Dete & cigarete

Dete & cigarete

  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%

  • Ukupno glasova
    50
  • Anketa je zatvorena .

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Pušite li pred detetom?
Ako niste sami pušač, dozvoljavate li da se u prostoriji gde je vaše dete puši?
Kontrolišete li to ili ne?
Ako ne - u kom trenutku ste prestali da se osvrćete na to? Ili ste uvek dopuštali tako nešto?
 
Pušite li pred detetom?
Ako niste sami pušač, dozvoljavate li da se u prostoriji gde je vaše dete puši?
Kontrolišete li to ili ne?
Ako ne - u kom trenutku ste prestali da se osvrćete na to? Ili ste uvek dopuštali tako nešto?

Ne.
Ne.
DA
NIkad.

Prestala sam da pusim,pre skoro 2 god.Nikada nisam pusila u kuci,niti sam to dozvoljavala.Dete mi ima astmu,razlog vise za zabranu...

Ima ljudi koji ne mogu da prihvate da ne sme da se zapali u kuci,gde mi deca borave,ali meni je to sasvim normalno,tako da me nije briga ako se neko naljuti.

Desavalo se u nekim stvarno retkim situacijama,ili da borave u dimu kada odu kod moje mame,ali se ne zadrzavamo dugo,ona bas ne gasi...
Cak i u tim retkim slucajevima me je grizla savest...

Pusila sam u trudnoci.:rumenko:
 
Pušite li pred detetom?
Ako niste sami pušač, dozvoljavate li da se u prostoriji gde je vaše dete puši?
Kontrolišete li to ili ne?
Ako ne - u kom trenutku ste prestali da se osvrćete na to? Ili ste uvek dopuštali tako nešto?
Pušim pred njim, ali ne pušim nikad u kući. I ja baš malo i pušim, ali mm puši i u kući i pred njim, samo nikad u sobi gde spava.
Ne kontrolišem, doduše, retko se u zadimljenim prostorijama zadržavamo dugo, ma retko i idemo...
Dok je bio beba nije bilo šanse da do njega dopre tračak dima :lol: Ali posle, što je stariji, malo sam i ja opuštenija...
 
Pušim pred njim, ali ne pušim nikad u kući. I ja baš malo i pušim, ali mm puši i u kući i pred njim, samo nikad u sobi gde spava.
Ne kontrolišem, doduše, retko se u zadimljenim prostorijama zadržavamo dugo, ma retko i idemo...
Dok je bio beba nije bilo šanse da do njega dopre tračak dima :lol: Ali posle, što je stariji, malo sam i ja opuštenija...

mačkice ja sam debil :lol:
ja sam pušač - al pred njom ne još uvek, napolju da al u stanu se ne puši - na terasi se puši, terasa je zastaklena pa je ok, i ona je na terasi dok mi pušimo ali otvoreni su gore prozori na kant... sinoć me smorila neka žena, mi bili kod mojih na slavi i svi su naviknuti na to da se pred njom NE puši - i ona došla sa mnogo manjim detetom, drži ga u krilu, zapalila cigaru - oni svi u mene pogledali, da me pojedu... I naravno onda i svi oni zapalili cigare i ja je sklonila u drugu sobu da se igra - al sad nešto vidim da ljudi to rade... u glavnom SVI to rade, samo sam ja debil izgleda : (
 
Pošto ja ne pušim već 3 godine, to ne mogu pisati u svoje ime. Mm puši, ali nikada u prostoriji gde je dete. Takođe, ukoliko neko želi zapaliti cigaretu kod nas, kada je dete u toj sobi, skrećem pažnju da se uzdrži ili pređe u drugu prostoriju. Doduše, takve situaacije su sporadične, jer ljudi imaju obzira prema malom detetu. Štedim dete, apsolutno, od duvanskog dima, dok mogu. Kada odraste, doljno će ga se, već, naudisati, svojom ili tuđom voljom.
 
Moj muz i ja smo nepusaci. Na srecu ( i to je jedina sreca u zajednici ) i moji svekar i svekrva kod kojih zivimo su takodje nepusaci. Kad je Stefan bio beba u kuci se nije pusilo, i to nisam morala posebno da naglasavam, svi koji su dolazili su bili izuzetno tolerantni, pa su i po cicoj zimi pusili na terasi. Sada kada je Stefan malo porastao ( ovog meseca puni 2 god.) neki zapali i u kuci.
Moji roditelji su strasni pusaci. Mama jos uvek vodi racuna, pa ne pusi u nasoj kuci, a kad odemo kod njih mozda zapali 1-2 cigarete sto je za nju... pa jako malo... Dok tata manje vodi racuna, ali mu skrenem paznju.
Inace, pored tako strasvenih pusaca roditelja, niko od nas 3 dece nije pusac.
 
