Jelovnici za macke..

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
Sta vasa macka voli da jede
Ja imam tri macke i sve tri biraju gospoda
jedan voli bareno jaje, dok drugi to nece da jede,Drugi poludi kada vidi dzigericu,a treci kada vidi suvu hranu,,
..
Zivo meso mleveno jedu dva macka,dok mala mackica,nece
Ja vise nemam ideju sta da im dajem
Sada bas i nisam u mogucnosti da im kupujem svaki dan zivo meso i dzigerice
dajte mi ideju,,,Dakle pitanje je
Sta sve jedu vase mace?
 
Imam negde link za kuvar za machke, pogledachu vecheras...
Evo ti jedan recept, svih 5 maca koje hranim ovo rado jedu:
Sipash vodu u sherpu (ili supu ako imash) shaku pirincha, jedan krompir iseckan i jednu shargarepu, (ili zamrznuto povrche za supu) ostatke mesa od ruchka ili konzervu tunjevine, jednu konzervu machije hrane, par tableta vitamina za mace, i prokuvash. zatim rastopish zzelatin u hladnoj vodi da nabubri pa umeshash u toplu smesu. Kad se ohladi i zzelira, servirash macama. Mozzesh posuti suvom hranom onda sve jedu. :D
Mace ne bi trebalo da jedu belance i mahunasto povrche, tako sam prochitala....
 
Već ima tema o ishrani pasa i mačaka, mislim da bi ovo moglo tu da se uvrsti. (Eto još jednog primera da nam treba reorganizacija i strožije moderisanje po nekim pitanjima!)

Ima još jedna "koska" oko mačije ishrane-njima je taurin esencijalna aminokiselina-ne mogu same da ga sintetišu a neophodan im je (kao i malim psima) za normalno funkcionisanje.
 
Ovaj recept gore zvuci ludo, majke mi :D. Moje z. krizu. Podugacak tekst bi sad bio da navodim sve sto mi rade. Probala sam sa vaspitnim merama u fazonu, to sto serviram ima da jedete, kad onda najstariji ljubimac poce da mi se stresira i - eto ti belaja... Dajem im jednako svima, ali gledam da potrefim bar neki obrok svakome po volji. Mislim i mene, inace, tako drugi tetosu svaki dan, malo morgen...:hahaha:
 
Već ima tema o ishrani pasa i mačaka, mislim da bi ovo moglo tu da se uvrsti. (Eto još jednog primera da nam treba reorganizacija i strožije moderisanje po nekim pitanjima!)

Ima još jedna "koska" oko mačije ishrane-njima je taurin esencijalna aminokiselina-ne mogu same da ga sintetišu a neophodan im je (kao i malim psima) za normalno funkcionisanje.

Preciziraj molim te ovo oko taurina...kako je najbolje da im ga obezbedimo?
 
Preciziraj molim te ovo oko taurina...kako je najbolje da im ga obezbedimo?

Kvalitetnija fabrička hrana (tipa Royal Canin-a) ga sadrži u neophodnim količinama tako da ne bi bilo zgoreg bar povremeno im uvaliti malo granulica ili ih, ako već neće ovako da ih jedu, ubaciti u taj fenomenalni recept (i meni je pošla voda na usta :rumenko:). A pošto nisam baš najiskusniji mačkar, više sam ljubitelj sa distance (splet nesrećnih okolnosti) ne mogu da dam nijedan više savet. Pominjane su svojevremeno razne travčice i biljčice ali niko im nije znao latinski naziv tako da ja nisam skontala o čemu se konkretno radi.
 
A šta ja da radim sa Royalom kad nemaju mokru hranu.... moja gleda u one granule i u fazonu je ''šta ja sad sa ovim da radim''??? Mica jede te sosiće pomešane sa kockicama džigerice ili ribe kako kad... sosiće joj ne možemo izbaciti jer ih razmućkamo sa vodom i to je sva tečnost koju ona unosi u organizam :eek:
 
Nalij ga domaćom supicom ili jogurtom, posle par minuta se lepo natopi. Ni Gizmo nije hteo da jede granule, neke čak ni tako potopljene (mada paprikaš obožava, to mu je omiljeno jelo, Profilum čak ni u njemu nije dolazio u obzir) ali RC i one braon, bez veštačkih boja Pedigree yunior i Whiskas, naročito jagnjeće, rado jede. (Ovo je bilo čisto kao ilustracija probirljivosti.)
 
