Ruski Tzar i dvorska luda........

sada ce da nagrnu forumski desnicari , monarhisti i zakleti antikomunisti da svim srcem i dusom brane bivseg udbasa i wannabeStaljina svetog Vladimira
dobre su ove teme za detekciju presvucenih ********* u dusi ,mislim na sav glas kao pljuju po komunizmu al cim se spomene ruski crveni basibozluk odmah ustanu u znak postovanja :mrgreen:
 
sada ce da nagrnu forumski desnicari , monarhisti i zakleti antikomunisti da svim srcem i dusom brane bivseg udbasa i wannabeStaljina svetog Vladimira
dobre su ove teme za detekciju presvucenih ********* u dusi ,mislim na sav glas kao pljuju po komunizmu al cim se spomene ruski crveni basibozluk odmah ustanu u znak postovanja :mrgreen:

Владимир Путин није Комунјара , а још мање поклионик Стаљинових идеја .

У колико неко осећа већу симпатију према Русима , него према , на пример САД , одмносно , Шиптарима , то свакако не значи да је пресвучени комуниста .

И уопште , то повезивање Руса са СССР , је крајње проблематично . СССР је била изразито анти - Руска творевина . А Стаљин је био један од највећих Русождера у историји .
 
Какве замене теза .
Овај текст је неоснован и потпуно политикантски .
То што се развијају само градови ,, то је синдром који се десава у земљама које су имале пошааст Комуниѕма у својој управи . тако је и код нас , и истог разлога . Сто се тице осталих земаља, које су биле под комунистицком чизмом , а да ове девијације нема , то значи само то , да нису били инволвирани у комунистицки систем , него само окупирани од стране комуниста . То је слуцај са Чешком, , Пољсом, и тд .
Постоје и некии народи , код којих ово нема , а који су само весто искористи Комуунизам , као сто су Хрвати и Словенци .

Те замислјене Демократије нема нигде . Не мислис валјда да це Обама одучивати у Сад , забога . Па има да слуша праве господаре ,само тако .

Ја не знам зашто прецедника русије наѕиваш Кепецом .
то би било исто , кад би сад рекли ѕа Обаму , да је клемпавко , коме је просле недеље отпао реп, и да је јунак медицинских лавораторија .

Даље, Није ли и Тадић ставио Цветковића за Премијера , управо да би му сенка била већа, и како би у овом тренутку улогу премејера свео на баба'серу са брадом.

Не раѕумем , да ли ти мислис да Ивана Жигон воли Русе ., или Совјете , или можда Коминтерну . То нема везе једно с другим .

Управо у САД се не испушта власт , нилкада . То јест не испуштају је они , који стварно внадају у САД , бар од погибије САД .
Русија има претцеднички политички систем . Даклем , не валја прецедник , не ваља цела држава , што је суштинска слабост . У овом шасу , као и у протеклих 8 година , прецедник је добар , па је и држава како треба
И још нешто , за разлику од , већимне земаља у ЕУ , у овом чесу у Русији , влада права политичка елита . То се види , пре свега по њиховом одјносу према својој земљи .

Cenim pokusaj, iako je skoro sve napisano, potpuna budalastina...........

Prvo, sta znaci to, kako , eto.......zemlje koje su bile pod komunizmom , prvo razvijaju gradove???.........mislim, bas bih voleo da malo pojasnis paralelu izmedju enormnog ulaganja u Moskvu i st Petersburg , na ustrb ruralne rusije, i komunizma..........??????

U gradove se vise ulaze u celom svetu, a ne samo u Rusiji......to nije specijalitet rusije........ali jeste, neverovatna disproporija standarda u dva - tri velika ruska grada , i ostatka drzave................

