai i mortar.
On je bio bolji, svakako, ali sam ga prepao jos na pocetku, i zestoko se tukao sve vreme, pa je bio ekstra-pazljiv. Profi igraci se predaju brzo, ako procene da nemaju sanse. Ali ja sam samo hteo da se igram, te nisam ni research-ovao predaju.
Na kraju mi je ubio svu vojsku, ostalo mi tri hrabrih seljaka, ali on jos nije smeo da udje.
Napisao sam mu 'Sada cu te napasti' i on, iako je zauzeo ceo ekran i placao high upkeep 20 minuta, te bacao flare iz svojih mortara svakih 2 minuta kako bi video kakvo to tajno oruzje ja skrivam, odlucio je da saceka.
Najzad mu je dosadilo i usao je u moj posed i ugledao 5 militia i 2 footman-a, i nije mogao da veruje. Napao je svim jedinicama, ali onda - moj paladin se dize iz groba, udara cekicem njegovu carobnicu i..... biva urnisan.
Tukao sam se do poslednje zgrade, dok se on samozadovoljno kikotao. Poslao sam seljaka tamo negde desno, da napravi farmu, da kupim jos koji minut.
A onda sam mu restartovao racunar.
 
Power overwhelming, doista.
Igra je dobra, zabavila me je jos tada kada je izasla. Igrao sam mislim tek par puta protiv ljudskog protivnika, ne secam se skorova. Verovatno sam gubio, nisam igrao dobro SC.
Mene je privukla prica, ne odlicna strategija, meni je uvek prica primarna.
Kasnije sam malo bolje igrao SC, ali sam presao na druge igre. Ima tako puno igara, cudesnih i dobrih, treba sve to oprobati.
Ne da ti jedna igra postane zivot i jedino u njoj da budes vest.
Govorim o CS, WoW, SC dzankijima.
Ima tako mnogo igara. No, za multiplay je vrlo vazno i srce u karti/joypadu/tastaturi/misu.
Secam se, igrao sam War3 protiv prekaljenog jednog igraca, a to mi je bio 1-2-gi head-on nakon 2-3 godine neigranja War3, on je bio svez i naostren nakon 3-4 online meceva i meni je nesto doslo da ga malo cikam.
Rekoh mu: 'Aj da te vidim delijo' a on se malo nasmesio, sebi u bradu uglavnom, rumenih usiju i klimnuo glavom.
Igrao sam sa ljudima, jer samo sa Mountain King-om i znam da igram, ali sam ovaj put uzo palija. On je isto uzeo ljude, nakon sto je video moj izbor i uzeo je sibicu (blood mage), znaci izsifonovao mi je palija, sve ga utukao. Na pocetku sam napravio 20 footmen-a i rush-ovao ga da ga uhvatim spustenih gaca, ili sta god blood-elf-ovi nose ispod oklopa, i malo mi je falilo da ga urokam. Ali njegovo iskustvo je prevagnulo, prvo mi je palija okruzio pomahnitalim seljacima/milicijom, i isisao mu manu, prebio ga na mrtvo, a onda dovukao vojsku iz beta kampa i pomakljao preostale futmene.
Tu se mec zapravo zavrsio, ali je trajao jos 40-ak minuta.
On je zauzeo sve rudnike, digao heroja na 6, sakupio vitezove, rider-e, tuljcipai, spell breaker-e i sa vremena na vreme dolazio da me tucka.
Svaki put bih ga pretukao uzasno slabijom vojskom, pali, tri futmena, tuljcipai i mortar.
On je bio bolji, svakako, ali sam ga prepao jos na pocetku, i zestoko se tukao sve vreme, pa je bio ekstra-pazljiv. Profi igraci se predaju brzo, ako procene da nemaju sanse. Ali ja sam samo hteo da se igram, te nisam ni research-ovao predaju.
Na kraju mi je ubio svu vojsku, ostalo mi tri hrabrih seljaka, ali on jos nije smeo da udje.
Napisao sam mu 'Sada cu te napasti' i on, iako je zauzeo ceo ekran i placao high upkeep 20 minuta, te bacao flare iz svojih mortara svakih 2 minuta kako bi video kakvo to tajno oruzje ja skrivam, odlucio je da saceka.
Najzad mu je dosadilo i usao je u moj posed i ugledao 5 militia i 2 footman-a, i nije mogao da veruje. Napao je svim jedinicama, ali onda - moj paladin se dize iz groba, udara cekicem njegovu carobnicu i..... biva urnisan.
Tukao sam se do poslednje zgrade, dok se on samozadovoljno kikotao. Poslao sam seljaka tamo negde desno, da napravi farmu, da kupim jos koji minut.
A onda sam mu restartovao racunar.

Greska u startu ti je bila sto si krenuo da ga napadash samo sa footmenima. Da si krenuo sa combom koji si kasnije naveo (Footmeni, riflemeni, mortar) imao bi mnogo vece sanse.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su ovi zalutali malo u W3 ovde se prica o StarCraftu...

Prvi deo sam presao i ekspanziju,omiljena rasa su mi Protossi msm sa njima sam igrao vise puta na Battle Netu pa sam ih nekako zgotivio...A u vezi StraCrafta 2 dok ga ne budem igrao necu moci da kazem misljenje :)
 

Back
Top