Под мојим кровом....

Да ли бисте допустили да ваше дете доводи момке или девојке на сескање у своју собу д

  • да

  • не

  • зависи од пола детета

  • не знам још


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Потаче ме разговор на једној другој теми...

Дакле, драги родитељи, напунило ваше дете 17-18 година, почело ''сексуално да живи'' и ви то знате или наслућујете...
Шта ћете предузети поводом обезбеђивања места за сексање вашег детета?
Да ли бисте допустили да ваше дете доводи момке-девојке у своју собу на ''спавање'' (док сте ви ту) или не?
 
Па добро, некоме почиње и у тринаестој, шта знам... ја узех овај временски оквир, али може и млађе.

Ништа није дискутабилно, али волела бих и да образложиш.
 
Потаче ме разговор на једној другој теми...

Дакле, драги родитељи, напунило ваше дете 17-18 година, почело ''сексуално да живи'' и ви то знате или наслућујете...
Шта ћете предузети поводом обезбеђивања места за сексање вашег детета?
Да ли бисте допустили да ваше дете доводи момке-девојке у своју собу на ''спавање'' (док сте ви ту) или не?

pa bolje da bude kod kuce nego po haustorima
tako ja kad sam se poceo drogirati sestra mi davala provjerenu robu:)))))
 
Па добро, некоме почиње и у тринаестој, шта знам... ја узех овај временски оквир, али може и млађе.

Ништа није дискутабилно, али волела бих и да образложиш.

vidjeh anketu pa rekoh - mora da je nesto oko cega ce biti diskusije :lol:

i, da, pocinje dosta ranije,
tj ja mislim na seksualnost uopste a ti vjerovatno samo na sam seks pa si zato rekla 17-18?

nevermind, za to sam jer ne vidim zbog cega bih bila protiv
+ imam drugarica koje su bile prisiljene da spavaju po autima, plazama, parkovima, na zurci etc.
iako nisu imale onu egzibicionisticku crtu u sebi
jer ih je bilo strah raci doma za vezu, a momchice jos vise :lol:

+ ne zelim da dizem prasinu oko neceg sto je normalno,
a ti slucajevi "prespavljivanja" (ne mogu da nadjem bolju rijec) bi se javljali i ranije u zivotu
jer
ne zelim da stekne utisak da je odlazak u krevet ili peting obavezuje i na seks, sto sam takodje primjetila kod drugarica
sve u svoje vrijeme

a.... javicu se sa rezultatima ponovo kroz tridesetak godina.... :mrgreen:
 
Ок, хвала ти на одговору.

Само да појасним: употребила сам један старински термин ''сексуално да живи'' мислећи првенствено на сексуалне односе... Ето, тек да буде јасније.;)
 
С обзиром да је сексуални живот нешто што је природно и нормално, не бих имала ништа против да мом детету долази девојка или момак кући и да такве активности имају ту где смо и ми, родитељи.

Дете ће на бази таквог поступка родитеља засигурно бити отвореније и експлицитније у питањима која га занимају, а имају везе са сексом.
То је одличан начин и да дете учи од родитеља о сексу, а и да родитељ има увид у понашање и потребе свог детета.
Дакле, корист је дупла.
 
Ja evo predviđam da neće biti burne diskusije jer ćemo se svi složiti da je bolje da znamo da deca to rade u svojim toplim domovima nego da se vuku kojekuda.
Jer ih ništa neće sprečiti kada odluče da su spremni.

E sad, drugo je pitanje kada su sasvim spremni. Sa 17-18 godina mi je to sve ok.
Ja recimo ne bih pravila preveliku frku sa 16 i više godina.
Sve ispod toga mi je neprihvatljivo. Ali opet kažem, moje protivljenje dovođenju momka/devojke teško da može da utiče na njihove odnose.
 
Ja evo predviđam da neće biti burne diskusije jer ćemo se svi složiti da je bolje da znamo da deca to rade u svojim toplim domovima nego da se vuku kojekuda.
Jer ih ništa neće sprečiti kada odluče da su spremni.

E sad, drugo je pitanje kada su sasvim spremni. Sa 17-18 godina mi je to sve ok.
Ja recimo ne bih pravila preveliku frku sa 16 i više godina.
Sve ispod toga mi je neprihvatljivo. Ali opet kažem, moje protivljenje dovođenju momka/devojke teško da može da utiče na njihove odnose.

.....ako ih pre toga lepo uputimo na sve opasnosti istog
neka deca uživaju...kako se ne može sprečiti, zašto im bar ne omogućiti da to rade
u čistom i sigurnom mestu......:think:
 
С обзиром да је сексуални живот нешто што је природно и нормално, не бих имала ништа против да мом детету долази девојка или момак кући и да такве активности имају ту где смо и ми, родитељи.

Дете ће на бази таквог поступка родитеља засигурно бити отвореније и експлицитније у питањима која га занимају, а имају везе са сексом.
То је одличан начин и да дете учи од родитеља о сексу, а и да родитељ има увид у понашање и потребе свог детета.
Дакле, корист је дупла.

vec zamisljam scenu.. ne tako, sine.. levo, levo.. dobro je
 
Ja evo predviđam da neće biti burne diskusije jer ćemo se svi složiti da je bolje da znamo da deca to rade u svojim toplim domovima nego da se vuku kojekuda.
Jer ih ništa neće sprečiti kada odluče da su spremni.

