120.000 radnika u Srbiji ostaje bez posla u 2009 godini

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.075
Beograd -- Poslodavci u Srbiji procenjuju da bi tokom 2009. bez posla moglo ostati do 120.000 radnika ako vlast hitno ne interveniše merama za sprečavanje gašenja fabrika.

Predsednik Unije poslodavaca i predsedavajući Socijalno-ekonomskom savetu Srbije Stevan Avramović za B92 kaže da će zbog pada tražnje na evropskom i svetskom tržištu prva na udaru biti domaća izvozna preduzeća i strane kompanije. Najugroženiji su zaposleni u metalskoj, prehrambenoj, građevinskoj i delom hemijskoj industriji.

“To je upravo ovo što sada imate, Kikinda koja radi za izvoz, i ova nemačka firma, videli ste, što je otpustila 1.000 radnika. Tu su i neke naše firme, kao Bor, Sevojno, one koje izvoze”, kaže Avramović.

“Vidite da je pala cena bakra na pola, dakle proizvođač mora sada da smanji troškove na pola, plate na pola”, rekao je on.

Privrednici okupljeni u Uniji poslodavaca Vladi predlažu skup mera koje bi smanjile efekte prelivanja krize na srpsku privredu.

“Poslodavci za vreme krize ne jure profit, već gledaju da očuvaju preduzeće i svoje kadrove. Sindikati se obavezuju da nema štrajkova za vreme krize, a vlast, to jest država, isto tako steže kaiš. Nema kupovanja novih ‘audija’, adaptacija odmarališta, dakle gleda se da se preživi”, obrazlaže Avramović.

“Ključna stvar koju ćemo izneti na Socijalno-ekonomski savet Vlade je da sve tendere u zemlji dobijaju, za vreme krize, naša preduzeća. Dakle, sve te pare u budžetu koje, zapravo, preduzeća i pune, ostanu u našoj zemlji”, navodi on.

On dalje smatra da preduzeća koja izvoze država treba da oslobodi taksi i carina za izvoz, “kako bi što više deviza uneli u zemlju”.

“Ministarstvu finansija ćemo predložiti da se PDV plaća šest meseci ili godinu dana odgođeno. Znači, ne da se oprosti, već da se odgodi dok traje kriza, da preduzeća imaju više obrtnih sredstava”, najavljuje Avramović.

“Predložićemo državi da smanji poreze i doprinose na plate, a najvažnije od svega, da država dovede u red javna preduzeća, jer su to preduzeća koja su samo u prošloj godini napravila milijardu i 380 miliona gubitka, a ovamo dele najveće plate”, zaključio je on.

Podsetimo, predstavnici Vlade Srbije u nekoliko navrata su izjavljivali da realnog razloga za otpuštanja nema, jer finansijska kriza, koju poslodavci navode kao razlog, još nije pogodila Srbiju.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=13&nav_category=9&nav_id=328577

-----------------

stizu rezultati tadiceve socijalnoodgovorne vlade
 
Eto proslo vise od 6 meseci od tog obecanja a koliko vidim niko nije dobio ni 10 evra a kamoli 1000. Sta se desava tu , oce li biti tih para ili ste ko po obicaju opet ispali ovce? :)
Kao sto je lepo objasnjeno u formularu, koji je deljen gradjanima, prva rata u iznosu od 50 evra bi trebala ( dakle precizirano trebala ) da legne u januaru 2009. godine i to za gradjane, koji se odluce na takav nacin kapitalizovanja besplatnih akcija, odnosno za njihovu prodaju. No taj formular je pisan za one koji umeju da citaju.
 