Pazi sada ovu misaonu vratolomiju.........:dontunderstand:

то значи само то , да нису били инволвирани у комунистицки систем , него само окупирани од стране комуниста . То је слуцај са Чешком, , Пољсом, и тд .

dakle, Ceska , Madjarska, i Poljska, pa i Rumunija i Bugarska , nisu bile komunisticke drzave, nego su " okupirane od strane komunista"???.........kojih???.....rusa???:think:

Те замислјене Демократије нема нигде . Не мислис валјда да це Обама одучивати у Сад , забога . Па има да слуша праве господаре ,само тако .

....a " pravi gospodari" su , naravno.......vatikan i masoni.........jevreji i sijamski mudraci:dash:

Ја не знам зашто прецедника русије наѕиваш Кепецом .

.....zato sto je visok metar i dvadeset........ko nedonosce, yebote:roll:

Управо у САД се не испушта власт , нилкада .

u istoriji sad, nikada nikome nije palo na pamet , da produzi predsednicki mandat na 6 godina................u rusiji jeste ........i mozemo da se kladimo, da ce nakon 12 godina Putinovog novog predsednikovanja, "spontano" doci do predloga u Dumi, da bude dozivotni predsednik...........

dalje me mrzi da elaboriram .........:roll:
 
Na temu :

Što se tiče "srodnosti" naroda pa time i bliskosti, ona može da postoji nekom genetskom vezom ali uopšte nije bitna jer uvek na videlo izađu interesi. Primer, gde ćeš većeg sra*a od odnosa pokatoličenih Srba (ovog puta mislim bukvalno, ne trpajući tu prave Hrvate) kao i Srbe muhamedance. Dakle "srodnost" ne donosi obavezno i ljubav, naprotiv.

Kad je u pitanju demokratija i diktatura tu takođe razlike mogu biti tanane.

Ruski diktator radi otvorenije za razliku od američke demokratije koja svoju diktaturu prosipa samo naizgled suptilnije.
Ja sebe ne smatratam demokratom samo iz razloga američkog ponašanja. A to je recimo, zbog toga što se već godinama pokazuje kako se u ime demokratije pokazuju interesi pljačke koja ne preza od masovnog ubijanja naroda, istih tih kojima se "demokratija" nameće oružanom silom. Ne igrom slučaja nego otvorenim (da ne kažem transparentnim) planom kauboji su prohujali i Srbijom, a prethodno državom SFRJ koja je takođe bila moja (voleo je ja ili ne).

Naravoučenije (po meni) :

Batali bliskosti i demokratiju - gledaj ko ti čini dobro (interes) a ko ne. A ako dobra nema - onda makar gledaj ko ti čini manje zlo.
 
Владимир Путин није Комунјара , а још мање поклионик Стаљинових идеја .

У колико неко осећа већу симпатију према Русима , него према , на пример САД , одмносно , Шиптарима , то свакако не значи да је пресвучени комуниста .

И уопште , то повезивање Руса са СССР , је крајње проблематично . СССР је била изразито анти - Руска творевина . А Стаљин је био један од највећих Русождера у историји .
naravno Vladimir nikad nije bio clan partije a jos manje KGB-ovac , on je ustvari autenticni ruski aristokrata iz plemicke familije ,takozvani "beli", pa je logicno da ga vole forumski desnicari :mrgreen:
 
Na temu :

Što se tiče "srodnosti" naroda pa time i bliskosti, ona može da postoji nekom genetskom vezom ali uopšte nije bitna jer uvek na videlo izađu interesi. Primer, gde ćeš većeg sra*a od odnosa pokatoličenih Srba (ovog puta mislim bukvalno, ne trpajući tu prave Hrvate) kao i Srbe muhamedance. Dakle "srodnost" ne donosi obavezno i ljubav, naprotiv.

Kad je u pitanju demokratija i diktatura tu takođe razlike mogu biti tanane.

