Nepristojni gost

Nemam vise tih problema. Desetkovala sam goste.
A ove koji se preostali, prevaspitala.
Ja se najavljujem, pa isto ocekujem od njih.
Kad mi se vidja sa ljudima, cimnem telefonom i pitam fino , dal primaju goste ili dal kuvaju kafu ? Ne? Zauzeti ste? Ajd pa zdravo . cujemo se.Nema ljutis. Isto ocekujem i ja od drugih.

Bilo je raznih situacija. Ja sam imala psa u stanu, vaspitanog, koji je znao gde mu je mesto, pa eto da ga vezem zato sto je neko resio da dodje. E pa necu. Kad mi tu skaces do plafona nemoj ni da dolazis. I necu u mojoj kuci da se stekujem po prozorima zato sto bih zapalila cigaru. a tamo neko da mi prevrce ocima a ja da ispadnem zla i naopaka. Jos i ako su deca tu, pa ubili bi me pogledom. kod mene se u stanu pusi i kraj. Kod drugih postujem ako ne moze, al i izbegavam da idem onda.

I nikog ne primam na spavanje, rodbina i ti fazoni, ne prolazi. Na svu srecu i nemam ih puno. Radije cu da platim nekome hotel al ja iz svog kreveta ne mrdam. I tacka. I uostalom pa nije nam zemlja ko Kina velika pa da ti treba vecnost da se odvezes. Kreni na vreme i stici ces.

I znam kad da odem, al ako se neko od moji gostiju i zanese ne libim se da kazem.

I sto je moj pokojni deda govorio, blago gostima, uvek mogu da odu ;)
 
A kakvi ste vi kao gosti, a?
Evo prva da se zapljunem.
Mi smo obicno veoma zanimljivi nasim domacinima s tim sto ja vise obracam paznju na vreme od mm. Prica se otegne ihaaaaaj.... Moj muz inace ima obicaj da zabavlja sve oko sebe uvek i svuda, takav je, i ima bezbroj poznanika, drugara, drugarica, drustva i tako....Otud i razni likovi kod nas...
Mada su se sad proredili, sad smo poceli da se vidjamo van kuce - u restoran, na Adu ili kafic, i super je tako:ok: I kad neko ima obaveze, lepo ustane i ode i niko ljut.
Postujemo domacina po pitanju pusenja, i vrlo smo pristojni, ali prici nikad kraja....
Zato uvek idemo kad se striktno dogovorimo i zbog obaveza oko deteta sve lepo isplaniramo, i uvek pitamo da li smo na smetnji.....
Sto se tice posluzenja, do skoro je uvek kod nas bilo bolje posluzenje nego kod drugih kad odemo, a sad me bas briga iznesem ono sto imam i vise se ne lomim, posto se ni oni oko mene ne pretrgnu:whistling:
I uvek onako lako kazem: Sta cu kad radim po ceo dan i dolazim u 7 (cisto da se zna:whistling:) hehe

kad ja odlazim kod ljudi koji imaju decu, povedem i moju, ali se nezadrzavam duže od sat ipo- dva, dobro je ako domaćin ima dvorište, pa pustimo decu u dvorište
decu vodim i kod ljudi koji ih nemaju, ali se još kraće zadržavam
a idem i bez dece
volim "lako društvo", tj kad nema previše ljudi( više od 5) da bih nogla sa svima da popričam, sve da čujem i svi da me čuju
a ne volim kad me pozovu, pa ih nema kod kuće, uf to najviše mrzim
 
Šta vas najviše nervira kad vam gosti dođu
Tj šta vam najviše smeta kod istih
mene npr mnogo nervira kad se gosti predugo zadržavaju, dođu oko podneva, a odu tek kad ja kažem, ej ajde izvini, ja moram u krevet
nervira me kad mi neko diđe u kuću, pa počne da mi soli pametn o vaspitanju dece, tj kad mi nalazi zamerke. Ispočetka se rapravljam, ubeđujem - pravdam ali kad mi dozlogrdi ja kažem - svoje vaspitne metode primeni na svojoj deci
nervira me kad neko dođe, plus toga najavi se, a neće da pije kafu niti da pojede kolač,, a naročito kad dođe na dečji rođendan, a neće toru
ima toga još, samo da se setim....

