šta da raim

San.Dej

Početnik
Poruka
11
U velikoj sam dilemi dali da dozvolim ćerki da se viđa sa ocem!???
U ovom braku sam skoro dvije godine, a imam ćerku iz prvog braka.
Sa njenim ocem sam se razišla prije više od šest godina. On je otišao u drugi grad da živi i nije se javljao više od tri godine.
Posle toga je došao kao da ništa nije bilo, sa pričom da želi da uspostavi kontakt sa ćerkom. Međutim posle nekoliko posjeta došla sam do zaključka da nije sav svoj. Bio je u velikom tripu da ga prati vojska, policija, ljudi u bijelom i druge gluposti.
Tad sam razgovarala s njegovim bratom i od tada se niko nije javljao do prije par dana, tj. pune tri ipo godine.
Sad naprosto nisam pametna, šta da radim :?:
 
Bas prava dilema. Nista na svoju ruku, nista saveti sa foruma, obavezno se posavetovati sa nekim ko je strucan da proceni, oceni i savetuje. Stvarno je bitno i koliko kcerka ima godina i kakvi su njeni utisci o susretima koje je vec imala sa ocem.
 
Као што каже Сања: прво разговарај са стручњацима (можеш и у центру за социјални рад), после са ћерком - па тек онда одлучи.
Било би згодно да и он, уколико му је толико стало да види дете - поразговара прво у центру са социјалним радником или психологом...
 
Као што каже Сања: прво разговарај са стручњацима (можеш и у центру за социјални рад), после са ћерком - па тек онда одлучи.
Било би згодно да и он, уколико му је толико стало да види дете - поразговара прво у центру са социјалним радником или психологом...

E to! Ako u centru procene da nije ''svoj'' onda mogu da se viđaju pod nadzorom što mislim da je ok jer ona ipak treba da ima kontakt sa ocem...
 
E to! Ako u centru procene da nije ''svoj'' onda mogu da se viđaju pod nadzorom što mislim da je ok jer ona ipak treba da ima kontakt sa ocem...

Osim ako nije "briljantni um" ili genijalni matematicar :p
Oprosti na sali ali kad sam procitala za njegove umisljene strahove podsetilo me na ovaj izvanredni film koji sam davno gledala i na to kako sam na matematicara u filmu i njegove umisljenje strahove gledala sa simpatijom pa cak i divljenjem a na strahove ovog oca gledam sa strahom da ne naudi detetu. Valjda opet sve zavisi iz kog ugla se gleda i ko gleda!
 
A sta mu bi da se naprasno javi posle 3god?

Treba naterati takvog coveka u Centar,ili na pregled,ako je potebno,i ako je uopste moguce.
Mislim da ima osnova za strah,verovatno je neka zapustena psih.bolest,mozda je covek opasan za okolinu.

Ne znam kolko je dete,ali nema ni veze,ako postoji strah,bolje da se covek obrati lekaru,pa onda da je vidi.
 
Osim ako nije "briljantni um" ili genijalni matematicar :p
Oprosti na sali ali kad sam procitala za njegove umisljene strahove podsetilo me na ovaj izvanredni film koji sam davno gledala i na to kako sam na matematicara u filmu i njegove umisljenje strahove gledala sa simpatijom pa cak i divljenjem a na strahove ovog oca gledam sa strahom da ne naudi detetu. Valjda opet sve zavisi iz kog ugla se gleda i ko gleda!

