ŠIBICA - SUNCE

jaljisa

Zainteresovan član
Poruka
251
Kad sam imala 13 godina, negde sam pročitala:" Greška je plamen šibice smatrati Suncem". I potpuno se slagala sa izrečenim.
Danas, 30 godina kasnije, i dalje mislim da je to istina. Ali vidim i onu drugu stranu. Jer ako živiš bez Sunca, ali potpuno. onda je i plamen šibice dovoljan da zameni Sunce.
Jedan veliki čovek je rekao : Sve je relativno
 
Kad sam imala 13 godina, negde sam pročitala:" Greška je plamen šibice smatrati Suncem". I potpuno se slagala sa izrečenim.
Danas, 30 godina kasnije, i dalje mislim da je to istina. Ali vidim i onu drugu stranu. Jer ako živiš bez Sunca, ali potpuno. onda je i plamen šibice dovoljan da zameni Sunce.
Jedan veliki čovek je rekao : Sve je relativno
Да.. али и даље није Сунце.. и свакако је грешка сматрати га Сунцем...:neutral:
 
kako nema..:lol:
evo imam ih ja u visecem delu kuhinje..
za ne daj boze kada zakaze upaljac za plin..
ne pitajte me gde su mi upaljaci za paljenje cigareta..
to vec ne znam, jer da znam,
sigurno ne bih koristila sibice
jel' tako...:mrgreen::lol:
 
Poslednja izmena:
kako mi samo to nije palo na pamet :roll:

a sto se tice crkve.... ovih sandokana se bojim, a kad vidim golobradog
sjetim se one ptice umiru pjevajuci (eheh, sto sam ja sve citala kao mala...) i odredjenog svestenika ljubavnika pa pocnem da se smjeskam uvrnuto
kada/kako stvarno ne bih trebala :mrgreen:
 
men odmah kad se pomenu šibice..slika defojčice sa šibicama na božićno veče, pada sneg, ona sirota gladna, nema nikog svoga...a u izlogu pečena guska i božićno drvce..al stvarno, nije sve relativno..eto, siromaštvo i glad su baš apsolutni...rastoožih se, greote...a garant je neka tema o nakitu...
 
kako nema..:lol:
evo imam ih ja u visecem delu kuhinje..
za ne daj boze kada zakaze upaljac za plin..
ne pitajte me gde su mi upaljaci za paljenje cigareta..
to vec ne znam, jer da znam,
sigurno ne bih koristila sibice
jel' tako...:mrgreen::lol:


jao kako mi je ovo poznato....a još
upaljača koliko hoćeš po kući a ni jedan
ne radi. il ispao kremen, ili nema plina
a još kad nađem neki sučajno sva se
ozarim kao evo ga a on ni makac:mrgreen:

a šibice traju valjda što ih retko koristimo..šta li....:think:
 
iz uvodnog posta kapiram da je metafora biti srecan sa onim sto se ima narocito ako se ne zna za bolje, ali cim neko kaze sibice ja se setim andersenove price devojcica sa sibicama i dodje mi da slinim...

@tema - bez sunca nema zivota. :)
 
Kad sam imala 13 godina, negde sam pročitala:" Greška je plamen šibice smatrati Suncem". I potpuno se slagala sa izrečenim.
Danas, 30 godina kasnije, i dalje mislim da je to istina. Ali vidim i onu drugu stranu. Jer ako živiš bez Sunca, ali potpuno. onda je i plamen šibice dovoljan da zameni Sunce.
Jedan veliki čovek je rekao : Sve je relativno

...leba ti...varnica je dakle bitna...kresnuti jel :mrgreen:
 

Back
Top