PRVI RODJENDAN

regard

Početnik
Poruka
7
Moj malisan bi uskoro trebalo da proslavi prvi rodjendan. Mislili smo da iznajmimo neki prostor, bilo bi oko 50-tak ljudi, ne dece (prvi smo medju prijateljima dobili klinca)... Zivimo u Beogradu... Imate li ideju?
 
Mi smo proslavili 1.rodjendan nedavno. Imali smo oko 30 gostiju i bili u restoranu od 14-19h. Bio je rucak, za bebe koje su bile u gostima smo doneli hipp sokice i kasice slane i slatke. 25 e je po osobi i sasvim bilo ok. Inace sam zagovornik da ne bi zeni preselo slavlje jer rikne od posla i pre i posle platis malo vise al drugi vas sluzi taj dan i budete raspolozeni i odmorni....
 
Ni ja nisam u Bgd :)...ali meni licno (cast svima!) je to slavlje prvog rodjendana malo bezze...u stvari to je prakticno samo slavlje za roditelje...nasem detetu ce uskoro prvi rodjendan i ja planiram samo najuzu rodbinu i krstenu kumu da pozovem kuci na tortu i eventualni rucak...kad bude znao i bude svestan toga, onda cemo da slavimo rodjus...;)
 
Mi smo proslavili 1.rodjendan nedavno. Imali smo oko 30 gostiju i bili u restoranu od 14-19h. Bio je rucak, za bebe koje su bile u gostima smo doneli hipp sokice i kasice slane i slatke. 25 e je po osobi i sasvim bilo ok. Inace sam zagovornik da ne bi zeni preselo slavlje jer rikne od posla i pre i posle platis malo vise al drugi vas sluzi taj dan i budete raspolozeni i odmorni....

u eeebote, pa da li ste to imali od ptice mleko?
ja vrlo često idem u kafane (naravno porodično ) tako da su mi prilično poznate kafanske cene (naravno u Nišu) tako da mi nije jasno šta to može da košta 25E
 
Imate li neku ideju sta kupiti detetu koje je napunilo godinu dana?
U kom uzrastu se mogu kupovati neke "pametnije" igracke, u smislu nesto sto razvija sposobnosti, motoriku...itd?
Da li ima tako nesto za ovaj uzrast?
 
i ja sam se jedno vreme zanosuila kupujući edukativne igračke i onda primetila da se takvima deca (bar dobra većina) ne raduju takvim poklonima, nego samo onome što svetli, zvecka i buči (huči kao Sutjeska)
 
Imate li neku ideju sta kupiti detetu koje je napunilo godinu dana?
U kom uzrastu se mogu kupovati neke "pametnije" igracke, u smislu nesto sto razvija sposobnosti, motoriku...itd?
Da li ima tako nesto za ovaj uzrast?

ja sam zagovornik da se detetu od godinu dana kupi odelce
igračka se teško potrefi
ma sve zavisi
kupiš loptu, ona je za svaki uzrast, i dete će sigurno da se igra sa njom, nema deteta koje ne voli lopte i balone
a ako si dovoljno bliska sa roditeljima tog deteta jednostavno pitaš dal mu nešto treba ( ako si bliska da oni neće da se ustručavaju da ti kažu niti da se uvrede)
ili jednostavno daš u koverat 20 evra, jer bi, verovatno, otprilike toliko i dala za poklon
odn daš u koverat onoliko koliko si planirala da daš za poklon
 
Joj stalno mu kupuju odelca. Jesmo bliski ali bih da ih iznenadim.
Ne mogu evre, oni su na dolarskom podrucju. :D

I moram da saljem postom poklon jer su daleko.
Mama je u fazonu zastite okoline, nemaltretiranja zivotinja, protivnik TV-a, bas je green. :D Nesto bih mu kupila u skladu sa tim, nesto ekolosko.
Jaoj, nemam pojma. :I

Sta je od "pametnih" igracaka za taj uzrast? Ne znam nista o tako maloj deci.
 
Hahahaha :D.
Onda cu da kupim nesto sareno i kmecece.
(A taman sam mislila da kupim nesto korisno. :I)

nedavno smo bili na rođendanu devojčice od godinu dana,a i moj sin u decembru puni godinu dana...mnogo sam razmišljala o poklonu,a i o tome šta bi volela recimo svom sinu da kupim...i na kraju se odlučila za nešto edukativno kombinovano sa kmečećim...u Dexy Co. sam našla(uh šta je to,pa na 4 točkića nešto kao bicikl na koji može da se sedne,a ako podigneš ručke onda se može stojećki gurati)....veoma je dobro za takve bebice koje prohodavaju jer uz zabavu uče hodanje..e na ovoj spravici ima još i nekih pregradica koje svetle,zuje,a imaš i pregradice u koje treba da ubaciš određene oblike,i tek onda kao nagradu počne taj deo da svetli i svira...sve u sve bio je pun pogodak,jer devojčica od tada samo se sa tim igra...a koštalo je 26oo dinara,što mislim da nije preterano za ovakvu spravicu...
 
imaš i posebno...znači bez one skalamerije na točkovima...tek sam sad videla tvoj post da je mama jako green...imaš u raznim oblicima(sigurno ima i kod vas) taj edukativni fazon...mora da ubacuje u rupiceadekvatne oblike,i onda dobija nagradu,svira pesmu,svetli itd...a ako smo već kod green,imaš drveni puzzle za ovaj uzrast sa prelepim sličicama...taj puzzle nije kao za velike,nego imaš šper podlogu sa oblicima,i u te oblike treba staviti adekvatan deo za puzzle,pa kada sve stavi na mesto dobijaš jednu veliku sliku...super su...
 
Knjige su dobar poklon, a mogu se slati poštom
bojanke, slikovnice bajke, basne
dakle edukativne, dete nože naučiti dosta toga o prirodi, životinjama, a mama će proceniti kada će mu čitati, tj ako nije dete baš sad spremno za takve stvari


i lopte koje podstiču dete na fizičku aktivnost, a radovaće joj se garantovano
 
Poslednja izmena:
mogu se naci, bar ovde kod nas, ali verujem da ima i tamo kod vas u belom svetu, drvenih igracaka, tip slagalice, guralice, "vucalice" :confused: (ono sto moze da se vuce), edukativne su, a ekoloske.
postoji i neka prica o tim igrackama kako deca kroz te igracke nauce da postuju prirodu, skoro jednim uhom slusala na radiju o tome, cini mi se
 

Back
Top