Najviše me nerviraju oni snebivljivi koji da vas ne bi previše gnjavili naprave takve situacije da vas ugnjave za samo pet minuta. Tipa:
ja: šta želite da pijete?
gost: daj šta imaš. nije važno, samo sedi.
Onda ja ne znam šta želi ili ne želi.

ja: kakvu kafu piješ?
gost: gorču.
E tu sam uvek u muci, pošto ne znam šta je to. Ja ne stavljam šećer ni u kafu ni u čaj. Nemam pojma šta je gorče, a šta slađe.

Nepristojne ljude ne želim da pominjem, mada davno nisam imala nepristojne goste. Ne volim kada se bilo ko u mojoj kući oseća neprijatno. Nije važno ko je u pitanju, odnosno, da li ga ja volim ili ne. Mislim da svako ko se nalazi kod mene treba da se oseća prijatno, a volim i da mi pokaže da mu/joj je prijatno tako što će znati šta želi kada pitam i neće se izvinjavati za svaku glupost koju misli da je uradio. Ima ljudi koji su toliko uviđavni da to prelazi granice lepog ponašanja. Oni jednostavno uguše time. Svima bude neprijatno. A što je najsmešnije, njima samima je najneprijatnije. :)
 
nervira me kad se neko najavi da će doći, pa ne dođe, a uz to se ne javi da je iskrslo nešto i ja ga čekam ko budala....jednostavno da sam znala da neće doći, drugačije bih isplanirala dan


Jao! Da! E, to, apsolutno ne podnosim!
Kako se neko usuđuje da bude toliko bahat i samoživ, da zamišlja da ostali samo sede kod kuće, i ništa drugo ne rade, već čekaju "na gotovs" da neko dođe?
Imaju li oni pojma da drugi ljudi rade još nešto u životu, osim što (ne)dočekuju njih?
 
Podsetile ste me. Ne volim nenajavljene goste, kao i one koji ne umeju da se najave, već kažu: doći ću sutra oko 5. A dođu u 6. Mnogi ljudi imaju taj trip prisnosti, kao blizu smo ne moram da se najavljujem, već ću banuti, pa ako si tu. A šta ako sam tu, ali želim nešto drugo da radim?
 
Imamo mi jedne - ne znam da li je to gora varijanta... kažu u 6, a dođu u pola šest - ja se nisam presvukla, tek zavšila sa spremanjem posluženja, nenašminkana....mm još nije stigao kući - računa dovoljno je da stigne 15-tak minuta ranije, tek da malo odahne od posla... oni stigli! ( već sam stekla utisak da je namera da ih dočekamo nespremni, jer nije prvi put...ni drugi...) ali ja zato sve spremim još ranije pa dalje radim šta mi se radi dok ne dođu, ili, jednostavno, izvadim iz zamrzivača nešto, pa kažem mm, pred njima: "ti ih zabavi, dok ja odmrznem...to i to..." .:mrgreen:
Ja njih jednostavno "odradim"...:lol:, mislim što se tiče posluženja - inače, vodimo prijatne razgovore sa njima, nisu loši, ali...eto, vole da dođu ranije, pa to ti je...a ja to ne podnosim, pa to ti je:lol:...
Bar kad kažu da će doći, stvarno dođu!:klap:
 
ja: kakvu kafu piješ?
gost: gorču.
E tu sam uvek u muci, pošto ne znam šta je to. Ja ne stavljam šećer ni u kafu ni u čaj. Nemam pojma šta je gorče, a šta slađe

Ееее...зато ја увек у гостима љубазно кажем:''Без шећера, а шећер ми донеси посебно да ЈА дозирам!'' :mrgreen::lol:
 
Јој, мени је управо овде пријатељица која ми сређује шминку и ствари које ја разбацујем, а после ћемо да пијемо кафу.
Каже:,, Ради ти на твом форуму, ја свакако волим да ти гледам шминку...''