Ruski diktator radi otvorenije za razliku od američke demokratije koja svoju diktaturu prosipa samo naizgled suptilnije.
Ja sebe ne smatratam demokratom samo iz razloga američkog ponašanja. A to je recimo, zbog toga što se već godinama pokazuje kako se u ime demokratije pokazuju interesi pljačke koja ne preza od masovnog ubijanja naroda, istih tih kojima se "demokratija" nameće oružanom silom. Ne igrom slučaja nego otvorenim (da ne kažem transparentnim) planom kauboji su prohujali i Srbijom, a prethodno državom SFRJ koja je takođe bila moja (voleo je ja ili ne).

Naravoučenije (po meni) :

Batali bliskosti i demokratiju - gledaj ko ti čini dobro (interes) a ko ne. A ako dobra nema - onda makar gledaj ko ti čini manje zlo
.

Pa to i jeste,tako i svi gledaju..........samo sto ididete vrsi propagandu ovde i to je citavas prica..........:ok:
 
Чешка , Мађарска , Румунија, Пољска су окупиране од СССР , која је навећа анти'руска творевина
Неке оправдано , а неке не ) а неке делимично оправдано . Наравно . Мађарску и Пољску је , делимично спасио утицај Ватикана , од Бољшевизације .
Што се тиче градова и села . ради се о томе , да је комунистичким режимима било немогуће спровести пролетерску револуцију , јер није било довољно пролетера . Зато су и овде уништавана Српска села , и пунили се градови ,,будућим пролетерима , а преостали сељаци су набијени на силу у задруге .
У СССР је ураћено још горе .
Ово су урадили СССР , и Југославија , а жртве су Срби и Руси .

А то су државе које су створили Срби и Руси , а на своју стету .

даклем не од Руса . Руска држава је нестала 18 године , и сад се поново формира.

СССР је убио око 50 милиона Руса .

Америком влада једна посебна олигархија , која делује и преко конгреса , и преко осталих институција система , а своју управу започиње јос пре кандитатуре самих конгресмена , сенатора . то јест , ко није на линији , нема никакве сансе , да се приближи пожељном резултату избора .

Ако је човек низак , па га зовеш кепец , зар се , по тој логици не може рећи за Обаму , да подсећа на мајмуна или за Буса да је архи-тупан, каквог би се стидео сваки народ на свету.
Па јесте Путин био члан КГБ . То је био једини начин да нешто научи и да се обучи. Али , видиш , оно сто је он урадио за Русију , ставља га на крајнје супротан крај скале , то јест у национални табор .
Наравно , нико не помиње да су Јошка Фишер , Блер , Клинтон , Солана , били изразити левичари ипа чак и хипици , а у млаћим данима , по неки од њих и анархиста .
Ми смо имали УДБУ , која је била крајње анти-Српска , а ето сад имамо БИУ . Па што је не укину , ако је Кумуњарска.
Али ето , то не може .

Што се тиче Руса и Срба , постоје многе , заиста многе сличности . Само су Срби и Руси поклонили своје државе , зарад неких других држава , које нису њихове . Само од Срба и о0д Руса настају нови народи. тако често . Само су Срби руси осетлјиви у толикој мери од испирања мозтга. Само Срби и руси умиру од меланхолије ) ок , ово задње је полуистина:D).
 
Па јесте Путин био члан КГБ . То је био једини начин да нешто научи и да се обучи. .

.......e da je znao onaj jadni Solzenjicin , koji je jedini nacin da se nesto nauci , pa da se nije muchenik potucao po svetu, nego lepo, postao KGB ovac..........:think:

ovo izvuceno je groteskno, pa sam izdvojio iz tvog teksta....ostalo je samo glupo............:roll:
 
......ovde bi se malo zaustavio , pa postavio pitanje i tebi, a i onima koji misle da mogu da daju smislen odgovor, koji me uvek interesovao............a pitanje je prosto : ZASTO????:think:

elem, rusija nije ni najbrojnija, ni najsiromasnija, ni najneobrazovanija zemlja na svetu.............zasto bas rusi nikada u istoriji , nisu osetili ni dasak demokratije??........zasto bas ta velika nacija nikada nije imala snage da pokusa da se izbori za nesto bolje od partijske diktature, carskog zuluma, ili , evo sada Putinove soft diktatorske verzije..........drzave koja je strasni mutant izmedju nadnacionalnih mega kompanija.......i starih dobrih tajnih sluzbi......???