Prestala sam da pušim kada smo odlučili da imamo bebu. I dalje ne pušim, u kući se ne puši iako je
mm okoreli pušač... Izađe napolje ili na verandu od kako je baš zahladnelo. Dete ne vodim kod onih koji puše i za koje znam da se ne bi suzdržavali da zapale.
Neka me zovu i debilom i kako god hoće, moje je pravo da zaštitim svoje dete od nepotrebnog trovanja.
I onako udišemo tri hiljade raznih čuda, ne moram baš svesno da dozvoljavam još i duvan.
 
Pušite li pred detetom?
Ako niste sami pušač, dozvoljavate li da se u prostoriji gde je vaše dete puši?
Kontrolišete li to ili ne?
Ako ne - u kom trenutku ste prestali da se osvrćete na to? Ili ste uvek dopuštali tako nešto?

Pusim pred njom samo ako smo negde napolju.
Nikada ne pusim u zatvorenoj prostoriji u kojoj je i ona.
U nasem stanu se ne pusi, ne pusim ni ja, pa samim tim ni drugi. Ako ja mogu da izadjem na terasu, mogu i oni ako vec ne mogu da se suzdrze.
Uglavnom se ljudi ne bune, razumeju i sami se tako postavljaju ili bi tako radili....
 
Prestala sam da pušim kada smo odlučili da imamo bebu. I dalje ne pušim, u kući se ne puši iako je
mm okoreli pušač... Izađe napolje ili na verandu od kako je baš zahladnelo. Dete ne vodim kod onih koji puše i za koje znam da se ne bi suzdržavali da zapale.
Neka me zovu i debilom i kako god hoće, moje je pravo da zaštitim svoje dete od nepotrebnog trovanja.
I onako udišemo tri hiljade raznih čuda, ne moram baš svesno da dozvoljavam još i duvan.

:klap::ok:
 
Dokaz da su bivsi pusaci gori od nepusaca...:lol::lol::lol:


Nisam ni bolja ni gora, jednostavno mislim o zdravlju svog deteta..
I strašno mi je sebično i odvratno kada vidim trudnice da puše, ili još gore, "majke"
koje u jednoj ruci drže bebu a u drugoj cigaretu..

To je valjda stanje svesti i humanosti.. Ko sam ja da trujem malo biće koje je tek
došlo na ovaj svet? Da li mi daje za pravo to što sam ga rodila??
Naravno da ne.
 
Feelgood, hoceu da kazem da mi se cini da bivsi pusaci ostrije reaguju na takve stvari nego nepusaci...Imam u okolini par primera koji upravo to pokazuju. Slazem se da treba da cuvamo decu, ali bas da ih ne vodim kod nekih prijatelja jer ce tamo neko zapaliti cigaretu... Mislim da je to malo preterano. U redu je ako ti je dete jos malo, tj. ako je jos beba. To je skroz o.k. Iskreno ja ne volim kada neko zapali u istoj prostoriji gde je moje dete, ali ne mogu ga skroz izolovati, jer na kraju krajeva sutra ce otici u diskoteku, kafic...
I nervira me kada mi neko kaze kako moje dete sigurno nece biti pusac jer mu ni mama ni tata ne puse... E, pa mozda ce bas biti, ako je to njegov izbor i pored mojih napora da mu objasnim da je to stetno, onda sta da se radi. Ako mu budem ostro branila da NE SME da zapali verujem da ce to imati kontraefekat, pa da ce bas meni iz inata propusiti i to skrivajuci se i kupujuci cigarete od para za uzinu...
 
