Montenegro erlajns jednak sa ostalim stranim kompanijama

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
БЕОГРАД – Београдски аеродром Никола Тесла саопштио је да је црногорској авиокомпанији Монтенегроерлајнс понудио нове услове за регулисање обавеза пошто је истекао уговор потписан у време заједничке државе са Црном Гором.

У октобру ове године престао је да важи уговор по којем је Монтенегро ерлајнс имао третман домаће авиокомпаније, након чега су црногорској компанији представљени услови за склапање новог уговора.

„Представницима Монтенегро ерлајнса понуђене су идентичне привилегије које важе за остале националне авиокомпаније других држава, као што су Луфтханза, Ер Франс или Бритиш ервејз”, навели су у Аеродрому Никола Тесла.

Додаје се и да Аеродром Никола Тесла има одличне пословне односе са авиокомпанијом Монтенегро ерлајнс и сматра је важним пословним партнером.

Без обзира „на јаке емоције према дојучерашњој држави чланици”, истакли су, Јавно предузеће Аеродром „Никола Тесла” сматра да у пословном односу емоције не смеју преовладати над стриктним придржавањем пословних одредби и договора.

Подгорички лист Вијести пренео је изјаву председника Монтенегроерлајнза Зорана Ђуришића да су услуге на београдском аеродрому за ту компанију поскупеле „чак 90 одсто”.

Ђуришић је управу београдског аеродрома оптужио за „монополски однос”, а од министра Ломпара је затражио да Влада Црне Горе предузме „одређене мере”, ради заштите интереса Монтенегроерлајнза.

Vidi ga Djurisic, sad se buni?
Jel obavestio neko njega da se CG otcepila od Srbije?
:mrgreen::lol:
 
Vidi ga Djurisic, sad se buni?
Jel obavestio neko njega da se CG otcepila od Srbije?
:mrgreen::lol:


Без обзира „на јаке емоције према дојучерашњој држави чланици”, истакли су, Јавно предузеће Аеродром „Никола Тесла” сматра да у пословном односу емоције не смеју преовладати над стриктним придржавањем пословних одредби и договора.


:mrgreen:

:hahaha:

To ima vracaju za one milove emocije vezane za kosovo,stalno ih nesto pominjao :hahaha:
 
Princip reciprociteta bi znacio da CG aerodromi uvedu iste takse za JAT, tako da ce se uticaj povecanja srpskih taksi svest na 0.

tipicno montenegro razmisljanje .
reciprocitet znaci i da mi iz srbije dobijemo dzabe stanova u crnoj gori kojiko ste vi dobili u srbiji,direktorskih mesta, penzije u istom iznosu .............
i naravno posto tvrdite da smo svi mi crnogorci, da dobijemo svi mi iz srbije crnogorsko drzavljanstvo a onda ....
 
- U oktobru je prestao da važi ugovor kojim su regulisane obaveze između beogradskog aerodroma i "Montenegro erlajnza", potpisan u vreme postojanja zajedničke države. Takve usluge jednostavno više nisu komercijalne i oni će sada imati status kao sve ostale strane avio-kompanije. Pored toga, "Jat" plaća višu cenu tamo nego što oni plaćaju ovde. A da ne govorim o tome što su i s privilegijama imali najskuplje karte u Evropi. Karta do Podgorice košta oko 200 evra, a do Štutgarta oko 150 - istakao je Krišto.

---------

eto i ja da se slozim sa jednim demokratom. rokaj snimaj kristo dizi cenu za 250%

On tvrdi i da je Krišto nedavno odbio dolazak na sastanak u Podgorici, uz obrazloženje da je revoltiran odlukom crnogorske vlade o priznanju Kosova.

svaka cast Kristo :ok:
 
Poslednja izmena:
- U oktobru je prestao da važi ugovor kojim su regulisane obaveze između beogradskog aerodroma i "Montenegro erlajnza", potpisan u vreme postojanja zajedničke države. Takve usluge jednostavno više nisu komercijalne i oni će sada imati status kao sve ostale strane avio-kompanije. Pored toga, "Jat" plaća višu cenu tamo nego što oni plaćaju ovde. A da ne govorim o tome što su i s privilegijama imali najskuplje karte u Evropi. Karta do Podgorice košta oko 200 evra, a do Štutgarta oko 150 - istakao je Krišto.

---------

eto i ja da se slozim sa jednim demokratom. rokaj snimaj kristo dizi cenu za 250%

On tvrdi i da je Krišto nedavno odbio dolazak na sastanak u Podgorici, uz obrazloženje da je revoltiran odlukom crnogorske vlade o priznanju Kosova.

svaka cast Kristo :ok:

Za sad ce da je dignu za 90% od postojece cijene. Dobro sam rekao na pocetku, ako su razlozi ekonomski, u redu, ali ako su politicki, dizi jos, da nam braca Srbi lakse lijece komplekse. Pozz. ;)
 
Без обзира „на јаке емоције према дојучерашњој држави чланици”, истакли су, Јавно предузеће Аеродром „Никола Тесла” сматра да у пословном односу емоције не смеју преовладати над стриктним придржавањем пословних одредби и договора.

Камо среће да и у свим осталим областима престану да важе емоције, већ да се успоставе, принципи, правила и прописи. Емоције су приватна ствар и немају никакве везе са државном политиком и бизнисом.
 

Back
Top