Сад, ко је ту непристојан, не знам, али ја сам са већином пријатеља у таквом односу, ако су гладни, или траже, или отворе фрижидер, и мени се то веома допада.

Она ће спавати код мене, једноставно се најавила, рекла да долази, а и ја волим. Ето! :)
 
Ееее...зато ја увек у гостима љубазно кажем:''Без шећера, а шећер ми донеси посебно да ЈА дозирам!'' :mrgreen::lol:

Ti si moj idealan gost! MM kuva kafu kod nas, doduše, i to bez šećera, a ja iznesem šećer, mleko, kašičice, pa ko šta voli, nek pravi sebi! Jer ovi naši, što gosti što deca, svako pije drugačiju kafu, mi to ne možemo da upamtimo!
 
Јој, мени је управо овде пријатељица која ми сређује шминку и ствари које ја разбацујем, а после ћемо да пијемо кафу.
Каже:,, Ради ти на твом форуму, ја свакако волим да ти гледам шминку...''

Сад, ко је ту непристојан, не знам, али ја сам са већином пријатеља у таквом односу, ако су гладни, или траже, или отворе фрижидер, и мени се то веома допада.

Она ће спавати код мене, једноставно се најавила, рекла да долази, а и ја волим. Ето! :)

To je tako normalno i fino, i ja to volim.. doduše ne razbacujem jer posle nema ko osim mene to da skuplja :lol: :lol:

Ali hajde sad iskreno, da li bi ti bilo prijatno da ti bane neka tetka Mileva odnekud,
da ti pretura po neseseru i još kaže "Malo mi je kasno da idem sad kući, ostaću ovde da prespavam" :rotf::hahaha:
Malo sutra bi volela (ja sigurno ne bih) :hahaha::hahaha:
 
Јој, мени је управо овде пријатељица која ми сређује шминку и ствари које ја разбацујем, а после ћемо да пијемо кафу.
Каже:,, Ради ти на твом форуму, ја свакако волим да ти гледам шминку...''

Сад, ко је ту непристојан, не знам, али ја сам са већином пријатеља у таквом односу, ако су гладни, или траже, или отворе фрижидер, и мени се то веома допада.

Она ће спавати код мене, једноставно се најавила, рекла да долази, а и ја волим. Ето! :)


E, imala sam ja jednu takvu... Ništa mi nije smetalo kod nje, ni njoj kod mene! Ako sam u gradu, samo pitam jel' kod kuće, i evo me! Ako ona kuva ručak za sutra, ja joj operem sudove, i za to vreme pričamo...pa posle pijemo kafu i pričamo...:) Retki su takvi, i mora čovek baš biti blizak sa njima, ali to ne ide kada su porodične posete u pitanju...
Čim dolaze muž i žena, kod muža i žene, to je već više zvanično, i ređe se dešava da su tako dobro uklopljeni svi četvoro...ali ima i toga.
A ako je više gostiju, onda ne ide...
 
Мени не сметају ни сви ненајављени гости, а понеко баш уме пријатно да ме изненади и обрадује кад
дође ненајављен. Испадне спонтана журка. :zurka:
Нервира ме неко ко у нашој кући, без питања, узме даљински од тв-а и мења канале.:neutral:
 
Poslednja izmena:
Gosti mogu, ali ne moraju biti nepristojni i neljubazni. Iskreno, imam neke goste koje ne podnosim i koje obožavam.
Nerviraju me gosti koji tek u jedan posle ponoći shvate da mi se spava. Nikad svoje goste nisam "oterala" iz kuće, ali može se desiti da posle njihovog odlaska, odugovlačimo i ostale njihove posete.
Mislim da je velika razlika između drugarica, i ljudi koji ti dolaze jednom godišnje u posetu. Mislim, ako već dolaze, neka budu pristojni makar taj jedan put. U redu je da ostanu koliko smo se dogovorili, ali bez kršenja tih dogovora. Mrzim kada me nazovu i uvaljuju mu se, kao recimo: Doći ću sutra kod tebe. Nismo se videli hiljadu godina! Jedva čekam da te vidim! Sutra dolazim u Beograd, pa reko' da posetim staru prijateljicu...:mrgreen:
I boli ih ''..'' za moje mišljenje.:cool: Ne, oni će doći, i tačka.:dash:
Ili još gore, dogovorimo se, i ne dođu! A ja otkazala sve i svašta!:roll:
 
