Zašto toliko pratimo politiku?

Zato sto je morala ostati vidljiva posledica komunizma i uopste zatrovanosti obicnog sveta da se bavi politikom,a to mu posao nije.Opsednutost obicnih smrtnika politikom je mahom zastupljena kod totalitaristickih rezima,gde im rezim kroji i dan i noc.Mi smo naseg Causeskua svrgli 5.oktobra,ali i dalje ostaje anomalija bavljenja politikom,kao i tacarenja,ko je u kojem klanu mafije,ko je kome sta preoteo etc.Nesto u stilu,I Joza je voleo da se sanka,jel piskio ili kakio,etc.....A znamo naravno da je pusio tompuse i igrao golf,Po izlasku iz crnog mercedesa:)
 
Zato sto je morala ostati vidljiva posledica komunizma i uopste zatrovanosti obicnog sveta da se bavi politikom,a to mu posao nije.Opsednutost obicnih smrtnika politikom je mahom zastupljena kod totalitaristickih rezima,gde im rezim kroji i dan i noc.Mi smo naseg Causeskua svrgli 5.oktobra,ali i dalje ostaje anomalija bavljenja politikom,kao i tacarenja,ko je u kojem klanu mafije,ko je kome sta preoteo etc.Nesto u stilu,I Joza je voleo da se sanka,jel piskio ili kakio,etc.....A znamo naravno da je pusio tompuse i igrao golf,Po izlasku iz crnog mercedesa:)

mozda, ali to je bilo.
daj malo o ovima danas
npr karakter rezima,
ko je danas causesku sa crnim im kolima, jel onomad obezbedjenje napalo slucajnog prolaznika na dedinju, iz kola u pokretu
malo o janusevicu kako je on zatrovan da se bavi politikom, i slicnih mu saboraca, npr ona kako bese raseta ministarka saobracaja ili arnericka sto glasa iz turske ili kori udovicki koja izjavi `prodajte stan i platite struju`,
osim ako ne spadaju u neobicne smrtnike
 
Poslednja izmena:
Dokon narod, a TV program loš, estrada katastrofa, ostale umetnosti su foliranje. Sport je skup, tako da ostaje politika kao jeftina, zanimljiva i dinamična.

:DUpravo tako.Oduzeta mogucnost obicnom coveku da bude vazan i utice na stvari oko sebe,a ima potrebu normalno,jer njega najvise dotice tudje politikantstvo.A da ne pominjem Zurke u skupstini tipa crko dabogd,seme mu se zatrlo,etc.Ko zeli na taj nacin da percipira ta dogadjanja,ima materijala za grohotan smeh.U suprotnom je upitno.Fali jos baba da baje i skida cini::D
 
Волим да читам о политичкој теорији и пракси, волим да гледам Шешељево суђење, помало расправљам на форумима, прочитам новине, преслушам вести... а зашто то све радим - вероватно зато што сам Србин на удару глобализма коме сваке године отимају делове отаџбине.
 
To je sasvim u redu kad je iz tih pobuda.I ja takodje po malo pratim,ali ne previse da ne pocne gusitit.Informisanosti radi.Valja svakako imati misljenje i realnu sliku
Ali ovde je rec o ljudima,a velik ih je broj,znam iz vidjenog,koji neprestano razmisljaju,pratei i gotovo opsednuto razglabaju o svemu sto se nadje na spisku desavanja ne samo tog dana vec ohoho unazad.
 

Back
Top