Kao sto je lepo objasnjeno u formularu, koji je deljen gradjanima, prva rata u iznosu od 50 evra bi trebala ( dakle precizirano trebala ) da legne u januaru 2009. godine i to za gradjane, koji se odluce na takav nacin kapitalizovanja besplatnih akcija, odnosno za njihovu prodaju. No taj formular je pisan za one koji umeju da citaju.

znaci dobices do 2019 godine 1000 eura?

zar nije dinkic pricao 1000 eura do kraja godine :lol:

bilo 1000 eura do kraja godine , a sad 50 u januaru 2009 jos 50 u januaru 2010 i tako za 20 godina mozda napabircite tih 1000 eura :hahaha:

pa bree to je ekstra dil :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
ne glasa stoka za ove zato sto misli da su bajni i sjajni nego zato sto nema za koga drugog

to sto ti pricas "nema za koga drugog" je samo odbrana soptvene gluposti i idiotizma

ajde da zivis u americi pa da kazes "nemam za koga da glasam" jer imaju 2 stranke, a u srbiji gde ima ne znam kolik oregistrovanih stranaka i 15 stranaka u parlamentu , da kazes "nemam za koga da glasam" to je najobicnija laz

to "nemam za koga da glasam" je isto ko da si reko "jeste ja sam cobanin , budala i konj, al - sta cu , takav sam i ne mogu da se menjam" :lol:
 
ne glasa stoka za ove zato sto misli da su bajni i sjajni nego zato sto nema za koga drugog

Има од данас

Politička scena Srbije dobila je još jednu partiju - stranku "Nijedan od ponuđenih odgovora", na čijem čelu je Nikola Tulimirović.


Prema podacima iz registra političkih organizacija, stranka "Nijedan od ponuđenih odgovora" upisana je na registarskom listu broj 471, a sedište joj je u Beogradu.

:worth: :worth: :worth:
 
to sto ti pricas "nema za koga drugog" je samo odbrana soptvene gluposti i idiotizma

ajde da zivis u americi pa da kazes "nemam za koga da glasam" jer imaju 2 stranke, a u srbiji gde ima ne znam kolik oregistrovanih stranaka i 15 stranaka u parlamentu , da kazes "nemam za koga da glasam" to je najobicnija laz

to "nemam za koga da glasam" je isto ko da si reko "jeste ja sam cobanin , budala i konj, al - sta cu , takav sam i ne mogu da se menjam" :lol:

nema , sta mislis da ce Ceda ili Vjerica ili ebem li ga Velja iskoreniti korupciju i razviti ekonomiju ,kako da ne ...
mislim nije to nimalo dobro, bas naprotiv lose je jako sto ovi sadasnji nemaju konkurenciju al opet je nema ,pa nema
 
Pa kao sto rekoh, formular je bio namenjen onima koji znaju da citaju, nije bio za tebe.

dobicete po 66 evra u ratama i to je to ovce :mrgreen:

-----------------

Slaba vajda za građane od velike vrednosti Naftne industrije
Od besplatnih akcija NIS samo po 66 evra

Za 15 odsto vrednosti konkuriše pet miliona građana. - Model privatizacije za „Telekom“ i EPS je takav da će država zadržati upravljanje i zato se ne može očekivati veliki rast cena deonica - kaže konsultant Branko Pavlović

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...2008/od-besplatnih-akcija-nis-samo-po-66-evra

----------------------

kad ce gradjani koji su upisali akcije NIS-a da dobiju 66 evra mogu da mislim koliko ce tek para da dobiju oni sto su upisali akcije JAT-a :hahaha:

ma ovce su za sisanje, ma nego mladjo , sisaj ih i vodaj ko budale
 
AJMO NARODE POCELA SEZONA OTKAZA NAVALI NARODE JOS MALO PA NESTALO :lol:

-------------

BEOGRAD, 13.11.2008

PRESS
POČINJE SEZONA OTKAZA!

Sledeće godine više hiljada radnika ostaće bez posla zbog svetske krize, najugroženiji su radnici stranih firmi i zaposleni na određeno

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=51141&sectionId=33


-------------------

eto vam ga na glupi narode, mesto 250.000 novih radnih mesta sto vam je tadic obecavao dobicete 250.000 otkaza , i sto je najgore i dalje cete da ostanete ovce glupe i opet cete na novim izborima da glasate za dinkica i tadica "jer nemate za koga drugog" :ok:

ma deri ovce nego sta
 

Back
Top