Stitna zlezda

  • Začetnik teme dzeronimo
  • Datum pokretanja
D

dzeronimo

Gost
Pitanje za doktorku,ponovo ja i stitna zlezda.Idem kod lekara u petak imam zakazano,a rezultati su mi gotovi danas.Molim Vas,da ponovim dojilja sam,imam 23 god.i nemam nikakvih smetnji sem malu izbocinu u predelu stitne zlezde.T3 6.0 T4 0.99 TSH 13.1.Znam da je tsh puno uvecan,hocete li molim Vas samo da li je nesto ozbiljno i moze li se leciti?Unapred hvala!
 
Posto je TSH povisen a hormoni stitaste zlezde nisu snizeni onda bi se mozda moglo razmisljati u pravcu TSH indukovane hipertireoze,sto znaci da je TSH povisen zbog adenoma hipofize.Ovo je naravno sve moja pretpostavka jer vas nisam videla niti imam uvid u kompletnu istoriju vasih tegoba.
Posto spominjete da ste dojilja,koliko vec dugo dojite tj,koliko je proslo od porodjaja?
Sto se tice izbocine u stitastoj zlezdi,ultrazvuk ce pokazati sta se desava.
Potrebno je uraditi jos neka ispitivanja.Rano je reci sta je u pitanju.
 
Porodila sam se pre devet ipo meseci i toliko dugo i dojim.A radila sam ultra zvuk pre dva meseci i sve je bilo u redu,medjutim tadasnja doktorka mi je rekla da nema potrebe da se rade hormoni.Sada sam uradila obicnu analizu krvi,ali posto sam u inostranstvu ovde rade sve uradili su i hormone!
 
A nesanica,gubitak telesne tezine,drhtanje ruku,prolive...?
Znate kako ,vi lepo probajte da ne razmisljate o svojim nalazima,lepo otidjite kod lekara pa kad se urade jos neke analize onda ce se pokazati sta je u pitanju.
 
Ginekolog me je poslao da uradim dva hormona, prolactin i TSH, da bi mi preporucio kontracepciju. TSH mi je uvecan, 8,11 REF: 0,30-3,60. Uradila sam T3 i T4 i oba su u normali. Ostalo je jos da idem na uz stitne zlezde, ali mogu da zakazem tek 3eg maja :(
Brzo se umaram, i nikako ne mogu da skinem kilograme od porodjaja, a proslo je vec deset meseci.
Volela bih da cujem Vase misljenje. Unapred hvala...
 
Ginekolog me je poslao da uradim dva hormona, prolactin i TSH, da bi mi preporucio kontracepciju. TSH mi je uvecan, 8,11 REF: 0,30-3,60. Uradila sam T3 i T4 i oba su u normali. Ostalo je jos da idem na uz stitne zlezde, ali mogu da zakazem tek 3eg maja :(
Brzo se umaram, i nikako ne mogu da skinem kilograme od porodjaja, a proslo je vec deset meseci.
Volela bih da cujem Vase misljenje. Unapred hvala...
Smanjena aktivnost štitne žlezde.
Javite se odmah ginekologu, uputiće Vas endokrinologu.
 

Back
Top