Jede sta stigne. Najvise voli ono meso iz konzerve i to posebno govedinu i zecetinu. One suve keksice za macke nece ni da pomirise. Voli i piletinu, snicle, kuvano meso iz supe, slaninu ... a verovali ili ne jede i maslinke bez kospica, zumance, kacamak ...
 
Nalij ga domaćom supicom ili jogurtom, posle par minuta se lepo natopi. Ni Gizmo nije hteo da jede granule, neke čak ni tako potopljene (mada paprikaš obožava, to mu je omiljeno jelo, Profilum čak ni u njemu nije dolazio u obzir) ali RC i one braon, bez veštačkih boja Pedigree yunior i Whiskas, naročito jagnjeće, rado jede. (Ovo je bilo čisto kao ilustracija probirljivosti.)

Probali sve! Za 7 godina smo vala sve probali... pre sterilizacije je jela sve, od 2001. samo probrano... Jednom smo joj dali filete od lososa (a pre toga ih tata isekao na froncle, izvadio sve moguće koščice itd) a ona pomirisala i uradila ono ''povrać'', znate kako izgleda kad ima nagon za povraćanje... okrenula se i otišla :(
 
Evo jednostavnog recepta za probirljive mace, ja ih imam dve pa vi vidite:

Probirljivim macama koje nece ni najfiniju hranu da jedu, ili nece bas ono sto su do juce obozavale, ili se namrste i okrenu od fileta lososa ili tunjevine, macama koje se gade na granule RC ili Wiskas teletinu u belom sosu, svim takvim i slicnim macama jednostavno

NABAVITE KUCU!!!!!

I svi ce jesti sve, bilo da je za mace ili za kuce, u kesicama ili granulama, kuvano ili sveze.
I nikada nece okrenuti glavu od cinije dok god u njoj i trunka necega ima. Eto, toliko od mene i mog iskustva.:zurka::heart::heart:
 
on voli majonez, ona voli puter
on voli sladoled, ona voli sir
on jede i pastete, ona samo hranu u sosu
oboje jedu granule samo kad moraju :),
vole curetinu, piletinu, teletinu. ne vole jaja
debeli voli da igra fudbal sa zrnom grozdja :lol:
oboje se teleportuju u kuhinju kad sam ja tamo
 
E al' su vam zahtevne macketine, neverovatno.:lol:
Moj macor se navukao na Royal Canin granule, one u obliku prstencica, nista drugo nece da jede. Jes' da su skupe, ali kada vidim ovde sta sve mace rade svojim vlasnicima, platila bih duplo tu cenu samo da ne moram da se cimam jos i sa njegovom hranom. Dovoljan mi pas koji izvoljeva.
Macak se inace gnusa kuvane hrane, osim granula jede samo zivo meso povremeno, hoce nekad malkice sira i ponekad pileca prsa ili pecenicu. Voli neke slatkise, kojih pojede kao da je vrabac, i to je to.
On sam regulise svoju ishranu jer mu cinija sa granulama stoji non-stop, pa u jesen jede vise i cesce, a u prolece i leto redje i manje.
 
Evo jednostavnog recepta za probirljive mace, ja ih imam dve pa vi vidite:

Probirljivim macama koje nece ni najfiniju hranu da jedu, ili nece bas ono sto su do juce obozavale, ili se namrste i okrenu od fileta lososa ili tunjevine, macama koje se gade na granule RC ili Wiskas teletinu u belom sosu, svim takvim i slicnim macama jednostavno

NABAVITE KUCU!!!!!

