Bela kuga....

Nećemo se "potkačiti";)...samo meni to skoro pa dođe na isto, čim su bez
roditeljskog staranja, to mu faktički dođe kao i da nemaju roditelje...sve mi je to
jako tužno i nikad to neću razumeti.

A za ovo drugo...eto konačno neko ko misli kao ja.....nikad mi ništa nije falilo
svega sam imala čak i previše..a opet mi je uvek nešto falilo i to mi fali i dan
danas.....:(

Ne ne i ne :) To što su bez roditeljskog staranja ne znači da nemaju roditelje nego su roditelji privremeni ili trajno lišeni rod. prava. Većina njih ima kontakt sa svojim roditeljima koji iz nekog razloga ne mogu da se staraju o njima...

@mačka vračarka - ja ZNAM da ću se svim silama boriti za drugo dete, ne zbog mene nego zbog prvog deteta!
 
Ne ne i ne :) To što su bez roditeljskog staranja ne znači da nemaju roditelje nego su roditelji privremeni ili trajno lišeni rod. prava. Većina njih ima kontakt sa svojim roditeljima koji iz nekog razloga ne mogu da se staraju o njima...

@mačka vračarka - ja ZNAM da ću se svim silama boriti za drugo dete, ne zbog mene nego zbog prvog deteta!

Ajde dobro, a kakvi su to roditelji koji su lišeni roditeljskog prava...strašno,
znam ja da toga ima, pa nisam pala smarsa samo mi je to grozno, šta taj
roditelj ako se tako može nazvati, treba da uradi, da mi se oduzme pravo
na roditeljstvo:think:
 
ja se ne borim jer

a) vrlo dobro znam da je ta prica o "bijeloj kugi" obicno propagandno njesra
b) nemam jos ni zelju i uvjete da imam djecu
c) nemam ni zelju ni potrebu drugim ljudima objasnjavati kako je bitno multiplicirati se zbog "bijele kuge" ili bilo cega drugog; drzim da je to njihova osobna stvar
d) ne mislim da je imati djecu neka narocita nagrada/postignuce/kazna...vec to smatram sastavnim, ali ne i neizostavnim, dijelom zivota...svake zivotinje pa i covjeka : )

Dal je bela kuga njesra ili nije cinjenica je da nas kao naciju pogadja..ne znam odakle si ali bih rekla da to sto ce Srba nestati za neki vek ili pesimisticki gledano i mnogo pre- tebe osobno ne pogadja...:roll:
Iskreno ni mene,(ja to necu docekati) iako sam se tako deklarisala,ali mogla sam da se izjasnim i kao eskim ne bi to nista promenilo...
Sta za tebe znaci imati uvjete/uslove za dete?Nisam licemerna nego me interesuje sta se pod tim podrazumeva i koliko je nula,kvadrata,ljubavi..potrebno da se dete pozeli?:confused:
Deca nisu nagrade ni kazne ni dostignuca-radjaju se obicno iz velike zelje i ljubavi a nije ni obavezno multiplicirati se,samo me interesuje zar nije takodje osobna stvar svake zene dal ce se ogrnuti necim iz izloga Revillion-a ili ucebanom jambolijom-posto sam te uocila kako frkces na bunde i ostali assesorize od krzna...
Hvala.:)
 
Ajde dobro, a kakvi su to roditelji koji su lišeni roditeljskog prava...strašno,
znam ja da toga ima, pa nisam pala smarsa samo mi je to grozno, šta taj
roditelj ako se tako može nazvati, treba da uradi, da mi se oduzme pravo
na roditeljstvo:think:

Upravo to sam htela da kazem,dete vise boli ako ga se roditelj odrekne i ne zeli da se stara o njemu,nego da nema roditelje.Ovo pricam o onim tezim slucajevima.
Uglavnom su to psihicki obolele osobe,narkomani...
Stvarno je strasno.
 
Bas nesebicno od tebe.

Nadam se da to nije zato sto je to moderno,jer tom detetu treba mnogo,mnogo vise svega...ja ne bih mogla tako.
Tesko onom ko ima takvo dete,jos da neko zeli da usvoji...svaka cast.

Da li je moderno ili ne, ne znam. Treba im mnogo vise, podrazumeva se. Ali sve je u nasoj volji. Izmedju ostalog, zato je ova tema u sustini glupa(va).
 
