Zasto smo toliko usamljeni?

tiantiana

Početnik
Poruka
7
.... Negde tece krv. Iz mene odlazi neko,nesto. Pognute glave bez ijedne reci. Vrata se otvaraju,vrata se zatvaraju. Svetlo se gasi... Zasto svi moraju da budu ovoliko usamljeni? Zasto je neophodno biti toliko usamljen? Kad je toliko ljudi na ovom svetu i kada svako zeli nesto sto ima u onom drugom,zasto i pored toga moramo biti toliko daleki jedni od drugih? Zbog cega? Zar se ova planeta okrece hraneci se ljudskom usamljenoscu? ... Murakami pita,ali ja nemam odgovora..moja pitanja su ista..
 
Ne lupas Mister Bond :D). Meni je pre neki dan jedan prijatelj rekao da dok me nije bolje upoznao, ostavljala sam utisak zatvorene osobe.

Mislim da bas ni ne treba svima da se "otvaramo" jer to je ipak cin koji neko sa druge strane treba da zasluzi, zar ne ? Ako se svakome damo na tacni, u danasnje vreme, gde cemo da stignemo :think: ?
 
Doslo takvo vreme............otkud znam.................niko nikome ne veruje vise...........kako u poslovnom tako i u privatnu smislu.....ljudi su zatvoreni.............plase se da ih neko ne izigra....itd...........lupam kojesta...........
Slazem se sa ovim,ali mislim da je najjace uporiste osecaja usamljenosti vlastita nesigurnost.Kriterijumi koje postavlja tzv. drustvo postaju na izgled sve visi...kola,novac,vecita mladost,itd.Ko to ne poseduje postaje tzv. gubitnik.Zaboravlja se da kriterijume treba sami sebi da postavimo.Covek koji je zadovoljan sobom je covek koji je siguran.Biti zadovoljan sobom znaci upoznati sebe i raditi na svojim zeljama...al sad ode na drugu temu..zatvorenost,usamljenost je osecaj licni,subjektivni i kao i svaki osecaj on moze da se promeni razumevanjem..
 
usamljenost kao licni izbor je samo opravdanje..:think:

neki ako ne i vecina su usamljeni protiv svoje volje..obicno izlovani od drustva..

a zasto je to tako..vrlo je jednstavno odgovoriti..

foliranje

ljudi se previse foliraju jer je foliranje drustvena norma danasnjeg drustvenog sistema vrednosti..ako nemas pare (pomogucstvu nasledjene od tate lopova ) i ne foliras se do besvesti moras biti usamljen/a silom prilika..usled neprihvacenosti

mogu da tupim jos pola godine o temi ali cu reci samo ovo

kad izadjete u grad da li bacate oko na cure ili frajere koji su u centru paznje ili bacate oko po mracnijim uglovima?

ljudi bi nogo manje bili usamljeni kad bi manje obracali paznju na trendove
 
Usamljeni ceznu i to puno...tu je problem...Samoca i usamljenost nisu isto.Samoca je nas izbor....usamljenost je odricanje od izbora..

Stendal je to tako lepo rekao..zar ne?..pitanje je samo zasto usamljeni ljudi se odricu izbora..i zivota u krajnjem slucaju..samim tim i usamljenost je nas izbor kao i biti sam..odluku da neko bude sam neko vreme na primer razumem ..ima kada je to potrebno ali usamljenost ..to je vec neka vrsta bolesti ..cak i biti sam..mi je bzv..i kada smo razocarani i tuzni i boli posle raskida ..ok ..samo sto se to sve mnogo lakse popdnosi u drustvu i kafani brate ..pa neka kaze ko sta hoce..


IZVINI..zabrljala sam poruku ..pogresno sam kliknula ali ok ..razumece se..bas sam brzopleta..veceras..i zurim..:(
 
evo i ja da se pridruzim ovom skupu usamljenih.:sad2:

To si lepo konstatovala :D.

evo i ja da vam se pridruzim..
jako je tesko naci nekog kome mozes da verujes i pored koga se neces osecati usamljeno...
ali ne treba gubiti nadu....

Sta vam je ..kakva usamljenost..ja to stvarno ne razumem ..nisam ja bas neko ko je od celika ali nikada sebi nisam dozvolila da pokleknem ..mozda malo..ok..ima kada padnemo ..ali nateram o sebe i da ustanemo i krenemo ..
 
Sta vam je ..kakva usamljenost..ja to stvarno ne razumem ..nisam ja bas neko ko je od celika ali nikada sebi nisam dozvolila da pokleknem ..mozda malo..ok..ima kada padnemo ..ali nateram o sebe i da ustanemo i krenemo ..

nikada i ne treba da pokleknes jer u zivotu sve zavisi uglavnom od tebe i tvoje snage,volje da ides dalje....
ali to ne treba da znaci da ponekad ne mogu da se osecam kao da sam sama na ovom svetu
 
nikada i ne treba da pokleknes jer u zivotu sve zavisi uglavnom od tebe i tvoje snage,volje da ides dalje....
ali to ne treba da znaci da ponekad ne mogu da se osecam kao da sam sama na ovom svetu

Mozes..ali sam o po nekad..:D ja kada god odem u svet maste i snova...i zaronim u sebe ..tada sam najusamljenija na svetu....po nesto resetujem ..nesto me inspirise ..nesto pokusam da zaboravim i krenem dalje..:D
 
Svi su preplašeni, razočarani više puta, ne veruju i stalno analiziraju, nisu spremni
na iskrene odnose..zatvaraju se u svoj siguran svet sa ogromnim bedemima..

A onda se pojavi neko kada se najmanje nadas i pocne da rusi te bedeme ..ciglu po ciglu..kod nekoga brze kod nekoga sporije ali na kraju ..sve srusi ..aaaa ..izvadio si ciglu iz zida zivota mogaaaaa uvek se setim ove pesme..

 

Back
Top