Bol u ruci

Poruka
4.413
Desnoj:D
Odmah da kazem, ne ocekujem da mi date dijagnozu, samo savet.
Od juce popodne traje. Osetila sam bol posle pola sata provedenih za kompom, gde mi je ruka sve vreme pod 90 stepeni. Bol je bio malo ispod lakta ali se sirio ka donjem delu ruke. Kad ispravim ruku bol prodje u roku od par minuta.
Medjtuim danas me boli tri puta jace:( S tim da je sad centralno mesto odakle bol krece iznad lakta i malo se siri i na gore, a najvise na dole. Sad vise ne mogu ruku skroz ni da ispravim ni da savijem ni da podignem. Mislim mogu, ali boli. Cak i kad kucam za kompom me boli. Bol prestane tek kad je ispravim, ali nikako skroz. Ne boli me kad podizem tesko al cim krenem nesto da uhvatim i skroz je ispravim-uzasno jak bol.
Da li postoji mogucnost da takav bol daje istegnut misic? Pitam posto juce u busu zamalo da bude sudar pa je vozak zakocio, svi poleteli, jedino mi pada na pamet da sam tad nezgodno cimnula ruku, iako nisam osetila.
 
Desnoj:D
Odmah da kazem, ne ocekujem da mi date dijagnozu, samo savet.
Od juce popodne traje. Osetila sam bol posle pola sata provedenih za kompom, gde mi je ruka sve vreme pod 90 stepeni. Bol je bio malo ispod lakta ali se sirio ka donjem delu ruke. Kad ispravim ruku bol prodje u roku od par minuta.
Medjtuim danas me boli tri puta jace:( S tim da je sad centralno mesto odakle bol krece iznad lakta i malo se siri i na gore, a najvise na dole. Sad vise ne mogu ruku skroz ni da ispravim ni da savijem ni da podignem. Mislim mogu, ali boli. Cak i kad kucam za kompom me boli. Bol prestane tek kad je ispravim, ali nikako skroz. Ne boli me kad podizem tesko al cim krenem nesto da uhvatim i skroz je ispravim-uzasno jak bol.
Da li postoji mogucnost da takav bol daje istegnut misic? Pitam posto juce u busu zamalo da bude sudar pa je vozak zakocio, svi poleteli, jedino mi pada na pamet da sam tad nezgodno cimnula ruku, iako nisam osetila.

Pa javi se lekaru!
 
Izgleda da je doktor promasio dijagnozu, s obzirom da me ovo ne prolazi:(

Sve mi se cini da je DB u pravu.

Bila sam kod dr u DZ, koji je ispipao to i zakljucio da sam istegla misic i dao mi neku mast da mazem. Medjutim, mene sada boli lakat, vise ne ispod i iznad lakta vec sam lakat, kad ispruzim ruku. Nsta me ne boli kad bilo kako pomeram savijenu ruku ni saku, samo kad je ispruzim. Ako se kojim slucajem zaboravim i ispruzim bol ide skoro do korena sake, i to bas jak bol:( Na pritisak me ne boli uopste, a boli deo izmedju dve kosti, kad ispruzim tuku ru je udubljenje i to me boli. Ne umem bolje da objasnim:(

Ne znam sta da radim, desnoruka sam i ovo mi ometa normalno funkcionisanje :dash:
 
Ja bih rekla da je od kuckanja... Mene je isto desna ruka znala da boli posle nekog vremena provedenog za kompom. Nekad je znala skroz do lakta da me boli, al uglavnom me je samo saka bolela. U pocetku sam pila razne lekove da me to prodje, al bi se bol vracao. E onda sma saznala za magnete i pocela da nosim par narukvica i od tada mi je ruka sasvim ok i od tad uopste vise ne pijem lekove :)
 
:(Mene boli lijeva saka, mislim da nije od kuckanja, vec drugo. Gdje si kupila te rukavice, ima li ih u apotekama. ja sutra idem uraditi RF pa cu vidjeti za 2-3 dana sta je u pitanju. Hvala! Pozdrav!:hvala:
 

Back
Top