I svi ce jesti sve, bilo da je za mace ili za kuce, u kesicama ili granulama, kuvano ili sveze.
I nikada nece okrenuti glavu od cinije dok god u njoj i trunka necega ima. Eto, toliko od mene i mog iskustva.:zurka::heart::heart:

:klap: Zone-nutricionista! :hahaha:
 
moj bivsi decko je bio dreser....spominjao je da za lepsu i meksu dlaku mackama i kuckama u hranu stave jedno zivo jaje...
ja to kada uradim,moje razmazene macke samo pomirisu i odu,,pa makar da je to i pileca dzigerica
.... a da, takodje mi je spominjao da zivotinjama daju kacamak,,,pricao je da je to dobro za crevne parazite
..
ja skuvam kacamak,,,najmanja maca ,pojede kacamak ,cak i ako je stajao cele noci u posudi zza hranu
...
a ostale macke ,,,nece ni da ga pomirisu
 
Pomeshash ga sa hranicom iz konzerve ili nechim shto vole....
Inache, mislim da mace ne bi trebala da jedu zzivo belance....
Postovachu josh poneki recept iz kuvara, odshtampala sam ga sebi...:ok:

Chaj od machije trave:2 kafene kashike machije trave
2 dcl vode

Sipati u flashu, zatvoriti i muchkati dok voda ne pozeleni. Servirati macama


Mishburger:

shaka mlevenog mesa
malo sitno seckane kobasice
2 kasichice brashna
1 jaje
malo machije trave

dobro umesiti sastojke, formirati male pljeskavice i pechi 5-7 minuta sa obe strane. Kada se ohlade, servirati maci (ako je potrebno, isechi na sitnije komade)


Eh, a Taurin se nalazi u vitaminskim tabletama za mace i dobro ih je izdrobiti i ubaciti u redovnu porciju
 
E al' su vam zahtevne macketine, neverovatno.:lol:
Moj macor se navukao na Royal Canin granule, one u obliku prstencica, nista drugo nece da jede. Jes' da su skupe, ali kada vidim ovde sta sve mace rade svojim vlasnicima, platila bih duplo tu cenu samo da ne moram da se cimam jos i sa njegovom hranom. Dovoljan mi pas koji izvoljeva.
Macak se inace gnusa kuvane hrane, osim granula jede samo zivo meso povremeno, hoce nekad malkice sira i ponekad pileca prsa ili pecenicu. Voli neke slatkise, kojih pojede kao da je vrabac, i to je to.
On sam regulise svoju ishranu jer mu cinija sa granulama stoji non-stop, pa u jesen jede vise i cesce, a u prolece i leto redje i manje.

e pa slusaj ovo
ja sam imala macku,mislim da nikada necu imati takvu macku,,bila je prelepa i nakako posebna
i naucila je da na svoj nacin komunicira sa nama,ali to je posebna prica
DakleMmm,
omacila je dva maceta,i lepo ih je hranila i brinula se o njima,cak je jos dok su bili slepi dozvoljavala da ih drzimo
REcimo,,dodje do tebe i natera te da ides za njom,,,i dodje do kutije sa macicima i gleda tebe i gleda njih
,,kada uzmes slepo mace u ruku ona se onda umiljava ,,kao odobrava ti,,,to je i htela
elem
dok je doila kupovali smo joj granule ,na kojima pise
ZA MACKE DOILJE
.... DAVALI SMO JOJ POVREmeno i drugu hranu ali te granule najvise,mislili smo cim je za doilje da ima unutra kalcijuma kalijuma itd
sve sto joj treba za proizvodnju mlaka
posle 2 meseca
macki je pocinjala dlaka da opada
,,,da ne pricam vise ,,ali macka je ,,,otisla na onaj svet,,,,, zasto? jer je u ishrani imala nedostatak kalcijuma,,,
toliko o granulama
 
MOJ JEDE GRANULE...kupujem mu razne...sa povrcem, pilece, govedinu...i tako.
E sada to pojacavam sa WISKASOM...u konzervi (na slici GIGI i WISKAS)
Ali NARAVNO..kada se jede za stolom , prvi je za stolom, oću reći pod stolom ;)

Znaci, bez domace kuhinje OPET NISTA :D

Kad oseti pečenje...Gigi poludi...piletinu da ne pominjem :D

DSCN2386-1.jpg
 
MILEVA....

Zamisli da pitaju nekog seljaka koji kući ima mačora onako ugojenog koji prede pored šporeta

...šta je to WISKAS, GRANULE, GIMPEK....
da li mu ima taurina u ishrani.....:hahaha:

uzo bi motku prvu na meti
MRSH NAPOLJE...sta vi tu meni špansko selo...
 

Back
Top