Ajde dobro, a kakvi su to roditelji koji su lišeni roditeljskog prava...strašno,
znam ja da toga ima, pa nisam pala smarsa samo mi je to grozno, šta taj
roditelj ako se tako može nazvati, treba da uradi, da mi se oduzme pravo
na roditeljstvo:think:

Bolesni - mentalno ili fizički, mentalno zaostali, umrli, na služenju zatvorske kazne, nestali i da, extremno siromašni (mada ako pričamo već o Srbiji ovo ne bi uzela kao uslov)
 
Ne ne i ne :) To što su bez roditeljskog staranja ne znači da nemaju roditelje nego su roditelji privremeni ili trajno lišeni rod. prava. Većina njih ima kontakt sa svojim roditeljima koji iz nekog razloga ne mogu da se staraju o njima...

@mačka vračarka - ja ZNAM da ću se svim silama boriti za drugo dete, ne zbog mene nego zbog prvog deteta!
Vidis ja bih mogla da potpisem sve sto je Mirka napisala jer sam jedinica i ne znam sta sam propustila time...Nisam to sama birala ali nisu me ni pitali.Isto kao sto ja ne pitam svoje dete dal zeli brata ili sestru jer ja sam ta koja o tome odlucuje..Moja mama ima brata-bolje da ga nema-i nju da su pitali recimo ona bi sigurno rekla da ga takvog ne zeli...strasno se u zivotu napatila zbog njegove lude glave i budalastina..Tako da nema to veze...
Ja ti iskreno zelim da imas i troje,i divim se zenama koje u ova vremena radjaju decu u zemlji Srbiji...Imam jedno,nije se dalo vise,i pomislim kada vidim mamu iz kraja sa cetvoro:Bog te ona je veca mama od mene...al me brzo prodje kad shvatim da ona tri zime vec ide u istim cizmama i jakni a more je videla samo na slici...Sebicno ili ne-od mene toliko.
 
A sto se tice nedostatka ljubavi kod jedinaca...
Ako neko ima kapacitet da voli ljude uvek ce imati prijatelje i to zaista srodne duse koje ce IZABRATI. Lepo je imati brata i sestru, ali samo ako imamo SRECE da je to pravi odnos. Nazalost, previse je suprotnih primera.
 
Deca su mali skeneri, pa ako mislite da od njih mozete sakriti srecu, tugu, nezadovoljstvo, frustraciju, ne znate nista o deci.

Svako bi dete da ga pitas radije izabralo nasmejanu mamu nego brata il sestru, to vam garantujem. Kod njih je matematika prosta.
Mama = egzistencija
Bata = potencijalni problem.

Nemaju deca pojma sta je to brat il sestra, ljudi pa moja je klinka ljubomorna na psa !!!!
Njih samo zanima rezultat, krajnji bilans, koji ako je povoljan po njih oni su super ako nije ...znate i sami !
 
A sto se tice nedostatka ljubavi kod jedinaca...
Ako neko ima kapacitet da voli ljude uvek ce imati prijatelje i to zaista srodne duse koje ce IZABRATI. Lepo je imati brata i sestru, ali samo ako imamo SRECE da je to pravi odnos. Nazalost, previse je suprotnih primera.

Naravno.
Svi bacaju drvlje i kamenje na jedince , a koliko je to idiotska generalizacija govori cinjenica da su cesto skrtiji ili halapljiviji bas oni koji su imali nekog od brace i sestara.

Ta vecita trka za dominacijom, prioritetom, paznjom, kod dece loših roditelja stvara loše ljude .

U mojoj kuci pored mene odraslo je jos jedno sedmoro decei, jelo , zivelo spavalo, trosilo...Svi su imali svoje roditelje ...
Jesam ja jedinica ? Nisam imam njih 7 krvno nesrodnih al voljenih :)
 
Vidis ja bih mogla da potpisem sve sto je Mirka napisala jer sam jedinica i ne znam sta sam propustila time...Nisam to sama birala ali nisu me ni pitali.Isto kao sto ja ne pitam svoje dete dal zeli brata ili sestru jer ja sam ta koja o tome odlucuje..Moja mama ima brata-bolje da ga nema-i nju da su pitali recimo ona bi sigurno rekla da ga takvog ne zeli...strasno se u zivotu napatila zbog njegove lude glave i budalastina..Tako da nema to veze...
Ja ti iskreno zelim da imas i troje,i divim se zenama koje u ova vremena radjaju decu u zemlji Srbiji...Imam jedno,nije se dalo vise,i pomislim kada vidim mamu iz kraja sa cetvoro:Bog te ona je veca mama od mene...al me brzo prodje kad shvatim da ona tri zime vec ide u istim cizmama i jakni a more je videla samo na slici...Sebicno ili ne-od mene toliko.
Daleko bilo da je ona veća mama od tebe! Meni je najveća mama ona koja se svim silama trudi da dostigne svoj maksimum (ne samo kao majka nego kao individua), e sad nekom je maximum sa jednim detetom a nekom sa 5.
Elem, možda se toj mami yebe baš za nove čizme, ne razmišljamo svi isto...
 