Stoji sve što kažeš i iz tih razloga to što me pitaš i meni predstavlja zagonetku.

Verovatno Rusi nikada nisu doživeli slobodu (odnosno ono što se na zapadu smatra slobodom) u tolikoj meri da bi bili opijeni njome i da bi se za nju borili. Dakle, nikada nisu smatrali potrebnom borbu za takvu promenu.

Drugo objašnjenje koje ja mogu da pružim je i vrlo jaka i koncentrisana vladajuća baza koja je uspela da u korenu saseče svaku eventualnu revoluciju u nastajanju.
Istorija nas uči da je većina revolucija bila uvozna. U zemlji sa bogatom tradicijom i jasnim osećajem nezavisnosti kakva je Rusija verovatno se takva revolucija nije tako lako dala uvesti. Mada, sa druge strane, Lenjin je napravio Oktobarsku revoluciju, a istoričari tvrde da je on bio ubačen u Rusiju od strane Nemaca da bi Rusiju izbacio iz Prvog svetskog rata, što je bila predaja štafete jednog totalitarnog režima drugom.

Iskren da budem, ja ne osuđujem ni jedan sistem koji ima podršku svoje populacije. Putin ima evidentnu podršku Rusa što postavlja novo jednostavno pitanje - zbog čega se bilo ko meša u njihove stvari?
 


.......e da je znao onaj jadni Solzenjicin , koji je jedini nacin da se nesto nauci , pa da se nije muchenik potucao po svetu, nego lepo, postao KGB ovac..........:think:

ovo izvuceno je groteskno, pa sam izdvojio iz tvog teksta....ostalo je samo glupo............:roll:


Даклем , Сложењицин , један од највећих умаова 20 века , и један од највећих критичара Запада и Комунизма , се није спремао ѕа политичара. Тако да је примедба крајње неумесна .
 
Stoji sve što kažeš i iz tih razloga to što me pitaš i meni predstavlja zagonetku.

Verovatno Rusi nikada nisu doživeli slobodu (odnosno ono što se na zapadu smatra slobodom) u tolikoj meri da bi bili opijeni njome i da bi se za nju borili. Dakle, nikada nisu smatrali potrebnom borbu za takvu promenu.

Drugo objašnjenje koje ja mogu da pružim je i vrlo jaka i koncentrisana vladajuća baza koja je uspela da u korenu saseče svaku eventualnu revoluciju u nastajanju.
Istorija nas uči da je većina revolucija bila uvozna. U zemlji sa bogatom tradicijom i jasnim osećajem nezavisnosti kakva je Rusija verovatno se takva revolucija nije tako lako dala uvesti. Mada, sa druge strane, Lenjin je napravio Oktobarsku revoluciju, a istoričari tvrde da je on bio ubačen u Rusiju od strane Nemaca da bi Rusiju izbacio iz Prvog svetskog rata, što je bila predaja štafete jednog totalitarnog režima drugom.

Iskren da budem, ja ne osuđujem ni jedan sistem koji ima podršku svoje populacije. Putin ima evidentnu podršku Rusa što postavlja novo jednostavno pitanje - zbog čega se bilo ko meša u njihove stvari?

Руси су уѕ Француѕе једини иѕвели револуцију . Наравно , на своју стету . Као сто је познато и у Британији је покусано да се организује раволуција 1905 године , али је у корену сасецена . Пробали су и Шпанци , и то уз помоћ авантуриста , али и шљама из целог света , али су пукли .
 
Iskren da budem, ja ne osuđujem ni jedan sistem koji ima podršku svoje populacije. Putin ima evidentnu podršku Rusa što postavlja novo jednostavno pitanje - zbog čega se bilo ko meša u njihove stvari?

