JELA "NA BRZAKA"

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Koliko puta nam se desi da je potrebno spremiti ručak "na brzaka", da dolaze iznenadni (dragi) gosti (koje želimo da ugostimo), da smo u gužvi, da nam se ne kuva, ne sprema jelo...
Ovo je tema samo za "brzinska jela", odnosno recepte, a sve što iziskuje malo dužu pripremu tražićemo (i pisati) na nekom drugom mestu
 
Uopsteno ne volim i ne jedem cesto teska jela koja se kuvaju satima..dakle paste..pite..riba..meso na teflonu se sprema za 20-30minuta max..sad druga je stvar sto nas narod jede hleb sa shpagetama i ostane gladan posle rucka.:lol:.stoga za njih recept shpagete skuvati..procediti i dodati tunjevinu iz konzerve..moze se u to dodati pavlaka..ili paradajz+bosiljak uz neizostavno maslinovo ulje
 
O koliko vremena za pripremu jela je reč? Okvirno? Svesna sam, da je "što manje, to bolje", ali meni je, npr., 1sat o 30, min. maksimum za normalan, ne-brzinski ručak. a nekome je to možda i brzo... Samo vreme mi treba, i da li je očekivan i dezert?
 
Sve je relativno ... mislim ovo pitanje "koliko brzo". Niti smo mi jednako "brzi", niti su nam ukućani jednako nestrpljivi...
Dakle... računajte na jela do npr. 45 minuta (od početka do kraja).
I, da, paste, rižota i sl. su tu zakon, ali možda neko ima još nekih ideja i predloga?
 
ribu/meso sa roshtilja ili neku dinstanu/pohovanu teletinu, mladu piletinu,... brzo se spremi
povrce obareno npr
salata neka
supa (za goste moze i iz kesice) :lol:


paradjaz corba - malo ulja (tek da prekrije dno lonca) malo brashna, zagrejesh, promeshash, dodash paradajz sok, malo vode, zachine, rezanca, prokuvash. gotovo. max 30min.

skuvash jaja, posolish, pobiberish, ispasirash. dodash majonez i celer, kis.krastavchice (shta vec imash u fridzu) izmesash i gotova salata/namaz. max 20 min.
 
Riba, malo posoljena, prelivena sa par kapi ulja i par kapi limuna, umotana u foliju, pa u rernu.
Dok se riba peče, skuvati čorbu od bilo kakvog povrća kojeg ima u kući, uslov je samo, da se to sitnije isecka, što je tvrđe, posoli ili stavi začin,i na kraju doda peršunov list.Brže je ako se kuva u manje vode, pa se tek pred kraj doda još vode koliko treba i kad provri, gorovo je.
Dok se čorba kuva, staviti 1 šolju pirinča, začin i 2 šolje vode da provri, smanjiti na minimum, i kuvati poklopljeno dok ne upije svu vodu, za prilog.
 
Poslednja izmena:
Neko meso, važno je da nema kostiju i da je u tanjim komadima, staviti na teflon, i poklopljeno prepeći sa obe strane, pa posoliti.
Supa iz kesice, kojoj treba dodati celerovog lista, i malo limunovog soka, na kraju.
Varivo od tikvica: malo ulja u šerpu, mlade tikvice neoljuštene iseći na kocke, staviti začin, pa poklopljeno dinstati u spstvenom soku - kada se skine sa šporeta, dodati kiselu pavlaku i promešati.
 
Za čorbu iseckati u blenderu razno povrće i pirinač, sipati u vodu, začiniti po želji, i kada je gotovo, umešati kiselu pavlaku, malo aleve paprike i malo vinskog sirćeta, ili iz turšije.
Skuvati testeninu, ocediti, preliti sa malo ulja i izmešati da se ne zalepi.
Posebno napraviti preliv: malo ulja, bosiljka, origana, belog luka i dosta kečapa, prokuvati tek da provri, skloniti sa ringle, i dodati bibera. Posuti parmezanom, ili struganim sirom.
 
Moj sin voli ovo :Lici na Kineska jela:
Pileci file se sitno isecka i prodinsta na ulju. Za to vreme se skuva kafena soljica pirinca. U piletinu se doda smrznuti Kineski mix, malo soja sosa. Jos se malo prodinsta pa se u to doda pirinac i dobro promesa. Zacini po ukusu.
Pirinac moze da se jede i posebno.
 
Moja kci voli ovo:

Obariti pola kese makarona (integralne ili ako mora,obicne). Procediti i staviti u ciniju. Konzervu tunjevine ocediti i izgnjeciti viljuskom. Dodati dva sitno seckana kisela krastavca, malo soli, bibera,maslinovog ulja i soka iz tegle krastavaca (jedna kasicica). Iseckati makazama listove zelene salate na rezance. Pomesati makarone, tunjevinu i salatu. Napraviti preliv: dve kasike majoneza, jedna kasika senfa, jedna kasika pavlake, 1/2 kasicice vinskog sirceta, bosiljak ili origano, sve dobro izmesano. Pomesati sa predhodnim, sipati u ciniju za serviranje, ukrasiti kriskama svezeg paradajza i listicima koje imate (persun, bosiljak ..) Navedena kolicina je za dvoje. Vreme za pripremu do 30 min.
 
