Nepristojni gost

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
Šta vas najviše nervira kad vam gosti dođu
Tj šta vam najviše smeta kod istih
mene npr mnogo nervira kad se gosti predugo zadržavaju, dođu oko podneva, a odu tek kad ja kažem, ej ajde izvini, ja moram u krevet
nervira me kad mi neko diđe u kuću, pa počne da mi soli pametn o vaspitanju dece, tj kad mi nalazi zamerke. Ispočetka se rapravljam, ubeđujem - pravdam ali kad mi dozlogrdi ja kažem - svoje vaspitne metode primeni na svojoj deci
nervira me kad neko dođe, plus toga najavi se, a neće da pije kafu niti da pojede kolač,, a naročito kad dođe na dečji rođendan, a neće toru
ima toga još, samo da se setim....
 
Ja volim goste.Meni mali krug ljudi dolazi u kucu i svi su mahom pristojni.Ne izuvaju se,nemaju zamerke,uvek se posluze kolacima i kafom i to i po dva put,uvidjajni su po pitanju vremena...
Nisam nesto za ovu temu podobna...
 
Meni se desavalo da mi se gost vrati u kucu iako je zavrsen rodjendan i ja perem sudove, a on se vratio da jede ponovo, verovali ili ne?:banovati:
Jednom je jedan krele digao noge na sto, kod nas se zatekla moja zaova koja ga je tako isprasila da je zaboravio kako se zove:hahaha::klap::banovati:
Mrzim goste koji puste dete da radi sta hoce nimalo ne misleci o njmu dok se oni napricaju siti, a ja treba da pazim i na njihovu decu (ovo mi se desavalo x puta):rtfm:
Mrzim goste koji pricaju neumesne i masne sale u drustvu koje nije prikladno za takav vid komunikacije, kao ni goste koju insistiraju na preteranom intimiziranju i prepricavaju mi svoje bracne probleme ili detalje iz spavace sobe:roll:
Mrzim gosta koji kako dodje pocne da mi vredja ostale goste:roll: a pri tome misli i da je najpametniji:roll:
Ma ima svasta, ali ovo su najbolniji primeri
 
Ja volim goste.Meni mali krug ljudi dolazi u kucu i svi su mahom pristojni.Ne izuvaju se,nemaju zamerke,uvek se posluze kolacima i kafom i to i po dva put,uvidjajni su po pitanju vremena...
Nisam nesto za ovu temu podobna...

ma volim i ja goste
imam i ja dosta prijatelja koje volim
volim kad mi dragi ljudi dođu sa kojima se sita ispričam, kad mi dragi ljudi dođu i kad ja kod njih idem
ali.... nisu baš svi gosti takvi
 
Meni se desavalo da mi se gost vrati u kucu iako je zavrsen rodjendan i ja perem sudove, a on se vratio da jede ponovo, verovali ili ne?:banovati:
Jednom je jedan krele digao noge na sto, kod nas se zatekla moja zaova koja ga je tako isprasila da je zaboravio kako se zove:hahaha::klap::banovati:
Mrzim goste koji puste dete da radi sta hoce nimalo ne misleci o njmu dok se oni napricaju siti, a ja treba da pazim i na njihovu decu (ovo mi se desavalo x puta):rtfm:
Mrzim goste koji pricaju neumesne i masne sale u drustvu koje nije prikladno za takav vid komunikacije, kao ni goste koju insistiraju na preteranom intimiziranju i prepricavaju mi svoje bracne probleme ili detalje iz spavace sobe:roll:
Mrzim gosta koji kako dodje pocne da mi vredja ostale goste:roll: a pri tome misli i da je najpametniji:roll:
Ma ima svasta, ali ovo su najbolniji primeri

Gosti, ******.. to ti dodje neshto kao losh dan.
 
Mrzim goste koji puste dete da radi sta hoce nimalo ne misleci o njmu dok se oni napricaju siti, a ja treba da pazim i na njihovu decu (ovo mi se desavalo x puta):rtfm:
Mrzim goste koji pricaju neumesne i masne sale u drustvu koje nije prikladno za takav vid komunikacije, kao ni goste koju insistiraju na preteranom intimiziranju i prepricavaju mi svoje bracne probleme ili detalje iz spavace sobe:roll:
Mrzim gosta koji kako dodje pocne da mi vredja ostale goste:roll: a pri tome misli i da je najpametniji:roll:
Ma ima svasta, ali ovo su najbolniji primeri
Ovo su sve primerCi koji i mene izluđuju... Lepo si ih izdvojila. Mda, takvi kod nas ni ne dolaze; ubrzo oni počinju da se osećaju neprijatno :mrgreen: I da dodam samo, mrzim goste koji se nisu najavili; ko god da su (uključujući mamu ili tatu; i brata i mog i njegovog)
Inače nemamo često goste, jer nemamo baš uslova za goste :( I to mi je baš žao
 
Volim da mi prijatelji i uža rodbina dolaze u goste i da ja njih posećujem .... navikli smo da satima sedimo zajedno... nekada se smejemo, nekada ćutimo ..... ali nam nikada nije dosadno. Kod njih sve volim i ništa im ne zameram.

