Roditelji, šta vam rade deca? - Novi slučaj zlostavljanja i prostitucije madju decom

Angie.

Zainteresovan član
Poruka
458
Roditelji, šta vam rade deca? - Novi slučaj zlostavljanja i prostitucije među učenicama u Negotinu

Snimak tuče u kojoj tri devojčice, učenice negotinskih osnovnih škola, tuku svoju drugaricu navodno zbog toga što im obara cenu seksualnih usluga ovih dana kruži gradom.

Vest je šokirala ceo Negotin, posebno zbog toga što dve nasilnice i njihova žrtva imaju manje od 14 godina, dok je krivično odgovorna samo jedna devojčica. Slučaj je dospeo i do pravosudnih organa, pa će Okružno javno tužilaštvo staviti predlog za pokretanje pripremnog postupka protiv jedine krivično odgovorne devojčice zbog nanošenja lakih telesnih povreda.
Incident se dogodio u noćnim časovima na platou ispred Doma VS. Na snimku se vidi kako tri devojčice guraju i sateruju uza zid svoju drugaricu, šamaraju je, vuku za kosu i ona pada na kolena. Najupečatljiviji su, ipak, komentari iz kojih se čuje da je predmet svađe niska cena seksualnih usluga koju je, navodno, naplatila žrtva. Ako je verovati njihovim komentarima, devojčica koja je dobila batine ugovorila je seksualne usluge u jednom selu kraj Negotina sa jednom mušterijom, a i ispostavilo se da ih je bilo trojica.
- Jesi li normalna! Zar hoćeš u ovim godinama da se j.... za 1.000 dinara! Idi bolje u Beograd, pa puši za 100 dinara! - čuje se sa snimka.

Devojčica je, na sreću, prošla bez težih povreda. Ceo slučaj posmatrala je grupa maloletnika, od kojih je jedan snimao mobilnim telefonom.
Kao što je „Alo!“ istraživao, statistike pokazuju da se donja starosna granica početka prostitucije pomera, pa sada devojčice svoje usluge naplaćuju sa tek navršenih 13. godina.
U policiji navode da po njihovoj evidenciji, najmlađa registrovana prostitutka ima 14 godina. Najstrašnije je da se još psihički i fizički nezrele devojčice upuštaju u seksualne avanture sa više mušterija u isto vreme.
Podsetimo, u Srbiji se godišnje obavi oko 100.000 abortusa, zvanični su podaci zdravstvenih ustanova. Međutim, prema statistici Instituta za društvene nauke, u našoj zemlji se uradi čak dvostruko više prekida neželjenih trudnoća.
- Alarmantno je što se više od 6.000 ovakvih zahvata dogodi kod devojaka mlađih od 19 godina. To je veliki stres za celo telo, ali i psihu mladih ljudi, a posledice mogu biti dalekosežne - upozorava dr Vesna Tomić iz Instituta „Batut“. Iskustvo stručnjaka pokazuje da više od 70 odsto mladih ne koristi nikakvu zaštitu.


Ponovo,po ko zna koji put....
STA SE TO DESAVA SA NASOM DECOM????

Podsetnik:
DEVOJCICE ZLOSTAVLJALE TRINAESTOGODISNJAKINJU http://forum.krstarica.com/threads/214144
 
Poslednja izmena:
Meni ovo zvuči kao glupost. OK postoje prostitutke od 14 godina mislim vidim ih i po vozu, tj. predrasude mi kažu da je to a retko omaše :neutral: ali ovakva rečenica upućuje pre svega na to da su lemale devojčicu ZATO što je htela to da radi ili da su je, prosto, psovale i vređale. Da su rekle u mikrofon "eb'la sam ti majku, dobra ti stara bila sinoć", iskočilo bi u novinama, ovakvim slovima: TRINAESTOGODIŠNJE LEZBEJKE SILOVALE MAJKU SVOJE DRUGARICE!
Nešto kao "Oliver Mandić - ovcoubica", iz Kurira od pre par godina :lol:
 
ovde je bio neki tekst....... i sad vise nije :)
i kakve veze ima ko je u pravu, ako nekome nije od toga lepo :(
e bas zbog toga, necu da se kachim...... ne sa Nekima koji su mi dragi :)



ps
Bas nikad nije kasno da se neko spasi :)
Problem je da li postoji Neko ko stvarno hoce to da radi..... Sustinski i Iskreno..... ne kaznama, represijom, ... pljuskama,
 
