Фанови Милке Цанић

strumffirer

Zainteresovan član
Poruka
329

Размишљао сам доста дуго како би почео ову тему.
Мислим да је наведени линк нешто идеално за почетак,обзиром да мало хумора неби сметало,а и није толико увредљив.
Зашто баш Милка Цанић и зашто на авијација и војска?
Предпостављам да нема ко није чуо за нашу драгу Милку(ТВ слагалица),такође на овом форуму срећемо доста бивших ученика Војне гимназије,и већини је управо она предавала,а ако није нема лика који је није запамтио.
Морам признати да ми је 1. час код Милке био ужасно досадан.Причала је о књижевности и о програму који нас очекује умилим гласом који тако лепо успављује да сам тих минута размишљао само о крају часа.Шта друго да очекује напаљени клинац који је дошао у војну школу да изучава наоружање и остале ствари везане за праве мушкарце а дочека га књижевност и Антигона.
Кад смо код Антигоне више сам о њој научио код професора Апића(математичара) него код Милке,вероватно зато што ми код њега није било обавезно слушање већ је прорадила радозналост и запањеност да о књижевности прича математичар.....
Не брините није нам о тригонометрији причала Милка,већ је наставила о Дантеу,Петрарки .....Временом,полако сам заволео часове књижевности,вероватно због тог умилог гласа који нам сада сваког дана пожели''Добро вече''.Шалу на страну,опет се враћам на професора Апића иако нисам ову тему посветио њему,и његових речи у стилу :''када се на вас извиче начелник класе ви одете код професорице књижевности па вас она брани''.
Истина.Добро било је тренутака када је и она знала да претера и почне редом да дели кечеве зато што нисмо прочитали лектиру.Мада ни тада није било страшно- отели би јој дневник и док она позове професора Обрада да заштити њену професорску част(мислим да је реалније рећи ингеренцију),прође је воља за кечевима.А и ако настави узимали би јој оловке и тако настрадају први по азбучном реду остали се извуку,мада и они што су добили кечеве то поправе врло брзо када би Милку прошла ''жестина''.
Сећам се тренутака када се Милка опраштала од нас.Плакала је.
Остављала је посао који јој је пуно тога значио.Можда рећи остављала није примерно,обзиром да то није радила својевољно.Отерана је у пензију због неслагања са начелником школе.Тако је то у животу,због кретена одлазе прави људи и још бољи стручњаци.
Последњи пут сам се чуо са њом 99.,за време бомбардовања.Супруг јој је био болестан,желео сам да јој помогнем био сам немоћан.Бедан осећај.Радо бих да заборавим на то...
После свега ето нама Милке у слагалици.Жена је пример истрајности.Шта рећи,сем речи похвале.И тако,налетим на YOU TUBE и спрдање са добро познатим ДОБРО ВЕЧЕ,и било ми је помало непријатно.Милка није заслужила нешто тако.
На крају шамар позитивне енергије,мењам канале на ТВ-у и налетим на рекламу у којој је Милка главни актер.Рекламира неку банку и њихову картицу,и то ни мање ни више својим слоганом ''Добро вече''.Само то,кратко сажето и ефикасно.
Милка ти си геније.Користиш туђи сарказам да би се издигла изнад свега тога и све њих потукла.
Е, да нам је више оваквих професора....
 
Ova tema vec postoji, a i kakve veze ima ona sa ovim pdf.?. Predavala je "SJ i K", a ne neki strucni predmet. I meni je predavao Boris Tadic, pa nista. A i bio je ministar vojni...

Draga GAZELO ocigledno je da si brza kao gazela.
Gospodja Milka je predavala samo KNJIZEVNOST (bez onog SJ) i to u vojnoj gimnaziji, od prvog do poslednjeg dana njene profesorske karijere.
Obzirom da je vojna gimnazija vojna skola a ovo je Avijacija i vojska meni je bar logicno da se o tome pise u ovom podforumu,a narocito zato sto ce najveci broj njenih bivsih ucenika posecivati upravo ovaj pdf.Gde ces strucniji predmet od knjizevnosti i pored toga da si autor udzbenika(namenjen vojnim skolama) koji se i danas koristi.
Vidis da je Boris predavao u vojnoj gimnaziji mozda bi i njega stavio u razmatranje.Mada je za vreme njegove vladavine poboljsao dorucak vojsci mislim da nije ostavio dubljeg traga(pozitivnog) da bi ga velicali ,a i gospodin je predsednik pa ne bih da se neko nesto izleti za sta moze odgovarati.
Hvala na strpljenju.
 
Poslednja izmena:
Secam se da sam slavu kod nje stekao recitujuci Onjegina i da do kraja nisam kmorao nista da radim, osim da se konfrontram. Jos jedna opd cuvenih tema je bila `dali je Ana Karenjina zena niskog morala ili ne ?`. Milkicu imam u izuzetno lepoj uspomeni. Poslednji cas smo proveli uz tortu, 2 gitare i recitujuci Jasenjina. Ja sam VOGI zavrsio jos u doba SFRJ, tako da verujem da se i nasi klasici, koji su sada na drugim stranama, vrlo rado secaju nje.
 
Pa nije da ja sad tu nesto k***m, vec mi je zao jadne zene, gde god da pogledam, samo se sprdaju sa njom... Mislim, nije moja stvar, ali pustite zenu na miru... Ima toliko ljudi od kojih mozete da pravite sprdnju, i ima mnoooogo vise ``materijala`` za to od Milkinog ``Dobro vece``...
 

Back
Top