Kad govorim o ostalim gostima (poznanici, dalji rodjaci itd) NE VOLIM:
1.Nezvane goste - uvek sam insistirala na tome da mi se ljudi najave - prvenstveno zbog organizacije i poštovanja moga vremena (kao što se ja uvek bar dan ranije najavim njima)

2.Nekulturne goste - one koji dodju kod mene i drže danak ili zajebavaju ostale ljude koji su tu ... spremni su na žučne rasprave i svadje (npr. muž od moje kume je takav, pa ga uvek izolujem :mrgreen:)

3. Goste nesavesne roditelje ... koji dodju sa svojom decom i puste ih ''da rade šta hoće'' dok oni mirno ispijaju svoje kafe i puše cigare .... a ja letim po kući i sklanjam pred decom, trzam se da ne padnu i sl.
 
Mrzim goste nesavesne roditelje! Ja stvarno volim decu i nije mi problem da igram sa njima neku igricu na kompu, da slazemo zajedno slagalice, da igramo Guess who... Ako su devojcice onda oblacimo Barbike :) Sa decacima se igram auticima... Ali ima neke dece koja bi samo da jurcaju kroz stan i lupaju raznim rekvizitima :lol: Ok, ja razumem da su deca zivahna, da hoce da isprobavaju granice, ali necu da dozvolim da mi prave haos, a da roditelji piju kafu kao da to nisu njihova deca. Ja ne mogu i ne zelim da se derem na tudju decu, da ih zakljucavam u sobu ili da ih bijem.Ali neka granica mora da postoji.
Nemam problema sa nenajavljenim gostima :)
nervira me kad neko dođe, plus toga najavi se, a neće da pije kafu niti da pojede kolač,, a naročito kad dođe na dečji rođendan, a neće toru
J b g, mozda to ne piju/ne jedu, a da ih posluzis sokom? :) Ja ne volim torte, mogu da uzmem kad je rodjendan i da mrljam nesto po tanjiru, sto obicno i uradim kada je rodjendan :lol: Ali kad sam u gostima kod nekog 'onako' , uglavnom se zahvalim i odbijem tortu.
 
[:)

J b g, mozda to ne piju/ne jedu, a da ih posluzis sokom? :) Ja ne volim torte, mogu da uzmem kad je rodjendan i da mrljam nesto po tanjiru, sto obicno i uradim kada je rodjendan :lol: Ali kad sam u gostima kod nekog 'onako' , uglavnom se zahvalim i odbijem tortu.[/QUOTE]

ma ok ako ne piju kafu, rayumem da nešto i smeta , ne sme da jede itd, ja sve poštujem
npr imam jednog druga vegetarijanca, neko posti, ne mora da se sili da se ja ne bih uvredila i ja uvek pitam: a jel može to i to. Uvek ponudim kafu, sok i kiselu vodu, to uvek imamo u stanu, a ako se gost najavi, onda umesim ili bar kupim kolače, keks
pa valjda nešto od svega toga sme da jede, tj pije
Mislim ja sam kafu i tortu navela kao primer, ali ne vilim (ajde da ne kažem nervira me - to je ajde jaka reč) kad neko ode od mene a baš ništa nije uzeo
nekako imam utisak da se time što ćeš popiti bar čašu vode iskazati poštovanje i čak poverenje prema osobi kod koje si došao u kuću
 
Kod moje najbolje drugarice me nervira sto stalno kasni i to bas puno, X puta smo se oko toga zakacile, ali dzabe...ipak, nju volem pa sam subjektivna i prelazim preko toga manje-vise uvek. Kod ljudi koji mi nisu tako bliski nervira me:
- kada dodju pa ne umeju da odu, odnosno ne umeju da procene koliko je dovoljno sedenja
- kada dodju nenajavljeni i ocekuju da ih docekas super srecan i spreman
- kada dodju pa se ponasaju kao kabadahije u bilo kom smislu
- kada pricaju neumesne stvari (narocito me nerviraju muskarci sa onim debilnim sovinistickim i seksistickim pricama kada je prisutno nekoliko devojaka koje se samo kiselo smeskaju da jbga ne bi doslo do neprijatne situacije)
- nisam imala taj slucaj, ali verovatno bi me nerviralo i kad bih morala da jurim tudju decu po kuci i da ih ja vaspitavam, to je sto posto dno zivota
 