Poslednja izmena:
ps
Bas nikad nije kasno da se neko spasi :)
Problem je da li postoji Neko ko stvarno hoce to da radi..... Sustinski i Iskreno..... ne kaznama, represijom, ... pljuskama,

konichiwa, coffeinn-san

moze da se spasi samo ono sto je ostalo,
dok same rupe nista ne moze popuniti

ps: konkretno na krstarici sam nekoliko godina, a ovo mi je treci nadimak po redu :)
 
moze da se spasi samo ono sto je ostalo,
dok same rupe nista ne moze popuniti

konichiwa :)

bas tako !!!
muka sa Rupama je sto ponekad ostane Rupa, a cesto dodje do substitucije, pa umesto Prave Cigle, ugradi se kojekakav feler :(..... onda..... tamo nekad.... moze da se sve srusi zbog trulih ciglica :(

sto su ti slatki komentari :super:

arigato, Unsaie san
 
Kako procitam naslov teme ja se strecnem..imam sve utisak kao da sam licno prozvana...
Na sam clanak nemam komentar,kada vidim kakvih roditelja ima deca su nam jos i solidna...Misljenja sam da sve devijacije u tom uzrastu idu iz kuce,da su sputavani na veme i sklanjani sa ulice,da su nesto trenirali,i da ih nisu vaspitno zapustili obracajuci paznju samo na svakodnevicu(uzasnu sto jes jes)deca bi isla u drugom smeru...
Cinjenica je i da ko ima decu ne treba mnogo da se pravi pametan,ali kad procitam ovako nesto zgrozim se u smislu postojanja toga a ne u samom cinu..ako me razumete..
 
Kako ponekad osetim diskriminaciju prema dobroj deci. O njima niko ne pise, njih niko ne primecuje, retko su u medijima, retko cak i roditelji obrate paznju na njih. Mnogo vise vremena i prostora je posveceno deci narkomanima, deci nasilnicima, prestupnicima, delikventima. Malo se plasim da ce dobra deca jednom pomisliti da trebaju poceti da se drogiraju ili kradu da bi uopste neko obratio paznju na njih. Pohvala i poneka knjiga na kraju skolske godine je sve sto im kao drustvo pruzimo u znak zahvalnosti sto su dobri, vredni i sto nam zivot cine lepsim a buducnost sigurnijom.
Ne kazem ovim da je tema losa ili dosadna vec samo primecujem da nas i deca ne zanimaju mnogo ako nisu povezana sa senzacijama i prestupima.
 
Kako ponekad osetim diskriminaciju prema dobroj deci. O njima niko ne pise, njih niko ne primecuje, retko su u medijima, retko cak i roditelji obrate paznju na njih. Mnogo vise vremena i prostora je posveceno deci narkomanima, deci nasilnicima, prestupnicima, delikventima. Malo se plasim da ce dobra deca jednom pomisliti da trebaju poceti da se drogiraju ili kradu da bi uopste neko obratio paznju na njih. Pohvala i poneka knjiga na kraju skolske godine je sve sto im kao drustvo pruzimo u znak zahvalnosti sto su dobri, vredni i sto nam zivot cine lepsim a buducnost sigurnijom.
Ne kazem ovim da je tema losa ili dosadna vec samo primecujem da nas i deca ne zanimaju mnogo ako nisu povezana sa senzacijama i prestupima.

Ah,to ti je stara prica..jos od biblije i price o povratku bludnog sina..:roll:
 
Kako ponekad osetim diskriminaciju prema dobroj deci. O njima niko ne pise, njih niko ne primecuje, retko su u medijima, retko cak i roditelji obrate paznju na njih. Mnogo vise vremena i prostora je posveceno deci narkomanima, deci nasilnicima, prestupnicima, delikventima. Malo se plasim da ce dobra deca jednom pomisliti da trebaju poceti da se drogiraju ili kradu da bi uopste neko obratio paznju na njih. Pohvala i poneka knjiga na kraju skolske godine je sve sto im kao drustvo pruzimo u znak zahvalnosti sto su dobri, vredni i sto nam zivot cine lepsim a buducnost sigurnijom.
Ne kazem ovim da je tema losa ili dosadna vec samo primecujem da nas i deca ne zanimaju mnogo ako nisu povezana sa senzacijama i prestupima.

Сања, још од јуче чекам да ми дају могућност да делим поене, пошто сам све истрошила, и ништа још!
А јуче сам хтела да ти их дам на теми о разводу, сада на овој - ал не дају, душмани! :confused::lol:
Нека, бићу упорна.