E sad, drugo je pitanje kada su sasvim spremni. Sa 17-18 godina mi je to sve ok.
Ja recimo ne bih pravila preveliku frku sa 16 i više godina.
Sve ispod toga mi je neprihvatljivo. Ali opet kažem, moje protivljenje dovođenju momka/devojke teško da može da utiče na njihove odnose.

eh, o ovom sam pricala :D

zasto svak povezuje seks sa odlaskom u sobu i spavanjem? zar ne znate da takve stavove prenosite na djecu?
da ce vasa cerka koja je spremna za istrazivanje, malo petinga, biti pod pritiskom da ide do kraja iako to mozda ne zeli
samo zato sto je neko stavio znak jednakosti izmadju spavanja, kreveta i seksa?

isto kao sto ne bih htjela da bude prisiljena da ima seks po svakavim mjestima,
ne bih htjela ni da bude prisiljena na peting po svakakvim mjestima
a sa tim se pocinje prakticno samim ulaskom u pubertet....
 
Шта ћете предузети поводом обезбеђивања места за сексање вашег детета?
kupiti/iznajmiti... stan/kuću
Да ли бисте допустили да ваше дете доводи момке-девојке у своју собу на ''спавање'' (док сте ви ту) или не?
teorijski, verujem da bih našao načina da ne budem prisutan
dakle...službeni put, letovanje, zimovanje, pecanje...
ko hoće naćiće način a ko neće naćiće izgovor
 
Моји још не доводе девојке.
Надам се да ће почети, волела бих да знам са ким су у вези.
Али, нисам за то да преспављивју код њих док смо ми ту. Заиста, треба ли да ујутру питам како је било?
Но, гледаћемо да им оставимо простор да буду сами, неколико сати, или неколико дана. Можемо, јер ми волимо да одемо на пецање, или ћемо негде отпутовати.
А надам се да ће се један наш стан ускоро ослободити, па ће моћи тамо да иду...:whistling:
Али, свакако бих волела да познајем те девојке. ( Јој, можда ћу бити грозна свекрва...:manikir:)
 
Poslednja izmena:
Ne bih.
Ali bih nasao nacina da naglasim da necemo biti kuci ceo dan ili celo popodne i to bi smo postovali.

Jednostavno, ne bih se osecao lepo, a ne verujem da bi i njima bilo lepo.
Sex jeste prirodan, ali osim ako ne bih imao ogromnu kucu ili odvojeni deo kuce u kojoj bi moj sin bio dovoljno odvojen da nase prisustvo postane nebitno ili da njegovo prisustvo nama postane nebitno, onda da.
Ali u nekom skucenom stanu, u kome bi se sudarali po hodnicima, na putu ka kupatilu ili bili na tri metra od njegove sobe i to celu noc.... ipak ne.
 
А зашто би појединим родитељима било непријатно да им момци или девојке њихове деце спавају код њих у стану/кући ?

Уствари, да дефинишемо, мислили се ту и на оне озбиљне везе које имају континуитет?

И на који се узраст мисли?

Некако би ми било баш бзвз. да мом сину или ћерки од рецимо 25 година не дозвољавам да доводи девојку/дечка кући на спавање.
 
А зашто би појединим родитељима било непријатно да им момци или девојке њихове деце спавају код њих у стану/кући ?

Уствари, да дефинишемо, мислили се ту и на оне озбиљне везе које имају континуитет?

И на који се узраст мисли?

Некако би ми било баш бзвз. да мом сину или ћерки од рецимо 25 година не дозвољавам да доводи девојку/дечка кући на спавање.

Па, ја сам у поставци теме навела узраст од неких 17-18 година.
 
Добро, то јесте прерано за такву врсту везе.
Не бих ни ја то дозволила.

Мада, времена су се много променила.
Сећам се кад сам ја почела своју прву озбиљну везу, имала сам 17 година.
Мој тата је био у фазону: ''Ти не можеш да имаш дечка, мала си, али можеш да имаш симпатију.'':)

Данас , гледам клинке по крају, имају ''озбиљне'' везе већ са 12-13 година.:eek:
Вероватно ће моје дете прву озбиљну везу имати тад ( не дај Боже!)...а ја ћу онда рећи њему/њој исто што је и мени мој тата.

Како било, мене мало подилази језа кад погледам шта се данас дешава.:sad2:

Сексуални односи са већ 12-13 година- рано је то много.:think:
 
I dalje razmišljam o tvom pitanju i još uvek ne znam šta bih odgovorila...
Ne verujem da bih branila ali mi verovatno ne bi bilo previše prijatno, za majku je
dete uvek dete, bez obzira na to koliko godina ima... Pogotovo ako je u pitanju kćerka...
Mada, ako još malo razmislim, možda dođem do drugačijeg zaključka pa je bolje da se
ovde zaustavim ;) :lol:
 

Back
Top