Meso:
1. riba zavijena u foliju pa ispečena u rerni (najduže traje dok se rerna zagreje)
2. dinstana piletina, ili pileće grudi isečene na štapiće i ispržene na malo ulja

Povrće:
1. bareni krompir, ili krompir "ispod sača" ispečen u mikrotalasnoj
2. ispržiti jedan luk, dodati tikvice sečene na kockice, zaliti sa vrlo malo vode, u kuvano dodati kiselu pavlaku i mirođiju.
3. bareni pirinač

Prilog:
1. Sos od kuvanog paradajza (u malo zaprške sipati paradajz, peršun, posoliti, ostaviti da malo kuva)
2. Bešamel sos sa mirođijom (u zapršku doliti mleko, začiniti mirođijom ili već ko šta voli, posoliti, zakiseliti)
 
U kesu za pečenje, staviti komade mesa, krompira i raznog povrća (po želji), malo posoliti i staviti u renu da se peče (može i u tek uključenu, ne mora se grjati rerna), i za to vreme skuvati čorbicu od kocke, (ili začina, ili sitnog povrća, šta se nađe), sa dosta celerovog lista, i kda je gotova, umešati jedni umućeno jaje. Po želji dodati: mleka ili jogurta, soka od limuna, ili samo aleve paprike.
 
heh meni najlakse samo baciti neku tjesteninu u kljucalu vodu, dodatak neki sosic, a ako imam jos extra vremena, zacas neke cuftice i to je to! :D to mi je licno, najlakse...na brzaka ;)

Evo kako ne gubiti vreme! Prvo uključiš rernu da se greje na maximum. Onda napraviš smesu za ćufte, klasika, kako već ko pravi. Dok smesa "odmori" staviš neku pasticu da se kuva. Kad proključa voda, samo ubaciš testo, pustiš da počne opet da ključa pa isključiš ringlu. Onda u pleh obložen peki-papirom kašičicama (kao griz knedle) vadiš ćuftice, zapečeš ih malo spolja, u međuvremenu staviš na drugu ringlu da se kuva neki sos tipa paradajza i kad bude na pola otprilike, samo izručiš ćufte u njega. Pošto je već rerna vruća, može u nju da se ubaci manji pleh sa pola mere eurokrem štangli, nikad ne omanu. Za ovu priliku bi ih valjalo na kraju poprskati malo zaslađenim mlekom.
 
Ja često spremam ovo: u dublji tiganj sipati ulje, naseckati pola pruta prazi luka (ili 1 glavica crnog), propržiti 5 minuta, dodati na kockice iseckanu piletinu, junetinu ili nešto drugo (možete dodati i ostatke pečenja pilećeg, ćurećeg,svinjskog), propržiti 10 minuta, dodati iseckane šampinjone, propržiti dok voda iz šampinjona ne ispari, začiniti vegetom, alevom paprikom i kiselom pavlakom.
Vreme potrebno za pripremu oko 30 min.
 
Mmmmmmmmm, praziluk! Uh, kako ga volim! U kajgani, restovanom krompiru, salati od bele rotkve, raznim varivima... To mi je naj,najdraži od svih dostupnih lukova! :zaljubljena: Odlično se slaže sa brokolijem recimo. Eto i predloga: izblanširati i izblendirati brokoli, u međuvremenu zagrejati ulje, propržiti kašičicu brašna ili gustina dok se ne razbiju grudvice, onda ubaciti kolutiće praziluka, pa onda onaj brokoli, naliti paradajzom i vodom i kad proključa, ubaciti kockice za supu i sitne kockice krompira. Povremeno mešati i dolivati vodu a gotovo je kad je krompir kuvan. Super je sa kiselom pavlakom. Ne sprema se dugo, samo mora brzo da se ljušti i secka. Mada i to zavisi od količine.
 
Upravo sam se setila jedne salatice koju sam često pravila ranije a menja ceo obrok: zelena salata oprana i iscepkana na listove a veći listovi na manje komade, konzerva neke tunjevine sa nekim povrćem, meni je omiljena bila Isabel ensalada californiana, pečeni, oljušteni suncokret (može i golica ili nešto treće tipa badema, kikirikija...) i majonez, jako mala količina, samo da to sve malo sjedini. Ja sam obično uzimala onaj posni.
 
Ovo je recept za one koji vole salate. Možete dodavati svega i svačega ali je osnova mala konzerva crvenog meksičkog pasulja,mala konzerva graška,mala konzerva kukuruza šećerca. Sve ovo se opere hladnom vodom u cediljki i sipa u veliku činiju.
Zatim dodati na kolutove iseckan praziluk, šargarepu. Takodje možete dodati i malo obaren karfiol ili brokoli, svež kupus (jako lepo izgleda ljubičasti).
Posolite, stavite ulje i sirće i ostavite u frižider da odstoji.
Druga varijanta je da u sve to dodate iscepkano na vlakna meso i to bilo koje (ostaci od nekog pečenja) i pavlaku.
Pažnja: treba vam veeeelika činija
Vreme pripremanja 20 min.za seckanje:D
 
Dok čekam da odstoje makarone, da još malo nabubre, sad ću da upržim malo ljubičastog luka pred kraj ću da dodam malu konzervu tunjevine i kečap a kad skinem s ringle i kiselu pavlaku. Ko posti, može i bez pavlake.
 
pa špagete karbonare su jako brze naročito od kad postoje one kesice C nadeva za njih. Špagete ili čak i čipkaste makarone se skuvaju (pakovanje) proprži na margarinu (nada i na ulju ne menja stvar) 400g (može i više naravno) pančete i šunke, i vrlo je bitn asinhronizacija da dok se to prži a špagete su i dalje vrele za par minuta po uputstvu sa kesice napravi se sos u kojija dodam i čašu ili manje kisele pavlake i mašičicu majoneza (mada ne mora) i sve se vrelo umeša. Predhodno narendam za one koji hoće i kačkvalj.
 
inače ja često pečem meso i piletinu u kesi za pečenje i odlično je. Skoro sam u kesi pekla i punjene lignje i one su odlične. Nikad nisam tako ribu spremala i pitam se da li je neko od vas to probao
 

Back
Top