Feelgood, hoceu da kazem da mi se cini da bivsi pusaci ostrije reaguju na takve stvari nego nepusaci...Imam u okolini par primera koji upravo to pokazuju. Slazem se da treba da cuvamo decu, ali bas da ih ne vodim kod nekih prijatelja jer ce tamo neko zapaliti cigaretu... Mislim da je to malo preterano. U redu je ako ti je dete jos malo, tj. ako je jos beba. To je skroz o.k. Iskreno ja ne volim kada neko zapali u istoj prostoriji gde je moje dete, ali ne mogu ga skroz izolovati, jer na kraju krajeva sutra ce otici u diskoteku, kafic...
I nervira me kada mi neko kaze kako moje dete sigurno nece biti pusac jer mu ni mama ni tata ne puse... E, pa mozda ce bas biti, ako je to njegov izbor i pored mojih napora da mu objasnim da je to stetno, onda sta da se radi. Ako mu budem ostro branila da NE SME da zapali verujem da ce to imati kontraefekat, pa da ce bas meni iz inata propusiti i to skrivajuci se i kupujuci cigarete od para za uzinu...

Stefi, svako ima svoje viđenje onoga što je dobro za njegovo dete... Ja svoje neću da vodim u zadimljeno, što ne znači da ti tvoje nećeš... Stvar izbora...
Nisam rekla da neću da vodim dete kod prijatelja, oni su i prijatelji između ostalog i zato što imaju obzira...
A to što će otići u kafić, svakako da hoće ali tek sa 15-16 godina, do tada će imunitet biti formiran oho-ho...
Kao što rekoh, pored toliko zagađivača sa svih strana, ja ne moram svoje dete da izlažem duvanu.. Ko hoće, nek izvoli..
 
Feelgood, hoceu da kazem da mi se cini da bivsi pusaci ostrije reaguju na takve stvari nego nepusaci...Imam u okolini par primera koji upravo to pokazuju. Slazem se da treba da cuvamo decu, ali bas da ih ne vodim kod nekih prijatelja jer ce tamo neko zapaliti cigaretu... Mislim da je to malo preterano. U redu je ako ti je dete jos malo, tj. ako je jos beba. To je skroz o.k. Iskreno ja ne volim kada neko zapali u istoj prostoriji gde je moje dete, ali ne mogu ga skroz izolovati, jer na kraju krajeva sutra ce otici u diskoteku, kafic...
I nervira me kada mi neko kaze kako moje dete sigurno nece biti pusac jer mu ni mama ni tata ne puse... E, pa mozda ce bas biti, ako je to njegov izbor i pored mojih napora da mu objasnim da je to stetno, onda sta da se radi. Ako mu budem ostro branila da NE SME da zapali verujem da ce to imati kontraefekat, pa da ce bas meni iz inata propusiti i to skrivajuci se i kupujuci cigarete od para za uzinu...

Bivsi pusaci koji su ostavili pusenje zbog deteta su svesno napravili zrtvu tj. oni su se odrekli neceg zbog tog deteta, zbog njegovog zdravlja... ne zato da bi ga neko drugi trovao!

Ne radi se o tome da su bivsi pusaci nesto zadrti, nego osoba koja ostavi pusenje iz principa tj. toliko je jaka u toj svojoj odluci i stavu sigurno nece nikom drugom dopustiti da kvari taj koncept.

ja sam ostavila cigarete zauvek kada sam ostala u drugom stanju, tj. kada sam saznala za to.. a to je negde izmedju 4 i 6 nedelja trudnoce

inace sam ranije pusila i nisam pusila... onako, nisam zavisna od cigareta i do trudnoce sam imala periode pusenja nepusenja... npr. pusim godinu dana, pa onda ne pusim dve godine ... ili pusim tri godine, pa onda ne pusim godinu i slicno. Nisam zavisna od cigareta, ali volim da pusim i ja to znam i svesno ne pusim jer volim svoju porodicu... pusenje je lose iz mnogo razloga:
1. nemam prava da trujem svoju decu
2. nemam prava da skracujem svoj zivot i unistavam zdravlje jer sam potrebna svojoj porodici
3. nemam prava da trosim novac na cigarete... a kod nas su cigarete bas bas jako skupe i zaista ovaj momenat nije naivan
 
Jedna od stvari koja me je trgla i motivisala da ostavim pušenje je komšijska beba kojoj je kosica smrdela na nikotin... kad sam to osetila dok sam je ljuljuškala prevrnuo mi se želudac :(
 
