Kosovo za, Srbija protiv... ili obrnuto???

ovo me podseti na onaj vic o hasu i muji....
elem stalno se dovikivali preko balkona sta ce i kako ce da rade. nekom komsiji dosadi vise to dovikavanje, i odlucio da im kupi po telefon. i prvog dana izadje haso na balkon i povice
- mujoooooo ide na telefon, sad cu te nazvati da te nesto pitam..

Lepo si mu rekao :mrgreen::hahaha::rotf:

Inace ni ja ne bih verovatno znao da mi je poslao PP da me na temi nije obavestio :mrgreen:
 
Ko pije ko placa......?
:think:
Ma ko to pita kad nas **** EU i Solana!:ok::rtfm:

pa.....
inace dok se ne vidi sta ce i kako ce se reagovati SB o ovom "nesporazumu", ajde jedan tekst koji se tice kosova...

svedok na suđenju "škorpionima" se plaši za život
Politika - Pre 6 minuta

BEOGRAD - Nikola Kovačević, svedok na suđenju pripadnicima nekadašnje paravojne formacije "Škorpioni" optuženima za zločin u Podujevu, rekao je da se boji za život i da zbog svedočenja u sudu dobija pretnje.

Kovačević koji je kao pripadnik "Škorpiona" bio u Podujevu 28. marta 1999. kada je ubijeno 14 albanskih civila među kojima su bili žene i deca, kazao je svedočeći pred Većem za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu da dobija telefonske prenje, ali da ne zna od koga.
.......................
.

Zločin je sa teškim povredama preživelo petoro dece, a komanda MUP-a je odmah posle tog događaja pripadnike "Škorpiona" vratila sa Kosova i Metohije.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...6c48baa773a833c52&dan=12&mesec=11&godina=2008
 
na kosovu se sve diglo protiv plana b. k. muna
znaci kosovo ne pristaje na taj plan. bilo je i nekoliko karikatura u vezi sa tim
npr. kako ici nazad??? pridrzavati se plana u 6 tacaka b. k. m.

Јесте ли ви глупи шиптари почели да капирате да немате државу и да сте оружје у рукама Америке? :sad2: :sad2: :sad2: А када ујка сему задрхти рука, биће белаја :mrgreen:
 
Jeremić: Dogovor sa UN na papiru

Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je večeras da je postignut dogovor sa UN o rekonfiguraciji međunarodne civilne misije na Kosovu i ocenio da će Priština morati da prihvati taj sporazum.

Taj dogovor je "na papiru. Mi očekujemo da bude predstavljen Savetu bezbednosti, ali ne znam kada će se to dogoditi. Kada se to desi na Savetu bezbednosti, Srbija će to podržati, i tada ćemo imati rekonfiguraciju koja poštuje Rezoluciju 1244 i Ustav Republike Srbije", rekao je Jeremić televiziji Pink.

On je istakao da je taj dogovor "ograničen crvenim linijama koje je Beograd na jedan vrlo transparentan način predstavio javnosti", dodajući da su "te crvene linije iscrtane" Ustavom Srbije i Rezolucijom 1244 Saveta bebednosti UN.

"Srbija je spremna da podrži rekonfiguraciju, zajedno sa Rusijom bez koje nema dogovora u Savetu bezbednosti, samo ako nova rekonfigurirana misija ne zadire u Ustav Srbije, u suverenitet i teritorijalni integritet, ako poštuje Rezoluciju 1244 i nije tamo da sprovodi Ahtisarijev plan", rekao je Jeremić i dodao da je Beograd postigao takav dogovor sa UN.

Povodom odbijanja kosovskih vlasti da prihvate taj sporazum, srpski ministar je ocenio da su vlasti u Prištini "navikle da svoje interese ostvaruju jednostarano, jednostranim najavama, pretnjama nasiljem, nasilnički".

"Nisu navikle da se problemi rešavaju dogovorom. Ovaj put, Beograd je rešio problem dogovorom i mislim da prištinske vlasti neće imati drugog osim da prihvate ovaj spor između Srbije i svih članica UN", rekao je Jeremić.

Prema njegovim rečima, razgovori sa UN vođeni su "prilično transparentno". "Naša pregovoračka platforma je određena odlukama Skupštine Srbije i u okvirima Ustava Srbije", istakao je Jeremić.

"Rekonfiguracija međunarodnog civilnog prisustva koje je 1999. definisano Rezolucijom 1244 može biti promenjena samo uz odluku Saveta bezbednosti UN", ponovio je Jeremić.

:think:
 
E, jesu smislili recept za navlačenje mečke u rup... (čekaj, to nije ta poslovica!) Bilo kako bilo, briljantno... napujdaš šipce da se malo bune, i onda mi pomislimo kako je to nešto mnogo dobro za nas, i nestrpljivi Vuk se salomi da objavi kako ćemo mi te škembiće prvi da progutamo...

Pa neko ce biti hebana strana, to je sigurno.
Ne mogu svi biti zadovoljni.
 
Mislim na politicare, ko pita narod.

Пази шипци су наје.бали у сваком случају. С једне стране нису добили независну државу него обичну америчку колонију, а са друге стране навукли су беду на врат ако амери процене да им та колонија није потребна. А ми смо изгубили куће и цркве, али у скорој будућности имаћемо све аргументе да поправимо демографску слику Космета.
 
Пази шипци су наје.бали у сваком случају. С једне стране нису добили независну државу него обичну америчку колонију, а са друге стране навукли су беду на врат ако амери процене да им та колонија није потребна. А ми смо изгубили куће и цркве, али у скорој будућности имаћемо све аргументе да поправимо демографску слику Космета.

Okreni obrni, i nama i njima ce biti kako onaj ko se pita kaze.
 
Пази шипци су наје.бали у сваком случају. С једне стране нису добили независну државу него обичну америчку колонију, а са друге стране навукли су беду на врат ако амери процене да им та колонија није потребна. А ми смо изгубили куће и цркве, али у скорој будућности имаћемо све аргументе да поправимо демографску слику Космета.

A kako mislis to zlo da izvedes ?
 

Back
Top