Ne radi adsl na ubuntu-u?!

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
Evo ovako.. Imam ubuntu 8.04 i sezampro adsl (radi se o USB modemu- http://www.pro-nets.com/eng/product.php?mode=show&cid=121&pid=145 ). Trazio sam resenje za moj problem i jedino korisno sto sam uspeo da nadjem je koriscenje programa ubudsl. Pratio sam instrukcije, medjutim, kada progam treba da mi prepozna moj modem, trazi ga, i trazi ali nikako da ga nadje! Pokusavao sam da vadim i vracam modem u isti (i razlicite) USB portove, ali ne vredi... :(
Da li zna neko mozda resenje(a da ne ide preko mrezne, nego da mi ostane usb modem)? Da li mozda postoji jednostavnije resenje ako stavim Fedoru?
Hvala unapred...
 
resio sam problem tako sto sam zamenio usb modem u sezamu za ruter.:D
Naime, posle silnog trazenja resenja po svim zivim forumima, shvatio sam da za taj sezamov modem ne postoje driveri za linux.
u svakom slucaju, hvala na odgovorima ;)
 
^ pa ti da si procitao malo sta sam pisao, shvatio bi da sam probao ubuDSL... i ne radi za sve modeme. ne radi za ovo djubre od modema sto sada sezam daje... ;) uz onaj Access Runner sto su pre davali je radio, ali uz ovaj ne... i da si procitao jos malo, shvatio bi da sam uzeo ruter i resio problem... ;) pozzz
 

Back
Top