To je tako normalno i fino, i ja to volim.. doduše ne razbacujem jer posle nema ko osim mene to da skuplja :lol: :lol:

Ali hajde sad iskreno, da li bi ti bilo prijatno da ti bane neka tetka Mileva odnekud,
da ti pretura po neseseru i još kaže "Malo mi je kasno da idem sad kući, ostaću ovde da prespavam" :rotf::hahaha:
Malo sutra bi volela (ja sigurno ne bih) :hahaha::hahaha:

Наравно да не бих, али ни немам такве тетке! А и ја сам таква особа да јасно ставим до знања шта се може, а шта не.
 
Мени не сметају ни сви ненајављени гости, а понеко баш уме пријатно да ме изненади и обрадује кад
дође ненајављен. Испадне спонтана журка. :zurka:
Нервира ме неко ко у нашој кући, без питања, узме даљински од тв-а и мења канале.:neutral:

a da gospodin tv Volim da je isključen kad su gosti tu, iz prostog razloga da bih gostu mogla da se potpuno posvetim, ali neki traže da se upali tv a kad pođu da me ućutkuju: ej ček samo da čujem, e onda popiz... skroz....kolko god da smo bliski, to NE dozvoljavam, ne dozvoljavam ni bratu, ni mami ni tati da me učutkuju u MOJOJ kući. Ni mužu koji nije gost
Takođe mrzim kad odem u goste, još na slavu gde ima puno ljudi, a ono svi bulje u tv, ko u bioskopu, Izem ti takvu slavu i takvo druženje
 
pa ja baš volim goste... imamo rodbinu koja dolazi uglavnom oko Nove Godine na tako nedelju dana... u pitanju je sedmočlana porodica (mama+tata+petoro dece).. iako ne dođu uvek u punom sastavu, bude ih bar petoro... ljudi su kulturni, deca vaspitana :klap: ... e kada oni dolaze ne smeta mi ni kada me izbace iz sopstvenog kreveta... njih obožavam!

nažalost, nije sa svima tako... imala sam situaciju da se nekome nije svidelo šta je bilo za piće, nego onako ''skoknuo'' do radnje i kupio šta mu se već pilo.. :eek:

što se tiče gostiju koji tako banu, smetaju mi samo oni koje nerado primam tačno i da se najave nedelju dana unapred!

a pas... pa ne smeta mi da ga zatvorim ako neko baš ne voli kerove...

sa druge strane, baš ne volim kada dođem u goste pa me neko deset puta nudi nečim i deset puta kažem da neću, pa mi na kraju sami trpaju u tanjir ili čašu... ili ono čim vide da je gostu prazna čaša skaču da sipaju šta već pije... mislim tražiću sama ako mi se pije! :evil:
 
Da imam psa ili mačku ne bih ih rado zatvarala zbog gostiju. Zapravo, zatvarala bih ih samo ako su specijalne situacije. Ali, ako neko ima frku, viđaćemo se u gradu na piću. Životinje su, ako žive u kući sa nama, deo porodice. NIsu nameštaj, pa da ga sklonim da se neko ne povredi. Imaju emocije. Ne mogu da zamislim da svom psu zabranjujem da bude u prostoriji gde sam ja samo zato što mi dolazi neki histerični gost. Jedino, kažem, kada je specifična situacija, pa moram, ali to onda ne bi moglo da bude često. Mislim da, kada bih zbog nekog morala da zatvorim životinju, taj neko više nikada ne bi bio pozvan.
 
