Quadro Fx 5800- novi svet

NE NE NE NE i po 100 puta NE , ova grafička kartica nije namenjena za igranje i za igrače , ona je pre svega namenjena grafičkoj obradi , 3d i 4d efektima , rendering u nekim ultravisokim rezolucijama i slično. Profesionalcima u radu da olakša posao tj ubrza rad , najverovatnije !
 
Svaka prosecna graficka je bolja u igrama od te,a da ne pominjem one malo jache.

3d max,Maya ...100 miliona poligona ,nema bagovanja i dobar real-time rad ali opet i stariji modeli quadro se dobro nose sa svim ,ne znam cemu ovo da graficka bude 5 generacija od zahtevnosti te industrije...Jos ne postoje adekvatni Cpu za vako nesto
 
Ja imam trenutno u kompu Quadro FX5600(1,5GB) :Ne mislim da je sporija od prosecnih gafickih kartica(u igricama je podjednako dobra kao pandan-u ovom slucaju 9800GTX).Meni inace sluzi samo za igrice,ali kada je naletelo po ceni manjoj od 9800GTX(uz to i nova),ne valja se baciti:D.ja sam jednom prijatelju pre oko godinu dana prodao Quadro 3450....Imao je u kompu neku modovanu 8800.Sta mislite koja je bila brza? Quadro je bila brza -iako je iz serije 7XXX.Eh da te to samo videli...Prikazivao mi je testove koje sluze za profesionalne kartice,i necete mi verovati -ta Quadro je bila brza za oko 250%.Desavalo se da 8800 i ne pokrene test....SAda cu mu nositi ovu moju,a uzimam od istog dobavljaca PLEX(covek samo to moze da nabavlja nazalost).
Znaci za ljude kojima sluzi ta kartica(profesionalce) ,ona je od neprocenjive vrednosti.opet onima kojima sluzi za igranje-normalno da nece sluziti(ona ce sluziti,ali po kojoj ceni?).Daleko od toga da ne vredi nista.
Pozdrav.
 
Daje 10-15fps manje u igrama sto ne znaci da nije jaka,vec nije optimizovana j b g
Adekvatna zamena za rendering cpu-a ,mada ne razumem sto bi neko dao 3000$ za nju i kupio slab intel core kad za te pare moze da kupi dva extreme desktopa i upari ih .lupam npr ,postoje bolja resenja za te pare i za igre i za profi
 
NE NE NE NE i po 100 puta NE , ova grafička kartica nije namenjena za igranje i za igrače , ona je pre svega namenjena grafičkoj obradi , 3d i 4d efektima , rendering u nekim ultravisokim rezolucijama i slično. Profesionalcima u radu da olakša posao tj ubrza rad , najverovatnije !

Потпуно си у праву, картица је за профи употребу и без обзира на поменути хардвер не мислим да би постизала спектакуларне резултате у играма.
 

Back
Top