Za pametnog coveka kao sto si ti, ovo ne bi smelo da bude nesto cime bi se vodio u osudi ili ne osudi nekog rezima.........naime, totalitarni rezimi , u principu imaju podrsku vecine............severnokorejski, sovjetski, latinoamericki diktatorski rezimi, pa i onaj nas, slobin........je imao podrsku vecine...........

To nije neko merilo, kada se znaju metode pridobijanja te vecinske podrske......od teskih manipulacija medijima, preko zastrasivanja svih vrsta.........do fizickih likvidacija protivnika rezima................

Po toj logici.........sto bi se neko mesao u stvari nekih ljudozderskih plemena u nekoj fckn pacifickoj ili africkoj vukoyebini. ako je njima skroz cool da pojedu ponesto ljudsko , makar za praznik???...........:think:
 
Даклем , Сложењицин , један од највећих умаова 20 века , и један од највећих критичара Запада и Комунизма , се није спремао ѕа политичара. Тако да је примедба крајње неумесна .

pa nije se ni Vlada Putin, kao mali KGB aparatchik spremao na politicku karijeru........njemu je, kao namazanom kagebeovcu, tako zapalo.........njegova karijera je bila usmerena na verno sluzenje sovjetskom rezimu, otkrivanju i eliminaciji protivnika sssr i njegove komunisticke ideologije.................
 
Za pametnog coveka kao sto si ti, ovo ne bi smelo da bude nesto cime bi se vodio u osudi ili ne osudi nekog rezima.........naime, totalitarni rezimi , u principu imaju podrsku vecine............severnokorejski, sovjetski, latinoamericki diktatorski rezimi, pa i onaj nas, slobin........je imao podrsku vecine...........

To nije neko merilo, kada se znaju metode pridobijanja te vecinske podrske......od teskih manipulacija medijima, preko zastrasivanja svih vrsta.........do fizickih likvidacija protivnika rezima................

Po toj logici.........sto bi se neko mesao u stvari nekih ljudozderskih plemena u nekoj fckn pacifickoj ili africkoj vukoyebini. ako je njima skroz cool da pojedu ponesto ljudsko , makar za praznik???...........:think:

Па ста ти то значи. да на западу имају мањинску подршку, или да не манипулишу и не прете својим грађанима .

Немој , мајке ти .
 
Za pametnog coveka kao sto si ti, ovo ne bi smelo da bude nesto cime bi se vodio u osudi ili ne osudi nekog rezima.........naime, totalitarni rezimi , u principu imaju podrsku vecine............severnokorejski, sovjetski, latinoamericki diktatorski rezimi, pa i onaj nas, slobin........je imao podrsku vecine...........

To nije neko merilo, kada se znaju metode pridobijanja te vecinske podrske......od teskih manipulacija medijima, preko zastrasivanja svih vrsta.........do fizickih likvidacija protivnika rezima................

Po toj logici.........sto bi se neko mesao u stvari nekih ljudozderskih plemena u nekoj fckn pacifickoj ili africkoj vukoyebini. ako je njima skroz cool da pojedu ponesto ljudsko , makar za praznik???...........:think:

Da, svi su oni imali ili još uvek imaju podršku većine. Ipak, vrlo često, svrgavanje tiranina donese više štete nego koristi. Imaš primer Iraka, Afganistana, cele Afrike itd.
Sad, daleko od toga da ja odobravam tiraniju i totalitarne režime, ali mislim da promena treba da usledi prirodnije. Kao što je moj dobri profesor filozofije onomad govorio 'evolucija, ne revolucija'.
Što se tiče manipulacije medijima svi smo, bez izuzetka, žrtve toga.
 