Свака част на запажању! :)
 
Kako ponekad osetim diskriminaciju prema dobroj deci. O njima niko ne pise, njih niko ne primecuje, retko su u medijima, retko cak i roditelji obrate paznju na njih. Mnogo vise vremena i prostora je posveceno deci narkomanima, deci nasilnicima, prestupnicima, delikventima. Malo se plasim da ce dobra deca jednom pomisliti da trebaju poceti da se drogiraju ili kradu da bi uopste neko obratio paznju na njih. Pohvala i poneka knjiga na kraju skolske godine je sve sto im kao drustvo pruzimo u znak zahvalnosti sto su dobri, vredni i sto nam zivot cine lepsim a buducnost sigurnijom.
Ne kazem ovim da je tema losa ili dosadna vec samo primecujem da nas i deca ne zanimaju mnogo ako nisu povezana sa senzacijama i prestupima.

Tacno! A to se odnosi na celo drustvo a ne samo na decu!
Jos davno smo muz i ja konstatovali kako je zanimljivo postalo samo nesto sto je atipicno, senzacija, glupo, skaredno, neobicno, neprimereno, a svi primeri koji su dobri su potpuno neprimeceni - jer sto bi se isticalo nesto sto je dobro.
Malo je medija koji zaista obracaju paznju na dobre primere
 
Heh... ja sam primetila da su na panju uvek neka deca koju zovu "starmali". Šta god to značilo. Ali ako je ono što mislim da je, onda sam ja bila "starmala" :lol:
Valjda ta deca nisu mnogo zanimljiva. A, pošto su, ipak, radoznala, niko ne voli decu koja izvale rečenicu koja zvuči bolje od njihovih misli pre toga..... to je egotrip.
Imam potrebu da ovo napišem. Kako sam pizdela kao dete kad se neko ponaša kao da sam retard. Pa na najprostije pitanje - zašto je ovaj znak tu? umesto odgovora dobijem..... to je nešto što ima veze sa saobraćajem, ne moraš ti da lomiš glavicu oko toga. Neverovatno se često dešavalo.
Sutra mi neko već odgovori pa stavim prst na čelo - ko je ovde debil? :roll:

Dođe mi da pomislim čak da ljudi ne vole pametnu decu.
ZDRAVO je igrati se po ceo dan, bože to je tako "dečije"..... ZDRAVO je potući se i bacati stvari kroz prozor sa trećeg sprata, to je tipično tinejdžersko ponašanje, to je tako kul..... mala sedi i razmišlja previše, postavlja mi pitanja koja me smaraju (uzmi rečnik pa pročitaj :lol: ), to nije normalno za dete... razboleće se :lol: ako nije nikada napravilo neki veći problem, sa detetom definitivno nešto nije u redu..... hm, kojim detetom? Aaaaaaaa taj mali..... :neutral:

Otkad znam za sebe stariji ljudi su sputavali neko moje slobodno izražavanje, u bilo čemu, jer nije bilo dovoljno "dečije". Ako nije imalo veze sa maaaaštom, ako je bilo suviše mračno ili ako je njima iz nekog ličnog razloga paralo uši..... jednom se nastavnica rasplakala čitajući pesmicu o Svetom Savi al' kaže - ne mogu ja to na takmičenje, napiši neku veselu, znaš ono..... cveće, drveće, bebe i sl. hihihi.....
Kad sam napisala kako ne volim jesen na prokletom stotom jubilarnom sastavu tipa "jesen u mom kraju", jer mi je DOSADILO da pišem o nekom osušenom lišću i slatkim plodovima, pa reko' daj da jednom stvarno napišem šta mislim o jeseni..... učiteljica me vrati da ponovo pišem :lol:

Ne vole ljudi decu koja nisu deeeeeca, deca sa velikim d. Ne vole jer ne znaju kako sa njima.

Kad razgovaram sa decom "kao sa odraslim ljudima" (da se razumemo, ne pitam ga za stanje na berzi i sl. ali neke osnovne stvari, o kojima pričam sa prijateljima..... ono, razume :neutral: ), osete se važno i neobično. I uvek vole da se vrate da pričamo. Ili da se igramo. I kad se igramo, ne igramo se kao teletabisi.
OK, bebe su nešto drugo.
Ovo sve na Sanjin post, a nevezano mnogo za temu, a i jer me baš smorilo bre to snishodljivo ophođenje prema mlađima od sebe.
 
Poslednja izmena:

Back
Top