Deca su mali skeneri, pa ako mislite da od njih mozete sakriti srecu, tugu, nezadovoljstvo, frustraciju, ne znate nista o deci.

Svako bi dete da ga pitas radije izabralo nasmejanu mamu nego brata il sestru, to vam garantujem. Kod njih je matematika prosta.
Mama = egzistencija
Bata = potencijalni problem.

Nemaju deca pojma sta je to brat il sestra, ljudi pa moja je klinka ljubomorna na psa !!!!
Njih samo zanima rezultat, krajnji bilans, koji ako je povoljan po njih oni su super ako nije ...znate i sami !

a usput valja sedmicno kuputi par cipela i otvoriti temu na forumu o tome..da djeca nebi bila gladna.
 
Deca su mali skeneri, pa ako mislite da od njih mozete sakriti srecu, tugu, nezadovoljstvo, frustraciju, ne znate nista o deci.

Svako bi dete da ga pitas radije izabralo nasmejanu mamu nego brata il sestru, to vam garantujem. Kod njih je matematika prosta.
Mama = egzistencija
Bata = potencijalni problem.

Nemaju deca pojma sta je to brat il sestra, ljudi pa moja je klinka ljubomorna na psa !!!!
Njih samo zanima rezultat, krajnji bilans, koji ako je povoljan po njih oni su super ako nije ...znate i sami !

A ja ne vidim zašto menjati mamin osmeh za brata? Šta je s mamom, to oću da pitam :)

Možda bi brat ili sestra upravo tvojoj ćerki pomogli da shvati da nije centar sveta i da nije jedina i da se ne vrti sve oko nje... to će shvatiti pre ili kasnije, lakše je sve kad smo mali!
 
Da li ce se dete osecati kao centar sveta zavisi od nacina vaspitanja. Dete koje je vaspitavano tako da bude svesno drugih ljudi, njihovih zelja i potreba nece biti sebicno.

Meni bliska draga osoba ima i brata i sestru i misli da je centar sveta...
 
a usput valja sedmicno kuputi par cipela i otvoriti temu na forumu o tome..da djeca nebi bila gladna.

Pravo u centar ! Sve ti razumeš kad hoćeš ! :klap:
A ja ne vidim zašto menjati mamin osmeh za brata? Šta je s mamom, to oću da pitam :)

Možda bi brat ili sestra upravo tvojoj ćerki pomogli da shvati da nije centar sveta i da nije jedina i da se ne vrti sve oko nje... to će shvatiti pre ili kasnije, lakše je sve kad smo mali!

Moja prva i druga recenica u postu su u tesnoj vez , i nastavak su moje price o tome da je zadovoljna mama jedina prava mama , te da ja sa vise dece ne bi bila tak'a !

A drugo...ja bre necu da moje dete shvati da se svet ne vrti oko nje, ona ima 5 godina , sa 5 godina ceo svet i treba da se vrti oko nje...ima vremena da shvati to ...

Jes ti sa 5 znala da nisi centar sveta???
 
Pravo u centar ! Sve ti razumeš kad hoćeš ! :klap:


Moja prva i druga recenica u postu su u tesnoj vez , i nastavak su moje price o tome da je zadovoljna mama jedina prava mama , te da ja sa vise dece ne bi bila tak'a !

A drugo...ja bre necu da moje dete shvati da se svet ne vrti oko nje, ona ima 5 godina , sa 5 godina ceo svet i treba da se vrti oko nje...ima vremena da shvati to ...

Jes ti sa 5 znala da nisi centar sveta???

A nisam skapirala da je problem što mama ne želi batu ili seku...
Stvarno ne znam šta sam znala a šta ne sa 5 godina... samo znam da se ljudi zabezeknu i skoro niko mi ne veruje da sam jedinica jer nisam vaspitana kao jedinica... da li su me tako vaspitavali pre ili posle 5. godine ne'am pojma!
 
Pa to ti pričam.
I ja sam jedinica al se to na meni osim u kolicini novca koji volim da potrosim , ne vidi.
Tu i tamo iskoči po neki hir al generalno nisam nista degenerisanija nego ovi sto imaju bracu i sestre.
A sa 5 i 7 i 21 sam bila centar sveta svojih roditelja a da budem iskrena i sa 30 sam :)
 

Back
Top