Da, svi su oni imali ili još uvek imaju podršku većine. Ipak, vrlo često, svrgavanje tiranina donese više štete nego koristi. Imaš primer Iraka, Afganistana, cele Afrike itd.
Sad, daleko od toga da ja odobravam tiraniju i totalitarne režime, ali mislim da promena treba da usledi prirodnije. Kao što je moj dobri profesor filozofije onomad govorio 'evolucija, ne revolucija'.
Što se tiče manipulacije medijima svi smo, bez izuzetka, žrtve toga.

to sto je tvoj dobri profesor filozofije govorio, je tacno sa stanovista jednog filozofa.......sta je to, za nekoliko generacija, da zive pod nekim tiraninom, u poredjenju sa eonima i vekovima????...........ali, nesto sumnjam da bi se bas te "srecne " generacije slozile da je dugogodisnja ili vekovna "evolucija" , ono sto ce ih uciniti srecnima..........
 
Mislim da je tema zlonamerna i nerealna tolikom zemljom mora da se vlada cvrstom rukom ,a i mi smo se usrecili sa ovolikim promenama.Sve bolje od boljega "sjasi kurtada uzjasi murta".

tema je zlonamerna???:hahaha:

ma jok........dobronamerno skrecem paznju da je Putin odavno krenuo stopama proverenih , najslavnijih sinova totalitarnog rezima , koje je iznedrila rusija............:think:

pa , dobro.........ako se tolikom zemljom mora vladati cvrstom rukom, cemu onda bajke o demokratizaciji ruskog drustva, liberalizaciji ekonomije , i slicne gluposti???

lepo recite......volimo da nam vladar bude neki putin ili neka srBska verzija, malog diktatora.......odnosno , da uprostimo.........posteno recite, da ste obozavali vlast Slobe dileje i njegove male, srecne , porodice...........:worth:
 
to sto je tvoj dobri profesor filozofije govorio, je tacno sa stanovista jednog filozofa.......sta je to, za nekoliko generacija, da zive pod nekim tiraninom, u poredjenju sa eonima i vekovima????...........ali, nesto sumnjam da bi se bas te "srecne " generacije slozile da je dugogodisnja ili vekovna "evolucija" , ono sto ce ih uciniti srecnima..........

Pa još manje srećnim će ih učiniti skoro izvesni građanski ratovi i višegodišnje političke i ekonomske krize.
Ne daj Bože nikome da se nađe u takvoj dilemi. Ja nisam dovoljno pametan da odlučim šta bih tad radio kao pojedinac, a kao vođa pogotovu...
 


.......e da je znao onaj jadni Solzenjicin , koji je jedini nacin da se nesto nauci , pa da se nije muchenik potucao po svetu, nego lepo, postao KGB ovac..........:think:

ovo izvuceno je groteskno, pa sam izdvojio iz tvog teksta....ostalo je samo glupo............:roll:

A који је то гест , манир или ѕакон донео , или урадио Путин , који би указивао на то да је Комуниста ,. Да ли има логоре ѕа Русе . Чак супротно. Многе његове акције и предузимања су управо десничарске .
 
tema je zlonamerna???:hahaha:

ma jok........dobronamerno skrecem paznju da je Putin odavno krenuo stopama proverenih , najslavnijih sinova totalitarnog rezima , koje je iznedrila rusija............:think:

pa , dobro.........ako se tolikom zemljom mora vladati cvrstom rukom, cemu onda bajke o demokratizaciji ruskog drustva, liberalizaciji ekonomije , i slicne gluposti???

lepo recite......volimo da nam vladar bude neki putin ili neka srBska verzija, malog diktatora.......odnosno , da uprostimo.........posteno recite, da ste obozavali vlast Slobe dileje i njegove male, srecne , porodice...........:worth:

I sta je tu sporno ,Slobu nismo voleli jer nije doneo bojlitak i mir ,a da jeste da je u njegovo vreme bilo napredka jos bi ga obozavali .Narod nezna pametno da odabere bira srcem a ne glavom .Kome treba demokratiuzacija ako ti standard raste imas redovnu platu a to nemoze ako se svi pitaju,mora da ima jedna glava koja odlucuje.
 

Back
Top