e da
došla jedna rođaka mog muža ostala 2 - 3 dana, živi u drugom gradu
a moj stariji sin tad imao nepune 3 god i navikao da spava popodne, ali pošto smo imali goste, nju i njenu ćerku, bilo mu interesantnije da bude sa njima nego da spava
e došlo predveče, moj sin nervozan, nervozan, jer nije spavao popodne a rano mi bilo da ga stavljam još u 7 sati po letnjem vremenu na spavanje
i ajde da ga smirim,ja ga izvedem napolje, njega i mlađeg sina u kolicima
a kod kuće ostanu muž, rođaka i njena ćerka
i vraćamo se mi posle 45 min i razmišljam kako ću sad na brzinu da mu dam da jede, da ga okupam i da u pola devet spava jer je već postao neizdržljiv
a oni kod kuče udarili u generalku:hahaha:
pomerili krevete da usisaju i sve pomerili
ajde naranim ga ja uz **** i stavim nekako da spava.....
mislim izlišno je napominjati da ako je htela da pomogne, prvo trebala da se dogovori sa mnom, jer to je bila njena inicijativa
 
Ја јако бирам са ким се дружим, мени моји гости не сметају.
Било је оних које сам морала да научим да се најаве, али сад све функционише.
А кућа је пуна гостију разних, углавном.
Кад ми не прија да дођу, дођу неки други пут.
 
mene izluđuju roditelji koji previše dozvoljavaju deci, recimo gadi mi se kad vidim da malo dete gurne ruke u činiju sa recimo čipsom, kikirikijem i sl. sve ispipa, ili još gore uzme stavi u usta pa posle vrati u činiju (naročito važi za suhomesnato) a roditelji na to ne reaguju.
nervira me i kada neki recimo svojom viljuškom kreću da prevrću po mesu u tanjiru nabadajući svako i tražeći bolje parče.
nerviraju me ljudi kod kojih je recimo izbor pića krajnje oskudan ili ga i nema (da se razumemo ne smeta mi to ) nego kad odu u goste krenu da se izmišljaju te piju ovo te ono i sl.
nervira me kad neko posluži hladno jelo
nervira me kad neko kasni na neke zakazane večere ručkove i sl.
 
Najvise su me nervirali oni koji se sami pozovu da ostanu 2,3 dana,to sam sve odjurila,sada sede od jutra do mraka.:roll:
Narocito me nerviraju nenajavljeni,koji mi sve zivo poremete u kuci,propadne mi sve sto sam planirala taj dan.Kada su deca bila manja,narocito,nema spavanja popodne,razbiju mi ceo koncept dana.

Nervira me i kada dodju sa malim detetom,ostanu dugo,dok im dete ne zakunta na stolici,a oni nemaju nameru da idu,e onda mi bas bude neprijatno.

Ima i onih finih,da ne bude da su svi nepozeljni.
 
Ne ljubim ne najavljene goste koji mi banu da provere sta sam to novo kupila, sta to majstori rade u stanu i sl. Obicno dolaze u tandemu (jedan upadne u stan kao slucajno pa odjuri na mesto novih desavanja u kuci, a drugi je u sacekusi ispred vrata koja kad se otvore on se iznenadi da mu je rodjak/a tu pa i on upadne unutra da izvrsi pregled situacije rengenskim pogledom...:rtfm:). Prosto je diiiivnooooo imati takve posetioce... :dash:
 
Ja mrzim samo nepozvane goste, a takva je većina moje rodbine :besna: (što je dobar ovaj smajli :D)
Moram da budem pristojna i uviđavna prema njima iako oni nemaju te manire, jer u suprotnom se moj otac ljuti i onda me opanjkava cela rodbina.

A ne nervira me toliko to što dođu nenajavljeni nego što me nerviraju njihovi maniri pa moram psihički da se pripremim za njih, a to ne mogu kad se ne jave unapred.
Ti gostinski "maniri" moje rodbine se ogledaju u tome da traže odmah sa vrata da jedu i sami otvaraju frižider i počinju da žderu. Onda sa prepunim ustima prigovaraju i komentarišu kako baš i nije naročito ukusno :eek: I pojedu sve do zadnje mrvice.
I naravno ne odlaze kući dok ih ne zamolimo. A užasno su dosadni.
 
tako nepristojni i meni nevazni gosti vise ne dolaze.Druzim se samo sa ljudima koji me opustaju i sa kojima se osecam prijatno.Znaci nebitno da li je to familija ili prijatelji.Ne zelim da me iko opterecuje i da me za bezveze boli glava.
Nisam ih ja na neki nepristojni nacin odbila vec polako i postepeno.
 

Back
Top