Romanticna vecera

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.549
Pozvali ste ga ili nju prvi put na veceru u vasu kucu..koju zelite licno da spremite..:)
Da cujemo..kakvu bi veceru spremili ....necemo da pisemo recepte..za to postoji pdf..Kulinarstvo..samo navedite sta i kako bi..i kakvu bi romanticnu atmosferu napravili..
Ja imam nekoliko varijanti..ali ni jedna varijanta ne podrazumeva da ceo dan cucim pored sporeta..to ne bih mogla od uzbudjenja i da..bilo bi dobro da znate otprilike sta voli...
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu prva..
Za pocetak wiski sa ledom uz pricu i cigaretu pa onda....suvi prsut tanko isecen..kackavalj na kockice,suve sljive i kajsije punjene sirom ( ovo je mnogo dobro )..losos i tost..masline i paradajz..od vina belo Krokan ohladjeno..a od poslastice..cokoladni mus..i kafa na kraju:)
A atmosfera ..zna se..svetlo..samo lampe i svecice po stanu..lagana muzika..neki dobri instrumentali za pocetak...case za vino..tanke sa nogicom.. eto..ajde da cujem vas..dok smislim jos nesto..ovo je bila klasika.
 
Evo ja cu prva..
Za pocetak wiski sa ledom uz pricu i cigaretu pa onda....suvi prsut tanko isecen..kackavalj na kockice,suve sljive i kajsije punjene sirom ( ovo je mnogo dobro )..losos i tost..masline i paradajz..od vina belo Krokan ohladjeno..a od poslastice..cokoladni mus..i kafa na kraju:)
A atmosfera ..zna se..svetlo..samo lampe i svecice po stanu..lagana muzika..neki dobri instrumentali za pocetak...case za vino..tanke sa nogicom.. eto..ajde da cujem vas..dok smislim jos nesto..ovo je bila klasika.

Njam,njam.............ja sam gladan kuco........ja bih dosao na tu veceru.............:rumenko:
 
Jaooj sta je sa vama veceras..muskima..ajde lepo napisi sta bi spremio kada bi je pozvao i kako bi to izgledalo..mislim da sve ovo moze da bude zanimljivo i da se dobije ideja
 
Evo moje vizije.

Pre svega , sasvim mi je sve jedno gde je, dal moj il njegov stan.
U mojoj mašti uvek ali uvek je hladno kad se pravi romanticna vecera i uvek je sneg u toj slici. Pojma nemam zasto.

U varijanti da ja idem kod njega ...na putu do tamo u belom kaputu sa belom kapicom i crvenim nosicem svracam u naš omiljeni restoran, uzimam ono sto volimo i nosim ...usput kupujem vino, a u tasni imam dobar film i nekoliko sjajnih muzika.

Onda zvonim , tako smrznuta al slatka, :lol: on mi otvara , grli me i skida to sve belo, ja vucem rukave od dzempera preko ruku da se zagrejem i duvam u njih. Tu sam domaca pa znam gde sta stoji, iz tasne vadim diskove i film, time njega uposlim a ja serviram hranu na tanjire . Obrnutim redom iznosim stvari prvo vino pa klopa,( jer kod mene inace sve ide napoako) i to tako sto , vino donosim do njega da mi otvori ( jer ja jeli trep trep ne mogu) a onda to sipamou case, i stavljam na sto...zatim u rukama donosim tanjire i salvete, nista escajg :) , sedam u turski sed na trosed , jedan tanjir pruzam njemu, drugi zadrzim , naslanjam se na njega, kazem puti filmic, ili mjuz ...i tako ususkana copam prstima veceru.

Varijantu kod mene dobijes sutra jer sam sad nesto izbedacila od silne romantike :(
 
lepo postavljen sto za dvoje...naravno svetlo prigušeno
na stolu vino crno ,aromatična sveća na stolu širi prijatan miris
u pozadini muzika,mislim da bi to bila neka francuska šansona
tiha i nežna koja zove na predaju:)
a jelo...e pa to bi svakako bile ostrige-inače sinonim za afrodizijak,koje svojim oblikom.ukusom i mirisom izazivaju grešne misli:lol:
uz ostrige svakako ide rižoto-beli
i neizostavno začinjem sa tartufi-koji je u samom vrhu afrodizijaka
i na kraju bi mogli kao desert ananas dinju sa struganom čokoladom...
pa ko voli nek izvoli :hvala:
 
Голи, исцрпљени и гладни једемо печено пиле и кромпириће прстима, директно из плеха, а киселе краставце прстима вадимо из тегле.....све без тањира, виљушака, свећа и шампањца...
 
Голи, исцрпљени и гладни једемо печено пиле и кромпириће прстима, директно из плеха, а киселе краставце прстима вадимо из тегле.....све без тањира, виљушака, свећа и шампањца...
Hellen
ovo je prava, punokrvna Romatika :D :super:
 
06.jpg


slika kaze dovoljno je...
super.gif
 
Bice im hladno kada su tako goli, napolju je hladno i puca drvo. :p
Jedino ako nisu (opet tako goli) nacepali koje drvo, zalozili kamin i ugrejali se kraj istog.
Podrzavam ovu "divlju" varijantu. :cool:

Elem, vise mi se svidja da negde izadjemo, na neko intimno mesto (restoran) sa prigusenim svetlima, egoticnom klopom, dobrim vinom.
Kasnije, sledi poziv da svrati do mene. Kuci je sve spremno (odgovarajuce svetlo, temperatura...) u pozadini ide Marin Gaye ili Barry White :super:, nastavljamo da pijemo vino. Sledi mazenje i pazenje uz crnacki tenore. Cula dodira se spajaju u jedno. Strast se pojacava...

U pozadini ide pesma:
It's Ecstasy When You Lay Down Next To Me
ili
I'm Qualified To Satisfy You

Dalje...nema! Jer bih mogao svasta da napisem. :cool:
 
Голи, исцрпљени и гладни једемо печено пиле и кромпириће прстима, директно из плеха, а киселе краставце прстима вадимо из тегле.....све без тањира, виљушака, свећа и шампањца...

svaka cast :ok: na ovakvoj veceri niko ne moze da odoli, samo sto bi ja umesto kokoske jeo svinju nekako mi je prikladnija za tu priliku
 
Poslednja izmena:
Ovo zeljno isekujem ,ali nemamo kud copor dece, ali evo.
Posto zivimo zajedno, neka prica bude realna, bar malo :lol:,ja izlazim do grad kupujem picu i pivo,vracam se kuci i zvonim na vratima.Otvara on sa seretskim osmehom koji mu je ujedno i zavodljiv,pruzam mu kutiju sa picom koja ujedno siri zanosne mirise i otvaram pivo kao bonus uz moj najzavodljiviji kez, citaj osmeh.Na sta on dize levu obrvu jer shvata "zamku" u koju je upao i dopada mu se.Pusta muziku, sentis , gde pocinjemo da plesemo ostavljajuci sve iz ruke, a uzimajuci mene ,okrece me a zatim se pripija uz moje telo prateci ujedno ritam .Opijeni jedno drugom, bez piva , plesemo dok ujedno jedno drugo skidamo ...
A kasnije se hranimo ohladjenom vec picom, sto nam nimalo ne smeta.
 

Back
Top