Prevrtanje po stomaku!MOLIM VAS ODMAH ODGOVORITE

P

pitalica

Gost
Doktorice,vec dva tri dana me muci stomak.Jedno jutro sam se probudila i bilo mi je muka.Onda sam taj dan jela samo voce da bi malo umirila stomak.Sljedeci dan,u stvari danas,mi se stalno ide u wc.Cijeli me stomak boli.Cini mi se i zeludac i crijeva mi se okrecu.Molim vas recite mi sta bi moglo biti jer sam se uplasila.Stolica mi je sada rijetka(poslije kivija,mandarina i sl.)Prije mi je bila tvrda jer u glavnom jedem suvu hranu,a o slatkisima i da ne govorim.Uzela sam neke septolete za zeludac RANITIDIN.Hocu li ih koristiti?Prije gotovo mjesec dana sam jela neke vocne jogurte koji su bili pred istek roka.Da nisam zatrovala crijeva ili slicno?molim vas odmah mi odgovorite jer imam osjecaj da mi se u stomaku sve spetljalo!Imam 18 godina.I ne znam da li je vazno da sam dva mjeseca drzala dijetu bez slatkisa.
 
Cajna dijeta...to znaci ne jesti voce nego samo dvopek i caj,jedno 2 dana,pecene jabuke,bareni krompir i supice iz kesice,kisela voda(da nadoknadis tecnost koju si izgubila zbog cestih stolica).Da se malo umiri stomak.
A o menjaju rezima ishrane cemo posebno,zasto ne jedes kuvano?Ne mozes da zivis na suvoj hrani...

Kod tebe je verovatno u pitanju neki stomacni virus,bice sve ok za 2 ,3 dana.
Ukoliko se nastave bolovi i prolivi javi se lekaru.Ranisan nemoj uzimati.
 
je l' mogu ja, molim vas, nesto da pitam, cisto da ne otvaram novu temu?
trenutno sam na dijeti, i imam problem sa krcanjem stomaka! jedno sat vremena posle obroka, a cesto i krace pocne da se javlja i ne smiruje se dok se ne najedem! probala sam da pijem puno vode ili kafe, ali izgleda da tecnost ne pomaze! sta da radim? postoji li neka laganija hrana, koja moze da 'zavara' stomak?
 
dr:
Cajna dijeta...to znaci ne jesti voce nego samo dvopek i caj,jedno 2 dana,pecene jabuke,bareni krompir i supice iz kesice,kisela voda(da nadoknadis tecnost koju si izgubila zbog cestih stolica).Da se malo umiri stomak.
A o menjaju rezima ishrane cemo posebno,zasto ne jedes kuvano?Ne mozes da zivis na suvoj hrani...

Kod tebe je verovatno u pitanju neki stomacni virus,bice sve ok za 2 ,3 dana.
Ukoliko se nastave bolovi i prolivi javi se lekaru.Ranisan nemoj uzimati.
Hvala vam na odgovoru.A za suvu hranu ne znam ni sama...jednostavno sam navikla ...Volim da jedem pa kad pojedem nesto laganije kao da i nisam nista pojela,pa onda "navalim" na "suvu" i td...Ali moracu se naviknuti...
 

Back
Top