Bela kuga....

Valjda obe znamo šta je sažaljenje. Definiciju. Šta je sažaljenje za tebe? :think: sad sam stvarno zbunjena. Je l to gađenje, mržnja? Zašto je toliko ružno? I ako je ružno, zašto si ga rezervisala za nesrećne ljude koji nisu zaslužili tako ružnu jednu emociju?
Nema uvek uslova za decu. Jednostavno nema. Nemaju svi uslove koje ti imaš ili vidiš ispred sebe. Otvori oči.

...ne brini moje oci su sirom otvorene...
...zasto mislis da nekog uopste treba zaliti ili sazaljevati, to su po meni dve razlicie stvari, mogu da zalim nekog ko je nemocan,
a da se sazalim na svakog ne mogu i ne zelim....
...ruzano je reci za nekog ko je mlad zdrav sposoban da ga zalis, zasto bi takvog nekog uopste neko zalio? zbog cega?
 
...ne brini moje oci su sirom otvorene...
...zasto mislis da nekog uopste treba zaliti ili sazaljevati, to su po meni dve razlicie stvari, mogu da zalim nekog ko je nemocan,
a da se sazalim na svakog ne mogu i ne zelim....
...ruzano je reci za nekog ko je mlad zdrav sposoban da ga zalis, zasto bi takvog nekog uopste neko zalio? zbog cega?
I to sve zato što se ne slažeš sa sopstvenom poslovicom. A ja sam, veruj mi, namerno napisala da zaslužuju sažaljenje, očekujući da neko, možda ne baš ti, uhvati da mi objašnjava kako je ružno osećati sažaljenje naspram nekoga :neutral: i kako samo superžene mogu da ga prevaziđu i gledaju sve ostale žene kao superžene jer, iako su superžene, ne pate od kompleksa više vrednosti, o ne.....

Jer mi je stvarno degutantno da čitam ljude koji pišu poslovice a nemaju pojma šta one znače.
Kad kažeš "sažaljenje je samo za invalide i bolesne" pokušavaš da predstaviš svoje viđenje sveta u kome nema izgovora za neuspeh (i, naravno, to odmah daje sliku o tebi kao o uspešnoj osobi, da ne ulazimo u to jesi li ili nisi jer se ja uvek trudim na forumu da ipak pričam o onome što je napisano, a ne o konkretnim uslovima u kojima neko živi, a o kojima nemam pojma...); takvo viđenje sveta je nerealno i odvratno kapitalistički i ja ga lično, ne mrzim, nego mi se potpuno gadi, povraća od zakona džungle na tržištu, danas.

Onda se možemo vratiti na pravu definiciju sažaljenja i govoriti o stvarima onako kako one zaslužuju: objektivno i o emocijama: sažaljenje je emocija. Nema šta ko da ga zaslužuje ili ne zaslužuje. Ko ne oseća sažaljenje prema drugom čoveku u ponekoj situaciji, taj je ko stvoren za ovaj novi poredak i može doći na forum da ***** o svetu bez razumevanja, pod zakonom jačeg. A ti, verujem, i nadam se, ne spadaš u takve ljude. Nemoj se takvom predstavljati.
 
I to sve zato što se ne slažeš sa sopstvenom poslovicom. A ja sam, veruj mi, namerno napisala da zaslužuju sažaljenje, očekujući da neko, možda ne baš ti, uhvati da mi objašnjava kako je ružno osećati sažaljenje naspram nekoga :neutral: i kako samo superžene mogu da ga prevaziđu i gledaju sve ostale žene kao superžene jer, iako su superžene, ne pate od kompleksa više vrednosti, o ne.....

Jer mi je stvarno degutantno da čitam ljude koji pišu poslovice a nemaju pojma šta one znače.
Kad kažeš "sažaljenje je samo za invalide i bolesne" pokušavaš da predstaviš svoje viđenje sveta u kome nema izgovora za neuspeh (i, naravno, to odmah daje sliku o tebi kao o uspešnoj osobi, da ne ulazimo u to jesi li ili nisi jer se ja uvek trudim na forumu da ipak pričam o onome što je napisano, a ne o konkretnim uslovima u kojima neko živi, a o kojima nemam pojma...); takvo viđenje sveta je nerealno i odvratno kapitalistički i ja ga lično, ne mrzim, nego mi se potpuno gadi, povraća od zakona džungle na tržištu, danas.

Onda se možemo vratiti na pravu definiciju sažaljenja i govoriti o stvarima onako kako one zaslužuju: objektivno i o emocijama: sažaljenje je emocija. Nema šta ko da ga zaslužuje ili ne zaslužuje. Ko ne oseća sažaljenje prema drugom čoveku u ponekoj situaciji, taj je ko stvoren za ovaj novi poredak i može doći na forum da ***** o svetu bez razumevanja, pod zakonom jačeg. A ti, verujem, i nadam se, ne spadaš u takve ljude. Nemoj se takvom predstavljati.

...jooooooooooj Lexo...

...ocigledno se ne razumemo, i ako ovako nastavimo nikad i necemo...kao da pricamo razlicim jezikom...a ne bih bas rekla da je tako...

