JELA "NA BRZAKA"

Neko mi premestio temu.. :sad2: ..Dobro je imam 16 godina..Moji su na putu kao sto svi znaju...I ja moram nesto da JEDEM!!!!!!!!!!!!!Ne prenemazem se..!!

Tema je premeštena jer postoji slična.
Ako želiš da naučiš nešto da spremiš, ne budi lenj već pročitaj ono što je već napisano - od početka ove teme.
Ako hoćeš da se prenemažeš - imaš pdf "tinejdžeri".
Isto važi i za ovu tvoju ekipu.
 
Ljilja MMM juce sam isprobala harmonika krompir. Mnogo je ukusno samo ja nisam uspela da se snadjem da to lici na harmoniku. Ili sam previse zasecala tj. skroz isekla, a kada lepo isecem krompir onda u tu supljinu ne mogu nista da smestim (valjda sve bilo predebelo iseckano). Na kraju sam deo priloga stavila u te supljine a deo odozgo. Sledeci put cu skroz iseci i redjati u redove, svaki krompir posebno. Ali ideja je odlicna, moj problem sto ne umem da je sprovedem u delo.

Sanja d, to sa staklenom vatrostalnom cinijom se desilo mojoj mami jos jako davno (mozda su sada boljeg kvaliteta:)
Cak nije nista pravila nego joj je nesto zasmetala i nije imala gde da je stavi pa je stavila na sporet gde je elektricna ringla vec neko vreme bila iskljucena. Naravno, znala je da je topla, ali kao ima ona vatrostalnu ciniju. I onda je samo pukla(naprsla, slomila se, vise ne znam tacno)

he, he, tvoja mama kao da je bila u školskoj klupi sa mojim tataom.I on je kad smo bili klinci, hteo da nam podgreje na brzaka ručkić koji je bio u vatrostalnoj činiji.Ljudi moji, kao da je eksplodirala bomba.Ribali smo kuhinju danima.I posl etoliko godina ostala nam je pesmica Pire krompir ne mož da vidiš.z:Dz:Dz:Dz:D
 
Evo jednog jela koje ja često spremim "na brzaka"
U vatrostalnu posudu stavim pakovanje zamrznutog đuveča, dodam tu još 1 glavicu isečenog crnog luka, 1 šaku predhodno probarenog (dovoljno 2-3 minuta da vri) pirinča, list lovora, vegetu, so i biber. Sve se to nalije vodom da ogrezne, izmeša se, doda se malo ulja po potrebi a ko voli može na vrh svega staviti kobasicu, suvu slaninu i sl. Obavezno se pokrije folijom i gurne u rernu i posle dvadesetak minuta jelo je spremno za klopu:cao:
 

Back
Top