BTW ''Blistavi um'' je moj omiljeni film :super:
 
U velikoj sam dilemi dali da dozvolim ćerki da se viđa sa ocem!???
U ovom braku sam skoro dvije godine, a imam ćerku iz prvog braka.
Sa njenim ocem sam se razišla prije više od šest godina. On je otišao u drugi grad da živi i nije se javljao više od tri godine.
Posle toga je došao kao da ništa nije bilo, sa pričom da želi da uspostavi kontakt sa ćerkom. Međutim posle nekoliko posjeta došla sam do zaključka da nije sav svoj. Bio je u velikom tripu da ga prati vojska, policija, ljudi u bijelom i druge gluposti.
Tad sam razgovarala s njegovim bratom i od tada se niko nije javljao do prije par dana, tj. pune tri ipo godine.
Sad naprosto nisam pametna, šta da radim :?:

Prvo se konsultovati sa nekim strucnjacima, ali ako tvoj bivsi suprug ima mentalnih problema, on pre svega treba da ide kod lekara i dobije terapiju, a posle tek moze da se prica o vidjanju deteta.
To je samo moje misljenje, zato je najbolje da se obratite strucnim licima.
 
Cerka ima 8 godina, i veliki strah od njega. Plaši se da meni ne naudi.

A kod doktora, pa on se nije pojavio kod psihologa na razgovor u centru ni kad sam starateljstvo tražila.
 
Cerka ima 8 godina, i veliki strah od njega. Plaši se da meni ne naudi.

A kod doktora, pa on se nije pojavio kod psihologa na razgovor u centru ni kad sam starateljstvo tražila.

Ti se svakako posavetuj u centru jer on ima prava da viđa dete, pa da ti ne bi pravio probleme što mu braniš!
Kako ste odredili viđanje prilikom razvoda? Da li je on i tada imao psih. problema koje sad navodiš?
 
Probaj onda opet da stupiš u kontakt sa njegovima i objasniš im da se dete
njega plaši....pokušaj na neki fini način da im to predočiš, možda neko od
njih može da ti pomogne ili bar bude snjim u društvu kad poželi da vidi dete,
ovo je jako komplikovano....očigledno da on nije svestan svog problema
čovek je bolestan....slažem se da moraš biti jako, jako oprezna....
 
Cerka ima 8 godina, i veliki strah od njega. Plaši se da meni ne naudi.

A kod doktora, pa on se nije pojavio kod psihologa na razgovor u centru ni kad sam starateljstvo tražila.

Ako ga se cerka plasi, ja ne bih ni razmisljala o tome...mozda jedino u tvom prisustvu, ili u prisustvu neke odgovorne osobe (mada ne znam kako to funkcionise)...ali bih najpre sacekala da devojcica jos malo odraste...

U svakom slucaju, vrlo tesko i ozbiljno pitanje...
 
Cerka ima 8 godina, i veliki strah od njega. Plaši se da meni ne naudi.

A kod doktora, pa on se nije pojavio kod psihologa na razgovor u centru ni kad sam starateljstvo tražila.

pravo da ti kažem ne bi nikoime poželela takvu situaciju.
Mislim da bi ipak trebala pre svega da odeš u centar za socijalni rad i da izneseš na videlo celu priču. Uostalom, slušaj ti našu sociologicu 8valjda se tako kaže) pussycu
 
Cerka ima 8 godina, i veliki strah od njega. Plaši se da meni ne naudi.

A kod doktora, pa on se nije pojavio kod psihologa na razgovor u centru ni kad sam starateljstvo tražila.

А шта пише у пресуди о разводу? Кад и колико често он треба да виђа дете?

Види, да сам на твом месту ја ништа не бих одлучивала на своју руку. Ја бих њему рекла да он лепо оде у центар за социјални рад и да се тамо консултује, па кад они тебе позову на разговор - да ћеш радо доћи и договарати се, али само у центру и само пред стручњацима и са записником!
Постоји тамо чак и опција да он дете виђа искључиво уз присуство социјалног радника...али пусти нека он потегне и нека се он избори за то, ако већ до сада није мрдао дупетом.
Ја се не бих инатила и не бих му бранила, али не бих ни трчала да му излазим у сусрет ако он сам не покаже конкретну иницијативу.
Ако му је стало да виђа дете - нека се избори за своје право јединим легалним путем: у центру за социјални рад!
 

Back
Top