...cekaj, naravno da je svakom normalnom coveku zao svaceg neceg i nekog u razlicitim situacijama, desavanjima, ne mozemo zaliti celi svet, ali ne mozemo ni biti
bas toliko indiferetnni prema svemu, sto opet ne znaci da moramo zaplakati i tugovati zbog svega sto se nekom i negde desava....sto opet ne znaci da smo ljudi
kamenog srca, ne ljudi, oguglali na sve i da nas je bas briga za sve i svakog.....tako ne moze da se zivi...
..vremenom u zivotu naucis da malo "oguglas" na neke stvari, pa ti je zao jednih, a drugih "nije"....
..to kakav bih ja svet zelala i sta bih ja ili ti je druga stvar, ali da bi svet bio lepsi stvarno mislim da treba na njega gledati sa lepse strane, da se treba boriti da se
prevazidju neka osecanja koja nas vuku na nize, koja nam ne daju da se smejemo i radujemo zivotu takvom kakav jeste..jer da nije toga velika vecina nas bi isla
ulicom i pricala sama sa sobom, mnogi bi se daleko bilo ubili, jer ne vide to bolje sutra na vidiku...
...covek mora i treba da se nada, da se bori na sve moguce i zakonom dozvoljene nacine da mu dube bolje, da popravi svoj zivot, mora da bi ostao normalan...
...stvarno ne znam zasto, ali uvek iz tvojih postova mi izbija neki mrak, bes, ljutnja...mozda mi samo tako zvucis, a mozda i jesi takva ja to ne mogu znati..
...ne naravno da nisam takva, niti sam se ikad takvom predstavljala, kako si ti dosla do tog zakljucka ako uopste jesi, zao mi je...

...ne znam jesam li sad bila malo jasnija i da li se sad bar malo bolje razumemo....
 
Zašto bih te prijavljivala kada za početak mogu lepo da ti skrenem pažnju da si bespotrebno podivljala u konverzaciji i da bi bilo lepo da smiriš ton. Kakav je moj život i šta ću ja s njim da radim (valjda) nije tema koju si sama postavila.

....ako nas dve razgovaramo i razmenjujemo misljenja normalno je da se tebi i obratim pitanjem, ti ne moras da odgovoris ako ne zelis,
bar sam ja jedna od retkih na forumu koja se ne svadja ne dize frku ne izaziva...
 
...stvarno ne znam zasto, ali uvek iz tvojih postova mi izbija neki mrak, bes, ljutnja...mozda mi samo tako zvucis, a mozda i jesi takva ja to ne mogu znati..
To je zato što ih čitaš sa unapred formiranim mišljenjem da ću da se posvađam sa nekim (sa tobom u ovom slučaju) :lol: kada bi neko drugi bio autor najverovatnije ne bi onako reagovala. Ne mogu baš 100% da te krivim, sama sam stvorila "reputaciju" :) ali mogu malo..... ipak nije nemoguće razdvojiti tekst od autora, a ovde je karakteristično da ako se nešto zamota u oblandu ostane neopaženo, otuda potreba da budem direktna.
..vremenom u zivotu naucis da malo "oguglas" na neke stvari, pa ti je zao jednih, a drugih "nije"....
Upravo. Ja sam osoba koja se trudi (ne uspeva uvek, naravno, ali se trudi) da uvek sagleda drugu stranu, i pre nego što stavim grupu ljudi u kategoriju koja mi deluje ogavno, dobro razmislim o njihovim razlozima. Ideja da neko rodi, pa ostavi dete, tragična mi je i mogu misliti kako se ta osoba već oseća (ne svi ali velika većina), samo joj ja falim da upirem prstom. Volela bih da je svet skrojen sa malo više razumevanja ali avaj...
Ipak smo svi mi ljudi i meni se sutra može desiti isto što i njima. Jedina grupa ljudi koju sam spremna da osuđujem je ona koja osuđuje ljude i po tome je karakteristična. Eto to sam htela da kažem.
 
To je zato što ih čitaš sa unapred formiranim mišljenjem da ću da se posvađam sa nekim (sa tobom u ovom slučaju) :lol: kada bi neko drugi bio autor najverovatnije ne bi onako reagovala. Ne mogu baš 100% da te krivim, sama sam stvorila "reputaciju" :) ali mogu malo..... ipak nije nemoguće razdvojiti tekst od autora, a ovde je karakteristično da ako se nešto zamota u oblandu ostane neopaženo, otuda potreba da budem direktna.
Upravo. Ja sam osoba koja se trudi (ne uspeva uvek, naravno, ali se trudi) da uvek sagleda drugu stranu, i pre nego što stavim grupu ljudi u kategoriju koja mi deluje ogavno, dobro razmislim o njihovim razlozima. Ideja da neko rodi, pa ostavi dete, tragična mi je i mogu misliti kako se ta osoba već oseća (ne svi ali velika većina), samo joj ja falim da upirem prstom. Volela bih da je svet skrojen sa malo više razumevanja ali avaj...
Ipak smo svi mi ljudi i meni se sutra može desiti isto što i njima. Jedina grupa ljudi koju sam spremna da osuđujem je ona koja osuđuje ljude i po tome je karakteristična. Eto to sam htela da kažem.

...za ovo iz prvog pasusa si verovatno u pravu...moguce da stvaranjem takvog imidza na forumu i povuces takve reakcije, mada ajde ne moramo uvek tako reagovari, slazem se...

...sto se tice onih koje ostavljaju decu, obicno ih svi u startu osudimo, neko javno, neko samo misli, ali se ne izjasnjava...moze mi ih biti zao, ali mi je uvek vise zao te
dece, mada su neka verovatno "srecna" sto su ostavljena jer ko zna kakav bi im zivot bio da nisu...komplikovano je jako...meni tuzno mnogo...
...trudim se da nikom ne stajem na muku, ako ne mogu da pomognem ne odmazen ni u bezazlenijim situacijama...
...mislim da bismo svi voleli da je svet drugacije skrojen kako si rekla, a nije da ga i sami ne bismo mogli popraviti kad bi bilo volje....
...svakom se svasta moze desiti, iako su mnogi spremni da se zaricu kako se "to njima nikad nece desiti"...nije nego, ko to zna, niko, ljudi su u velikoj zabludi u mnogo cemu...

...valjda smo se konacno razumele....
 

Back
Top