To što mi nešto smeta u njihovom ponašanju, ne znači da ih mrzim kao osobe.
Sa malom decom nemam problema, pošaljemo ih u sobu, oni se tamo igraju, izvadim im jednu ili dve igrice, i to je to. Kada odu rusvaj je mali, a ja srećna.;)
Sam dolazak me dosta nervira, ali druženje ne. :)
Niko ne diže noge na sto, svi probaju ono što sam spremila, ne mrljaju, ne mljackaju, razgovori su nam uglavnom OK.
Gosti koji mi smetaju, više skoro i ne dolaze.
Posete nepristojnih gostiju odugovlačimo, ali za mene su nepristojni gosti oni koji dođu i ostaju do kasno, odkažu ili uvale posetu. To ne znači da mi je u toku razgovora sa njima loše. Svi moji gosti su pristojni U TOKU posete. :klap:
:cao:
 
Da imam psa ili mačku ne bih ih rado zatvarala zbog gostiju. Zapravo, zatvarala bih ih samo ako su specijalne situacije. Ali, ako neko ima frku, viđaćemo se u gradu na piću. Životinje su, ako žive u kući sa nama, deo porodice. NIsu nameštaj, pa da ga sklonim da se neko ne povredi. Imaju emocije. Ne mogu da zamislim da svom psu zabranjujem da bude u prostoriji gde sam ja samo zato što mi dolazi neki histerični gost. Jedino, kažem, kada je specifična situacija, pa moram, ali to onda ne bi moglo da bude često. Mislim da, kada bih zbog nekog morala da zatvorim životinju, taj neko više nikada ne bi bio pozvan.


Ma, sve se može nekako izdržati, samo ako nije često... Naš pas živi u dvorištu, ima svoju kućicu (u zadnjem dvorištu) i ne zalazi u kuću - ne voli zatvoren prostor.
A imali smo mačku kada smo živeli u stanu, i ona je neke goste volela, a neke ne - pa je sama odlučivala da li će ostai u sobi, ili će otići u drugu sobu! Uvek je trčala na vrata kad čuje zvono, pa kad vidi ko je, onda - ode ili ostane.:lol:
 
Ma, sve se može nekako izdržati, samo ako nije često... Naš pas živi u dvorištu, ima svoju kućicu (u zadnjem dvorištu) i ne zalazi u kuću - ne voli zatvoren prostor.
A imali smo mačku kada smo živeli u stanu, i ona je neke goste volela, a neke ne - pa je sama odlučivala da li će ostai u sobi, ili će otići u drugu sobu! Uvek je trčala na vrata kad čuje zvono, pa kad vidi ko je, onda - ode ili ostane.:lol:

Joj! :lol:
 
Pre vise od par meseci negde oko februara dosle su mi skolske drugarice iz Srbije cak u Ameriku i to "slucajno"!!! Bila sam sa deckom u jednom butiku i gledala sam texas suknjice sestri za rodjendan i kao "slucajno " su dosle ovde na odmor......pa kao "ajde Barbara da vidimo gde zivis jel ti ne fali nesto?" Mislim se... da imaju nesto u sebi ne bi me nikada potrazile,ne bi trebale da mi se obrate posle incidenta sa mojim deckom iz serdnje skole!!Ja sta cu morala sam da prihvatim njihovu ideju da dodju kod mene u stan iako mi se nije dopala...u neku ruku i nije bila losa jer sam znala da ce da mi zavide na svemu,tako je i bilo!!!!Jedna od njih je povela psa kome je od silnog puta pozlilo pa mi se ukakio na krzneni tepih za koji sam dala preko 2500 dolara...mogla sam da izludim,pa je navodno jedna od njih prosula kafu na plisanu belu garnituru...jos kako sam imala cvece u stanu,u saksijama pas se popiskio u svaku!!One su se smejale...jos su me pitale da vide spavacu sobu!!Kada su videle vodeni krevet nisu se skidale sa njega...ponasale su se kao seljanke koje nikada nisu videle nesto slicno!!! Taj njihov nenajavljeni dolazak ,njihovo ponasanje,nepristojnost nije me naljutilo nego uvredilo,jer tako nesto sa njihove strane nisam zasluzila...! Kasnije sam promenila stan i uzela mnoogo bolji tako da mogu da puknu od muke!!
 

Back
Top