1. nemam prava da trujem svoju decu
2. nemam prava da skracujem svoj zivot i unistavam zdravlje jer sam potrebna svojoj porodici
3. nemam prava da trosim novac na cigarete... a kod nas su cigarete bas bas jako skupe i zaista ovaj momenat nije naivan
E, ovo bi trebalo da bude i kod nas, a bogami isto tako i za alkohol. Mada, uvek ce se naci neki koji ce se odreci hrane samo da bi imali za kutiju cigareta. Imamo lep primer u Big Brother-u. E, sad sam se setila jedng postupka mojih roditelja koji nikako ne opravdavam. U vreme bombardovanja kada se jako tesko dolazilo i do brasna, ulja, pa izmedju ostalog i cigareta, moj otac je svakodnevno isao u nabavku ( sto sebi, sto komsijama i rodjacima) biciklom u NS. Dakle, na skelu, pa Futog, pa u NS. I tada je moja mama pusila najskuplje moguce cigarete. Dakle, u to vreme, kada si se bojao za svoj zivot njoj je bilo vazno da dobro pusi... Nije da smo mi, deca bili uskraceni za nesto, naprotiv i mi smo imali vise nego inace, jer valjda covek u tom strahu da se moze nesto jako lose desiti sutra vise sebi ugadja. Ali mislim da je mogla da se stisne i pusi manje i to neke obicne jeftine cigarete...
 
Al me ubode sa temom...Ja sam zakleti nepusac, a pusace smatram jednom od sebicnijih kategorija ljudi na svetu. Ne dozvoljavam da se pusi u kuci od kad imamo bebu. Ko ne moze da izdrzi- moze da to obavi na terasi. Cak cu i za dobrobit svog braka posto mm pusi, kad prodje sezona kupusa i tursije umesto bureta staviti stocic i hoklicu pa moze da uziva uz kaficu i novinice. Bilo je i par neprijatnih situacija sa gostima jer sam se ja mrstila i pravila orkansku promaju i dok sam bila trudna. Ne zelim ni mene ni moje dete da bilo ko prisiljava da udisemo dim, samo zbog toga sto to nekome pricinjava zadovoljstvo. Nemam nista protiv da svako sebi radi sta god pozeli ali ne i meni i mojima.
 
kod nas se ne puši...ni ja ni mm nismo pušači,nikad probali,meni se prevrne želudac od same pomisli na cigarete...svi znaju da se kod nas ne puši,ako neko baš ne može da izdrži ode napolje na terasu(otvorenu)...i ne dam nikome da truje moje dete...ne idemo u zadimljene prostorije...što najviše mrzim je kada na kosici ili odeći deteta osetim dim...umesto da se oseti taj divan,neodoljiv miris,osetiš dim...fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj...
 
A, sad jedno pitanje...
Zamislite da je vase dete napunilo 16 god. i vi mu priredjujete rodjendan u nekom iznajmljenom prostoru. Banete u neko doba cisto da proverite da li je sve u redu, da li im treba nesto i zateknete svoje cedo sa cigaretom u rukama... Kako ce te reagovati?
 
steffice ako do njegove 16.godine neću uspeti da ga odgovorim od cigareta i da ga naučim kako je to zlo,onda u tim godinama već mogu i naglavačke da stojim,neće ništa vredeti...tada to će već biti njegov izbor...a sada je ovo moj izbor da ga držim podalje od zadimljenih prostorija...
 
ne pusimo ni ja ni muz
ali ako dodje pusac, meni ne smeta da zapali u prostoriji u kojoj je dete
moji roditelji puse ko Turci i meni ne smeta da puse pred decom
mm se ponekad, kad dodju kod nas, tera ih da puse u predsoblju, a deci ne da da idu kod babe i dede dok puse, ali deca ipak didju
doduse, mnogi prijatelji pusaci ako hoce da zapale, odu napolje....
 
Pušite li pred detetom?
Ako niste sami pušač, dozvoljavate li da se u prostoriji gde je vaše dete puši?
Kontrolišete li to ili ne?
Ako ne - u kom trenutku ste prestali da se osvrćete na to? Ili ste uvek dopuštali tako nešto?


Pusila sam, vise ne
Na zalost, da u dnevnoj sobi ako dodju gosti, mada ona cesto ode u svoju sobu i nije sa nama
U njenoj sobi ne i nikada
Kontrolisala sam uvek i kad sam pusila
I muza teram da batali cigarete
Ostavite duvan i pridruzite se meni i Harmony na Zdravlje na temu - Ostavite pusenje sa nama:ok:
 

Back
Top